TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 00:53 #861591

  • del
  • del's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 13158
Pozdrawiam z Włoch i Szwajcarii - wyjazd służbowy.
Włochy pięknie +30 stopni słonecznie. Wjazd do Szwajcarii i depresja. Deszcz, mgła i tylko +13 stopni.

IMG_20240702_143052.jpg


IMG_20240702_194332.jpg
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, bietkae, koma, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, gregon, Mejra, Grzebuła, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 07:14 #861595

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8055
  • Otrzymane dziękuję: 53231
Wczoraj był piękny letni dzień, ale do pracy w ogródku :happy: Czyli było chłodno i słoneczko tylko czasem wychodziło zza chmur. Praca w takich warunkach to sama przyjemność. Dzisiaj liczę na taką samą pogodę. Od piątku ma być znowu lato do odpoczywania :)
Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, koma, Szafirek, del, ewakatarzyna, renmanka, Mirek19, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 07:44 #861596

  • Sonka
  • Sonka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 131
13 stopni, zimno, mokro i ponuro. Znowu poda deszcz, nie wiem czy nawet ślimaki nie narzekają ze za dużo wody.
IMG_20240702_143831.jpg

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 08:14 #861598

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 11704
:bye:

Zdecydowanie się ochłodziło.
Zachmurzenie całkowite, aktualnie na termometrze +16,2°C, w ciągu dnia bez fajerwerków.
Dziś najgroźniejsze niże, które ostatnio przynosiły nam niebezpieczną pogodę, odsuną się od Polski. Przybliży się do nas za to wyż Claudio. Oznacza to, że możemy liczyć na dużo spokojniejszą aurę, z częściej pokazującym się słońcem. Mimo to, nie unikniemy jeszcze przelotnego deszczu, a termometry nie będą nam za bardzo przypominać o tym, że mamy lato.

20240703_pogoda.jpg


Miłej środy !
:flower2: :drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, koma, Szafirek, JaNina, del, ewakatarzyna, renmanka, zwykły chłop, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 08:48 #861601

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6477
  • Otrzymane dziękuję: 23909
Dzień dobry :flower1:
Wreszcie moja cudowna pogoda .
Temperatura 21 ,świeci słoneczko ,rześkie powietrze .Miasto oczywiście .
Pomidorki na balkonie cieszą się i starają :P
Tomku Del i inni wypoczywający daleko od domu ,
życzę Wam fajnych chwil i bezpiecznych powrotów .
:)
Rumienią się w mieście .
Edit zdjęcia nie weszły :P
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2024 08:49 przez Bobka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, koma, Szafirek, del, ewakatarzyna, Mirek19, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 08:52 #861603

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6477
  • Otrzymane dziękuję: 23909
DSC01453-2.jpg

Inne rosną .

DSC01452.jpg


Komunikat serwer ma kłopoty .
Pięknej środy życzę . :coffe:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2024 08:56 przez Bobka.
Za tę wiadomość podziękował(a): koma, Szafirek, JaNina, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 09:14 #861607

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19620
  • Otrzymane dziękuję: 81499
Gregon, ale widzę kwitnące liliowce, czyli fenologicznie w Tromsø jak we Wrocławiu, sporo na południe od koła polarnego jednak. ;)

A co to za urocze kwiatuszki, troszkę podobne do fiołków?

Tomku, trochę zazdroszczę, mam nadzieję, że firma zaprosiła Cię na porządną 'cena', choć w północnych Włoszech różnie z ugaszczaniem bywa. Tym niemniej cenię ich dobre białe wina. Gdzie jesteś? Friuli? Lombardia? Piemont? Ładne jeziora są w każdym z tych regionów.

Mirku, ależ chyba nie chcemy "uniknąć przelotnego deszczu", przynajmniej w okolicach Wrocławia wszyscy go wyglądają, bo to, co spadło ostatnio to dosłownie "kropla w morzu potrzeb".
Właśnie słucham radiowej prognozy, dziś w moim mieście podobno najzimniej w Polsce :woohoo: , maksymalnie 19 stopni - i to się zgadza z prognozą Niemca. Rano coś tam dosłownie zrosiło taras, innych opadów w przepowiedniach brak. Na zaokiennym termometrze ledwo +16, sweter użyteczny.
Buro.



Dla rozweselenia zostawiam jedyną ocalałą i skromnie kwitnącą, ale bajecznie ubarwioną Fusion, dobrego dnia!

Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, koma, Szafirek, JaNina, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mirek19, Bobka, gregon, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 10:56 #861613

  • del
  • del's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 13158
Aniu, to był wyjazd służbowy. Byłem w okolicy Wenecji, którą trochę zwiedziłem nocą. Wczorajszy przejazd do Szwajcarii wykorzystaliśmy na maksa, bo udało nam się zwiedzić Sirmione i popływać łódką po jeziorze w tej okolicy :drink1:
Po wjeździe do Szwajcarii dostaliśmy "polską" pogodę. Teraz jest w miarę. Czekam właśnie na lotnisku na lot do Gdańska.
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, bietkae, koma, najemnik, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mirek19, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 11:56 #861614

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6970
  • Otrzymane dziękuję: 42536
Poranek można nazwać zimnym pomio,że termometr wskazywał 17,4*C.Nie było słoneczka,dopiero pokazuje się gdzieś od godziny.Swieci jednak z przerwami bo po niebie płyną różnej maści chmurki.Z rana spadła krótka kroplówka mniej niż z kropidła.W słoneczku jest znośnie a temperatura podniosła się do 24,5*. :bye: :bye: :coffe: :coffe: :) :)

004-360.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, bietkae, koma, najemnik, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, gregon, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 12:22 #861615

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3665
  • Otrzymane dziękuję: 30914
U mnie bardzo wczesny poranek był chlodny-tylko 7 stopni.Obecnie pogoda odpowiednią dla mnie do prac ogrodowych.Temp.24 stopnie,powiew lekkiego wiaterku, słońce czesto chowające się za chmury.

Spokojnego,pogodnego dnia.


20240702_195933.jpg


20240702_195952.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, bietkae, najemnik, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, gregon, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 12:38 #861619

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 704
  • Otrzymane dziękuję: 4827
Wczorajszy dzień był zimny wilgotny i nieprzyjemny. Przez cały czas coś kropiło, siąpiło, nie można było nic zrobić w ogrodzie.
Za to, dziś od rana praca wre. Jest 17*, lekki chłodny wiatr, czasami pojawia się słoneczko. Dobrze pracuje się w takich warunkach, ziemia dobrze nawilżona i szybko muszę usunąć ziele, które zaczyna przerastać warzywa :rotfl1:

Chyba w tym roku nie doczekam się ogóreczków Monisia F1, ktoś rzucił urok na nie :happy4:
Skrzynki stały na schodach pod drzwiami, rogate zwęszyły i połowę opędzlowały :mad2:

Nic to, parę krzaczków zostało, już nie będę przesadzać do większych donic, jest chłodno, wysadzę w pole, za ogrodzenie.


20240703_120302.jpg



20240702_112103.jpg



20240702_111840.jpg


Miłego dnia. :drink1: :bye: :bye:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2024 17:56 przez lusinda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, bietkae, koma, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, gregon, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 03 Lip 2024 15:21 #861630

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 385
  • Otrzymane dziękuję: 3979
Latko z ta fenologia to nie do konca. Ten sam liliowiec na starym ogrodzie dopiero puszcza paki kwiatowe, a w niektorych czesciach Tromsø jeszcze by nawet nie zaczal. Klimat w Tromsø ze wzgledu na mozaike terenowa morza i gor jest bardzo zroznicowany. Mysle, ze bazujac na fenologii jako indykatorze, w promieniu 10 km od Tromsø mozna wyodrebnic lekko 4 rozne strefy klimatyczne, porozrywane na drobne lokalizacje z wlasnym mikroklimatem. Ten liliowiec rosnie na poludniowym stoku, przy scianie domu i dostaje pelne slonce od godz 8 do 20. Do tego to wcale nie slonce ani temperatura sa kluczowe, ale wystawa na wiatr. W miejscach slonecznych, ale wyeksponowanych na pln-wsch kierunki te same gatunki moga miec miesiac opoznienia w porownaniu do lokalizacji oslonietych. Do tego ten konkretny liliowiec jest najwczesniejszy jakiego spotkalem, a znalazlem go przypadkiem zdziczalego w rowie. Bardziej eleganckie odmiany w okolicy nawet jeszcze nie ruszyly z pedami kwiatowymi.
Jesli idzie o niby fiolki to nie mam pojecia co to i pluje sobie w brode, ze zlikwidowalem ich wiekszasc szykujac rabate przy skale. O to co zostalo juz zadbam :)
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2024 15:22 przez gregon.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, bietkae, koma, najemnik, Szafirek, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, Mejra, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 04 Lip 2024 07:07 #861653

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8055
  • Otrzymane dziękuję: 53231
Wczoraj po południu nie dało się pracować w ogrodzie, bo padał lekki deszczyk. Nie cały czas, ale wszystko, łącznie z moimi plecami, było mokre.
Dzisiaj dla odmiany świeci słońce na bezchmurnym niebie. Jest chłodno, bo 15*.

51422A38-0C86-4422-99DD-398C13DAA091.jpeg

Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, najemnik, Szafirek, ewakatarzyna, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 04 Lip 2024 08:51 #861659

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3665
  • Otrzymane dziękuję: 30914
Wczesny poranek 12 stopni.Słupek rtęci szybko poszybował do góry i obecnie 25.Czesciowe zachmurzenie i chwilami powiew lekkiego wiaterku.


20240702_200451.jpg



Spokojnego,pogodnego dnia.


20240703_182912.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Łatka, najemnik, Szafirek, JaNina, del, ewakatarzyna, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 04 Lip 2024 10:12 #861666

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6970
  • Otrzymane dziękuję: 42536
Poranek chłodny z temperaturą 16,2* zaczął się lekką mżawką.Spadło 1,5l/m2.Teraz przez chwilkę pokazało się słońce i znów jest za chmurami.Ogólnie jest chłodno i mokro,choć tego deszczu niewiele spadło.Termometr aktualnie wskazuje 18,3*.Podwiewa lekki wiaterek. :bye: :bye: :coffe: :coffe: :) :)

003-533.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 04 Lip 2024 10:13 przez Krecik stary. Powód: poprawki
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, koma, najemnik, Szafirek, JaNina, del, ewakatarzyna, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 04 Lip 2024 10:18 #861668

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19620
  • Otrzymane dziękuję: 81499
U mnie nawet jeszcze zimniej, ledwo 14 stopni na termometrze. Też mży, dość leniwie, ręcznik wywieszony pod magnolią wcale nie zmókł.
Rośliny na rabatach trochę zroszone, trawnik może się odrobinę zazieleni.
Wczoraj zasiliłam róże z nadzieją na drugie kwitnienie, pierwsze(?) już się kończy.

Zostawiam ostatnie kulki Jude the Obscure i życzę spokojnego dnia.

Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, koma, najemnik, Szafirek, JaNina, del, ewakatarzyna, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 04 Lip 2024 13:47 #861682

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2237
  • Otrzymane dziękuję: 10676
Chłodnawo, kropi, leje , mży - na zmianę.
Nie narzekam, wreszcie można poprasować i posprzątać w szafach.
U mnie już chryzantemy w pełni kwitnienia :eek3:

IMG_20240703_124505.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, del, ewakatarzyna, lusinda

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XIX 04 Lip 2024 14:43 #861685

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1309
  • Otrzymane dziękuję: 8610
W nocy coś padało, kolejne opady zapowiadane są na poniedziałek. Weekend zapowiada się upalnie, w sobotę ponad 30 stopni.

Rano dość pochmurno, później pokazało się słońce, wiatr chłodny.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, del, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.926 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum