TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 10:00 #757573

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
No i mam znowu śnieg na dworze :jeez:
Jest zimno, wieje silny wiatr, pada mokry śnieg. Nieba zsanute gęsto chmurami.Termometr pokazuje 0* ale temperatura odczuwalna znacznie niższa.

Dla Wszystkich tęskniących za wiosną przesyłam słodki bukiecik.
IMG_20210412_133748.jpg

Ciepełka życzę nam wszystkim
pozdrawiam ama
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, rozalia, CHI, bietkae, aga, Bea612, ewakatarzyna, Mirek19, czarna2066, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 10:22 #757577

  • Bea612
  • Bea612's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4618
U mnie na szczęście śnieg nie pada, ale zimno. Dobrze, że coś kwitnie :flower2:
IMG_20210413_121451.jpg


IMG_20210413_121406.jpg


IMG_20210413_121347.jpg


IMG_20210413_121318.jpg
Zielono mi i kwietnie
Pozdrawiam
Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, rozalia, CHI, Miragoral, bietkae, aga, ewakatarzyna, czarna2066, JaKasiula, ama, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 10:24 #757579

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Standard deszcz, śnieg 0-2* rzygać się już chce :sick:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, CHI, bietkae, Agusiak, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 11:09 #757581

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1854
  • Otrzymane dziękuję: 6202
U mnie na północy +7,5 stopnia. Nie pada i na zmianę jest przymglone słońce i chmury. Jednak na prawdziwie ciepłą wiosnę nie ma co liczyć.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, Miragoral, bietkae, Agusiak, ewakatarzyna, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 11:38 #757585

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 52087
Korzystając z chwili przerwy w opadach, wyszłam sprawdzić ile wody mi się nazbierało, bo mam już podłączone zbiorniki. W 300 l beczce przy wiacie mam prawie pełno, natomiast w zbiornikach "dachowych", brakuje ok. 600 l, żeby było pełne 3000 l. Jakiś pozytywów tej pogody trzeba szukać, żeby nie wpaść w depresję :dry:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Kaja, rozalia, CHI, Miragoral, bietkae, Agusiak, aga, del, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula, ama, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 13:23 #757591

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7654
Mnie to się nawet nie chce pisać o pogodzie. Kwiecień mnie bardzo rozczarował. nie na takie temperatury liczyłam. W nocy lekki mróz , teraz co prawda słońce na przemian z chmurami, ale przy lodowatym wietrze masz uczucie ,ze pomimo +8 w cieniu odczuwa się -8. Sałata wysadzona do gruntu i przykryta agrowłókniną ma się dobrze, tak samo czosnek rosnie w oczach.Lubczyk też wypuścił pędy, a i czosnek niedżwiedzi zrywany na bieżąco.Oby ten tydzień szybko minął.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, CHI, Miragoral, bietkae, Agusiak, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, JaKasiula, ama, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 14:42 #757598

  • tysia25
  • tysia25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 240
  • Otrzymane dziękuję: 866
no właśnie zimno na północy wieje a deszczu brak i strasznie suszy ziemię już musiałam podlewaćKaja wrote:
U mnie na północy +7,5 stopnia. Nie pada i na zmianę jest przymglone słońce i chmury. Jednak na prawdziwie ciepłą wiosnę nie ma co liczyć.
Martyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, CHI, Miragoral, bietkae, ewakatarzyna, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 15:11 #757606

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1260
  • Otrzymane dziękuję: 8194
U mnie opady śniegu z deszczem, dodatkowo wieje spory wiatr. Od piątku temperatura ma iść w górę.

Możecie mi podrzucić pomysł co kupić w aptece (oczywiście na cele ogrodnicze :rotfl1: ) prócz: DMSO (mam zamiar stosować zapobiegawczo przed ZZ), nadmanganian potasu (do odkażania nasion), inne jak: borasol(do wspomagania zapylania kwiatów) i siarczanu magnezu posiadam.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, CHI, Miragoral, bietkae, Agusiak, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 15:59 #757615

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15411
  • Otrzymane dziękuję: 51107
Wędzenie zaliczone. Z prac działkowych udało mi się tylko zasilić nawozem borówki amerykańskie, agrest i porzeczki. Leżący śnieg uniemożliwił prace ziemne.


IMG_27901.jpg
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 20:40 #757696

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 52087
Ja będę wędziła dopiero w poniedziałek :) Mam nadzieję, że wtedy będzie już cieplej. Na poprawę humoru

20210414_195402.jpg

To ta cukinia na strychu. Przypuszczam będę robiła za pszczółkę :happy4: Chyba, że pogoda pozwoli wystawić te cudo na zewnątrz. W życiu bym się nie spodziewała takiego widoku, o tej porze roku :woohoo:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, CHI, Miragoral, bietkae, Agusiak, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 21:40 #757721

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5686
  • Otrzymane dziękuję: 26958
JaNina wrote:
Korzystając z chwili przerwy w opadach, wyszłam sprawdzić ile wody mi się nazbierało, bo mam już podłączone zbiorniki. W 300 l beczce przy wiacie mam prawie pełno, natomiast w zbiornikach "dachowych", brakuje ok. 600 l, żeby było pełne 3000 l. Jakiś pozytywów tej pogody trzeba szukać, żeby nie wpaść w depresję :dry:

Ja swoje 2000 l, które się napełniły od poniedziałku, dzisiaj opróżniłam pod choinki, chociaż one też mają mokro. W ogrodzie stoi woda, drzewka stoją we wodzie, całą tą wodę ciśnie po powierzchni w dól, bo mam działkę położoną na minimalnym skłonie, a jutro i w piątek znowu ma padać i to solidnie :jeez: . Temperatura cały czas oscyluje wokół zera. U mnie w tym roku uprawa doniczkowa wszystkiego, bo nie wyjdziesz w pole. Bób, groszek zielony, kalarepy, kapusty wczesne w doniczkach. Dzisiaj upakowałam do reszty w mojej "olbrzymiej" szklarni do reszty kalarepy (10 szt.) i kapustę (4 szt.), to wszystko na 2,5 m2 (50 % powierzchni uprawnej). Dzisiejsze kalarepy i kapusty zajęły miejsce zarezerwowane dla kilku porów i selerów, a przed tym planowałam tam rzodkiewki, ale nie da się kapustnych uprawiać w doniczkach. Tak to wyglądało przed zasadzeniem na parapecie.
20210414_1546192-2.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2021 21:41 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Łatka, CHI, Miragoral, bietkae, Agusiak, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, czarna2066, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 14 Kwi 2021 21:46 #757727

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 52087
Ja mam szczęście, bo działka w kształcie prostokąta i ze spadem po przekątnej. Spadek niewielki, ale wodzie to wystarczy, żeby spłynąć. Woda nie stoi, ale w zeszłym roku też sporo zgniło od nadmiaru wilgoci. Ogrodnikowi wiatr często w oczy, ale grunt to się nie poddawać. Deszczu w najbliższych dniach zapowiadają sporo :ohmy:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Miragoral, bietkae, Agusiak, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 15 Kwi 2021 07:50 #757765

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Od dwóch lat pierwszy raz u mnie mokra wiosna szkoda, że zimna ale cóż nie może być idealnie.
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, bietkae, JaNina, ewakatarzyna, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 15 Kwi 2021 08:03 #757766

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6913
  • Otrzymane dziękuję: 41997
Nocka bez przymrozku minęła z temperaturą +5,1*C.Poranek zachmurzony z mżawką a termometr wskazuje +5,5*.Wieje dość mocno wiatr,niebo zachmurzone całkowicie i mży drobny deszcz.Kotek wyszedł na spacer drzwiami a wrócił balkonem po 4 minutach.Żywopłot posadzony jako ochrona od drogi. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :) :)

004-215.jpg

003-296.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Łatka, CHI, Miragoral, bietkae, Agusiak, bastis, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 15 Kwi 2021 08:04 #757767

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15411
  • Otrzymane dziękuję: 51107
Zatrudnię miłośników globalnego ocieplenia do odśnieżania ! :rotfl1: :rotfl1:


94.40.50.2:7092/video2.mjpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, bietkae, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 15 Kwi 2021 08:30 #757770

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 52087
Wiosna w tym roku jest bezobjawowa :unsure:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, whitedame, CHI, bietkae, najemnik, Szafirek, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 15 Kwi 2021 08:32 #757771

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19278
  • Otrzymane dziękuję: 79776
Krecik stary wrote:
termometr wskazuje +5,5*

Skąd Ty, Józiu, tyle bierzesz - w centrum miasta tylko +3, jeśli wierzyć zaokiennemu termometrowi. Wydawało mi się, że mży, ale wyszłam zrobić poniższe zdjęcie i przekonałam się, że domniemana mżawka osiada białymi kryształkami na kurtce :jeez: .
Ale ujemnej temperatury nocą faktycznie nie było, nadal szansa dla moich magnolii.
Z trudem pozyskany dzisiejszy zapach: Peter Stuyvesant, ciemny granat, jak nocne niebo nad Morzem Śródziemnym w pełni lata.

Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2021 08:34 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, Miragoral, bietkae, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 15 Kwi 2021 09:44 #757776

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2139
  • Otrzymane dziękuję: 10130
JaNina wrote:
Wiosna w tym roku jest bezobjawowa :unsure:

:happy4: :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.546 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum