TEMAT: Czytamy!!!!!

Czytamy!!!!! 17 Sie 2015 17:28 #396245

• r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2607
Ja też mam za sobą "Pochłaniacza", "Okularnik" już leży w kolejce, a teraz czytam "Florystkę". Moja siostra przeczytała "Okularnika" przede mną i twierdzi, że za dużo w niej odniesień do przeszłości i tzw. tło historyczne przesłania zagadkę, ale ja oczywiście przekonam się sama ;)

Jednocześnie czytam "Simonę", biografię córki ostatniego z Kossaków, Jerzego. Też wciągająca :P

Czytamy!!!!! 17 Sie 2015 18:11 #396252

• dodad
  • dodad's Avatar
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Otrzymane dziękuję: 2527
Okularnik rzeczywiście mocno historycznie zarysowany, ale da się przełknąć ;)
Simonę przeczytam jak tylko upoluję. Juz o niej słyszałam :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Czytamy!!!!! 17 Sie 2015 18:35 #396258

• mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2325
Kiedyś zaczytywałam się w ' Marii i Magdalenie' M Samozwaniec na pewno wracałam do niej kilka razy , to pewnie sięgnę i po Simonę , mieszkała w końcu nie daleko , jej cykl ' Co w trawie piszczy - gawędy Simony Kossak' Radio Białystok powtarza cyklicznie , a opowiada barwnie i z humorem.
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Czytamy!!!!! 22 Sie 2015 16:04 #397215

• Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2391
Aktualnie czytam Historię Polski Jerzego Topolskiego. Tym, którzy chcieli by odświeżyć swoje wiadomości w tej dziedzinie, polecam.

Czytamy!!!!! 19 Paź 2015 10:49 #408845

• mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Platinum Boarder
Przeczytałam K. Bondę ( może być) ale teraz trzeba czekać na kontynuację :think: , 'Simonę' i kontynuację Milenium-'Co nas nie zabije to nas wzmocni'.......... i znowu nie mam co czytac , polećcie cos , bo z nudów znowu zacznę czytac Prachetta :hammer: :hammer:

Czytamy!!!!! 19 Paź 2015 12:50 #408869

• r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2607
Ja ostatnio przeczytałam "Dożywocie" Marty Kisiel. Długo czekałam na tą książkę, bo po pierwszym wydaniu w 2010 roku bardzo szybko stała się niedostępna, a używane egzemplarze na All... osiągały zawrotne ceny :dazed: . Na początku października ukazała się znowu i pochłonęłam w dwa dni po zakupie :lol:
Bardzo trudno zaklasyfikować do jakiego nurtu/gatunku należy, może zdradzę więc, że główny bohater dziedziczy dom, w którym na "dożywociu" mieszka anioł, widmo, pradawny stwór zajmujący się gotowaniem oraz czwórka utopców :whistle: . Rzecz dzieje się obecnie...
Do tego spora dawka dobrego humoru :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, Bozi

Czytamy!!!!! 21 Paź 2015 23:31 #409419

• Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1580
Mirka, 'Co nas nie zabije' mam, jeśli chcesz może jakoś podrzucę Ci do pracy, a Ty miałaś mi 'Kamień w sercu' wypożyczyć.

Ponieważ zdana jestem na księgozbiory znajomych i sąsiadów, a czytać muszę, to czasem trafiam na takie co szybko usypiają, ale bywają i wciągające. Ostatnio wampirza trylogia Magdaleny Kozak wpadła mi w ręce 'Nocarz', 'Renegat' i 'Nikt' - polecam.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Czytamy!!!!! 22 Paź 2015 08:36 #409440

• agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 143
Ja wypożyczyłam ostatnio Erica Sandler " Koszmary przeszłości" i " Pętla". Obie książki dobre chociaż "Pętla" trzymała w nieświadomości prawie do końca. Zakończenie zaskakujące i ciekawe.

Wcześniej czytałam Kasia Bulicz-Kasprzak "Dom na skraju". Kobieca literatura. Ale wciągneła mnie bardzo bo bohaterowie ciągle zajmują się swoimi ogrodami. Jest wiele wzmianek o tym co uprawiają i jak. Co mają w ogrodach itd....

:bye:
Agnieszka

Czytamy!!!!! 22 Paź 2015 10:03 #409458

• mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Platinum Boarder
Krzysiu .......'Co nas nie zabije ...' mam i przeczytałam ( na początku swojego postu wymieniłam książki ostatnio przeczytane ;) )..............'Kamień w sercu ' ściągnięty do domu do Twojej dyspozycji , mogę zabrać do pracy , np w niedziele będziesz szła na wybory ....... albo do nowej galerii (chyba otrwarcie na dniach bo na starym Jurku trwa dosłownie malowanie trawy na zielono ...... no rozwijanie trawy z rolek to bardziej precyzyjnie ) to wpadnij do MSW od 7 do 19 jestem w pracy :bye:
o M Kozak i trylogii nie słyszałam , a wyglada na to , że by mi się spodobała :)

Agnesik.......... kobieca literatura z wątkami ogrodowymi ,polecam M Szwaję i trylogię 'Klub Mało Używanych Dziewic ' i dwie nastepne , tam mawet jedna z głównych bohaterek zakłada ogrody , fajne babskie czytadło , z dużą porcja humoru ( lubię książki przy których mozna śmiac się się w głos ;) )

Ostatnio zmieniany: 22 Paź 2015 10:08 przez mirdem.

Czytamy!!!!! 12 Gru 2016 14:22 #513997

• anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 396
Witam kochani. :bye: Czy ktoś może czytał ,,W pułapce pamięci,, napisał ją Dawid Baldacci. Chciałam kupić synowi tylko nie wiem czy warto? Teraz czyta ,,Dziewczynę z pociągu,, . A może ktoś podsunie mi pomysł na co można zwrócić uwagę. Ten prezent jest dla studenta.... Bardzo proszę o pomoc.... Będę wdzięczna za wszelkie propozycje :hug:
Może jakaś nowość z 2016 roku jest warta polecenia...
Pozdrawiam serdecznie Ania.

Czytamy!!!!! 12 Gru 2016 15:19 #514013

• Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 6830
Cieszę się ze zaczęliśmy kupować na gwiazdkę książki. To naprawdę fajny prezent.
A ja polecam thriller Marishi Pessl Nocny Film dobre.
albo horror Wojtka Guni " Nie ma wędrowca" ciężkie, ponure. Wojtek był korespondentem w Serbia w czasie tej paskudnej wojny i to kładzie cień na jego historie. Ale warto.
Za tę wiadomość podziękował(a): anianiekurzak

Czytamy!!!!! 12 Gru 2016 16:38 #514017

• mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 415
Wojna i pokój,czekała od roku 1976 i dopiero przeczytałem.Chirurg,horror tak straszny,że czytać bałem się.Obóz świętych,książka napisana w latach 70,prorocza,o najeździe islamistów na Europę.

Czytamy!!!!! 12 Gru 2016 16:47 #514018

• Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 6830
O!! Widzę, ze Wojnę i pokój zaczęliśmy czytać w jednym czasie z tym, ze ja chyba jej nie skończę. Kojarzy mi się z telenowelą. Gdyby tele w owym czasie było.

Czytamy!!!!! 12 Gru 2016 17:20 #514020

• mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Platinum Boarder
Daje powody,do pogrzebania w historii.Kutuzow leży na cmentarzu w Żaganiu,Napoleon nie dał mu rady,grypa poradziła sobie.Prze chwilą odgrzebałem Chłopców z placu broni i Dzieci kapitana Granta.
Ostatnio najbardziej lubię Pilipiuka.Np Homobimbrownikus.

Czytamy!!!!! 12 Gru 2016 19:31 #514029

• anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 396
Dziękuję serdecznie, wiedziałam że na was można liczyć. Dobrze jest mieć do kogo zwrócić się o pomoc. :P To taki "telefon do przyjaciela" :kiss3: Myślę że "Nocny Film" to będzie dobry wybór. Chłopców z Placu broni też nie dawno odłożyłam. Swego czasu byłam molem książkowym ale ostatnio trochę wyszłam z obiegu....
Pozdrawiam serdecznie Ania.

Czytamy!!!!! 13 Gru 2016 09:20 #514083

• mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Platinum Boarder
Przypomniała mi się jeszcze jedna książka,związana trochę z tematem napoleońskim.Pod Moskwę poszło
Polaków ok.200 tys. Wróciło 6tys.Coś z nimi trzeba było zrobić. Wysłał więc Napoleon,tych niedobitków,
na Haiti, do tłumienia powstania Murzynów.Opisane to w książce Flibustierowie.Z tych 6 tys,przeżyło
ok 400 osób.Powstańcy obchodzili się z wziętymi do niewoli Polakami,bardzo dobrze. Zabijali od razu,
Francuzów torturowali.Historia lubi żarty,walczący o wolność,najlepiej nadają się,do walki z walczącymi
o wolność.

Wygenerowano w 0.192 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum