TEMAT: Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 16 Lis 2020 17:04 #734632

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Do kiedy Waszym zdaniem można sadzić cebule tulipanów?
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2020 17:08 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Bea612, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 16 Lis 2020 17:30 #734636

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20999
Marzenka wrote:
Do kiedy Waszym zdaniem można sadzić cebule tulipanów?
Dopóki ziemia nie zamarznie :devil1:
Ja nie sadzę do 15 grudnia. Ale u mnie w grudniu potrafi być +15 w dzień i +10 w nocy. Jeszcze by wylazły.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Bea612, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 16 Lis 2020 18:22 #734643

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Gosia to mnie pocieszyłaś, mam do posadzenie jeszcze ok 500 cebul i dlatego pytam. :happy4:
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Bea612, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 16 Lis 2020 21:25 #734667

  • Bea612
  • Bea612's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1174
  • Otrzymane dziękuję: 4615
Marzenko droga :hug: , to ja się cieszę, że już posadziłam z 500 cebul, a Tobie jeszcze tyle zostało???
Jak to robisz? :bye:
Zielono mi i kwietnie
Pozdrawiam
Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 16 Lis 2020 21:49 #734671

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
A mnie problemu pozbawiły myszy które dopadły w piwnicy wykopane cebulki i je pogryzły. Może uda mi się coś kupić na wyprzedaży to wtedy posadzę ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 16 Lis 2020 21:52 #734672

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
O tak, w wielu sklepach można coś dostać za pół ceny - mam na myśli internetowe. Bo w Biedronkach to nawet za złotówkę opakowanie - tylko żadna rewelacja.
Popatrz w Wild Lily - polecam, wypróbowany.
Albo w ostateczności zajrzyj do Benexu - akurat tulipany to można kupować nawet u nich. A oferta bardzo duża - w tym moje ulubione botaniki.
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2020 21:53 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 16 Lis 2020 22:05 #734675

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Aniu ja od lat kupuję w Biedronie i jest zgodność odmianowa. Odmiany co roku są fajniejsze. W castoramie była u nas była przecena to tez nabrałam troszkę :rotfl1: Swoje też mam jeszcze do posadzenia...Tylko koszyczki muszę domówić, bo ja ze względu na wygodę wykopywania cebulek używam.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 16 Lis 2020 22:21 #734677

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Marzenko, napisałam, że żadna rewelacja, bo z powodu totalnego braku miejsca na rabatach mam wysoko zawieszoną poprzeczkę co do odmian - nie miałam tym razem na myśli zgodności, tylko na przykład rzadkie papugi, liliokształtne albo wczesne botaniczne batallinii, praestens czy hybrydy Greiga.
Z ciekawszych - choć popularnych - widziałam w tej inkryminowanej w pogodowym wątku Biedronce Exotic Emperor i Orange Emperor, w takich papierowych torebkach. "Wchodziły" coś po 4 zł.
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2020 22:22 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 22 Lis 2020 17:45 #735411

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Aniu kochana dopiero co odczytałam Twoją odpowiedź. Ja oczywiście kocham wszystkie odmiany czy to Darwinowskie czy Greiga czy Kaufmanna, botaniczne, liliokszt. albo papuzie... Nie umiałam, nie umiem i nie nauczę się wybierać :rotfl1: Tutaj zachłanna jestem :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Bea612, ewakatarzyna

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 30 Sty 2021 19:30 #745786

  • miechunkovy
  • miechunkovy's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
  • Otrzymane dziękuję: 38
Raz zdarzyło mi się sadzić na początku grudnia i wiosną wszystkie pięknie zakwitły. Najważniejsze, żeby po posadzeniu nie przyszły długotrwałe, duże mrozy (cebule powinny się ukorzenić). Najczęściej sadzę październik/listopad.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 10 Mar 2021 09:59 #751873

  • klakierowa
  • klakierowa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 307
  • Otrzymane dziękuję: 345
Dostała dziś cebule tulipanów i zastanawiam się co z nimi powinnam zrobić? Czy mam je już spisać na straty czy posadzić?
Miernota gorsza od niczego!
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 10 Mar 2021 11:38 #751884

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20999
klakierowa wrote:
Dostała dziś cebule tulipanów i zastanawiam się co z nimi powinnam zrobić? Czy mam je już spisać na straty czy posadzić?
Ja bym wsadziła w doniczki i jak ustąpią przymrozki zakopała doniczki w ogrodzie. Lub trzymałabym w donicach. U mnie zimują w doniczkach. Bez okrycia, jak mi się zapomni gdzie były.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 10 Mar 2021 12:34 #751888

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Wydaje mi się, że tulipany do kwitnienia potrzebują przechłodzenia - więc prędziutko! Póki naturalna chłodziarka działa.Wyrzucić to z pewnością nie.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 11 Mar 2021 10:27 #752029

  • klakierowa
  • klakierowa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 307
  • Otrzymane dziękuję: 345
W takim razie dziś wsadzę je w doniczki po chryzantemach i wystawie do ogrodu ;)
Miernota gorsza od niczego!
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 14 Mar 2021 18:47 #752705

  • ira531
  • ira531's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 84
  • Otrzymane dziękuję: 309
a czy jak wsadziłem w lutym tulipany czy mam sie czegoś spodziewac ??

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 14 Mar 2021 19:36 #752721

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Gdzie wsadziłeś? W doniczki? Jeśli tak - gdzie przetrzymywane?
A jeśli do gruntu - w jakim rejonie Polski (?) i czy dużo przed mrozami? Bo takie świeżo wsadzone mogły po prostu przemarznąć, zwłaszcza bez śniegu i przy tegorocznych spadkach lutowej temperatury.

Rokrocznie końcem zimy i początkiem wiosny sprzedawane są podpędzone, "gotowe" tulipany. Może nie te najładniejsze. Jednak ona na pewno są tak właśnie preparowane - przechłodzone cebule sadzone zimą, potem wstawione "do ciepłego".
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 29 Mar 2021 20:45 #755264

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
No, zaczęło się.
Na razie oczywiście tylko botaniczne, tulipany Kaufmanna
Fashion



i Johann Strauss



Ma przyjść kilka naprawdę ciepłych dni, pewnie promienie słońca otworzą kolejne ślicznotki.
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2021 20:46 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, CHI, Szafirek, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Tulipan (Tulipa) - informacje o sadzeniu, uprawie oraz ciekawostki 29 Mar 2021 20:55 #755269

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20999
Aniu :thanks: jak zwykle pierwsza.

A u mnie jeszcze cisza. Sporo wyłazi, ale na razie "idzie w szczypiór". Zastanawiam się, czy nie za późno posadziłam, choć te z 2019 mają to samo.

Chociaż tu jest jakaś nadzieja:
P3294714.jpg


- tulipany na awaryjnej rabacie (bo one i lilie miały być gdzie indziej, ale nie wyszło)
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2021 20:55 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.846 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum