TEMAT: Czytamy!!!!!

Czytamy!!!!! 09 Lis 2017 19:24 #574005

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Magonia
Maria Dahvana Headley
sf

Pierwsza część opowieści o dwóch światach: Magonii ukrytej w chmurach i zatruwającej niebo Ziemi.O miłości która próbuje się odnaleźć.Wspaniałe opisy,ciekawe postacie.Temat stary jak świat:miłość młodych z dwóch skrajnych światów.
Długo się rozkręcała,ale wciąga.Nietuzinkowa.
Już czytam drugi tom.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2017 19:30 przez lucysia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia


Zielone okna z estimeble.pl

Czytamy!!!!! 09 Lis 2017 20:53 #574031

  • werciamafiolka
  • werciamafiolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 64
Tak w temacie nadprzyrodzonym seria "Miłość na kołku" Kerrelyn Sparks. O wampirach, wilkołakach,aniołach itp. Napisana bardzo fajnym językiem, choć nie la dzieci. Wiem że już dawno jest na rynku, ja spotkałam się z nią ok 1,5 roku temu. Książka do czytania dla relaksu.

A z innej beczki. Polecam książkę The Vincent boys. Autor Abby Glines. Spróbujcie
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2017 23:16 przez Hiacynta. Powód: połączenie treści 2 króciutkich postów,

Czytamy!!!!! 09 Lis 2017 20:57 #574033

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79657
A możesz napisać coś bliżej? Dlaczego polecasz akurat tę książkę?

Czytamy!!!!! 09 Lis 2017 21:12 #574038

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
W tym roku przeczytałem już pare książek i z chęcią podzielę się swoimi spostrzeżeniami na ich temat.

Michael Acton Smith - Calm. Książka jest o wyciszeniu się. Zaletą jej jest możliwość czytania od rodziału, który nas interesuje
w danym momencie naszego życia. Żeby nie być gołosłownym, po tej książce nieco innaczej patrzę na "spokój". Książka daje
do myślenia. Szczególnie polecam ją dla osób, młodych i zabieganych ;)
calm.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, CHI

Czytamy!!!!! 10 Lis 2017 16:08 #574123

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79657
Może polecę odrobineczke , ale tylko ciuteczkę ambitniejszą literaturę - książkę, którą czytam w tym momencie (na zmianę z dwiema innymi :lol:). Jest to powieść tegorocznego noblisty w dziedzinie literatury, Kazuo Ishiuro "Pogrzebany olbrzym". Brzmi może groźnie, lecz tak nie jest, książkę czyta się z przyjemnością, zwłaszcza miłośnicy fantasy od razu się wciągną.
Ishiguro jest Japończykiem piszącym po angielsku (taki a la Conrad ;) ), kilka jego powieści zostało sfilmowanych ("Okruchy dnia"). Akcja "Olbrzyma niby toczy się w Brytanii, niby w czasach arturiańskich - ale wymyka się wszelkim znanym realiom, to nie powieść historyczna w żadnym razie - już raczej przypowieść.
Co mnie urzeka - język i sposób obrazowania używany przez autora, widać jednak piętno kultury japońskiej, choć niby Ishiguro spędził w Kraju Kwitnącej Wiśni tylko najwcześniejsze dzieciństwo.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI

Czytamy!!!!! 10 Lis 2017 17:33 #574138

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Ja jestem bardziej "kryminalna" ;)
Wpadła mi w rękę książka Simona Becketta "Szepty zmarłych" kryminał/thriller
Kiedy zaczęłam czytać, odrzuciło mnie, ale przeczytałam do końca. Mroczna i makabryczna. Dla równowagi sięgnęłam teraz po "lżejszy" kryminał ;)
Dla "zachęty", dla lubiących mocne wrażenia ;)
"David Hunter, który wie o śmierci wszystko – w niespełna rok po kolejnym śledztwie, którego omal nie przypłacił życiem – wraca tam, gdzie uczył się zawodu. Tam, gdzie „wszędzie wokoło leżały ludzkie ciała w różnym stadium rozkładu”, a „wielkie czarne litery na bramie informowały, że to Ośrodek Badań Antropologicznych, lepiej znany pod inną, mniej urzędową nazwą Trupia Farma”. Tam na prośbę swego mentora rozpoczyna dochodzenie w sprawie makabrycznego morderstwa. Dochodzenie, w którym będzie musiał wysłuchać najbardziej przerażających szeptów zmarłych. W miejscu jeszcze straszliwszym i bardziej nieludzkim niż „Trupia Farma”."www.empik.com/szepty-zmarlych-beckett-si...1080664650,ksiazka-p
Aaaa...Trupia Farma istnieje naprawdę, nawet nie wiedziałam że TAKIE badania są uskuteczniane :eek3:
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia

Czytamy!!!!! 10 Lis 2017 17:50 #574145

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79657
Och, ja też jestem "kryminalna", jak najbardziej. O ile powieść napisano znośnym językiem - a postaci nie są papierowe. W ostatnie wakacje "pochłonęłam" thriller Szweda, Larsa Keplera, "Hipnotyzer". Też dość straszny - w dodatku bardzo odbiegający od schematów, jeśli idzie o rozstrzygniecie intrygi.
Co prawda spędzająca z nami wakacje przemiła i kochana zresztą pani psychiatra (do tego doszło, że wyjeżdżam w takim towarzystwie :rotfl1: ) twierdziła, że warstwa psychiatryczna to brednie - ale ja lekarzem nie jestem, mogę "wierzyć" w pomysły autora :happy:
Iwonko, co to jest, że osoby o gołębiej łagodności i anielskiej dobroci lubią mroczne kryminały? :think: :happy:
Ostatnio zmieniany: 10 Lis 2017 17:50 przez Łatka.

Czytamy!!!!! 10 Lis 2017 17:55 #574147

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Aniu to proste.....Dr Jekyll and Mr Hyde ;) ;) ;)
Skandynawskie kryminałki są super :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Czytamy!!!!! 10 Lis 2017 19:01 #574162

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Coś dla wielbicieli kotów i nie tylko :lol:

Takashi Hiraide - Kot, który spadł z nieba

Akcja toczy się w Japonii,a dokładniej w spokojnej dzielnicy Tokio. W książce zostało opisane małżeństwo, które powoli zmierza do upadku.
W tedy na ich drodze z ni stąd, ni z owąd pojawia się kotka i wywraca ich życie. Powodując zmiany w relacjach małżonków.
Książka bardzo refleksyjna o utraconym sensie dnia codziennego i szczęściu. Pozycja do której często się wraca :lol:

kotktryspadznieba.jpg
Ostatnio zmieniany: 10 Lis 2017 19:04 przez Michał.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia

Czytamy!!!!! 11 Lis 2017 12:40 #574270

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Hanya Yanagihara - Małe życie

Na początku powinienem zachęcić was do tej książki, jednak uprzedzam to pozycja ponad ośmiuset stronicowa.
Dlatego jeżeli ktoś nie lubi takich tasiemców, to szczerze niewiele straci. Powieść wywołuje bardzo silne
emocje, od skrajnej złości do płaczu.
Książka opowiada historię czterech przyjaciół. Zastajemy ich w momencie ukończenia studiów i przenoszenia
się do Nowego Jorku. Wtapiamy się w ich życie, poznajemy główne problemy bohaterów i ich poczynania by było
lepiej.
Akcja na dobre rozpoczyna się od około setnej strony, potem czytelnik wsiąka w książkę i nie może się od niej
oderwać. Sam fakt zyskania wielu prestiżowych nagród świadczy o wysokim poziomie tej pozycji.

male-zycie.jpg


Za tę wiadomość podziękował(a): anianiekurzak, Łatka, rozalia

Czytamy!!!!! 11 Lis 2017 14:50 #574285

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7631
A ja polecam książkę Moniki Sawickiej- SERWANTKA. To po prostu współczesna baśń dla sfrustrowanych kobiet.Ładna, żywo napisana i zabawna,taka, której bohaterki można polubić a lektura przypomina wypoczynek w ulubionym fotelu.A to przecież sprawia przyjemność. Powieść nie zawodzi i pewnie perfekcyjnie trafia w oczekiwania czytelniczek. Puenta powieści jest prawdziwa i zawsze godna propagowania:,,Najistotniejsze jest chyba to,by żyć w zgodzie ze sobą, żyć tak, jak się chce, czerpać jak najwięcej przyjemności, radości, i nie wyrządzając przy tym krzywdy innym".
Pozdrawiam.Rozalia
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI

Czytamy!!!!! 13 Lis 2017 20:05 #574591

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Jako niepoprawna maniaczka i wielbicielka prozy Camilli Lackberg uprzejmie donoszę, że pojawił się w księgarniach kolejny tom jej kryminalnej sagi "Czarownica" - dzisiaj przytaszczyłam tę książkę do domu i natychmiast po przeczytaniu zdam relację.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI

Czytamy!!!!! 13 Lis 2017 20:55 #574598

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79657
Aniu, nie jesteś odosobniona w pożądaniu książek Camilli ;)
Pomijając całą kryminalną intrygę czasem niestety mocno naciąganą), w jej powieściach kręcą mnie następujące rzeczy:

-obrazki z życia normalnej skandynawskiej rodziny, gdzie w dodatku to młoda pani domu, obarczona prócz pracy twórczej trójką drobiazgu, wypada o wiele barwniej od małżonka-policjanta;

-osadzenie w tamtejszym krajobrazie i historii, wcale nie tak jednoznacznej;

-przepisy kucharskie, oczywiście! ci ludzie bez przerwy jedzą dobre rzeczy

Mam w domu kilka wcześniejszych powieści - chętnie je oddam w dobre ręce (nie dlatego, że słabe, lecz z powodu postanowienia: jedna książka do domu - jedna z domu).

A tę nową spróbuję wypożyczyć.
Ostatnio zmieniany: 13 Lis 2017 21:24 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Czytamy!!!!! 13 Lis 2017 21:12 #574599

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Jutro postaram się opisać moje ulubione tomy, jak i całą otoczkę powieści Camilli, łącznie z Jej książką, hm...hmm, kucharską ;-)
Dzisiaj tylko nadmienię, że absolutnym hitem był Latarnik i Niemiecki Bękart. Pogromca Lwów mnie rozczarował. Zobaczymy, o czym opowie nam Czarownica :evil: ?

Cynamonowe drożdżówki :hearts:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 13 Lis 2017 21:13 przez Adasiowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI

Czytamy!!!!! 13 Lis 2017 21:27 #574602

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79657
Aniu! Tak się składa, że wśród beaglomaniaków mamy młodych (dla mnie) ludzi zamieszkałych w Szwecji - a Benek jest Absolutnym Miszczem Cynamonowych Bułeczek (i innych wypieków również).
Mam szczęście znać tę parę (i ich beagle) osobiście - więc temat cynamonowych bułeczek mam rozpracowany :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Czytamy!!!!! 13 Lis 2017 23:24 #574618

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Książka w całości poświęcona ciekawostkom ze świata roślin. Naprawdę zaskakuje informacje o tym jak żyją rośliny
oraz jakie niezwykłe rzeczy dzieją się dookoła nich. Jak dla mnie rewelacja :woohoo:
sekretyroslin.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Lis 2017 08:39 przez Łatka.

Czytamy!!!!! 14 Lis 2017 12:30 #574654

  • werciamafiolka
  • werciamafiolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 64
Czytałam 'Szepty zmarłych' jakiś czas temu tez bardzo mi się podobała. Osobiście uwielbiam szwedzkie kryminały.
Ostatnio zmieniany: 14 Lis 2017 12:56 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112

Czytamy!!!!! 14 Lis 2017 12:54 #574656

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Kup do kompletu Sekretne życie drzew, też ciekawa.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.719 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum