TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 25 Paź 2022 15:52 #816353

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3565
  • Otrzymane dziękuję: 30089
Kolejny pochmurny,wilgotny dzień, ale ciepły.Temp.16 stopni.
Trochę wczoraj przesadziłam z pracami na zewnątrz, dzisiaj trochę lżejsze w kuchni.
Ja zajęłam się buraczkami


20221025_150353.jpg


A mąż kapustą


20221025_150432-2.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, Jaedda, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, gregon, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 25 Paź 2022 17:14 #816359

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 377
  • Otrzymane dziękuję: 3886
W Tromsø nareszcie slonko sie pokazalo i akurat dzis czesciowe zacmienie slonca(56%). Bez lustrzanki nie udalo mie zrobic zdjecia, ale dzien przepiekny. :)
W drodze juz kolejne sztormy...

PA254864.jpg


PA254865.jpg


PA254873.jpg


PA244859.jpg

pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, koma, bastis, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 25 Paź 2022 17:29 #816361

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7883
  • Otrzymane dziękuję: 52232
U nas było tak jakoś do kitu :( Raz za razem przechodził deszcz, ale między opadami pokazywało się słońce. Kawę wypiliśmy na tarasie, lecz o pracy w ogrodzie można było zapomnieć, bo za mokro.
Zaćmienie można było jednak obserwować. Najważniejsze to zabezpieczyć oczy :)

Resized_20221025_134647001.jpeg

Spokojnego wieczoru :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, koma, Jaedda, ewakatarzyna, Babcia Ala, gregon, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 26 Paź 2022 08:31 #816384

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7883
  • Otrzymane dziękuję: 52232
Dzisiaj od rana świeci słońce na bezchmurnym niebie. Na termometrze 10*. Wiatr chyba mocno nie wieje. Najpierw mamy parę spraw do załatwienia, ale po powrocie coś chyba w ogrodzie zrobimy.

E2BB116C-2CEF-4927-BDE4-8373E25CDF30.jpeg

Spokojnego, słonecznego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Jaedda, ewakatarzyna, Babcia Ala, gregon, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 26 Paź 2022 08:40 #816385

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19311
  • Otrzymane dziękuję: 79935
No popatrz, Janko - a u mnie noc była o wiele zimniejsza od poprzednich, bo bezchmurna. W trawie jakby srebrne smugi, a w tej chwili tylko 5 stopni.
Ale na górze niebiesko, słońce gramoli się zza blokowiska, a dalie nadal kwitną.



Ta Twoja z pszczółką to Arabian Night chyba? Może w wolnej chwili (ha ha ha) pokażesz, co tam masz daliowego - zapraszam do tematycznego wątku.
Życzę dobrego dnia i zostawiam kompletnie nietypowo, jesiennie wybarwioną różę Kordesa 'Lustige' z zimną rosą na płatkach.

Ostatnio zmieniany: 26 Paź 2022 08:40 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, Jaedda, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, gregon, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 27 Paź 2022 08:32 #816432

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7883
  • Otrzymane dziękuję: 52232
Łatka wrote:
Ta Twoja z pszczółką to Arabian Night chyba? Może w wolnej chwili (ha ha ha) pokażesz, co tam masz daliowego - zapraszam do tematycznego wątku
Tak Aniu, to Arabian Night. Wczoraj porobiłam trochę zdjęć daliom, więc dzisiaj postaram się odwiedzić odpowiedni wątek :)
Poranek ciepły, bo na termometrze 10*. Jest też słonecznie, ale teraz słońce musi się przedzierać przez delikatną mgłę. Gałązki się ruszają, więc wiatr znowu sobie pozwala ;)
W 10 dniowej prognozie dalej nie widać przymrozków, więc rabatki z kwiatami dalej będą cieszyć oko

7AD595A4-71BF-4FA1-9D98-0A4A79F26485.jpeg

Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 27 Paź 2022 08:33 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, ewakatarzyna, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 27 Paź 2022 08:35 #816433

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19311
  • Otrzymane dziękuję: 79935
Czyżby nikt nie uważał, że pogoda warta wzmianki? No tak, jak paskudnie, chętnie sobie narzekamy,,, ;)
A tu chyba narzekać nie ma na co (poza krótkim dniem, ale ta sytuacja niestety rozwija się w złą stronę :( ). Noc pogodna, po siódmej termometr tarasowy pokazywał 6 stopni. Nadal bezchmurnie i pięknie, gdzie sięgają promienie słoneczne. W moim ogrodzie niestety ich nadal brak, blokowisko rzuca długaśne cienie.



Moje magnolie częściowo już bezlistne, jak widać - liście utrzymują się dołem, gdzie słońce słabo dochodzi. To samo z paulownią widoczną po lewej, łysa na czubku, na dole trzymają się wielkie liściory. Tyle, że te są miękkie, nawet niepozbierane jakoś tam zmurszeją.

Zostawiam z pozdrowieniami kwiatek niskiej dalii o brązowych listkach; niech jej imię - Sunshine - będzie hasłem dnia.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, gregon, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 27 Paź 2022 09:08 #816436

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3565
  • Otrzymane dziękuję: 30089
Dzisiejszy dzień ma być słoneczny z maksymalną temperaturą 14 stopni,bez opadów. Teraz mam 7,jest przyjemnie,bezwietrznie.
Czy ja się wyrobię z pracami na zewnątrz do zimy,to duży znak zapytania,ale każdego dnia,małymi kroczkami do przodu.


20221027_084011.jpg


20221026_115113.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Łatka, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 27 Paź 2022 14:20 #816440

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1746
  • Otrzymane dziękuję: 12783
Ależ piękny ten dzisiejszy dzionek. Na niebie nieliczne chmurki. Prawie bezwietrznie :hearts:


DSC03277-51.jpg


Jak najdłużej ciepełka :hug:
Pozdrawiam Ewa
Ostatnio zmieniany: 27 Paź 2022 14:24 przez ewakatarzyna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, JaNina, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 27 Paź 2022 20:22 #816467

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 738
  • Otrzymane dziękuję: 4733
Kochani. Czy w Dino była już dymka? U mnie nie ma, chyba ją przegapiłam. Gdzie jeszcze mogę kupić?
U mnie pogoda piękna.
Niestety bliska mi osoba zachorowała, mąż ma kłopoty zawodowe, więc mimo promyków słońca trudno się uśmiechać. Mocno wierzę, że się wszystko wyprostuje. Tego się trzymam.

P.s. nabyłam niedawno pięknego, ogromnego oleandra. Muszę poczytać wątek, bo to mój pierwszy. Podcinać go teraz?
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, koma, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 27 Paź 2022 20:25 #816468

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3688
  • Otrzymane dziękuję: 19658
Oj faktycznie, dzień był piękny :hearts:
Ciepło (17°),słonecznie, cudnie.

Korzystając z wolnego dnia wykonałam nową rabatkę :dance:
Ręce i plecki trochę bolą, ale ile endorfin przy tej robocie wyprodukowałam :rotfl1:
Oby kolejne dni były równie piękne :bye:
IMG_20221027_151843.jpg


Celinko :hug:
Ostatnio zmieniany: 27 Paź 2022 20:34 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 27 Paź 2022 21:21 #816476

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19311
  • Otrzymane dziękuję: 79935
Celino - :hug:
Pokaż zdjęcie tego oleandra, trudno tak "na sucho" odpowiedzieć.
Ja tnę, jak już nie daję rady go upchać na zimę w piwnicy. Albo marne gałązki.

We Wrocławiu w najcieplejszym momencie było 20 stopni, ściągałam sweter grabiąc liście.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 28 Paź 2022 10:17 #816494

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3565
  • Otrzymane dziękuję: 30089
Gęsta mgła. Temp.13 stopni.Do godz.15-tej ma być pochmurno.Bedzie przyjemniej jak pokaże się słońce.
W każdym zakątku działki można znaleźć piękne jesienne barwy.


20221028_084607.jpg


20221028_084416.jpg


20221028_084642.jpg
Maria
Ostatnio zmieniany: 28 Paź 2022 10:37 przez koma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, gregon, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 28 Paź 2022 11:15 #816495

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 738
  • Otrzymane dziękuję: 4733
Aniu to mój Oluś. A właściwie to są dwa, posadzone do jednej donicy. Nie wiem czy mogę na wiosnę je rozsadzić? Bo może korzenie się zrosły i tylko zrobię im krzywdę...
Ma około z 170 cm. Odkupiłam go od osób, którym zabrakło miejsca na przezimowanie. Mówili, że cięli go b. delikatnie.


IMG-20221028-WA0001.jpg


IMG-20221028-WA0000.jpg



Przepraszam za bałagan na tarasie. Posprzątam na pewno. Albo wiatr pomoże...
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, bastis, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 28 Paź 2022 11:33 #816496

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6917
  • Otrzymane dziękuję: 42042
Sałata przeflancowana do gruntu w namiocie.Dziś też zauważyłem pierwsze kiełki czosnku zimowego Sybirian ale jeszcze nie nadaje się do fotografowania.Ponadto pokazała się samosiejka w czosnku czerwonej sałaty liściowej .Ta też zostanie przesadzona do namiotu. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :) :)

003-421.jpg

002-587.jpg

001-743.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Łatka, Jaedda, bastis, JaNina, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 28 Paź 2022 13:19 #816498

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5698
  • Otrzymane dziękuję: 27011
Łatka wrote:
Czyżby nikt nie uważał, że pogoda warta wzmianki? No tak, jak paskudnie, chętnie sobie narzekamy,,, ;)
A tu chyba narzekać nie ma na co (poza krótkim dniem, ale ta sytuacja niestety rozwija się w złą stronę :( ).

Ależ oczywiście Aniu, że pogoda warta pochwały, ostatni taki październik i listopad był chyba w 2016 roku. Pamiętam, bo pomidory koktajlowe spod szopki zbierałam jeszcze w listopadzie.
Sunshine B) , od dziś wreszcie mogę zająć się czymś innym oprócz papiurów. I chociaż sił fizycznych mało, powoli do przodu. A dla Was takie kwiecie z wczoraj
fuksja.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 28 Paź 2022 13:19 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Jaedda, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 28 Paź 2022 17:26 #816508

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19311
  • Otrzymane dziękuję: 79935
Alu, fantastyczna fuksja! I jak kwitnie tą porą! :supr3:

Celinko, to zależy od Ciebie, od Twoich warunków.
Jeśli ma kto taszczyć Ci takiego wieloryba pod dach, gdy w końcu przyjdzie kiedyś prawdziwe zimno - to bym nic nie majstrowała. Nawet z przycinaniem bym dała spokój. On ma sporo pąków kwiatowych - w sprzyjających okolicznościach rozwinie je wiosną.
Z drugiej strony to niezwykle wytrzymała roślina, jak przytniesz i przesadzisz, też będzie żyć.
Na zewnątrz może stać, aż noce będą regularnie poniżej 0, nie mam na myśli przymrozków, tylko takie solidne -3 /-5 przez większość nocy.
Oleander potrzebuje słońca, potem słońca, a na trzecim miejscu słońca, by kwitnąć. Do tego trochę wody i może raz w roku nawóz.

Hm, czy ktoś widzi u Celiny jakikolwiek bałagan??? :supr3:

Teraz o pogodzie. No cudna. Rano 10 stopni, rosa tak obfita, jakby padało, ale niebo cały dzień bez chmurki. Nie wiem, czy maksymalna temperatura przekroczyła 20 stopni, bo nie patrzyłam - zasuwałam przy grabieniu liści w cienkiej bluzce.
Dostałam dodatkowego "pałeru", bo bez problemu przyjęła mnie lekarka (chyba ludzie na cmentarzach, czy co, bo w przychodni puchy) - obejrzała wyniki i stwierdziła, że jeszcze zapewne pożyję ;) .

Dobrego weekendu - i uważajcie na drogach!

Ostatnio zmieniany: 28 Paź 2022 17:27 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jaedda, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVI 28 Paź 2022 18:01 #816512

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1746
  • Otrzymane dziękuję: 12783
Celinko :hug:


Dzisiejsze dzień też był piękny. Wreszcie umyłam okno w dużym pokoju. Dla mnie to jak zdobycie Mount Everest :crazy:


DSC0248.jpg


Dobrego weekendu :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Ostatnio zmieniany: 28 Paź 2022 18:01 przez ewakatarzyna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, MARRY, Jaedda, JaNina, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.770 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum