TEMAT: CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 10 Gru 2020 19:00 #737991

  • janus_z
  • janus_z's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 29
  • Otrzymane dziękuję: 36
U mnie czosnek Harnaś również wyszedł z ziemi ma już z 8 cm i tak zastanawiam się, w razie jakich dużych mrozów czym go zabezpieczyć :huh:


Zielone okna z estimeble.pl

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 10 Gru 2020 19:16 #737992

  • lucioperca
  • lucioperca's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 212
  • Otrzymane dziękuję: 223
Ja mam przygotowane liscie , ale gdybym ich nie mial uzylbym slomy . Sloma sciolkowalem tez latem przed nadmiernym nagrzewaniem ziemi.

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 11 Gru 2020 15:58 #738093

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5548
  • Otrzymane dziękuję: 12721
A kiedy go sadziliście? :idea2:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 11 Gru 2020 21:02 #738141

  • janus_z
  • janus_z's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 29
  • Otrzymane dziękuję: 36
Ja początkiem Listopada, w sumie jak zwykle, tylko co dziwne, wyszedł mi z ziemi tylko ten który kupiłem aby sobie odmienić, a mój własny, niby ta sama odmiana ani myśli wychodzić z ziemi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Jan4, ewakatarzyna

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 11 Gru 2020 21:44 #738152

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Andrzej ja sadziłam 14 listopada, nie wyszedł do tej pory. W miniony weekend jak byłam na działce to grządkę czosnkowo-cebulową okryłam delikatną kołderką z liści :drink1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Jan4, ewakatarzyna, ama

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 11 Gru 2020 22:02 #738159

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1014
  • Otrzymane dziękuję: 3721
Mój harnaś sadzony na początku listopada siedzi w ziemi. Ja co prawda mieszkam w ciepłej części kraju, ale nigdy niczym nie przykrywałam. Nawet jeśli miał i 8-10 cm szczypior. A teraz się martwię, bo jak już wyjdzie, to chociaż wiadomo, że żyje :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Bobej, Jan4, ewakatarzyna, ama

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 13 Gru 2020 23:12 #738424

  • lucioperca
  • lucioperca's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 212
  • Otrzymane dziękuję: 223
Ja wsadziłem 23 listopada. Dzisiaj sprawdziłem ząbki które posadziłem aby móc je co jakiś czas wykopać i sprawdzić jaki jest obecny stan.Wyksztalcily już małe
korzonki.
20201213_152220.jpg

Poletka są przykryte liśćmi tak w razie czego
[]
Ostatnio zmieniany: 14 Gru 2020 03:38 przez lucioperca.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Jan4, ewakatarzyna, ama, Bukowysad

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 18 Gru 2020 17:51 #738917

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Byłam dzisiaj na wsi i sprawdziłam swój czosnek.Sadziłam 21.11.Rośnie w skrzyni, przykryty włókniną.Szczypiorku na wierzchu nie widać,szkoda że nie przyszło mi do głowy i nie sprawdziłam czy się ukorzenił ;) Dopiero w drodze powrotnej o tym pomyślałam.

IMG_20201211_120644.jpg
pozdrawiam ama
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, ewakatarzyna

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 18 Gru 2020 17:59 #738918

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
Ja nawet nie pomyślałem o tym, że mógłby wyjść, a z racji iż mam obecnie spory za pieprz, to sobir pójdę dopiero myślę w święta na spacerek na działke, na kontrol. Koło domu wysadzony dwa tygodmie jakoś później cicho siedzi. Słoniowy w skrzyniach też milczy, a wysadzany troszkę wcześniej.

Na wierzchu tylko słoniowy, który wykopałem z działki, a był to ten który zostawony był na nasiona i na wierzchu był już dawno. Przesadziłem go tylko w donice po paprykach. Niestety bratu zachciało się gęsi i chodząc po podwórku, najpierw skubały rosnące tam papryki, teraz skubią czosnek, a co najgorsze, to gąsior mnie goni na własnym podwórku. :rotfl1: No przejść nie można, toleruje tylko mamę, bo je dogląda codziennie, nawet brata co je kupił goni.. ehh.. dom wariatów.

Wolę jednak warzywka. :garden1:
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, czarna2066, ama

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 19 Gru 2020 00:53 #738989

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5689
  • Otrzymane dziękuję: 26969
Bo teraz to jest jego podwórko, nie Twoje :happy4:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, ewakatarzyna, czarna2066

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 19 Gru 2020 03:09 #738990

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15414
  • Otrzymane dziękuję: 51113
Przebieraj się w gęś, kiedy wychodzisz na podwórko, to zaraz Cię gąsior polubi :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Bobej, ewakatarzyna, renmanka

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 19 Gru 2020 06:16 #738991

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
Śmieszne, to się może wydawać ale nie bardzo tak do końca jest. ;) Po własnym podwórku trzeba chodzić na przyczajce.

No i czosnek widziałem wczoraj pokiereszowany. :club2: dobrze, że poletko jest ogrodzone, to tam nie wekjdą. Tylko te w doniczkach wkopane tak przed płotkiem ale coś wykombinuje. :)
Pozdrawiam Błażej
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, ewakatarzyna, Babcia Ala

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 19 Gru 2020 10:26 #739018

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Nie czaj się. Im bardziej uciekasz i robisz uniki, tym gąsior się pewnie czuje i tym chętniej będzie Cię atakował. Mam zakapiora co wszystkich goni, ale jak mnie próbuje dziabnąć to go gonię i ustalam hierarchię :)
Oczywiście w okresie godowym agresja wzrasta i wtedy potrafi się postawić i dziabnąć.

Czosnek u mnie dalej pod ziemią, na szczęście dość późno sadzony i teraz ziemia zamarznięta.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 19 Gru 2020 10:46 #739026

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5689
  • Otrzymane dziękuję: 26969
Błażej, ale macie najlepiej pilnowane obejście w całej okolicy. Gęsi "zatrudniano" do pilnowania poligonów wojskowych, jak ktoś wkroczy, to głośną krzyczą, słychać na całą okolicę, lepsze od psa.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 19 Gru 2020 12:06 #739044

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Lepsze jak lepsze. Listonoszka nie wchodzi bo się boi, ostatnio kurier mi paczkę przerzucił za płot bo gęsi go pogoniły.
A jak lis przyszedł to sobie z gąską poradził :(
Tyle że nie dadzą się obłaskawić kiełbaską jak piesek :)
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 19 Gru 2020 12:30 #739047

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5689
  • Otrzymane dziękuję: 26969
Chodziło mi o hałas, który robią, zaraz wszyscy w domu wiedzą, że ktoś przyszedł. Miałam problem po jajka chodzić do sąsiadki swego czasu z powodu gąsiora.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 19 Gru 2020 12:39 #739051

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
U mnie czosnek jak na razie grzecznie siedzi. Szczypior wypuścił tylko czosnek ozdobny którego nie wykopywałem w tym roku.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, ama

CZOSNEK - uprawa, wymagania, odmiany, warunki przechowywania część II 19 Gru 2020 13:32 #739056

  • pawel_botanik
  • pawel_botanik's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 466
Mój czosnek posadzony 11 listopada pięknie się ukorzenił. Wrony "pomogły" mi to ocenić wyciągając z gleby kilka ząbków :mad2:
Zagon już przykryty włóknina, mam nadzieję, że to trochę ograniczy aktywność skrzydlatych
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, ama


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.617 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum