TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 09:13 #761008

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41861
W nocy padał deszcz a termometr wskazywał o 2 w nocy 10,4*C.Poranek mocno zachmurzony,jest bezwietrznie i mży momentami drobny deszczyk.Aktualnie temperatura powietrza wynosi 10,5*.Jest chłodno i mokro.Zaczynają kwitnąć jabłonie i grusze.Dziś pożegnanie wczesnej wiosny i przebłyski kwiatów-bylin letnich.

002-386.jpg

001-500.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, Marlenka, CHI, Nimfa, JaNina, Bea612, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, ama, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 10:02 #761013

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21015
Wiosna "urwał nać" :mad2:

+6 i wilgotno - tzn deszcze się zastanawia padać czy jeszcze nie.
"Niemiec Ani" albo pogoda oszalała. Prognoza na dziś w nocy +3, jutro 12/3 a po jutrze 22/5... Porażka.
W kominku się pali, druga kawa jeszcze nie działa, zaraz pójdę sypnąć słonecznik sikorkom, bo dobijają się do okien.

Krówek prosił o wpuszczenie o 6:30:
P5078068_kadr.jpg

A normalnie nie mogłam się dowołać.

Wczoraj wywaliło mi baterię od routera. Dobrze, że po pracy i że mam zapasowy. Zdarzyło się Wam coś takiego?

Spokojnego dnia.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 10:33 #761018

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41861
Nie dość,że pogoda do ..... to i posty się nie pokazują.Kiedyś tylko pierwszy dziś nie widzę dwóch. :jeez: :jeez: ;) ;)
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Kapka, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 10:40 #761019

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
"Jesień idzie, nie ma na to rady" :)
Pierwszy grzybek w ogrodzie.

IMG_20210507_103438.jpg
Piotr :)
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 11:43 #761020

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3457
  • Otrzymane dziękuję: 7380
Jaka jesień? :blink: Smardze to grzybki wiosenne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, CHI, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 14:48 #761035

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19273
  • Otrzymane dziękuję: 79698
W Karkonoszach wichura właśnie porozrywała chmurzyska i przebłyskuje słońce. Ziąb, ledwie 8 stopni. Wegetacja o miesiąc za Wrocławiem. Dopiero kwitną hiacynty, a te sadzone najpóźniej nawet nie w pełni się rozwinęły:



Zapach na dziś: China Pink, najbledszy róż.



Podobno pojutrze ma być temperatura z dwójką z przodu. No, zobaczymy...
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 17:08 #761052

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1253
  • Otrzymane dziękuję: 8132
Do południa padał deszcz, dziś już na szczęście bez wiatru. Wyszła ostatnia przesadzona w zeszłym roku funkia. Od niedzieli temperatura ostro do góry.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 18:31 #761056

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Witam wszystkich :)
Wieje silny, zimny wiatr, słońca jak na lekarstwo i co chwila leje deszcz. Na termometrze 10*.Zimno i nieprzyjemnie.

Bukiecik na weekend zostawiam z życzeniami takiego błękitu na niebie i słonka.

FB_IMG_1620393023635.jpg


Spokojnego weekendu :bye:
pozdrawiam ama
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, CHI, Nimfa, JaNina, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Pysiu, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 19:19 #761063

  • jurek49
  • jurek49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 487
  • Otrzymane dziękuję: 2231
W ciągu dnia raz deszcz raz słoneczko, temperatura była około 10 stopni. Po godz. 18 nadeszła chmura i sypnęło gradem a temperatura spadła na 6 stopni, prawdopodobnie w nocy spadnie do zera.
20210507_181107.jpg
Pozdrawiam Jurek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, CHI, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 19:39 #761068

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5674
  • Otrzymane dziękuję: 26864
najemnik wrote:
Od niedzieli temperatura ostro do góry.
Na 3 dni, a od czwartku w dół. Do d...y z taka pogodą, z dnia na dzień zimniej i to przenikliwe i lodowate wiatrzysko :jeez: . A ci Zimni Ogrodnicy, to są już stale w tym roku? Jak się ta pogoda nie poprawi na dłużej, to ja nic nie będę chyba miała, może to co w donicach, u mnie jest tak mokro, że ja tej mojej gliny uprawić nie potrafię. Rozsada kalarep,kapust wczesnych, groszku w doniczkach, jak to teraz na te Hitze (ciepło) wysadzę, to padną jak szmata i je popali słońce. Najchętniej bym zadaszyła cały warzywnik i podlewała sobie sama, szkoda że to nierealne, o podwyższonych grządkach w skrzyniach mogę tylko pomarzyć, ja sama tego nie wykonam (kiedyś tak), a ktoś - nie znajdziesz nikogo do roboty, nawet za dobrą zapłatą.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2021 19:42 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, CHI, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Kapka, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 19:44 #761070

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 735
  • Otrzymane dziękuję: 4709
Dobrze by było zahartować rozsady, ale przy tym wietrzysku nie odważyłam się nic wystawić. O temperaturze nie wspomnę.
Zerwałam lubczyku, póki zdrowy i bez mszyc. Teraz suszę. Co to za choroba co mu liście zasychają i czym to prysnąć? W ubiegłym sezonie chyba Mietek robił sorbianem, a może źle kojarzę?

Czy wysiewaliście już ogórki na rozsadę?

20210506_191432.jpg
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, Kapka, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 19:48 #761073

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5674
  • Otrzymane dziękuję: 26864
Celina za mało danych nt. zasychania liści lubczyku, jakieś foto mile widziane. Może popieprzona pogoda...

Noo, jakbym paprykę wystawiła do hartowania, to byłoby już po papryce, może jakaś arktyczna odmiana by się przydała, a pomidory mam w lesie...

Edit: Obecnie 6 stopni na termometrze na ścianie na wysokości 2 metrów :sad2:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2021 19:56 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, CHI, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 19:56 #761076

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7838
  • Otrzymane dziękuję: 51938
Babcia Ala wrote:
Najchętniej bym zadaszyła cały warzywnik i podlewała sobie sama,
Ja dzisiaj dostałam takiego wnerwa, powinnam napisać inaczej, ale nie wypada, że podlewam sama siebie. Winkiem własnej roboty. Szykowaliśmy dzisiaj karpy dalii do wysadzenia. Co chwilę zmykaliśmy do domu przed tym co akurat leciało z nieba. Na szczęście obyło się bez śniegu :unsure: Nawet na polowanie dzisiaj nie idę, bo jestem na "nie" :mad2: Wypiję małe co nieco i idę spać :angry:
Spokojnej nocy :sleep:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 20:05 #761077

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
najemnik wrote:
. Od niedzieli temperatura ostro do góry.

Proponuję nie cieszyć się za nadto. Nad Wyspy Brytyjskie nasuwa się następny niż i ściąga powietrze arktyczne z północy.


IMG_28501.jpg
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2021 20:07 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, rozalia, Marlenka, CHI, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, Kapka, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 21:54 #761091

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4656
  • Otrzymane dziękuję: 16978
6 maja 2022 to dzień kiedy zanotowano skrajne temperatury na Ziemi. Północna Afryka rozpalona do czerwoności. W Egipcie słupki rtęci wskazały prawie 45°C! Tymczasem na Antarktydzie na rosyjskiej stacji Wostok temperatura spadła do -73°C.
A my leżymy w tej chłodniejszej części, gdzie pogodę kształtuje zimne powietrze pochodzenia arktycznego.
Niestety Mietek ma rację, rozpogodzenie będzie tylko kilkudniowe.
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2021 21:56 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marlenka, CHI, ewakatarzyna, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 22:01 #761093

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5674
  • Otrzymane dziękuję: 26864
2022 na szczęście dopiero nastąpi :tongue2:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, Nimfa, ewakatarzyna, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 07 Maj 2021 23:21 #761095

  • Pysiu
  • Pysiu's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 91
  • Otrzymane dziękuję: 314
Dotyczy nie zabezpieczonego wykopu pod szambo.

Właściciel działki ( terenu) lub jego kierownik budowy gdy takowy jest powołany odpowiedzialny jest za należyte (odpowiednie) zabezpieczenie terenu budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami w każdym przypadku nawet budowy nie legalnej.
Wymagania:
zbiorniki o pojemności do 10m3 zgodnie z przepisami ogólnymi powinny być sytuowane z zachowaniem następujących zasad:•15 metrów od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz do magazynów produktów spożywczych,
•7.5 metra od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego.
•Jednak w zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej, czyli takiej, gdzie szambo najczęściej znajduje zastosowanie, odległości mogą być mniejsze i powinny wynosić co najmniej: 5 metrów od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi, przy czym nie dotyczy to dołów ustępowych w zabudowie jednorodzinnej,
•2 metry od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego.
Podstawę prawną stanowi ustawa o prawie budowlanym z 7 lipca 1994 roku, a konkretnie artykuł 30 tego aktu: Obowiązek zgłoszenia budowy i robót budowlanych. Zgodnie z jego brzmieniem budowa zbiornika o pojemności nieprzekraczającej 10m3 wymaga jedynie zgłoszenia dokonanego we władzach powiatowych. Od momentu złożenia zgłoszenia urząd ma 30 dni na wyrażenie sprzeciwu. Nie musimy czekać na oficjalną zgodę. Brak sprzeciwu w ustawowym terminie oznacza automatyczną akceptację wniosku.
Mieszkaniec Warmii
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, Bobka, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIII 08 Maj 2021 07:01 #761102

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
Babcia Ala wrote:
najemnik wrote:
Od niedzieli temperatura ostro do góry.
Na 3 dni, a od czwartku w dół. Do d...y z taka pogodą, z dnia na dzień zimniej i to przenikliwe i lodowate wiatrzysko :jeez: . A ci Zimni Ogrodnicy, to są już stale w tym roku?

Generalnie to do d...y W czwartek ma się pogoda spaprać, jednak nocki cały czas są prognozowane w okolicach 10 stopni

Więc jakieś światełko w tunelu w oddali widać :))))
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, Kapka, Bobka, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.804 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum