TEMAT: Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 17 Mar 2020 19:28 #698945

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Czekam na EE, już wkrótce :wink4:

IMG_20200317_132521.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Łatka, minohiki, MARRY, Jaedda, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 17 Mar 2020 20:31 #698968

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19234
  • Otrzymane dziękuję: 79382
Cesarz powinien się rozwinąć lada moment - też wydaje mi się, że widziałam pąk w podobnym stadium.
A Na razie tulipany Kaufmanna: Showwiner



i stadko Fashion'ów w pełnym słońcu

Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, mymysteryy, whitedame, Agus, minohiki, MARRY, Jaedda, Szafirek, Ninia, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 18 Mar 2020 06:58 #699002

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Zazwyczaj lubię jak tulipany pozostają w kształcie kieliszka, ale Twój Showwinner naprawdę pięknie się otwiera! :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 19 Mar 2020 11:22 #699224

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1734
  • Otrzymane dziękuję: 12733
Piękne :hearts:

Niektóre liście moich tulipanów są wiotkie i pokładają się. Z większości cebulek wrósł tylko jeden liść. ;)
Wydaje mi się, że to zły objaw.
Pozdrawiam Ewa

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 19 Mar 2020 11:47 #699229

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Rano byl ledwie przebarwiony paczek, a w południe do słoneczka pełnia kwitnienia. Nie pamiętam co to za odmiana
IMG_20200319_113759.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Baptysja, Jan4, CHI, Agus, minohiki, Jaedda, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 19 Mar 2020 13:18 #699242

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 862
  • Otrzymane dziękuję: 1649
U mnie coś takiego (jakiś botaniczny):


IMG_7465.jpg
Wiedźmowata
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, whitedame, Łatka, Agus, minohiki, Jaedda, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 20 Mar 2020 14:45 #699448

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
ewakatarzyna wrote:
Piękne :hearts:

Niektóre liście moich tulipanów są wiotkie i pokładają się. Z większości cebulek wrósł tylko jeden liść. ;)
Wydaje mi się, że to zły objaw.
Te jednolisciowe tego roku nie zakwitna. Ale mogą nabrać sił na przyszłorocznego kwitnienie, zwłaszcza jak je dobrze podkarmisz :)
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 20 Mar 2020 16:59 #699466

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12230
Zefirka wrote:
U mnie coś takiego (jakiś botaniczny):
IMG_7465.jpg

Tak, botaniczny tulipan turkiestański / Tulipa turkestanica - moje jeszcze parę dni potrzebują :flower2:
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Jan4, minohiki, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 06 Kwi 2020 21:57 #702901

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19234
  • Otrzymane dziękuję: 79382
Co tu tak pusto? Przecież chyba nie tylko u mnie kwitną - choć w miejskim ogrodzie to szczerze mówiąc, ma miejsce wysyp wczesnych odmian.
Stresa i Van Tubergens Variety



Variety solo



Scarlet Baby - debiutują u mnie, grupa tulipanów Kaufmanna





Purissima - teraz kremowa, za kilka dni ten tulipan Fostera będzie snieżnobiały



Purissimy na końcu, z przodu Orange Emperor - też Tulipa fosteriana



Jeszcze jeden z tej grupy - Exotic Emperor - z zielonymi "wąsami"



Otwarte szeroko tulipany Greiga (wielokwiatowe) Toronto



Lubię mieszańce botaniczne, są bezproblemowe, można (od biedy) ich nie wykopywać, poza tym kwitną, gdy jeszcze nie ma takiej eksplozji wegetacji, a przez to jakby bardziej zasługują na uwagę.
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Agus, minohiki, Jaedda, Szafirek, Ninia, mataan, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 06 Kwi 2020 22:18 #702905

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Kwitną takie jak u Ani - Scarlet Baby. Liście pokiereszowane, psica mi się na tej rabacie pobiła z kotem, gdy już zielenizna była nad ziemią. Dużo uszkodzonych listków. Słoneczne dni wpłynęły na tulipany - obficie pokazują się pąki.

P1010013-11.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, minohiki, Jaedda, Szafirek, mataan, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 08 Kwi 2020 19:36 #703159

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Taki mały blady:

P1010013-12.jpg

Jeszcze dzień, dwa i rozkwitną:

P1010006-16.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki, Jaedda, Szafirek, mataan, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 08 Kwi 2020 20:50 #703182

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19234
  • Otrzymane dziękuję: 79382
Dorko, "mały blady" to jakiś botaniczny mieszaniec z grupy tulipanów Greiga - świadcza o tym listki w charakterystyczny "marmurek". Tutaj widać - na razie same liście - inną odmianę Greiga, Rotkäppchen (te czerwone to Van Tubergens Variety, tulipany dostojne)


.
U mnie debiutują inne botaniczne, z grupy Tulipa batallini, Tete a Tete:





Zakwitł też pierwszy tulipan - mieszaniec Darwina, Apricot Impression:





Pierwszy liliokształtny - Lasting Love



Mnóstwo następnych już w blokach startowych.
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2020 21:03 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, Jan4, CHI, Agus, minohiki, Jaedda, Szafirek, Ninia, mataan, ewakatarzyna, Mirek19

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 09 Kwi 2020 16:44 #703286

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 21000
Jednak nornice nie zażarły mi wszystkich najdroższych ("zagramanicznych") :fly:

Zakwitł Tulipan humilis Alba Coerulea Oculata:
P4090281.jpg

jest malutki, ale śliczny.

Tete a Tete, jest ich kilka:
P4090270.jpg


Tu wychodzi coś ciekawego, ale nie wiem co:
P4090287.jpg

P4090288.jpg

P4090289.jpg

kupiłam sporo botanicznych miniaturek, ale nie zdążyłam z murkiem i sadziłam, aby posadzić...

The First:
P4090234.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Łatka, Agus, minohiki, Jaedda, Szafirek, Ninia, mataan, ewakatarzyna, Mirek19

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 09 Kwi 2020 17:16 #703292

  • mataan
  • mataan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 459
  • Otrzymane dziękuję: 1207
T. humilis Alba Coerulea Oculata - klasa sama w sobie, najpiękniejszy spośród botanicznych.
Długo u Ciebie rosną, Małgosiu? Mogłabyś napisać z jakiego żródła pochodzą?

'Queensland'
IMG_20200409_171145498-crop.jpg
Mateusz
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2020 17:17 przez mataan.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, minohiki, Szafirek, Ninia, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 09 Kwi 2020 17:27 #703297

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Aniu - tych grupy tulipanów Greiga mam kilka:

P1010006-17.jpg


złapałam kolor:

P1010001-25.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, minohiki, Szafirek, Ninia, mataan, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 09 Kwi 2020 20:06 #703339

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19234
  • Otrzymane dziękuję: 79382
Dorciu, podobnych odmian jest kilka. Glück? Pinocchio? A najprędzej Quebec, taka właśnie blada twarz :lol: .
CHI wrote:

Tu wychodzi coś ciekawego, ale nie wiem co:
P4090287.jpg

Małgosiu, a to może być Annika. Jak masz wątpliwości, wejdź po prostu na stronę Fluwela do zakładki z tulipanami - są tam wszystkie, które kupiliśmy.
I w ten sposób wyszłam przed szereg i odpowiedziałam Mateuszowi. :oops:
Z tego zamówienia najbardziej mnie kręcił Fly Away, ale jeszcze nie rozkwitł. Za to pięknie kwitnie Lasting Love. Wczoraj:



Dziś:





Zasadniczo kolekcjonuję liliokształtne i strzępiaste, botaniczne to takie przedwiosenne pocieszonka. Lubię je, bo znoszą wszystko. Te malutkie tulipany Kluzjusza rosną nad rurą drenarską, w grubym żwirze - od kilku lat nie ruszane:



A tak w dzisiejszym słońcu wyglądały Exotic Emperor:

Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, minohiki, Jaedda, Szafirek, Ninia, mataan, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 09 Kwi 2020 21:02 #703368

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 21000
mataan wrote:
T. humilis Alba Coerulea Oculata - klasa sama w sobie, najpiękniejszy spośród botanicznych.
Długo u Ciebie rosną, Małgosiu? Mogłabyś napisać z jakiego żródła pochodzą?

Mateusz zamawiałam u Fluwela w 2019.

Zrobiłyśmy z Anią - Łatką wspólne zamówienie. "Jakby co" - zapraszam do kompletu - zawsze wysyłka tańsza :).

Aniu zamówiłam u Fluwela 4 odmiany:
- humilis Alba Coerulea Oculata, bo mi się bardzo podobał.
- The First (z krokusami, bo tylko taki był), bo pierwszy (faktycznie) i śmieszny.
- Bakeri Lilac Wonder, bo niespotykany
- Tete a tete, bo absolutna abstrakcja.

Tych co "nie wiem, co to" botanicznych naściągałam skąd się dało, bo miałam koncepcję, aby je posadzić w skrzyni razem z truskawkami. Póki co, w tym miejscu stoi stara skrzynia do wymiany = totalny niedoczas... Nazwy gdzieś mam, tzn. mam duże kartowe pudło, gdzie ładuję wszystkie naklejki i opakowania. Kiedyś to MOŻE ogarnę ;-).
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2020 21:24 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki, Szafirek, mataan, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 09 Kwi 2020 21:13 #703370

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19234
  • Otrzymane dziękuję: 79382
Małgosiu - Tulipa humilis Violacea Yellow Base
Za tę wiadomość podziękował(a): XYZ, CHI, minohiki


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.628 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum