TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 06:55 #856011

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6137
  • Otrzymane dziękuję: 22374
:flower1: Dzień dobry.
Miasto jakieś wilgotne .Na plusie 4 odczuwalna 2.
Wieś nie wiem ,wiedzieć nie chcę. Tyle pracy włożonej, a wczoraj było tak .
Mrozu chyba nie było ,ponieważ wszystkie roślinki żyły w
najlepszej kondycji :woohoo:
20240420_101956.jpg


20240420_102023.jpg

Wiatr pięknie rozwiał bajkową konstrukcję z agrowłókniny.

20240420_102002.jpg

Spokojnej niedzieli życzę :bye:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 07:02 #856013

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2061
  • Otrzymane dziękuję: 11212
:bye:

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata...
:teach:

Noc - w najzimniejszym momencie termometr pokazywał +2,3°C.
W ciągu dnia niebo będzie całkowicie zachmurzone z niewielkimi przejaśnieniami.
To będzie bardzo zimny dzień.
Odczucie chłodu dodatkowo spotęguje umiarkowany i dość silny wiatr z północy.
Nad Polskę sięga antycyklon Quadarius, który zaciąga jeszcze zimniejsze powietrze. Dziś w ciągu dnia poza nielicznymi wyjątkami, temperatura nie przekroczy 8 st. C, a w nocy ściśnie mróz do ok. -5 st. C. Przy gruncie może być jednak jeszcze chłodniej. Ponadto spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu

Legnica, 21.04.2024 r.

20240421_leg.jpg


Udanej niedzieli !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 07:48 #856018

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7855
  • Otrzymane dziękuję: 52035
Kaja wrote:
Tutaj się spytam, ponieważ do działu kwiatów domowych chyba nikt nie zagląda.
Sąsiad sprzedaje mieszkanie i wystawił na klatkę schodowa kwiat. Dopóki nikt się nad nim nie zlituje i nie weźmie go do mieszkania to i będę o niego dbała,ale nie wiem jak bo nie znam .

To chyba jakaś dracena, albo jakiś fikus. Trudno tak ze zdjęcia ocenić :huh:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, rozalia, CHI, MARRY, najemnik, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 07:58 #856021

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7855
  • Otrzymane dziękuję: 52035
Pada śnieg. Niezbyt mocno, ale jednak. Na termometrze lekko powyżej zera. Trzeba jakoś przeżyć te cztery dni, bo później podobno tylko B)
Przedstawię jeszcze jedną z dostarczycielek moich klopsików. Pełnej krwi kucyk szetlandzki, po domowemu zwany Helenką.

882E0315-1F68-49E8-A910-016B9A11F7C9.jpeg

Spokojnej niedzieli :coffe:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 09:28 #856029

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2129
  • Otrzymane dziękuję: 10081
2 stopnie i biało. Padał śnieg :paper:

IMG_20240417_103916-3.jpg

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 09:34 #856030

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79745
Janko, ale urocza kucka, jak piesek :lol:
Mam nadzieję, że dobrze jej się dzieje, ostatnio ciągle docierają do mnie wiadomości o kucykach-nieudanych prezentach.

Kasiu, nie mam pojęcia, jakiej odmiany cytrynę kupiłam z dekadę temu w niemieckim budowlanym, była podpisana "Cytryna" :lol: Nie jest to z pewnością skierniewicka, którą wcześniej też miałam, ale nie udało się utrzymać jej przy życiu. Ta jest na bank szczepiona, owoce w tym roku dość drobne, bo jest ich dużo. Dwa lata temu burza złamała dosłownie połowę drzewka z zalążkami, a te cytrynki, co dojrzały, miały do ćwierć kilo.
Mnie i tak najbardziej zależy na zapachu kwiatów, choć widok też przyjemny.



Zdjęcie sprzed chwili, jak widać pogoda nie najgorsza, mimo mojej panicznej akcji nakrywania i osłaniania wrażliwców raczej temperatura nie spadła do zera (a może dlatego, że to zrobiłam :lol: ). Cytryna nieco się pogniotła pod kocem. Teraz dochodzi do siebie w słoneczku. A w cieniu podobno +6.
Prognozy na kolejne dni takie, że w ogrodzie zostawiam na razie dekoracje jak z filmu o porzuconym zamku. :lol:

Liczę jednak, że "-5, przy gruncie może być jednak jeszcze chłodniej" to w górnych partiach Karkonoszy, nie w centrum Wrocławia. :silly:

Zaraz lecę zagłosować, bo u nas dogrywka. Dobrej niedzieli!

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 09:51 #856033

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7855
  • Otrzymane dziękuję: 52035
Łatka wrote:
Janko, ale urocza kucka, jak piesek :lol:
Mam nadzieję, że dobrze jej się dzieje, ostatnio ciągle docierają do mnie wiadomości o kucykach-nieudanych prezentach.

Bardzo dobrze jej się dzieje :hearts: Właśnie wróciła z długiego spaceru. Jak córka właścicielki powiedziała gdzie była, to byliśmy zaskoczeni, że jej się tak daleko chciało iść :woohoo: Widać nie wszystkie dzieci/młodzież przesiadują przylepione do ekraników, są tacy którzy wolą długie spacery. To dobrze.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 10:45 #856034

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2277
  • Otrzymane dziękuję: 8433
Jeszcze wczoraj kleszcze łapały Maciusia na łące a Lisia wylegiwała się na kanapie:



A dzisiaj zmiana dekoracji:


Śnieg padał pewnie nad ranem do 10.00 mokry, ciężki. Było 0 teraz na plusie ale nie topnieje, mrozu raczej nie było ale całą godzinę zdejmowałam śnieg z wszystkich roślin przygiętych do ziemi.
Jeszcze jutro tak ma być i koniec :teach:




Pogodnej niedzieli.
MARRY
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2024 10:48 przez MARRY.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 10:57 #856036

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
A u mnie mróz w nocy, na który tak się przygotowywałam kilka dni temu. Dosłownie mróz, bo rano o godzinie 5.00 było -5stopni na wysokości termometru na oknie. Dotychczasowe noce i dni były pełne deszczu i plusowych temperatur, dopiero dzisiaj pogoda się wyostrzyła. Ranek z jaskrawym słońcem, śpiewem ptaków i pomimo minusów, jakoś bardzo, bardzo przyjemnie.
Tylko moje poprzytulane do siebie, rozkwitające różaneczniki trochę ucierpiały. Nic nie ściągam z ochronionych roślin, bo i dzisiaj i kilka następnych dni - podobnych.

IMG_20240420_141141.jpg


A tu z porannego spaceru,

IMG_20240421_075614.jpg
Ogród - mój optymizm.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 11:06 #856037

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6911
  • Otrzymane dziękuję: 41969
U mnie przymrozku nie było a termometr wskazywał +4,8*C.Rankiem podwiewał mocniej zimny wiatr,teraz mniej wieje ale dalej zimny.Słoneczka nie było,aktualnie niebo jest zakryte w pełni chmurami. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :coffe: :coffe: ;) ;)

001-967.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Łatka, CHI, MARRY, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mirek19, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 12:07 #856040

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
W nocy opady deszczu przeszły w opady śniegu, na termometrze było 0+, teraz 2+, śnieg powoli topnieje, na razie nie dmucha.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, CHI, MARRY, najemnik, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 12:46 #856048

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7651
U mnie na wysokości 3m termometr wskazywał -2. Przy gruncie o wiele mniej. Pojemniki z wodą z grubym lodem. Oszronione krzewy, w tym kwitnące, bób się położył ale powoli wstaje. Nie wiem co będzie z marchwią i pietruszką. Ten wczoraj tak wyglądający rododendron dzisiaj wygląda żałośnie. Byle do końca tygodnia pomęczyć się jeszcze z rozsadami. Dobrego dnia życzę.
20240418_140629.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, MARRY, najemnik, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 13:04 #856050

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5683
  • Otrzymane dziękuję: 26933
Jeśli marchew i pietruszka już na wierzchu, to siewki marchewki i pietruszki wytrzymują spadki temperatur do -6 stopni, bób też do -6, skoro wstaje, tzn. nie było poniżej -6 przy gruncie.
Ogólnie to -6, to chyba jakaś granica, bo np. groszek zielony czy pąki borówek kamczackich i wysokich też wytrzymują do tyle, niestety kwiaty borówek już tylko -2.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2024 13:08 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, rozalia, MARRY, najemnik, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 13:05 #856051

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 509
  • Otrzymane dziękuję: 3519
Jest bardzo zimno, palimy w kominku od samego rana. 5*, silny lodowaty wiatr. Sucho, nie pada, wczoraj podlewałam.

Mało słońca, rośliny w domu wybiegają i wyglądają coraz słabiej. Prognozy słabe... :search:


20240420_150241.jpg



20240418_1834101.jpg


Ciepła na najbliższe dni :coffe: :coffe: :coffe: :bye:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 13:29 #856054

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7651
Magnolia wczoraj i dziś.
20240414_170745.jpg


20240421_132012.jpg


20240421_132012.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, mymysteryy, MARRY, najemnik, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, EwG, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 15:10 #856060

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15407
  • Otrzymane dziękuję: 51073
<iframe width="1109" height="624" src="www.youtube.com/embed/srJjHvLz8SE?list=U...VL2aOkLWKcFVi0_p6u6g" title="Powódź Na Pustyni w Dubaju i Niezwykła Burza [WIDEO] Wcześniej Była Kontrola Pogody! - Analiza Ator" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" allowfullscreen></iframe>
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 21 Kwi 2024 18:02 #856078

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1259
  • Otrzymane dziękuję: 8178
U mnie rano było ok. 3 stopnie, ale odczuwalna -3, jednocześnie wieje wiatr. Teraz trochę rozpogodziło się, wcześniej były przelotne opady deszczu.

Większość sadzonek zielnych została zniszczona przez (najprawdopodobniej) myszy, sadzonki miałem w piwnicy na parapecie, pozbawione zostały górnej części, kilka zostawiłem, bo miały kawałek łodygi i korzenie :(

Jeszcze dziś pobrałem kolejne sadzonki (8 sztuk), te które przeżyły zabrałem do garażu, gdzie takich przygód do tej pory nie było.

Za kilka dni spróbuję zastosować dolistny oprysk żółtym kristalonem aby szybciej ukorzeniły.

Przepikowałem jeszcze 19 sztuk papryki.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, mymysteryy, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 22 Kwi 2024 06:39 #856128

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2145
  • Otrzymane dziękuję: 8849
Łatka wrote:

Kasiu, nie mam pojęcia, jakiej odmiany cytrynę ...
Mnie i tak najbardziej zależy na zapachu kwiatów, choć widok też przyjemny.
Zapach był głównym powodem nabycia pierwszego egzemplarza.....a potem całkiem przepadłam i straciłam dla cytrusów głowę. :crazy: :wink4:
Dziś na termometrze +2*C, sypie drobny śnieżek. Jeszcze przetrwać najbliższą noc i potem już powinno być z górki. :flower2:

Udanego dnia :coffe:

20240422_062750.jpg
Pozdrawiam,
Kasia


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.589 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum