TEMAT: Czytamy!!!!!

Czytamy!!!!! 19 Lis 2017 00:38 #575339

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Przepraszam, nie zauważyłem. Książka jest fantastycznie wykonana i zakochałem się w niej od pierwszego spojrzenia na nią :hearts:


Zielone okna z estimeble.pl

Czytamy!!!!! 19 Lis 2017 21:31 #575429

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Maurice Maeterlinck - Inteligencja kwiatów
Już sobie zamówiłam pod choinkę, tzn. wskazałam komu trzeba, co ma mi kupić.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Czytamy!!!!! 20 Lis 2017 11:06 #575465

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1782
  • Otrzymane dziękuję: 7579
Kolejna moja propozycja to książka Joy Fielding : Morderstwa nad Shadow Crek, kanadyjskiej pisarki która w powieści łączy intrygę kryminalną z celnymi obserwacjami obyczajowi. Krótkie wprowadzenie z okładki. Domek w górach na całkowitym odludziu. Tu nikt nie usłyszy twojego krzyku....W wyniku nagłej zmiany planów na wycieczkę w góry udaje się niezbyt dobrana grupa czyli Valerie, która wkrótce będzie rozwódką, jej nastoletnia córka Brianne, Melissa i James, dwoje ekscentrycznych przyjaciół, oraz Jennifer...nowa narzeczona męża Valerie. Kobieta usiłuje się uporać z żalem do męża, a także z zazdrością wobec jego młodej i ładnej partnerki. Jennifer boryka się z poważnymi prolemami życiowymi, natomiast 16 letnia Brianne otwarcie buntuje się przeciwko matce i zaplątuje w utkaną przez siebie sieć sekretów i kłamstw. Koszmar Valerie zaczyna się w chwili gdy policja odnajduje zwłoki zamordowanej pary emerytów, a Brianne znika bez śladu. Valerie podejrzewała,że wycieczka nie wypadnie najlepiej, ale nie mogła przewidzieć,że będzzie ją czekała prawdziwa walka o przetrwanie. Nie wie,że w okolicy grasuje dwoje zabójców... Trochę mroczne, trzyma w napięciu.
Pozdrawiam.Rozalia
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Łatka

Czytamy!!!!! 20 Lis 2017 15:25 #575491

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Małgosiu, na pewno nie zawiedziesz się książką bo jest przepięknie wydana. Dwa są tam bardzo ciekawe rzeczy opisane :whistle: ;)

Czytamy!!!!! 20 Lis 2017 18:11 #575525

  • minohiki
  • minohiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 482
  • Otrzymane dziękuję: 1451
"Chłopiec motyl" Peter Stjernstrom.

Zagadka porzuconych dzieci.
Tatuaż i niezwykłe przeczucia intuicji.
Podświadome więzi z motylami.
kk
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2017 18:12 przez minohiki.

Czytamy!!!!! 21 Lis 2017 21:58 #575766

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
A ja czasami lubię sobie poczytać stare książki ogrodnicze lub zielarskie :) Tym razem wzięło mnie na słownik botaniczny z XIX w., bo zaintrygowała mnie zagadka, którą zadała Ania - Amlos w wątku:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/6...-2?start=1062#575159

Książka jest pięknie zatytułowana:
"Słownik polskich imion ródzajow oraz wyższych skupień roślin, poprzedzony historyczną rozprawą o źródłach"

No i tak strona po stronie, wsiąkłam :) Któż wie, co to za roślina ślubojawka białoobrzeżona?

Delikatną roślinkę, chaber piżmowy (dawniej Amberboa), nazywano: piżmowym kwiatem, lecz znacznie ciekawsza jest nazwa przestrzelon :)

Cóż za roślina kryje się pod nazwą rostrwoń? Dzisiejsza amsonia :)

ANAGYRIS w pełni zasłużył na swoją nazwę - śmierdziec, bo podobno cuchnie okrutnie :)

Znalazłam jeszcze takie rośliny, jak: chlebikłęby, stonogowca, jeżystkę, wieprzyńca. Pojawiła się:
drzaźdża, plękota, zahękla, przymilnia, przerwipęp, postrasz, parzelnica, obraźnica, i wiele, wiele innych o niesamowitych nazwach :happy:

A na moje ulubione hibiskusy zacznę mówić poświrniki lub poślubniki, co chyba na jedno wychodzi :)

Na zakończenie kolejna zagadka, cóż to za roślina, co nazywa się pieniawa?
Ostatnio zmieniany: 21 Lis 2017 21:59 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Baptysja, zielonajagoda, Łatka, minohiki

Czytamy!!!!! 22 Lis 2017 16:34 #575825

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2414
Rodzina Borgiów, autor ,Mario Puzo, ten od Ojca Chrzestnego. Dzieje rodziny Borgia,czyli papieża
Aleksandra 6, jego kochanek,dzieci, oraz sytuacja polityczna. Zbrodnie i k...o. Warta przeczytania,
a dla wierzących oraz niewierzacych, lektura obowiązkowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, zeberka363

Czytamy!!!!! 22 Lis 2017 17:01 #575826

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ta.. czytałam, ale zdecydowanie wersja Roberto Gervaso bardziej do mnie przemawia. być moze jestem uprzedzona do Mario Puzo, Zachwyciłam się Ojcem Chrzesnym i czym prędzej przeczytałam Ostatniego Dona i co, dla mnie nudny. Dałam mu jeszcze szansę w Głupcy umierają i cóz nie mój styl nie moje klimaty. Jedmak Borgiowie sami w sobie są ciekawi. kto by ich nie opisał ich historia robi wrażenie.

Czytamy!!!!! 22 Lis 2017 18:52 #575849

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2414
Do tych Borgiów warto doczytać ,,Cezar,,. Oraz, Miachawellego, ,, Książę,,

Czytamy!!!!! 16 Gru 2017 19:23 #578855

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19222
  • Otrzymane dziękuję: 79360
Zaprezentuję książkę, którą dopiero zaczęłam czytać:



Kupiłam ją swojej drugiej połówce - i nie doczekawszy choinki, zabrałam do czytania :rotfl1:
Naprawdę fajny prezent dla amatorów dobrego wina, dobrego jedzenia - i podróży w miejsca inne, niż jeżdżą "wszyscy".
Książka napisana wartko, przyjemna w czytaniu, zapoznaje z wieloma ciekawymi faktami o różnym ciężarze gatunkowym. Na razie doszłam do historii... chałwy i pokrewnych ulepków. Wiele z opisanych miejsc trąca czułe struny w mojej pamięci - ale i dla osób mniej podróżujących opisy będą zajmujące. Ani cienia nudziarstwa. Sporo zdjęć. Przepisy!. No i dla amatorów - opisy wina. :drink1:
Powiem tak: duża część opisywanych win, a także polecanych restauracji nie jest z mojego przedziału, oględnie mówiąc. Ale są i skromniejsze, alternatywne propozycje. Zresztą, to tylko inspiracje - nie reklamy.
Bardzo staranne wydanie jest dziełem Wydawnictwa Zysk i S-ka.
Ostatnio zmieniany: 17 Gru 2017 22:13 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, minohiki

Czytamy!!!!! 17 Gru 2017 21:20 #579014

  • minohiki
  • minohiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 482
  • Otrzymane dziękuję: 1451
"Ja zabijam" Giorgio Faletti

Zbrodnia prawie doskonała.
Piękne Księstwo Monako.
Wspólne śledztwo policjanta i agenta FBI.

Pozdrawiam.
kk

Czytamy!!!!! 25 Gru 2017 11:04 #579693

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Poproszono mnie bym zareklamowała książkę e-booka ;

Zwierzozwierz1.jpg


Dopiero ja kupiłam więc nie mam zdania na temat treści, ale ponieważ znam wydawców wiem ze wydana jest perfekcyjnie. Po za tym nazwiska tych młodych ludzi dają gwarancję dobrej lektury, choć te opowiadania to nie ich bajka. Sama jestem ciekawa jak sobie poradzili.

tekst reklamujący tę książkę:
"Zwierzozwierz to efekt trudu, a nierzadko i łez, polskich pisarzy grozy, przed którymi postawiono niełatwe zadanie zmierzenia się z konwencją miłych i ciepłych opowiadań, w których bohaterami są zwierzaki. Wśród ponad dwudziestu tekstów przeważają humorystyczne, lekko zwariowane historie, ale nie zabrakło też chwytających za serce i zmuszających do refleksji. Wszystko to w szczytnym celu, aby wspomóc działania organizacji pomagających zwierzętom.

Cały dochód ze sprzedaży antologii zostanie przeznaczony na działania statutowe Fundacji Kocie Życie, Grupy Pomocy Kotom NEKO, Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych."
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Łatka, Kajtkowa

Czytamy!!!!! 25 Gru 2017 11:58 #579703

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Gdzie kupujemy? Pisz szybciutko!!!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Czytamy!!!!! 25 Gru 2017 12:17 #579704

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
gmork.pl/zwierzozwierz Tam jest wykaz księgarni internetowych które maja ta książkę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Czytamy!!!!! 25 Gru 2017 13:05 #579708

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Zanim Nikodem zamówi tę książkę ( przecież musi odespać wigilijne obżarstwo ), zamieszczam apetyczną piramidkę urodzinowych i gwiazdkowych prezentów :hearts:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, minohiki, zeberka363, Kajtkowa

Czytamy!!!!! 25 Gru 2017 16:37 #579718

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19222
  • Otrzymane dziękuję: 79360
A ja nie zamieszczę zdjęcia książki - bo się lekko wstydzę. Ona po prostu się rozpada :oops:
To "Gra na wielu bębenkach" Olgi Tokarczuk - mojej absolutnie ulubionej polskiej pisarki z generacji hm, starszej, niż moje dzieci (damie nie wypada wypominać dokładnie wieku).
Egzemplarz wyciągnęłam zza komody - robiąc trochę porządku w karkonoskiej sypialni.
Siadłam - i miast sprzątać dalej, zaczęłam czytać.
No i proza Tokarczuk znowu wciągnęła mnie jak morski wir.
Zapewne ci z Was, którzy podzielają moją fascynację, znają te opowiadania. Niedługie, nieskomplikowane - a niezwykłe. Za każdym razem puenta zaskakuje czytelnika, niczym urwisko czyhające na wędrowca idącego dobrze znaną drogą. I ten język! :hearts:
Jeśli macie coś pilnego do zrobienia, ostrzegam: jest to proza niebezpieczna.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jadwiga, Adasiowa, zeberka363, Kajtkowa

Czytamy!!!!! 13 Sty 2018 08:29 #582558

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
:happy4: przez reklamę na forum znalazłam przez przypadek taką pozycję
37f7fe348471f039628c0b95bff02675.jpg


Opis jest ciekawy.Podobno lekka z humorem,ale z wartościową treścią.Chyba się skuszę.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2018 08:29 przez lucysia.
Za tę wiadomość podziękował(a): zeberka363

Czytamy!!!!! 09 Lut 2018 21:44 #588580

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Jak to się stało,że do tej pory nie widziałam tego tematu?
Aniu/łatko dziękuję za info :hug:
2."Madonny z Bari" to druga część 1."Księżnej Mediolanu".
1.Dzieje Izabeli Aragońskiej,córki króla Neapolu,która zostaje wydana za mąż za przyszłego króla Mediolanu Giana. Niestety wuj Ludwik nie chce oddać władzy prawowitemu księciu.
Piękna i zarazem smutna historia o dążeniu do władzy.O tym,że kobieta bez wsparcia męża nic nie znaczy,nawet mimo to,że w przyszłości powinna zostać królową.
Autorkę śmiało można nazwać polską Philippą Gregory.
2.Dalsze losy Izabeli Aragońskiej i jej dorastającej córki Bony.
Żądza władzy,intrygi,wojny,ale też piękne widoki,strojne suknie,bale-kiedyś to było życie ;-)
Szkoda tylko,że nie ma następnej części opisującej życie Bony w Polsce.

Mój najnowszy stosik

100_7807-2.jpg

A obecnie czytam
100_7805-2.jpg

Aniu, Tokarczuk ma ponoć dobrą "Prowadź swój pług przez kości umarłych"-czytałaś?
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2018 21:49 przez zeberka363.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.655 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum