TEMAT: Czytamy!!!!!

Czytamy!!!!! 27 Sie 2013 21:09 #189097

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ciągle coś czytam. Ostatnio wpadła mi w oko przez przypadek powieść historyczna niemieckiego duetu Lorenz Iny. Seria zaczyna się na kanwie soboru w Konstancji 1414 r i zgładzeniu Jana Husa. Następnie walki w Czechach z husytami. Dalej wydarzenia w Rosji i Konstantynopolu a w ostatniej części we Włoszech. Książka nie jest doskonała ale zmusiła mnie abym sprawdziła fakty historyczne, które do tej pory specjalnie mnie nie interesowały. Nie jest to książka dla młodzieży bo za dużo w niej gwałtów jak na mój gust. A szkoda bo młodzi ludzie dzięki tej książce zainteresowali by się historią.
Poszczególne książki z tej serii: "Nierządnica", "Kasztelanka" , "Testament nierządnicy", "Córka nierządnicy" oraz "Córy grzechu", które aktualnie czytam.
Dodam że pierwsza część została wydana kilka lat temu.
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2013 21:10 przez Bozi.


Zielone okna z estimeble.pl

Czytamy!!!!! 19 Lis 2013 19:44 #205311

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Znalazłam ten wątek a czas książkowy kłania się,ostatnie prace ogrodowe i ........lektura.Klasyka polska obowiązkowo,rosyjska też a to co leży koło łóżka to Kirst,jak leci......no i Fleszarowa-Muskat,kwintesencja tego co zwie się ludzkim wnętrzem zmagajacym się z codziennością świata zewnętrznego,Imię róży koniecznie,kryminały-najchętniej te siermiężne z PRL-u i Agata Christi.Ostatnio Hej panie B.,zbiór wywiadów o Mirku Bregule,raczej w kontekście psychologicznym...plotów nie znoszę,one są dobre dla facetów.
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2013 18:22 przez sierika.

Czytamy!!!!! 20 Lis 2013 17:04 #205504

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Dla lubiących sensacyjne - nieustająco polecam trzy tomy Millenium!!! Dla miłośników historii (bardziej lekko) "Katarzyna Wielka" autorstwa Stachowiak :)
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

Czytamy!!!!! 22 Gru 2013 17:57 #210428

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Dla miłośników Iny Lorentz- jest nowa książka "Córa płomieni" o Irlandi.

Dla osób, które interesują się zielarstwem, polecam interesującą książkę "Medycyna ziołowa" autorstwa Niny Nissen. Interesująca pozycja, w której autorka podeszła do leczenia ziołami wg anatomii człowieka. Jest to samouczek ziołolecznictwa. Dla początkujących.
Ostatnio zmieniany: 22 Gru 2013 17:57 przez Bozi.

Czytamy!!!!! 05 Lut 2014 16:26 #221849

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Gorąco polecam miłośnikom sensacji CAMILLA LÄCKBERG i Jej sagę zaczynającą się od "Księżniczka z lodu" ... a potem jeszcze sześć :) Niekoniecznie trzeba czytać po kolei (mnie się nie udało).
I jeszcze dla lubiących czytać powieści obyczajowe : Super trzytomowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk "Cukiernia pod Amorem". To saga trzech rodzin ze sobą powiązanych. Przenosimy się tu również w XIX wiek ..... Zachęcam!!!
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Czytamy!!!!! 18 Lut 2014 18:24 #225707

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
Mały ruch :cry2: A ja znów polecam : Carla Montero "Szmaragdowa tablica". Książka typu "kobyłka" objętościowo ale połyka się szybko. W prologu jesteśmy w XV wieku ale to chwilowe , tam zaczyna się tajemnica. Potem to już przeplatana współczesność z okresem II-giej wojny światowej. Jest zakazana miłość , Madryt i Paryż. Polecam :)
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!

Czytamy!!!!! 18 Lut 2014 19:18 #225730

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
A ja polecam tym ,którzy lubią czytać o prawdziwym życiu- książki Marka Stokowskiego.
Pierwszą wzięłam do ręki ,kiedy usłyszałam jej fragmenty czytane w radiowej Trójce.

To był "Stroiciel lasu".
Nie wiem jak ją opisać ,bo książka ta wzrusza i zapada gdzieś głęboko w serce.
Piękna po prostu .Napisana świetnym językiem . Ja ją pochłonęłam.

To jest druga książka tego autora ,bo pierwsza (łącząca się treścią z drugą) to "Samo loty".

Mam ją już w domu ,ale lektura jeszcze przede mną :)

Dziwię się , bo np. w Merlinie "Samo loty" mają kilkanaście entuzjastycznych opinii,
a książki Stokowskiego można kupić na wyprzedaży w księgarniach internetowych ,
tak jakby nikt ich nie chciał.
Ot, siła reklamy i promocji...Tzn .jej brak.
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2014 19:23 przez magdala.
Za tę wiadomość podziękował(a): koza

Czytamy!!!!! 18 Lut 2014 20:22 #225771

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
magdala wrote:
Ot, siła reklamy i promocji...Tzn .jej brak.

Bo teraz nawet w księgarniach akcje promocyjne to cząstki międzynarodowych kampanii marketingowych, a polscy autorzy jeśli nie dostaną Nobla to w nich nie uczestniczą ;) Jak coś nie jest 'kultowe' albo nie jest 'światowym bestsellerem' to się nie sprzedaje :crazy:

Czytamy!!!!! 08 Maj 2014 15:23 #255332

  • Daisy
  • Daisy's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 122
Polecam młodego polskiego pisarza Remigiusza Mroza :)

"Wieża Milczenia" świetna, wciągająca sensacja i z zupełnie innej beczki, druga wojna światowa ale inaczej, świetnie napisane Parabellum, pojawił się już drugi tom :)

Tu macie więcej remigiuszmroz.pl/ksiazki/

Czytamy!!!!! 24 Lis 2014 10:50 #315877

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Co to? Nie czytamy?
Polecam 'Gniew' Zygmunta Miłoszewskiego - trzecia, niestety ostatnia część trylogii z prokuratorem Szackim.
Dobry polski kryminał.
Przyznam się, ze skandynawskie zaczęły mnie nużyć, albo trafiam na kiepskich autorów, albo juz mam przesyt literatury z tamtego regionu.
Jak to często u mnie bywa zaczynam serie książek od końca ;) Dzis na tapetę pójdzie 'Uwikłanie' choc oglądałam film i treść jest mi +- znana. Zostanie jeszcez 'Ziarno prawdy'. Kilka wieczorów w towarzystwie Szackiego mam zapewnionych ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2014 11:17 przez dodad.

Czytamy!!!!! 24 Lis 2014 10:57 #315879

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Miłoszewski to ostatnio mój number one ;) . Przeczytałam wszystko, łącznie z pierwszą jego książką - powieścią grozy :woohoo: "Domofon" i thrillerem w stylu Dana Browna "Bezcenny". Ma on to coś, które dla mnie u pisarzy jest najważniejsze - umie opowiadać historie :lol: . TYLKO tyle i AŻ tyle ;)
Choć zakończenie "Gniewu" trochę mnie wkurzyło :happy3:
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad

Czytamy!!!!! 24 Lis 2014 11:29 #315882

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Czytamy, czytamy, ale nie zawsze o tym piszemy :)

Na początku miesiąca miałam kilka dni przymusowego nic nie robienia, wtedy zaczęłam odkrywać literaturę chińską.
Polecam powieść Zhou Weihui o bardzo obiecującym tytule 'Szanghajska kochanka' oraz Gu Hua 'Miasteczko hibiskus'.

Czytamy!!!!! 24 Lis 2014 11:43 #315885

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
markita wrote:
Choć zakończenie "Gniewu" trochę mnie wkurzyło :happy3:
Czyżbyś oczekiwała definitywnego końca? ;)
A tak - jest nadzieja :wink4:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Czytamy!!!!! 24 Lis 2014 11:46 #315886

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Czytamy, czytamy :) Ostatnio czytałam wyłącznie polskich autorów. Może to nie kwestia reklamy (edycje , całe kolekcje zakupione w kiosku). Już kończę całą kolekcję Dołęgi Mostowicza. Jego chyba rekomendować nie trzeba, choć znany jest tylko z kilku pozycji (Znachor, Profesor Wilczur cz Kariera Nikodema Dyzmy).Zaskakujące jet to, że "odszedł" w tak młodym wieku a opisy charakterów ludzkich tak trafnie potrafił ocenić i opisać.
Myślałam, że erę kryminałów mam już za sobą i okazało się że nie, bo następną autorką zagraniczną jest Agatha Christie ... Zaczęłam teraz zagłębiać się w jej powieści i opowiadania :)

Czytamy!!!!! 06 Sty 2015 17:12 #326478

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Czytamy, a jakże :paper:
Dla miłośników fantasy bardzo, bardzo polecam Grzędowicza "Pan Lodowego Ogrodu", 4 tomiszcza fantastycznej lektury!
Powieść fantasy z naleciałościami s-f. Wstęp wręcz sugeruje nam, że jest to typowe science-fiction, wkrótce jednak okazuje się, że to dość mroczne, klasyczne fantasy, w najlepszym znaczeniu tego słowa. Główny bohater, Vuko Drakkainen, komandos o pochodzeniu polsko-fińsko-chorwackim wyrusza na niebezpieczną misję. na oddaloną o wiele lat świetlnych planetę - Midgaard - gdzie grupa naukowców bada jedyną poza naszą, znaną we wszechświecie cywilizację antropoidalną... resztę doczytajcie :whistle:

Z innego gatunku bardzo, bardzo polecam serię książek Carlosa Ruisa Zafona Cmentarz Zapomnianych Książek, to 3 tytuły "Cień wiatru", "Gra anioła", "Więzień nieba".
"Cień wiatru" zawiera romans, miłość, tajemnicę, ukrytą zemstę, dreszcz emocji i adrenaliny także się znajdzie. Pozostałe tytuły wcale nie ustępują pierwszemu. Opowiadają historię ludzi, którzy kochają, cierpią i marzą w mrocznej Barcelonie drugiej połowy XX wieku. Każda z tych powieści jest częścią całości, ale nie trzeba ich czytać w kolejności.
Nikt nie pisze tak pięknie i tajemniczo o Barcelonie, tak czule o miłości, a przede wszystkim tak pięknie o książkach.

A na koniec polecam serdecznie coś dla kobiet o kobiecie ... "Złodziejka marzeń" Anny Sakowicz.
Już dawno żadna książka tak emocjonalnie na mnie nie podziałała. Śmiałam się w głos (mina małża bezcenna), płakałam nad losem chorych dzieciaków i ich rodziców, wzdychałam i byłam wściekła na Aśkę, że nie widzi o co chodzi z tym Piotrem … ech…
Serdecznie polecam na jakiś jesienno-zimowy wieczór tego złodzieja czasu :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, Amlos, Bozi, Bart78, Adrian

Czytamy!!!!! 19 Sty 2015 19:22 #330855

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Co czytacie ????? !!!!

...... mam doła i potrzebuję książki , która wciąga z kopytami i nie odpuszcza do osttaniej strony ............ pliss :thanks:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Czytamy!!!!! 20 Sty 2015 08:12 #331015

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
To zależy co lubicie i czego oczekujecie :P
Mirka, jeśli swego doła chcesz zasypać nieszczęściem innych to może " Saszeńka" - Simona Sebag Montefiore, " Jeździec miedziany" - Paulliny Simons i kontynuacja " Tatiana i Aleksander" albo "Skrzywdzona" - Cathy Glass mną wstrząsnęła, co ostatnio rzadko się zdarza.

Zupełnie inne są książki Andrzeja Pilipiuka, autora dla gospodyń domowych, jak wyraził się jeden z krytyków, jestem kurą domową i lubię jego styl i humor. ;)
Seria o wiejskim egzorcyście Jakubie Wędrowyczu nie tylko śmieszy, ale przywołuje swojskie wspomnienia z dzieciństwa. Bardziej babska seria o kuzynkach Kruszewskich - "Kuzynki", "Księżniczka", "Dziedziczki" i "Zaginiona"- też nieźle potrafi zamieszać w głowie, a " Oko jelenia" to już zupełnie inna historia. Po przeczytaniu tego cyklu, na stare lata :rotfl1: sięgnęłam znowu po fantasy, fantastykę... Poważyłam się na lekceważonego dotąd Sapkowskiego, przeczytałam coś Tolkiena, a cykl "Pieśń Lodu i Ognia" Georga R. R. Martin- stała się ulubioną lekturą i nie mogę się doczekać kontynuacji.

Z polskich autorek lubię Monikę Szwaję, Hannę Kowalewską, podobało mi się "Cudowne życie Staśka i innych aniołów" Teresy Anny Aleksandrowicz.

Książka tematycznie związana z forum to "Botanika duszy" Elizabeth Gilbert, znanej przede wszystkim z "Jedz, módl się, kochaj".


Zawsze jeszcze pozostają kryminały, zamulające głowę, a to jest dla mnie ważne przed zaśnięciem, od jakiegoś czasu czytam wszystko co znajdę na półkach znajomych, muszę mieć coś do czytania przy łóżku, na nocne przebudzenia :(
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): Andzia1

Czytamy!!!!! 20 Sty 2015 08:55 #331021

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Absolutnie potwierdzam, że Pilipiuk jest dobry na poprawę humoru !
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.601 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum