TEMAT: Czytamy!!!!!

Odp: Czytamy!!!!! 15 Gru 2012 18:53 #102238

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
A ja sobie zakupiłam dzisiaj Pana Lodowego Ogrodu cz 4 ............... przedemną 860 str mam nadzieję doskonałej fantasy :dance: :dance: :dance:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Czytamy!!!!! 04 Sty 2013 19:38 #107644

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Dawno nie zaglądałam, bo czytałam......
Polecam :
"Dziewczyna w błękitnej sukience" - Gaynor Arnold !!!
Główną bohaterką jest narratorka ......a może się mylę? Może głównym bohaterem jest Jej mąż!!! Tak na serio to opowieść o miłości, zdradzie i życiu w cieniu męża - sławnego Dickensa...... Po przeczytaniu oprócz tego, że był znanym pisarzem doszłam do wniosku iż równie wrednym człowiekiem dla żony.
Czyta się jednym tchem choć to "kobyłka" licząca ponad 500 stron. Zachęcam !!!

No i jeszcze coś :
Audiobuki (fonetycznie piszę) stały się modne i bardzo przydatne szczególnie dla tych, których oczy bolą czytając. Polecę jeden. Wg mnie bardzo dobry. "Whitney którą znałem" - Bebe Winans. Książka jest czytana przez Wojciecha Żołądkiewicza i dostępna w Empikach. Kupiłam za mniej niż 30 PLN !!! Warto!!! Whitney Houston którą znałam tylko z pięknych piosenek i przedwczesnej śmierci - stała mi się bliższa. Zachęcam!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, Amlos, rozalia

Odp: Czytamy!!!!! 04 Sty 2013 20:02 #107660

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
A ja jestem w trakcie lektury książki "Wpływowe kobiety drugiej Rzeczypospolitej" Sławomira Kopera. Fajnie napisana opowieść o kobietach okresu międzywojnnego. Nie tylko sławnych ale też o żonach wpływowych polityków, intrygujacych kobietach, które wywarły wpływ na kulture.
Jak komus wpadnie w ręce, warto przeczytać :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Odp: Czytamy!!!!! 12 Sty 2013 10:30 #110442

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
witam polecam Biała Masajka aut Hofman Corinne relaksowa, powieść,społeczno obyczajowa Kenia 20 wiek. Szwajcarka przybywa do Kenii zakochuje się w Masaju :)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Czytamy!!!!! 14 Sty 2013 11:39 #111219

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Ale fajny wątek :dance:
Andzia1 wrote:
"Medicus z Saragossy" Noah Gordon - naprawdę poruszająca historia.

Do kompletu tego samego autora polecam:
"Szaman" - to druga część tej trylogii
"Spadkobierczyni Medicusa" - trzecia część

Jeśli ktoś polubi tego autora, polecam także
"Lekarze"- książka o trzech młodych lekarzach, rozpoczynających karierę zawodową i zmagających się z różnymi problemami.
"Medicus"- podobne klimaty, jak w trylogii ale inni bohaterowie i akcja.
"Rabin" i "Diament Jerozolimski"- świetnie opisane tradycje żydowskie a przy tym wartka akcja.
Książki Gordona czyta się szybko i przyjemnie, a przy tym można zaczerpnąć trochę wiedzy.

Tak samo, jeśli o wiedzę chodzi i dla lubiących historię polecam:
"Dzikie łabędzie. Trzy córy Chin" autorki Jung Chang- wspaniała saga, historia 3 pokoleń chińskich kobiet. Bez pardonu autorka opisuje ówczesne życie w Chinach, rządy Mao, japońską okupację. Książka jest zakazana w Chinach. Warto przeczytać chociażby po to, żeby tak naprawdę "zobaczyć" życie w Chinach od kuchni. Książka po przeczytaniu której pokorniej się patrzy na życie. Zostawia ślad, podobnie jak "Zsyłka" Marii Jadwigi Łęczyckiej, która opisuje prawdziwe zdarzenia i sytuacje podczas zesłania do Kazachstanu. Czytałam z zapartym tchem.

Książka bardziej na "odmóżdżenie" jak ja to nazywam. Dla tych, co lubią kuchnię i aromaty przypraw, dająca ciekawe spojrzenie na ich właściwości nie tylko smakowe ale również magiczne ;) Połączenie romansu z mitem.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2013 21:14 przez JaDorka.
Za tę wiadomość podziękował(a): muchazezlotym

Odp: Czytamy!!!!! 14 Sty 2013 20:28 #111446

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Czytałam i "Biała Masajkę" ( polecam !) i komplet książek Gordona (super lektura!!!).
Chciałam Was namówić na dwie książki - jedna przeczytana tydzień temu, drugą kończę.
Pierwsza to :"Córka Magdy" Catrin Collier, druga :"Żniwo gniewu" Lucie Di Angeli-IIovan.

Obie autorki mają bardzo polskie korzenie i obie opisują częściowo wojenne , a bardziej powojenne polskie życie. Czyta się szybko, wciągające ale.... mam czasami wrażenie, że ja pod "kloszem" chowana, bo o wielu rzeczach pojęcia nie miałam !!! A może to fikcja????? Przeczytajcie!!!! Warto!!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2013 20:32 przez koza. Powód: literówki
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Odp: Czytamy!!!!! 14 Sty 2013 21:18 #111477

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Ulka, 'Żniwo gniewu' czytałam jakiś czas temu, polecałam na pierwszej stronie ;) Wspaniała!
Nie mogłam sie oderwać :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Odp: Czytamy!!!!! 14 Sty 2013 22:03 #111501

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
a ja polecam, jeśli ktoś lubi arturiańskie legendy, całą serię Pendragon Stephena Lawheada B) jest to 5 tomów ale czyta się szybko i przyjemnie :woohoo:
no i serię Stalowy Szczur Harry'ego Harrisona........w życiu się tak nie śmiałam :happy3:

Odp: Czytamy!!!!! 14 Sty 2013 22:07 #111505

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wiecie co :blink: , ja w ogóle nie znam książek o których piszecie :oops: . A pochlebiam sobie, że z czytelnictwem u mnie nie najgorzej ;) , biblioteka za moimi plecami pęka w szwach :happy3:
Choć samokrytycznie wyznam, że sporą część zajmuje w niej zupełnie nie babska sensacja :whistle:

Odp: Czytamy!!!!! 14 Sty 2013 22:29 #111522

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe Martuś u mnie jest wszystko od sci-fiction począwszy, fantasy, sensację, kryminały, młodzieżowe itd......bo u nas w rodzince, wszystko przez tatę i mamę książki się pochłaniało :rotfl1: i jaki efekt - 4 gigantyczne regały, 6 półek samym książek - coś by można było małą księgarnię otworzyć :rotfl1:

nie wszystkie jeszcze przeczytałam :whistle:

Odp: Czytamy!!!!! 15 Sty 2013 07:19 #111550

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Marta, ja tez zupełnie nie babskie kryminały i sensacje pochłaniam pasjami.
Jak się czepię jakiegoś autora to czytam seriami.
Tak było z Harlanem Cobenem (bardzo lubię, J.Pattersonem, Dennisem Lehane :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Odp: Czytamy!!!!! 15 Sty 2013 10:26 #111598

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorotka, bratnia duszo :woohoo: :hug:
Coben, co prawda trochę mi się przejadł, ale tak samo jak Ty czepiam się autorów :rotfl1:
Od paru lat nie mogę wyjść ze Skandynawii :whistle: , czyli Mankell :hearts: , Nesbo :hearts: , a także serie islandzkich pisarzy Yrsy Sigurdardottir i Arnaldura Indridasona. Uwielbiam też Marininę :woohoo: , tylko strasznie mnie wkurza, że w Polsce książki takich serii wydaje się w kolejności zupełnie innej niż były wydawane w krajach ojczystych pisarzy :evil: . A przecież łączy je wspólny główny bohater, który ma jakieś koleje losu i ja się w to wciągam :tongue2:

Odp: Czytamy!!!!! 15 Sty 2013 16:45 #111681

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Doroto!!!!! No widzisz jaka gapa ze mnie :cry2: Potwierdzam : "Żniwo gniewu" - wspaniałe!!!!

A tak przy okazji zaczęłam się zastanawiać nad spisem polecanych tu książek. Takim spisem na pierwszej stronie wątku......bo jeśli wątek się rozhula (na co liczę) - tak jak ja inni polecać będą już wcześniej polecane lektury. Tylko nie wiem jak to zrobić? Pozdrówki dla czytających :hearts:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

Odp: Czytamy!!!!! 15 Sty 2013 18:36 #111697

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
Witam.To znowu Ja tym razem polecam.Allende Isabel Córka fortuny druga część to Portret w sepi .
Nothomt Amelie [Z pokorą i uniżeniem. Bohaterka jest tłumaczem w japońskim przedzsiębiorstwi Życzę przyjemnej lektury :)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

Odp: Czytamy!!!!! 15 Sty 2013 18:45 #111699

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Z uporządkowaniem spisu świetny pomysł, może Alinka coś tam pogłówkuje i poradzi. Jestem za. Proponuję także wszystkim piszącym, żeby przy polecanej książce w jednym zdaniu zostawić krótki komentarz, co to za książka, jaki gatunek, jakie klimaty, krótko po prostu o czym. Ja osobiście za tym bardzo jestem bo jak przeczytałam o polecanych tu, krótko opisanych książkach, to bardzo, bardzo zachciało mi się polecieć do biblioteki.
Ja podobnie czepiam się autorów, jak któryś mi podpasuje, to szukam wszystkiego, co napisał i czytam. Tak było z Michaelem Palmerem i Robinem Cook'iem (świetnie piszą o sensacjach w medyczno- farmaceutycznym światku), tak samo książki Clive'a Cusslera (sensacyjno-przygodowe z nutką fantazji- np. "Podnieść Titanica"), oczywiście Gordona (wspomniana wcześniej saga "Medicus"), czy Trudi Canavan, choć ta ostatnia mnie totalnie zawiodła. Jak się rozpędziłam w czytaniu jej książek ("Uczennica Maga" i cała "Trylogia czarnego maga") i z niecierpliwością czekałam na następne wydawane pozycje, to "Kapłanki w Bieli" już nie przełknęłam bo wszystko było na jedno kopyto, podobnie jak w poprzednich. Masakra.
Marta możesz coś napisać więcej na temat Mankell, Nesbo i Yrsy Sigurdardottir i Arnaldura Indridasona? Uwielbiam skandynawskie klimaty więc chętnie po coś bym sięgnęła.
Bo trylogii Stiega Larssona czyli "Millenium" chyba nie trzeba polecać? Jak skończyłam czytać, to byłam poirytowana, że chłop umarł i nie skończył czwartej części.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2013 19:44 przez JaDorka.
Za tę wiadomość podziękował(a): koza

Odp: Czytamy!!!!! 15 Sty 2013 19:21 #111715

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorotko, wszyscy wymienieni przeze mnie autorzy piszą kryminały, które łączy osoba głównego bohatera, najczęściej policjanta prowadzącego śledztwo ;)
Dużo w swoim życiu przeczytałam kryminałów ;) i mogę śmiało powiedzieć, że ci autorzy zdecydowanie się wyróżniają niebanalnymi intrygami i nie dającymi się przewidzieć zwrotami akcji :tongue2: , zwłaszcza Nesbo :woohoo:
Poza tym bardzo podoba mi się tło tych wszystkich historii, czyli codzienność szwedzka, duńska, czy bardzo egzotyczna islandzka :silly: . Krótko mówiąc, nie zaczynaj wieczorem, bo noc masz z głowy :rotfl1:

Larsson rzecz jasna poza konkurencją ;)

Odp: Czytamy!!!!! 15 Sty 2013 20:00 #111737

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
A lubicie psychologiczne trillery? Polecam "Grzech aniołów" Charlotte Link- do końca nie wiadomo, o co chodzi.

Przypomniała mi się też Barbara Wood. To jedna z tych, której wszystkie książki dostępne w Polsce przeczytałam. Świetne pozycje na tzw. odmóżdźenie, które czasem potrzebne jest każdemu. Takie, które zabierają nas w ten książkowy świat i nic się więcej nie liczy. Świetne książki z pogranicza kultur i światów, pełne przygód, historii, czasem też namiętności i magii. Nocki zarwane. Podam tylko kilka bo jest ich o wiele więcej, np. "Domina", "Gwiazda Babilonu", "Córka słońca", "Zielone miasto w słońcu".

Co do kryminałów, też je lubię, choć one prymu nie wiodą w mojej czytelni. Czytałam parę ciekawych kryminałów ale nie pamiętam ani autora, ani tytułów. Jak sobie coś przypomnę to napiszę. Na pewno jest fajna seria o rosyjskiej policjantce, tak samo świetna seria o psychologu policyjnym. Ech...pamięć mi szwankuje :oops:
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2013 20:27 przez JaDorka.

Odp: Czytamy!!!!! 15 Sty 2013 20:31 #111754

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
O rosyjskiej policjantce Kamieńskiej, to na pewno Marinina. Zgadzam się, jest świetna :lol:


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.446 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum