TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 09:30 #693377

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Zapowiada się ładny dzień,słoneczko świeci, jest lekki wiaterek ptaszki śpiewają a termometr wskazuje 9*C.
Grudnik zaczyna znowu kwitnąć.

20200216_091050.jpg

Namiastka świeżej zieleninki

20200216_090709.jpg
pozdrawiam Bożena
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2020 09:34 przez bela.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 09:51 #693378

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6913
  • Otrzymane dziękuję: 41997
Nocka ciepła i spokojna.Poranek ze wschodzącym słońcem a termometr wskazywał 8,1*C.Aktualnie słoneczko jest ale momentami są i chmurki.Na słonecznym balkonie termometr wskazuje 16,2*.W cieniu jest 12*.A to wczorajsze prace w ogrodzie.

003-185.jpg

Czosnek i cebula dymka zimowa wyplewione i przygotowane 5 rządków na dymkę.
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 10:33 #693395

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16735
Kreciku, czy taka grządka z samymi cebulowymi zdaje egzamin, czy korzeniowe też sądzisz osobno?

Pytam, bo co roku próbuję sadzić cebulowe z korzeniowymi, bo podobno się chronią (jakoś chyba u mnie nie bardzo).
W tym roku myślę o rozdzieleniu upraw.

Chmurzy się coraz bardziej...
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, rychu44, Marlenka, CHI, Betula, bietkae, Pestka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 10:40 #693397

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2000
  • Otrzymane dziękuję: 11411
U mnie cudnie :)
Słoneczko świeci, lekkie chmurki, temperatura ok.9 st. Trzeba szybko zrobić obiad i do ogródka.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 11:00 #693402

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1458
  • Otrzymane dziękuję: 7817
Ja dwa lata temu sadziłem marchewkę i cebulę razem, cebula była marna i nie urosła, sadziłem najmniejszy kaliber i dosyć późno, w ubiegłym roku sadziłem też z marchewką tylko kaliber średni i wcześnie, nawet bardzo wcześnie,
Urosła piękna pomimo suszy, właściwie to myślałem że tylko cebulę na grządkach będę miał bo pomimo podlewania (od razu wysychało w tym upale) pietruszka i marchewka nie wschodziła, więc nie poddawaj się, ja sadzę w różnych miejscach i różne odmiany w myśl zasady 'zawsze któraś będzie czuła się dobrze i wyda plon' a pogoda dzisiaj jest super. Czemu wczoraj tak nie było jak pracowałem na zewnątrz, ale chyba w tęsknocie za słoneczkiem wybiorę się na spacer żeby uzupełnić wit. D
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2020 13:02 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Marlenka, CHI, Pestka, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 11:09 #693404

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1744
  • Otrzymane dziękuję: 12779
W nocy 1 stopień poniżej zera, teraz jest +7.
Słońce nieśmiało przebija się przez chmury. Wiatru nie ma.

images.jpg
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, rychu44, Marlenka, CHI, Betula, Pestka, Mamma, Nimfa, anaka, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 11:10 #693405

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6913
  • Otrzymane dziękuję: 41997
Mamma sieję osobno,kiedyś bawiłem się po jednym rządku na przemian cebula marchew,cebula marchew.Nie widziałem jakiejś większej różnicy.Teraz sieję wszystkie cebulowe razem tak aby mieć możliwość sadzenia w tym samym miejscu co 3-4 lata. :coffe: :coffe: :bravo: :bravo: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, leszek0921, rychu44, Marlenka, CHI, Betula, Pestka, Mamma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 11:10 #693406

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16735
A co ze zmianowaniem i następstwem stosownych gatunków po sobie, stosujecie? Do tej pory skakałam z miejsca na miejsce, ale teraz muszę ułożyć płodozmian na kilka lat i trochę tu i tam nie wchodzi już w rachubę.

U mnie też wychodzi słoneczko i jest 9*C.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 11:16 #693408

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Ja niby stosuję , ale tak "na oko". Staram się nie sadzić warzyw z tych samych grup po sobie, ale bez konkretnego planu. Co roku warzywnik mi się powiększa kosztem trawnika :). Jak wreszcie przestanie rosnąć, to może podzielę go na kwatery i porządnie rozplanuje.
Noc była z małym przymrozkiem -1°C. Teraz +8°C i piękne słońce.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 11:26 #693412

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1458
  • Otrzymane dziękuję: 7817
Ja ogródkiem rodziców zajmuję się od kilku lat. Zmianowanie 'na oko' chociaż świadomie czasem to samo jest w tym samym miejscu bo po prostu najlepiej rośnie właśnie tam, a cebulę z marchewką sadziłem razem bo jednego roku coś mi marchewkę strasznie zaatakowało. Sąsiadka powiedziała żeby właśnie razem z cebulą sadzić, teraz już wiem że to była połyśnica marchwianka, trochę pomogło ale czy to wpływ cebuli i zmiana miejsca to już nie wiem
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2020 13:01 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Marlenka, CHI, Pestka, Szafirek, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 11:56 #693417

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 873
  • Otrzymane dziękuję: 5172
Byłam wczoraj na wsi.
Czosnek wschodzi, ale posadzony w grudniu. Natomiast zasadzonego w listopadzie jeszcze nie widać. Sprawdziłam warzywa. W tym roku zostały zabezpieczone w piasku. Przechowują się fantastycznie. Są jędrne jak na jesieni. Niestety, nieliczne wprawdzie, marchewki wypuściły pędy.
Myślałam, że uda się podobnie jak w zeszłym roku posiać pietruszkę i szpinak. Niestety było za zimno. Na krzewach migotały perełki lodowe.

DSC05377.jpg


DSC05378.jpg
Pozdrawiam
Mirka
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 11:59 #693418

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21039
A u mnie +14 i do bani.

W domu zrobiło się zimno - chyba przez ten wiatr - rozpaliłam w kominku i idę w plener. Coś tam muszę powalczyć, bo jutro ma być gorzej.

Lekarz zalecił mi jazdę na rowerze.
Wczoraj zrobiłam może 1 km (słownie: JEDEN) i miałam dość. I pomyśleć, że kiedyś objechaliśmy Polskę rowerami dookoła... Ech...
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2020 11:59 przez CHI.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 16 Lut 2020 19:58 #693544

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
witajcie dziś była fajna pogoda. Przyjemnie z odrobiną słońca. 9stopni było.
Dzień spędziliśmy aktywnie pod nazwą w poszukiwaniu śniegu.
pojechaliśmy na pobliski stok narciarski. W tym roku nie było ani grama śniegu który by się utrzymał dłużej niż 1 dzień, więc stok w pełni sztucznie naśnieżany.

IMG_20200216_161435.jpg


IMG_20200216_155908.jpg


IMG_20200216_155942.jpg

chociaż chwilkę frajdy na saneczkach.

IMG_20200216_164704.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, rychu44, Łatka, CHI, Betula, Przylepa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 07:26 #693591

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
U mnie dzisiaj nie pada, więc do pracy ruszyłam pieszo.
Momentami wiało, ale nie jest żle.
Trzykilometrowy spacer od rana pobudza.

Dzisiaj jest DZIEŃ KOTA, całuski dla waszych czworonogów. :idea1:

Miłego poniedziałku kochani
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, Pestka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 07:36 #693592

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1458
  • Otrzymane dziękuję: 7817
Fakt, dzisiaj ładnie, lekki wiaterek i 10 stopni ciepła, najgorsze są te wahania pogodowe, raz ciepło, raz zimno :jeez: [
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2020 09:13 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 08:44 #693597

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6913
  • Otrzymane dziękuję: 41997
Jest słoneczko,jest ciepło,jest lekki wiaterek.Z północnego zachodu idą ciemne chmury.Aktualnie termometr od strony południowej wskazuje 14,2*C,od północnej jest 2*.Wszystkim spokojnego dnia. :coffe: :coffe: :bravo: :bravo: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, Betula, Pestka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 09:32 #693600

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
witajcie Na termometrze aktualnie 11 stopni. Wychodzi słoneczko,lekki wiaterek zapowiada się przyjemnie. Może dziś coś w ogrodzie dłubnę, ale napewno zrobimy z córką obchód. Mam do was takie pytanko

Możecie mi polecić jakąś wagę taką która była by dobra do ważenia nasionka,(oczywiście u mnie pewnie w każdym moim hobby znajdzie zastosowanie.) Taką do 3-5 kg ale z dokładnością 0.1grama
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2020 09:33 przez sznurki Ani.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 17 Lut 2020 09:57 #693604

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19280
  • Otrzymane dziękuję: 79777
Jako że jestem w Karkonoszach, pogoda górska.
Od wczoraj przechodzi front z silnym wichrem. Victoria? Wiatr w każdym razie bardzo ciepły, zdjęcia z wczorajszego popołudnia, z trasy Kaczorów - Podgórzyn.









Jak widać, temperatura zgoła kwietniowa, niesamowite światło, takie rodem z powieści Stevena Kinga, w pewnej chwili nawet tęcza.
Nad ranem wichura trochę się uspokoiła, ale typ pogody - jak wczoraj. Za północnym okienkiem już teraz +11.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.910 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum