TEMAT: Hippeastrum - zwartnice cz. 2

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 15 Gru 2019 01:54 #683959

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 983
  • Otrzymane dziękuję: 4385
Powiem tylko tyle :coffe: .Ludziom już rozkwitło to coś :hug: :search: pod nazwą królowa nocy.Zobaczymy czy u nas będzie to samo .Gdyby, to dopiero będzie wesoło.Zakładać nie można ,że te wszystkie cebule były z jednego źródła i tu jest pies pogrzebany. Cierpliwość tylko to pozostało.Nie wiem czy na święta u mnie ten kotek zakwitnie ,ale szczęśliwy ten kto pierwszy zobaczy i co .Najwyżej jak zwykle telepatycznie zamordujemy wiadomo kogo :laugh1: :happy3: :happy4: .......Chico natomiast też o drobinę chyba za wcześnie /ech /zakwitnie ,bo już zaczyna nieśmiało pokazywać co ma w środku .Druga cebula wschodnia też pokazała grocik :dance: :dance: Tylko 2 pozostałe fluwelki strajkują.Zrobiłam dwie sadzonki papirusa w między czasie ,a te nic.Co ja będę pisać i filozofować .Lepiej popatrzeć na fakty dokonane :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: No i dziś doznałam szoku .Moje posadzone jesienią piwonie prawie już na powierzchni jak sprawdzałam czy w oborniku nic się nie zagnieździło przypadkiem i czy aby coś nie wygrzebało cebulowych .Będzie ciekawie.Reszta uparcie nie pokazuje dobytku :bye: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: .....Siewka otworzyła paszczę by właścicielka mogła sobie popatrzeć co w środeczku i to rozumiem ......
Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2019 02:11 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Zibi77, nikita5, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 15 Gru 2019 08:32 #683968

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 2434
  • Otrzymane dziękuję: 9202
Perełka wrote:
Powiem tylko tyle :coffe: .Ludziom już rozkwitło to coś :hug: :search: pod nazwą królowa nocy.

Ty to umiesz budować napięcie. :whistle: Gdzie te ludzie ? Co im zakwitło ? Zeznawaj dalej, bo człowieka ciekawość zeżre i nie doczeka własnych rozkwitów. :evil:
Pozdrawiam. Jola
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Zibi77, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 15 Gru 2019 10:25 #683982

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
No właśnie jak tak można ludzi w napięcie wpędzać :evil:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Zibi77, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 15 Gru 2019 11:59 #683993

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 983
  • Otrzymane dziękuję: 4385
''Te ludzie'' są na innym forum za naszą granicą :coffe: ,a i na popularnym portalu społecznościowym też ich spotykam .No i są zamknięte grupy hipeastrum ,a tam ludzie z całego świata.Sama już staram się tylko patrzeć i nie ekscytować za bardzo co do oczekiwań.Interesujące jest dla mnie natomiast to co ludzie piszą w internecie na temat pomyłek u samego producenta.Tak było zamiast Bogoty gdy zakwitło coś podobnego do Claire .Teraz czerwone też jest brane pod uwagę,jeżeli to cebule z tego samego źródełka.Może rzeczywiście trzeba by wiadomości zachować dla siebie.No cóż ja lubię popatrzeć na nowe odmiany ,co ludziom kwitnie i gdzie ,jak rośnie i takie tam niuanse.Lubię popatrzeć na korzenie w przeźroczystej doniczce np ......
Dobra już nie będę ,same kwitnienia ,bez wpędzania ludzi w napięcie . Zakwitnie i już :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy:
Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2019 12:07 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Łatka, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 15 Gru 2019 12:57 #683997

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 2434
  • Otrzymane dziękuję: 9202
Perełko, ściemniacie koleżanko :whistle: , a ja liczyłam na oświecenie. :evil: Czyli dalej wiem, że nic nie wiem. I do znudzenia powtarzam sobie: ogrodnictwo uczy cierpliwości. Na tej cierpliwości całe życie przegapię. :silly:
To chociaż podaj kierunek: wschód, zachód, południe, bo chyba nie północ ? :search:
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2019 12:58 przez Fafka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, CHI, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 15 Gru 2019 13:13 #683999

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79619
Jolu - :bravo:
Ja tam nic nie ukrywam - napatrzeć się nie mogę na Magical Touch.







Przyniosłam z piwnicy już prawie wszystkie cebule - w tym siewki, ofiarowane mi przez Ewę - :thanks: , bardzo hojną ręką, bo prosiłam o jedną. Stan tych moich "rezydentek" - różny, w kilku przypadkach rokowania ostrożne, jak piszą lekarze .
W całym domu pachnie cynamonem. :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Armasza, dana581958, renaa, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 15 Gru 2019 13:19 #684000

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1736
  • Otrzymane dziękuję: 12747
Dech zapiera :eek3:
Byłam w OBI. Niestety hipki wykupione :) w ramach pocieszenia kupłam malutką sadzonkę "zwyklaczka" :hearts: Jak mi się uda to wstawię zdjęcie w wątku o fiołkach.
Pozdrawiam Ewa
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Armasza, Łatka, CHI, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 15 Gru 2019 13:51 #684005

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 2434
  • Otrzymane dziękuję: 9202
Aniu, nie dziwię się, że zapatrzyłaś się na 'Magical Touch'. Na zdjęciu cudne, to co dopiero oglądanie na żywca. Czujesz dotyk magii. Kształt kwiatu, falbaneczka i ten niezwykły rąbek. :hearts:
A w domu po prostu pachnie świętami. :P
Pozdrawiam. Jola
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Armasza, Łatka, CHI, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 15 Gru 2019 18:00 #684033

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 983
  • Otrzymane dziękuję: 4385
O nie, tak łatwo to nie będzie i oświecenia nie będzie ,bo niespodzianki nie będzie :mad2: :supr3: .Nic nie ukrywam i nie ściemniam ,po prostu zmuszam do odkrywania,a nie tak wszystko podane na tacy :evil: Kierunek został podany ....Samą siebie też zmuszam :comp: :funnyface:.......
Magical magiczna :woohoo: i zanotowana jako interesująca pod tym względem co Fafka napisała,raczej niewysoka , wielokwiatowa i nie wszystkie kwiaty wzorcowe.Przydałoby się opisać kolor i kształt pochewki ,który jak widać na fotce jest dosyć interesujący i nietypowy.Tyle
Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2019 18:11 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, CHI, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 16 Gru 2019 10:03 #684104

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1405
  • Otrzymane dziękuję: 11148
Pokażę Wam mojego "Swiątecznego". Jestem cała w skowronkach. :) Rozwija się bardzo powoli i z rozwagą myślę o jego przeniesieniu do ciepła, żeby rzeczywiście w Swięta ucieszył kwiatami, bo jak tam zostanie rozkwitnie pewnie na Nowy Rok, co też nie byłoby złe, no ale ma być na Święta, jako dekoracja wigilijnego stołu. Podarowana, ścięta konkurencja czerwona też żyje, co mnie bardzo cieszy i być może dołączy do dekoracji. Jestem ciekawa, jakie wrażenie zrobią na mnie kwiaty, ale wydaje mi się, że ten okres oczekiwania jest chyba dla mnie najpiękniejszy.
W czerwonych kwiatach nie gustuję za bardzo, ale ten Twój Łatko Magical skradł moje serce.

DSCN3121.jpg


DSCN31242.jpg
Ogród - mój optymizm.
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2019 10:05 przez Nimfa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Armasza, Łatka, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, nikita5, Perełka, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 16 Gru 2019 12:55 #684114

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Aniu, Magical skradł moje serce w zeszłym roku, jest przepiękny :hearts: :hearts: :hearts: u mnie z fluwelków szykuje się Chico :dance:
Zielono pozdrawiam Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Łatka, dana581958, CHI, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5, Perełka, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 16 Gru 2019 16:33 #684125

  • minohiki
  • minohiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 482
  • Otrzymane dziękuję: 1451
Mount Blanc:
20191212_084356.jpg


Pyjama Party:
20191215_102406.jpg


Królowa:
20191215_102510.jpg

Pozdrawiam.
kk
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Armasza, Łatka, dana581958, CHI, Zibi77, Carmen, jagodka27, Nimfa, nikita5, Perełka, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 16 Gru 2019 20:28 #684158

  • Zibi77
  • Zibi77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 781
  • Otrzymane dziękuję: 3093
Moje na razie czekają na kwitnienie



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Carmen, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 16 Gru 2019 20:52 #684163

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79619
Zbyszku, czekam wraz z Tobą na te widoki. Jak się zdaje, Pan Szykowny rozwinie się jutro-pojutrze. A który to ma taki śliczny cynobrowy kolor?
Zibi77 wrote:

Co do kolorów: Magical Touch właściwie nie jest czerwony (to uwaga dla przeciwników czerwieni ;) ). To kolor najdojrzalszej maliny. Nie umiejąc dokładnie go opisać, pogrzebałam w zamrażalniku - i patrzcie:



Pąk okryty jest łuskami czysto zielonymi, taka majowa zieleń:



Ten jest trochę mniej pełny - pierwszy był nieomal kulisty.

Minohiki - gratulacje, śliczne kwitnienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Armasza, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, Nimfa, nikita5, Perełka, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 16 Gru 2019 20:57 #684167

  • Zibi77
  • Zibi77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 781
  • Otrzymane dziękuję: 3093
Aniu myślę że to desire z ubiegłego sezonu ale etykieta gdzieś się zapodziała więc jest mała niewiadoma ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, dana581958, CHI, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 17 Gru 2019 08:24 #684199

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1692
  • Otrzymane dziękuję: 7670
Jakby kto chciał - w Biedronce pokazały się hipki cena 14,99 zł

IMG-20191217-WA0000.jpeg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, Nimfa, nikita5, Perełka, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 17 Gru 2019 12:55 #684206

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 2434
  • Otrzymane dziękuję: 9202
Jagodka, nie kuś, bo ja tak bardzo chciałabym mieć silną wolę. A w tych opakowaniach to chyba nawet zdarzały się fajniejsze odmiany, niż w celofanie.
Mam silną wolę, mam silną wolę, mam... :lev: ...do czasu, do czasu... Najgorsze, że nie da się omijać szerokim łukiem Biedronki. :oops:
Pozdrawiam. Jola
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, CHI, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 17 Gru 2019 13:34 #684208

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1692
  • Otrzymane dziękuję: 7670
Fafka nie kuś, nie kuś że inne odmiany niż we folii. W mojej biedr rano były tylko 4 doniczki hipków i to każde z innym kolorem rysunku ( nie mylić z kolorem kwiatów).
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, CHI, Zibi77, Nimfa, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.477 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum