TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Kwi 2024 08:48 #855691

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
We Wrocławiu też +5, bure niebo, z niego coś kapie. Noc ma być z bardzo niewielkim plusem, czyli lokalnie może nad ranem dmuchnąć poniżej zera.
Nakrywać nic nie dam rady, nie w tym stadium, gdy lilie mają pół metra wysokości, a hortensje ogrodowe wielkie liście. Nie mówiąc o kwitnących piwoniach. Musiałabym rozstawić chyba namiot cyrkowy.
Ograniczę się więc do wniesienia na noc najwrażliwszych doniczkowców, a cytrynowe drzewko otulę kocem, nie jestem w stanie targać go w tę i z powrotem. :jeez:
Martwię się też o paulownię, właśnie rozwinęła ametystowe dzwonki, czego w tym ponurym mroku chyba nie widać...


Mirek19 wrote:
Możliwe, że nieco cieplej zrobi się pod koniec kwietnia i w pierwszej dekadzie maja, ale w świetle aktualnych prognoz nic nie wskazuje na to, abyśmy wrócili aż do takiego gorąca, jak ostatnio.

No i w sumie dobrze, bo przy temperaturach rzędu +25 zaraz by zaczęły kwitnąć rośliny po prostu letnie - a potem co? W gorętszych krajach lipiec/sierpień jest i dla roślin porą sjesty, ale jesienią podejmują wegetację, czego u nas jednak nie przewiduję.
Tylko że między "tak gorąco" ;) a lodownią są jakieś sytuacje pośrednie, przynajmniej kiedyś tak bywało. :crazy:

Cóż, dobrego dnia mimo to.


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Kwi 2024 09:29 #855693

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1995
  • Otrzymane dziękuję: 11373
No po prostu tragedia. O godz. 6 rano było 4 stopnie a teraz 4,3 i lekka mżawka, szaro/buro. Czeka mnie zabezpieczanie wszystkiego co stoi na dworze w donicach: kaktusy, cytryna, pelargonie i wiele innych roślin bo w nocy obiecują temperaturę poniżej 0. U Ani zawsze o kilka stopni cieplej niż u mnie :(
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2024 12:27 przez bietkae. Powód: poprawiono stylistykę
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marlenka, CHI, MARRY, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Kwi 2024 09:43 #855694

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Wczoraj było pogodowe urozmaicenie bo deszcz, grad, wiatr i wichrowe porywy, a wszystko przeplatane promieniami słońca, chmurami znikąd i ogólnym ziąbem.
Dzisiaj pochmurno z przejaśnieniami przy temperaturze na razie plus 5 stopni. Wyciągnęłam moją całą broń okrywczą i wybieram priorytety. Okryję truskawki, lilie, doświadczalnego pomidora w tunelu, niektóre byliny, które wystartowały, a mogą zmarznąć, jak np. budleja. Rozsady już wniosłam do ogrodu zimowego.
Za chwilę zetnę trochę tulipanów do wazonu i w ich towarzystwie będę czekać na koniec tego rozgardiaszu pogodowego.

IMG_20240415_185750.jpg
Ogród - mój optymizm.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Kwi 2024 09:52 #855695

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1256
  • Otrzymane dziękuję: 8146
U mnie przymrozku nie było, ale zimno jest. Pochmurno, chyba zbierze się na przelotny deszcz, bo dużych opadów nie zapowiadają.


Temperatury ok. 20 stopni zapowiadane są dopiero na koniec 1 dekady maja.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marlenka, CHI, bietkae, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Kwi 2024 10:14 #855697

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 507
  • Otrzymane dziękuję: 3484
O 6.30 było -1*, miejscami trawa oszroniona. Obecnie lekki wiaterek, piękne słońce i lodówka, 6*.
Wyglądając przez okno wszystko pięknie....

Sezon zaczyna się nieciekawie: upały, teraz przymrozki i co najgorsze jest sucho, a to wróży bardzo źle.
Jeżeli dziś już było na minusie, to w następne dni będzie jeszcze gorzej, a wtedy okrywanie na niewiele się zda :angry:

20240416_112732.jpg


20240414_175655.jpg


Ciepła dla Wszystkich i oby te fronty trochę się zmieniły :coffe: :coffe: :coffe: :bravo:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Kwi 2024 11:29 #855708

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21018
Mam wrażenie, że mamy miesiąc do przodu i właśnie dopadli nas "ogrodnicy". Teraz jest 1,5 st. W nocy było 3. Wczoraj w nocy 2, a w dzień 15...

Zaczyna kwitnąć jarzębina:
P4161281_may.jpg


Za moment rozkwitną kasztany.

Na Śnieżce przybyło śniegu:
P4161263_may.jpg


Mój pierwszy w tym roku wschód słońca (jechaliśmy po pisklaki) - jakoś obecnie raczej oglądam zachody :devil1:
P4111221_may.jpg


Nowe pipiki:
P4121239_kadr_may.jpg


Ciepełka dla wszystkich.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Kwi 2024 19:07 #855721

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1700
  • Otrzymane dziękuję: 7691
Małgosiu a wiesz że dopiero u Ciebie widzę jak kwitnie jarzębina? Zawsze widziałam tylko jak już były pomarańczowe groszki :happy4:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, MARRY, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Kwi 2024 19:44 #855726

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52006
Mokro i zimno. Wyszliśmy na chwilę ponakrywać, owocowe które akurat kwitną. Nad ranem zapowiadają 0, ale przy gruncie może być mniej :(

20240417_183915.jpg

Zapakowane truskawki.
Spokojnego wieczoru :comp:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, CHI, MARRY, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Kwi 2024 19:45 #855727

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5678
  • Otrzymane dziękuję: 26907
U mnie co chwilę pada, nie wiem mokre nakryć? Ma być pochmurno, to będzie mróz?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2024 19:46 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, CHI, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Kwi 2024 19:51 #855730

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52006
Mrozu u nas ma nie być, ale pewności nie ma :dry: Włókninę miałam, pomocnika też, to nakryliśmy.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, CHI, MARRY, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 17 Kwi 2024 19:59 #855732

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5678
  • Otrzymane dziękuję: 26907
No nic, będę czuwać, pójdę późno spać. U mnie rośliny są mokre, przed chwilą padało, jak włóknina przymarznie do nich, to jeszcze gorzej, pałąków wbijać żeby zrobić rusztowanie stawiać nie zamierzam.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, CHI, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 18 Kwi 2024 06:36 #855759

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 811
  • Otrzymane dziękuję: 3101
I jak u was pogoda ? Słońce razi po oczach, ale przymrozek dał o sobie znać, -2 przy północnym parapecie, ale podejrzewam więcej przy glebie. Woda w połowie zamarznięta w wiadrze dla kur. Przykryłem wczoraj, kapusty, truskawki i poziomki, ale borówek już nie. Jak to się odbije na owocowaniu się okaże.
Dobrego dnia :coffe:
IMG20240418062812.jpg
Pozdrawiam Grześ
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, Miragoral, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Mirek19, Bobka, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 18 Kwi 2024 06:36 #855760

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52006
Uff, obyło się bez przymrozku. Na wysokości 4m mam 4*, na wysokości 2m jest tylko lekko powyżej zera. Szronu na trawie nie ma. Natomiast u sąsiadów jest oszroniony dach i trawa. Może dlatego, że oni bramy nie zamykają :happy:
Zaczyna świecić słoneczko, ale chmury robią co mogą, żeby mu przeszkadzać.
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 18 Kwi 2024 07:06 #855761

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2059
  • Otrzymane dziękuję: 11183
:bye:

U mnie na szczęście też noc na plusie. Najzimniejszy wynik na liczniku +4,6°C.
O poranku słońce walczy z chmurami, wiatr umiarkowany, zapowiada się dzień bez deszczu
Niestety, wygląda na to, że zimne powietrze na dobre rozgościło się w Polsce.
Nie inaczej będzie dzisiaj, kiedy to w pełni dnia temperatura sięgnie maksymalnie 11 st. C, ale będą takie miejsca, gdzie pod chmurami nie będzie więcej niż 3-5 st. C, a w nocy pojawią się przymrozki. Ponadto nie zabraknie przelotnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej i śniegu..

Legnica, 18.04.2024 r.

20240418_leg.jpg


Spokojnego dnia !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 18 Kwi 2024 07:45 #855764

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6129
  • Otrzymane dziękuję: 22336
DSC09849.jpg

Witam miasto po deszczu .
Zaciągnięte niebo .
A jak wieś?
Narobiłam się na darmo ? :( :jeez: ,
ż dzisiaj ruszyć się nie mogę . :lev: ;)


DSC09846.jpg



DSC09839-3.jpg



Szkoda było młodych odrostów róż ,azalii
i innych roślin w tym lilii .
Dni ze słońcem ,bez mrozów życzę.
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2024 07:47 przez Bobka.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 18 Kwi 2024 07:53 #855765

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6908
  • Otrzymane dziękuję: 41909
Poranek jest lekko zachmurzony a termmetr wskazuje 8,3+C.Przy gruncie jest 6,2*.Podwiewa b.delkatny wiaterek a momentami było nawet słoneczko.Teraz chmurki są bardziej aktywne od słońca i pokrywają coraz więkse obszary nieba. :garden1: :garden1: :bye: :bye: :coffe: :coffe: ;) ;)

001-966.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, Miragoral, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 18 Kwi 2024 08:10 #855768

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2670
  • Otrzymane dziękuję: 17587
U mnie rano na termometrze 0 stopni, na trawie szron a na niebie słońce.

Miłego dnia. :)
Pozdrawiam Marzena

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 18 Kwi 2024 08:26 #855769

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
Powiem, jak kibic piłki kopanej po meczu: nic się nie stało. :lol:
Wiem, że jeszcze nie koniec alertu, lecz na razie zdaje się niebezpieczeństwo przymrozku odsunięte, wynoszę wszystko z powrotem. Nijakich śladów ujemnej temperatury nie zauważyłam a pierwszy rzut oka na termometr pokazał +4. Teraz temperatura trochę rośnie, bo właśnie wychodzi słońce zza ołowianych chmur (to one ochroniły ogród nad ranem, dzięki!).

Takie jeszcze słoneczko się melduje:



Spokojnego dnia, bez termicznego stresu!
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Mirek19, JaKasiula, Grzebuła, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.543 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum