TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 02 Cze 2024 12:05 #859271

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5888
  • Otrzymane dziękuję: 27963
Wczoraj mało co padało. Dziś pochmurno, bez przebłysków słońca, dokuczliwy wiatr, znacznie obniżający temperaturę odczuwalną choć z kierunków południowych, wiał już wczoraj pod wieczór, musiałam założyć cienką kurtkę i skarpetki. Wobec takiego stanu rzeczy rozsada ogórków spała w domu i dziś w nim pozostanie.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, koma, MARRY, jagodka27, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 02 Cze 2024 12:05 #859272

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2364
  • Otrzymane dziękuję: 8826
Mamusia robi zdjęcie.
Żyją w zgodzie, ale w dystansie :)
MARRY
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, jagodka27, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 02 Cze 2024 12:33 #859275

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8053
  • Otrzymane dziękuję: 53210
Zimno i pochmurno. Teraz mocno pada deszcz. Chyba będzie dzień leniwca, bo po takich opadach praca w ogrodzie to nie jest najlepszy pomysł.
Spokojnej niedzieli :coffe:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 02 Cze 2024 13:28 #859280

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2109
  • Otrzymane dziękuję: 11685
:bye:

Wczoraj zdrowo popadało. Rośliny z ulgą przyjęły polewaczkę z nieba.
O poranku niebo całkowicie zachmurzone, aktualnie termometr pokazuje +28,7°C. W godzinach popołudniowych zapowiadane są kolejne opady.

Legnica, 02.06.2024 r.

20240602_leg.jpg


Miłej niedzieli !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 02 Cze 2024 14:24 #859283

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 1038
  • Otrzymane dziękuję: 4081
Z samego rana świeciło słońce, później przyszło zachmurzenie wraz z skromnym deszczem, chwila przerwy i powtórka. Taki dzisiaj dzień w kratkę, teraz też kropi. 20 stopni ciepła . Od paru dni nie trzeba podlewać w gruncie :thanks:
Na borówce zauważyłem dzisiaj ciekawie wybarwionego pająka, nie spotkałem się jeszcze z takim.

IMG20240602112548.jpg

P.S. Podobno to zielony krzyżak jak wykazał obiektyw google, lubi wilgotne tereny, lasy, niskie krzewy, zarośla.
Pozdrawiam Grześ
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2024 15:56 przez Grzebuła.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 02 Cze 2024 16:35 #859295

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6968
  • Otrzymane dziękuję: 42513
Poranek był b.brzydki,zimny i przymglony.Długo słońce nie pokazywało się.O godz.6 30 termometr wskazywał 17,2* ale duża wilgoć powietrza znacznie obniżała temperaturę odczuwalnąOk.gdz.11 pokazało się słońce i zaraz zachodziło za ciemne chmury.Teraz od 2 godzin świeci i podsusza na jutro glebę. :bravo: :bravo: :bye: :bye: :coffe: :coffe: ;) ;)


002-771.jpg

wczesna wiśnia i po majowym przymrozku na drzewku zostały 3 owoce,już dojrzewające,Łutówka obok jest poźniejsza i ma sporo wiśni jeszcze zielonych.
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2024 16:37 przez Krecik stary.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 02 Cze 2024 18:56 #859301

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2234
  • Otrzymane dziękuję: 10668
Wczoraj u nas pierwsze pół dnia padało , a drugie było słoneczne, ale ja byłam w górach (Ustroń, Wisła) i tam odwrotnie.

IMG_20240601_103552.jpg






Dziś od rana chłodno i deszczowo. Po południu deszcz przestał padać, ale nadal chłodno.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Łatka, koma, JaNina, del, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Cze 2024 06:36 #859354

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1918
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Dzisiejszy poranek w miarę ciepły, 17'C, ale mglisty.
Wczoraj parę razy postraszyło, ale cały dzień bezdeszczowy.

Mały spacerek w Dolinie Słupi + małe zbiory kwiatów bzu czarnego.


supia.jpg


czarny_bez.jpg
pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2024 06:37 przez del.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Cze 2024 07:02 #859358

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8053
  • Otrzymane dziękuję: 53210
Mój sok już w spiżarce :)

2DC0ECC4-3460-40A4-84C8-B7961D7F9330.jpeg

Pochmurno, a na termometrze 15*. Ponoć znów ma padać :( Niska temperatura mi nie przeszkadza, ale deszcz uniemożliwia pracę w ogrodzie. A chwasty rosną w szybkim tempie.
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Cze 2024 08:06 #859362

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19612
  • Otrzymane dziękuję: 81453
We Wrocławiu też mokro, 16o, pochmurno. Podobno ma się przejaśnić koło południa.
Czerwiec to dla mnie początek lata, jak na taki - dość paskudnie. Ale jak nie lubię podobnej pogody, tak ogrodowi posłużyła. W donicach kwitną pomidorki



do spółki z powojnikami:



Pozdrawiam poniedziałkowo!
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Cze 2024 08:51 #859366

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2109
  • Otrzymane dziękuję: 11685
:bye:

O poranku niebo całkowicie zachmurzone, aktualnie na liczniku +18,7°C, w zapowiedziach brak opadów na dzisiaj.
Przed nami kolejne dni podwyższonego ryzyka.
Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne absolutnie nie dają za wygraną. Na dzisiaj wydano kolejne ostrzeżenia przed burzami i silnym deszczem z burzami.

20240603_mapa.jpg


Spokojnego dnia !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Cze 2024 12:58 #859387

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6968
  • Otrzymane dziękuję: 42513
W nocy i nad ranem trochę ciapało.Poranek zachmurzony mokry z nadmiarem wilgoci.O godz.7 termometr wkazywał 17,1*.Temperatura odczuwalna była znacznie mniejsza.Dziś jeszcze słoneczka nie było.Aktualna temperatura to 20,3*C.Podwiewa chłodny wiaterek i razem z wilgotnym powietrzem daje poczucie zimna.Spokojnego dnia. :bye: :bye: :coffe: :coffe: :) :)

001-940.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2024 12:59 przez Krecik stary.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Cze 2024 19:59 #859412

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3656
  • Otrzymane dziękuję: 30858
Przez 2 godziny była porządna ulewa.Teraz drobny deszczyk,,temperatura 21 stopni.


20240603_192257.jpg


20240603_194359.jpg



Spokojnego wieczoru.


20240602_054012.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Cze 2024 21:11 #859419

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5888
  • Otrzymane dziękuję: 27963
Pierwsza pora monsunowa w tym roku. Na najbliższe 36 godzin Niemiec zapowiada 70 litrów na m2, właśnie się zaczęło. Czy już nie może normalnie padać?
Nie wysadziłam pomidorów, papryk, ogórków - nie na taką ilość wody, w pokoju mam jak w ogrodzie botanicznym, schowałam przed deszczem, jakbym nie zrobiła może być źle.

Edit: Ale leje, strugi wody, to chyba zbyt słabe określenie
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2024 21:27 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Szafirek, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Cze 2024 23:57 #859445

  • EwG
  • EwG's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 1646
koma wrote:
Przez 2 godziny była porządna ulewa.Teraz drobny deszczyk,,temperatura 21 stopni.
Ani grama deszczu u mnie nie było
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa

Podlasie
Strefa: 6b

Cierpię na nieprzerwany brak miejsca do uprawy, brak wolnych parapetów oraz brak czasu ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Szafirek, Nimfa, JaNina, del, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 04 Cze 2024 06:23 #859454

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8053
  • Otrzymane dziękuję: 53210
Ależ leje :supr3: Jak patrzę na radar, to widzę, że u Ali leje jeszcze bardziej :jeez: Przypuszczam, że będą podtopienia. Na termometrze 13*.
Nie mam żadnych planów, życie planuje za mnie. Dzisiaj jeden pogrzeb w rodzinie, a jutro drugi :( Niestety tak bywa.
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 04 Cze 2024 07:42 #859461

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 1038
  • Otrzymane dziękuję: 4081
Wyrazy współczucia Janino z powodu utraty bliskich.

Babciu Alu koniecznie daj znać jak sytuacja się potoczyła, za dużo padało ?

U mnie według radaru pogodowego miało nie padać gdy sprawdzałem wieczorem, ale wiatr się zrywał i chyba zamieszał w pogodzie. Odłożyłem wszelkie opryski, bo coś czułem podświadomie,.że może popadać. Tak było ostatecznie, od piątej rano do teraz padało z niewielkimi przerwami. Teraz też ucichło. Ale do podtopień na szczęście daleko. Pada już u nas od piątku z jednym dniem przerwy. Pomidorom to raczej nie w smak. Widać na nich jasne przebarwienia na stożkach. Wykonywałem zapobiegawczo oprysk siarczanem magnezu w czwartek, liczę że wystarczy.

Spokojnego dnia :)
Pozdrawiam Grześ
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2024 08:47 przez Grzebuła.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, MARRY, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 04 Cze 2024 08:15 #859467

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19612
  • Otrzymane dziękuję: 81453
We Wrocławiu od wczoraj z pochmurnego nieba nic nie spadło, ale słońce też ukradli, zimno, wczoraj samochodowy termometr pokazywał maksymalnie 19 stopni. Teraz ledwo 15, marnie.
Mimo to na tarasie kwitną moje drzewa owocowe ;)





Jak widać, dziewczynki i chłopaki bliziutko siebie i już są z tego maluszki. B) Ale najważniejszy wspaniały zapach, kilka kwiatuszków pachnie mocniej, niż inne drzewa pokryte kwieciem.

Alu, Janko, jak znajdziecie moment, odezwijcie się, czytam gdzie indziej o zalaniach na Górnym.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, mymysteryy, MARRY, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula, Grzebuła


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.921 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum