TEMAT: Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje.

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 22 Maj 2015 21:57 #372072

  • crocus
  • crocus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 235
Szukam nazwy dla mojej azalii, która rośnie u mnie od 17 lat i myślę, że znalazłam.
Opis zgadza się co do joty, zakwita mnóstwem kwiatów w trzeciej dekadzie maja, przed rozwojem liści i wygląda po latach jak ognisko (tak ją nazywam roboczo).
Zwłaszcza na tle ciemnego berberysu i zielonych krzewów wygląda zjawiskowo :woohoo:

20150520_133217.jpg


20150520_133208.jpg


DSC02569.jpg
Pozdrawiam
Lulka


Zielone okna z estimeble.pl

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 25 Maj 2015 14:10 #372960

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Mój niezawodny Eskimo,szybko rośnie kwitnie zaraz po czerwonym Baden-Baden.
P1010614.jpg


P1010442.jpg

Baden-Baden.
Za tę wiadomość podziękował(a): dala, beatazg

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 28 Maj 2015 00:16 #373861

  • crocus
  • crocus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 235
Podziwiam Wasze cudne krzewy :woohoo:
Zakwitły i moje ulubione
ta rozpoznana jako 'Speks Orange'

SpeksOrange.jpg


'Golden Sunset'
DSC00223.jpg


japonka n/n

DSC00263.jpg
Pozdrawiam
Lulka
Za tę wiadomość podziękował(a): dagmarazap, beatazg, nelu-pelu

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 28 Maj 2015 23:01 #374180

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19240
  • Otrzymane dziękuję: 79411
:jeez: Cześć, jestem tu pierwszy raz - ale różaneczniki sa moja wielka słabością, niestety, więc zamierzam zapuścić korzenie.
Mieszkam we Wrocławiu, gdzie mam jak na miejskie warunki spory ogród, z fatalna ziemią (glina!) dla rodków, ale prawie co tydzień ewakuuję się w Karkonosze, kraine rododendronów, gdzie też wylądowałła większość z posadzonych początkowo w mieście krzaków.
Pozwólcie, że przedstawię te, które kwitna w tej chwili.
Oto mój Baden Baden



Bluthopia, z tyłu widać azalię Klondike



Creamy Chiffon, ślicznotka o pełnych kwiatach.



Lachs Gold





Goldbukett





Astrid - maluszek, posadzony w zeszłłym roku




Nova Zembla, w tle rozchyla pąki Roseum Elegans



Lagerfeuer





Tu troszke wcześniejsze zdjęcie, inna Nova Zembla i rododendron Williamsa Vater Bohlje

Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2015 23:03 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, dagmarazap, crocus, beatazg, zanetatacz, nelu-pelu

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 29 Maj 2015 10:09 #374272

  • crocus
  • crocus's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 235
Łatka, witam :) imponującą masz kolekcję.Creamy Chiffon zapisałam w kajeciku, przepiękna :woohoo:

U mnie zakwitł właśnie Nova Zembla, już kilkunastoletni

DSC00213.jpg

tu przytulony do Wielkiego Brata różowy n/n

DSC00223-2.jpg

i młodziutki narybek

DSC00226.jpg
Pozdrawiam
Lulka
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 29 Maj 2015 12:51 #374307

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Witam wszystkich miłośników różaneczników :bye:
Łatko, ja też mieszkam na Dolnym Śląsku; mamy to szczęście, że klimat u nas bardzo odpowiada tym pięknym roślinom :flower2:
Wspaniale Ci kwitnie Rh Golbukett; u mnie po dwóch latach ma kilka pączków :( To jedyny z moich rododendronów, który tak kaprysi. Większość pokazałam wyżej, ale jeszcze kilka zakwita i kilka w pąkach.
Rh Dreamland

rhdreamland-3.jpg


Nova Zembla

rhnovazembla-2.jpg


NN


rhczerwony-2.jpg


Nowy nabytek - azalia wielkokwiatowa Mount St Helens

azMountStHelens-2.jpg



azmsh-2.jpg


Azalia japońska Geicha Orange

azjapgeishaorange-2.jpg


Azalia japońska Rubinetta

azaliarub.jpg


Azalia Chanel

azchanel-2.jpg


I kilka widoczków

azaliewielkgrupa-2.jpg



azaliowywidoczekjap-2.jpg



rhkwitnceiwrzosy-2.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, nelu-pelu

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 30 Maj 2015 00:17 #374539

  • izy10
  • izy10's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1064
  • Otrzymane dziękuję: 2038
Witam
Dopiero zaczynam przyjaźń z rododendronami ale
zaszczycił mnie kwiatami tegoroczny nabytek Blu Peter
20150524_161749.jpg


i Calsap
IMG_1472.jpg


pierwsza ale nie ostatnia azlia Homebush
20150528_171139.jpg


20150519_200700.jpg
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, zanetatacz

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 30 Maj 2015 12:01 #374617

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19240
  • Otrzymane dziękuję: 79411
dalu, to prawda, choć naprawdę dobrze to się mają rodki w Karkonoszach. Nigdzie, nawet w arboretum nie widzialam tak wielkich róźaneczników, jak stare, poniemieckie egzemplarze w Karpaczu. Ja mam to szczęście, źe róźnica wegetacji między moim wrocławskim a karkonoskim ogrodem to przynajmniej 2-3 tygodnie, więc mogę się cieszyc rodkami od wczesnej wiosny do wczesnego lata.
Co do Goldbukett, mam go chyba 5 lat, ale najpierw stal na tarasie, potem posadziłam za blisko "wielkich braci", zeszłego lata przesadzony odwdzięczył się pięknymi pąkami.

izy, mój homebush w zeszlym roku był róźowym bukietem, w tym wyprodukował jeden jedyny k wiatek, nawet nie ma co fotografować.
Czy Wasze azalie wielkokwiatowe teź mają tendencję do kwitnienia co drugi rok słabo ?
Właśnie jade w Karkonosze, mam nadzieję zastac kolorowe niespodziaunki :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): dala, izy10

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 31 Paź 2015 13:13 #411262

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ogród zapłonął kolorami, a azalie wielkokwiatowe to jedne z najpiękniej przebarwiających się jesienią krzewów...

azaliajapjesie.jpg



azaliawielkjesie.jpg



jesiewidoczek.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, izy10, Łatka

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 17 Sty 2016 05:14 #425896

  • bez
  • bez's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4019
  • Otrzymane dziękuję: 4067
Typowy różanecznik w styczniu - odmiana nn.

bez
Za tę wiadomość podziękował(a): izy10

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 30 Sty 2016 11:12 #429990

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19240
  • Otrzymane dziękuję: 79411
Korzystając z tego, że śniegu ni śladu, zrobiłam "inspekcję" moich ulubieńców. Nie jest tak źle, młodziaki sadzone jesienią trzymają się doskonale, pąki tłusto zawiązane w szkółce zielone i jędrne. Na przykład ten, Vulcan



Starszaki też ogólnie w dobrej formie, a niektóre wręcz obsypane pąkami. Mimo suszy i mrozów, które tu, w górach, wcale nie były małe.
Blutopia:



i Libretto



Zbrązowiała tylko część pąków Goldbukett, bo głupol zaczął jesienią produkować młode liście.

Nawet repensy (głównie Scarlet Wonder)rosnące w strasznie suchym, podsysanym przez drzewa miejscu jakoś tam doszły do siebie (w sierpniu nie wygladały dobrze), definitywnie stracony jest chyba jeden, a część ma nawet pączki. Choć na obfite kwitnienie nie ma co liczyć.
Do kubła powędruje - niestety - Polarnacht dostany na imieniny. Ale to nie wina zimy, raczej ususzenia, bo też był sadzony końcem lipca. A w połowie sierpnia zostawiony własnemu losowi.
Może na remanent troche wcześnie, lecz coś mi się widzi, że idzie ku wiośnie.
A jak u innych?
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2016 11:14 przez Łatka.

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 30 Sty 2016 19:04 #430105

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Moje staruszki całkiem ładnie wyglądają, zdjęcia z 14.01.

Hachmann's Charmant


Catawbiense Album Novum


Ale dzisiaj zauważyłam że zaczyna brakować im żelaza, jak myślicie czy mogłabym już teraz podlać je chelatem żelaza czy raczej jeszcze za wcześnie? U mnie panuje raczej aura przedwiosenna a na mrozy to raczej się nie zapowiada.

Młodziki zimujące w doniczkach żyją choć kwitnienie będzie raczej symboliczne.

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 01 Lut 2016 10:19 #430596

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
dala wrote:
Nowy nabytek - azalia wielkokwiatowa Mount St Helens

azMountStHelens-2.jpg


Dalu pytanie do Ciebie, masz więcej fotek ,,tego cuda'' ...jak dla mnie :oops: ....np. ujęcie całego krzewu, jak zimuje, jak szybko przyrasta... :think: , w necie za wiele tego nie ma tzn.fotek i jakieś takie przekłamane......co w Oazie to w Oazie... :teach: :wink4:

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 01 Lut 2016 17:02 #430692

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Pawle, za wiele Ci nie napiszę o tej azalii, bo kupiłam ją kwitnącą w maju ubiegłego roku. Byłam zwiedzać Wojsławice i MUSIAŁAM coś kupić, tyle tam było szkółek pełnych pięknych o tej porze roku rodków i azalii.
Posadziłam ją w ogrodzie, ale coś mi tamto miejsce nie pasowało, więc jesienią przesadziłam na jedną ze swoich azaliowych rabat. Z tego, co widzę teraz ma parę pąków, ale bez szału. No ale końcówka lata, kiedy azalie zawiązywały pąki, była bardzo sucha.
Mam jeszcze takie fotki

azaliaMSHkrzak.jpg



azaliaMSHzbl.jpg


Mnie zauroczyły jej przepiękne, 'pomponowe' kwiaty
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 01 Lut 2016 17:13 #430697

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19240
  • Otrzymane dziękuję: 79411
Poll wrote:


Aniu Poll, może to jest Barmstedt?
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2016 17:16 przez .

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 06 Mar 2016 20:18 #442191

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19240
  • Otrzymane dziękuję: 79411
To chyba pierwszy tegoroczny :dance:
Uwaga, oto nie zawżajac na śnigi i nocne przymrozki wysuwa liliowe płatki mój:
Rododendron wczesny (Rhododendron ×praecox hort) – sztucznie otrzymany mieszaniec dwóch gatunków różaneczników: R. ciliatum × R. dauricum[2]. Został wyhodowany przez J. Daviesa ok. 1855–1860



Z lewej strony podżarła go sarna (ślady kopytek na śniegu :mad2: ), ale mam nadzieję, że w przyszły weekend zastane jeśli nie fioletowy bukiet, to przynajmniej progres w kwitnieniu.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, beatazg, lelumpolelum

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 06 Mar 2016 21:21 #442244

  • Mariola54
  • Mariola54's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 140
Już kwitnie??
no ale w Twojej strefie to możliwe.

Moje ulubione rododendrony i azalie - rozmowy, dyskusje. 29 Mar 2016 22:47 #450272

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19240
  • Otrzymane dziękuję: 79411
Opady ciężkiego, mokrego śniegu w połowie marca i płowy zwierz bardzo uszkodziły mój śliczny krzak - ale dziś wyglądał tak:



Ponieważ ubiegłoroczne lato zniszczyło kilka moich rh karłowatych, skorzystałam z korzystnej oferty w markecie i dosadziłam 4 maluchy. jeden wyrywny, Saint Marryl.

Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, beatazg


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka
Wygenerowano w 0.490 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum