TEMAT: Czytamy!!!!!

Czytamy!!!!! 10 Lut 2018 08:43 #588618

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19269
  • Otrzymane dziękuję: 79650
Agnieszko, oczywiście, że czytałam - lata temu, jak tylko wyszło, a ostatnio, po filmie - dla porównania.
Moim zdaniem książka jest jednak ciekawsza, mniej "łopatologiczna". Może to zawodowe zboczenie każe mi tak patrzeć. I w dodatku jest to chyba najbardziej "trillerowata" pozycja w dorobku Tokarczuk.
Natomiast warto na pewno i przeczytać "Prowadź swój pług przez kości umarłych", i obejrzeć "Pokot". Choćby ze względu na mistrzowskiego kamerzystę.
A ja w tej chwili pogrążam się w mrokach zbrodniczego półświatka Edynburga, pochłaniając nowy om opowieści Iana Rankina o inspektorze Rebusie, właściwie eks-inspektorze, bo jak ja - definitywnie przeszedł na utrzymanie ZUS-u, dodam: w wersji brytyjskiej. Powieść ma tytuł "Nawet zdziczałe psy" i coś mi się zdaje (jestem w 2/3), że w domu Rebusa na końcu zamieszka ktoś na czterech łapach :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): zeberka363


Zielone okna z estimeble.pl

Czytamy!!!!! 10 Lut 2018 10:16 #588629

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Ja tymczasem kończę kryminał-nie-krymianał, bo mordercę znamy od początku, a sama zbrodnia jest kołderką przykrywającą moralne konflikty/dylematy, rzutujące na ludzkie postawy. Na pewno warto przeczytać, ale akcji jak górski potok się nie spodziewajmy, raczej babrania w ludzkiej psychice, również w swojej własnej, chyba że wyłączymy myślenie ;) Niebawem wrzucę na kolejny kramik kryminałki, ten też.
"Niegodziwcy" lubimyczytac.pl/ksiazka/105129/niegodziwcy

Czytamy!!!!! 22 Mar 2018 22:01 #597001

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Aniu zamiast wziąć się za "pług" zaczęłam też od Tokarczuk-Ostatnie historie.Ciekawie się zapowiada.
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Czytamy!!!!! 04 Maj 2018 19:20 #604369

  • minohiki
  • minohiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 482
  • Otrzymane dziękuję: 1451
Rosa Luxemburg Herbarium:
20180427_154724600x800.jpg

Oryginał przechowywany w Archiwum Akt Nowych w Warszawie:
20180427_154417600x800.jpg

20180427_154657800x600.jpg

20180427_154744600x800.jpg

Pozdrawiam.
kk
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112

Czytamy!!!!! 18 Maj 2018 22:09 #607119

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Marcin Wroński , Remigiusz Mróz ( Komisarz Wiktor Forst , jak i Joanna Chyła oraz Kordian ,, Zordon '' Oryński ) oraz inne dzieła tegoż pisarza. Agatha Christie niekwestionowana królowa kryminału. Katarzyna Puzyńska ( saga o policjantach z Lipowa ), Katarzyna Bonda ( tu trochę mam gorsze zdanie o pisarce, ale chcę skończyć 4 żywioły Szaszy Załuskiej ). Camilla Lackberg. Ryszard Ćwirlej. Z klasyki Henryk Sienkiewicz. Sporo czytam. W ciągu ostatnich czterech lat ponad 200 książek i apetyt rośnie w miarę czytania. Jak jest naprawdę dobra to, przeczytam jedną w ciągu wieczora. Bardzo długiego wieczora..... ;)
Moja ukochana książka ? Jest jedna. Jewgienij Wodołazkin ,, Laur '' :) Za mną sporo, przedemną jeszcze więcej, ale ta naprawdę była wyjątkowa. :)
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Czytamy!!!!! 18 Maj 2018 23:07 #607132

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ponieważ w zeszłym tygodniu wyszedł drugi zbiór opowiadań syna lojalność każe mi ją polecić. Szczególnie opowiadanie "Góra krzyży"
. Ponieważ byłam pierwszym recenzentem każdego opowiadania nie jestem obiektywna, wybierałam te które wydawały mi się najlepsze. I to sie czyta. Dobrze się czyta. Oczywiście jeżeli ktoś lubi ten gatunek. Klasyczne opowiadania o duchach.
9ae6bc5771a50-polskie-upiory.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Łatka

Czytamy!!!!! 20 Maj 2018 21:53 #607463

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Regina Brett - Jesteś cudem

Fantastyczna książka pomagająca nam przebrnąć przez codzienne dni. Pokazuje jak faktycznie powinny wyglądać nasze relacje z innymi osobami.
Jak ważna też jest w naszym życiu wiara. Jak niewiele potrzeba by zobaczyć uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Książka pomogła i nauczyła mnie
jak postępować z ludźmi. To naprawdę obowiązkowa pozycją dla wszystkich. Z czystego sumienia polecam ;)

Attachment jestescudem.jpg not found

Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Czytamy!!!!! 20 Maj 2018 22:54 #607487

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Spróbuję ją upolować.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Czytamy!!!!! 21 Maj 2018 09:52 #607536

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Krysiu, naprawdę Ci polecam tą pozycję. Spojrzysz po niej na swoje otoczenie z innej perspektywy :)

Czytamy!!!!! 21 Maj 2018 13:33 #607573

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Obyś miał rację. Tzn. ....chciałabym żebyś miał rację. :hug:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Czytamy!!!!! 29 Maj 2018 23:27 #609458

  • Murarka
  • Murarka's Avatar
Polecam z całego serca książkę SEKRETNE ZYCIE DRZEW. Czyta się (a w moim przypadku słucha, gdyż mam ją w wersji audio) z zapartym tchem. W moim przypadku raz skończyło się na przejechaniu przystanku, na którym miałam wysiąść. Napisana cudownie prostym językiem,opisuje drzewa , las jako czujące, pomagające sobie organizmy. Wspaniała... :hearts:

Czytamy!!!!! 30 Maj 2018 07:38 #609486

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Sekrety roślin,również ciekawa.

Czytamy!!!!! 30 Maj 2018 10:30 #609523

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
mirzan, Murarka jeżeli lubicie książki związane z życiem roślin lub zwierząt, to pod tymi linkami opisałem kilka, które na pewno wam się spodobają ;)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/r...amy?start=144#575230
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/r...amy?start=144#575231
Za tę wiadomość podziękował(a): Murarka

Czytamy!!!!! 30 Maj 2018 12:18 #609548

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Na inteligencję kwiatów, szkoda czasu.

Czytamy!!!!! 30 Maj 2018 17:30 #609611

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Sam tak nie uważam. Z tego względu, że są tam naprawdę przepięknie ręcznie malowane ilustracje roślin :)
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2018 20:04 przez Michał.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

Czytamy!!!!! 02 Cze 2018 14:30 #610217

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Robert Małecki - Koszmary zasną ostatnie.

To moje pierwsze spotkanie z panem Małeckim. Połowa książki już za mną i widzę, że pisze ciekawie. Inaczej. Mam często dość przereklamowanych bestsellerów, za którymi oprócz wysokiej ceny w środku nie kryje się nic odkrywczego.
Koszmary zasną ostatnie to dla mnie coś świeżego. Lubię dość często zapoznawać się z nowymi autorami. Wtedy niem a wypalenia czytelniczego, co już mi się nieraz zdarzało.
Robert
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2018 15:19 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112, Murarka

Czytamy!!!!! 03 Cze 2018 00:07 #610412

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Bardzo dobra. Książkę Roberta Małeckiego bardzo dobrze się czyta. Pierwszy raz spotkałem się z twórczością tego pana i jestem bardzo zadowolony. Kryminał konkretny. Autor nie zmusza czytelnika do chodzenia w ślepe zaułki, bo po prostu ich nie ma. Nie ma pobocznych ,niepotrzebnych wątków. Akcja toczy się jednostajnie jak dobrze naoliwiona maszyna. Ciągle coś się dzieje, aż następuje finał.
Książka zawiera sporo ciekawych rozwiązań. Oprócz samej akcji bardzo mnie zaciekawiły opisy przeżyć, snów na jawie, majaków i innego typu wizji i wrażeń Brenera. To facet z krwi i kości . Nie jakiś superbohater, ale taki zwykły jak ja czy ty. Ma swoje wątpliwości, ma swoje wady, ma swoje uczucia. Czuje strach, lęk, obawę i ma nadzieję. Dzięki tej nadziei jeszcze żyje, jeszcze funkcjonuje. Jest jego motorem napędowy. Pięknie to opisał pan Małecki w swojej książce ,, Koszmary zasną ostatnie''
Trochę się obawiałem , dwa razy przymierzałem się do kupna tej książki i nie żałuję. Muszę przeczytać dwie pierwsze części.

Szczerze ? Polecam . Polecam tym, którzy tak jak ja chcą od czasu do czasu odetchnąć innym, świeżym powietrzem i inaczej spojrzeć na gatunek jaki jest kryminał. Pan Robert Małecki to umożliwia. Ma całkiem inny pomysł na kryminały, Świeży. Nowy. Problemy jego bohaterów są takie same jak u innych pisarzy, ale pokazuje je inaczej. I akcja jest bardzo przyzwoita. Finał też.



Teraz na tapecie. Michel Bussi - Nigdy nie zapomnieć.
Na skraju klifu spotykasz dziewczynę ? Nie wyciągaj do niej ręki ! Mogliby pomyśleć, że ją zepchnąłeś.
Manipulacja, emocje i napięcie.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Czytamy!!!!! 04 Cze 2018 22:46 #610930

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Poprzednia książka bardzo dobry, nietypowy , nietuzinkowy kryminał. Szczerze polecam !

Obecnie. Remigiusz Mróz - Immunitet. Ostanie spotkanie ( jak na razie ) z duetem Chyłka- Zordon. ,, Tam gdzie polityka spotyka się z prawem kończy się wszystko inne ''.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.671 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum