TEMAT: Hippeastrum - zwartnice cz. 2

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 20 Gru 2019 17:29 #684556

  • minohiki
  • minohiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 482
  • Otrzymane dziękuję: 1451
NN:
20191220_084349.jpg

20191220_084403.jpg


Razem z Królową:
20191220_084412.jpg


Pyjama Party drugi pęd:
20191219_085045.jpg

Pozdrawiam.
kk
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, dana581958, Zibi77, Carmen, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 20 Gru 2019 17:43 #684559

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19289
  • Otrzymane dziękuję: 79817
Pięknie udekorowały Ci parapet na Boże Narodzenie.

Ten jasny - całkiem biały? Wydaje się, że ma leciutki rumieniec.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, minohiki, Zibi77, jagodka27, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 20 Gru 2019 18:11 #684563

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Biały NN pasuje mi na niewybarwionego Harlequina lub niewybarwioną Aphrodite :think: Kształt płatków podobny :think:
Co by nie napisać cudny :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, minohiki, Zibi77, jagodka27, nikita5, Perełka, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 20 Gru 2019 19:05 #684572

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1004
  • Otrzymane dziękuję: 4455
Bardzo ładny NN .Trochę białych pełnych jest www.emaryllis.com/photo-library/double-flowered-amaryllis/ Klikamy w foto .Warto zrobić kilka fotek z istotnymi niuansami typu ile kwiatów na pędzie,bo podobnych jest kilka,a jak jeszcze jakieś anomalie występują typu niewybarwienie ,niewzorcowy kwiat.
Patyczak=pajęczak :flower2: cybister Chico i jego zielone czułki
Ostatnio zmieniany: 20 Gru 2019 19:33 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Armasza, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 20 Gru 2019 19:45 #684574

  • minohiki
  • minohiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 482
  • Otrzymane dziękuję: 1451
Wewnętrzne płatki mają lekki rumieniec.
Z wyżej podanego katalogu pasują najmniej 3.
Jutro w naturalnym świetle zrobię zdj 'szczegółów'.
kk
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5, Perełka, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 20 Gru 2019 20:36 #684577

  • Zibi77
  • Zibi77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 781
  • Otrzymane dziękuję: 3093
Moje dziś w słonecznym świetle





I olej podobnie ja Ania jutro spróbuje powalczyć z inwazją ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Armasza, Łatka, dana581958, renaa, CHI, minohiki, Carmen, jagodka27, Nimfa, nikita5, Perełka, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 20 Gru 2019 23:08 #684582

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21039
Zbyszku piękne.

Mało mnie nie trafiło. W Aldi rzucili hipki. Duże cebule, ładne pąki. Tylko, że cebula jest zawoskowana, pryśnięta brokatem (w celu zakrycia choroby?) i ma wbitą "podstawkę" z drutu. I w opisie, że nie potrzebuje nic a i tak zakwitnie. Normalne draństwo po 19,99 zł :mad2:
Ostatnio zmieniany: 20 Gru 2019 23:08 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Armasza, Łatka, dana581958, minohiki, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 21 Gru 2019 08:10 #684585

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1702
  • Otrzymane dziękuję: 7719
Widziałam jakiś czas temu w Obi takie były biedactwa. Tylko nie wiem czy nie po 40 zł. - mogę się mylić co do ceny. Toż to draństwo tak zrobić z takim wykwintnym kwiatem. Ale cóż, społeczeństwo mamy konsumpcyjne, jednorazowe. Buch do sklepu hipki, zakwitnąć zakwitnie a obywatel wywali w kosz i za rok znowu kupi- no bo mu zakwitł.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Armasza, Łatka, CHI, minohiki, Zibi77, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 21 Gru 2019 11:53 #684591

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1004
  • Otrzymane dziękuję: 4455
Zbyszku zawsze z wielka przyjemnością patrzę na tę odmianę :search: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Trzymam kciuki za miksturę ,taka skuteczna ,niedroga na to paskudzctwo by się przydała.W kaufie normalne cebule ale flora magica ......No cóż jakby to były rzadkie odmiany w tym wosku to dla kolekcjonera i miłośnika nic tylko bezradność pozostaje .Bo nawet nie bardzo wiadomo czy można z tego cebule uwolnić i czy wogóle taka ma szanse na ocalenie jak nie ma korzeni .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki, Zibi77, jagodka27, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 21 Gru 2019 13:29 #684601

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2445
  • Otrzymane dziękuję: 9253
Myślę, że cebula uwolniona z wosku wypuściła by korzenie. Nieraz kupuje się zadoniczkowane ze zgniłymi korzeniami, które trzeba usunąć i cebula wypuszcza nowe. Gorzej z tą dziurą po drucie, potencjalne wrota dla infekcji. Dezynfekcja i uprawa w perlicie mogłyby być rozwiązaniem.

Jak tam Wasze 'Queen of Night'? Komuś otwiera się już pąk ? U mnie cisza.
Pozdrawiam. Jola
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, minohiki, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 21 Gru 2019 14:45 #684608

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Cisza i spokój u mojej :lev:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, minohiki, Zibi77, jagodka27, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 21 Gru 2019 15:05 #684611

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1702
  • Otrzymane dziękuję: 7719
Wypuściłaby korzenie jakby miała z czego. Nie wiadomo czy one nie mają odkrojonej piętki. Jakby była tam piętka to rosnące po pewnym czasie korzenie burzyłyby zamysł autora tego "dzieła".
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, dana581958, minohiki, Zibi77, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 21 Gru 2019 16:29 #684615

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19289
  • Otrzymane dziękuję: 79817
No właśnie - nie wiadomo, co tam tym cebulom wyrżnięto.
Róże takie zawoskowane, sprzedawane masowo w marketach, są co najmniej bardzo osłabione, jeszcze nigdy żadna dobrze mi nie rosła. Tu jest co innego, tę "upiększoną" warstwę można by usunąć, ale nie wiadomo, co i jak ta szpila przebiła.
Z drugiej strony mając ogród w dużej mierze obsadzony różnorakimi cebulami wiem, że czasem potrafią odbić z pojedynczej łuski.
Wątpię, by jakieś rarytasy w ten sposób traktowano, raczej masówka, pewnie RL w pierwszym rzędzie.
Nie zapominajmy, że w populacji nabywców nawiedzonych jest malutki promilik, nawet doniczkowe są produktem "kup i wyrzuć".

A ja latam wzdłuż parapetów i zaglądam "pod spódnice", no i proszę - wsadzony wczoraj do doniczki Splash już się postarał"



Również jedna z ubiegłorocznych cebul wychyla nos - tylko że mam w doniczce dwie, z dwiema tabliczkami po środku. Albo Apricot, albo Double Delicious (chyba, że poplątałam podpisy i to coś całkiem innego :lol:).

Co do ziemiórek - cóż, nie zaobserwowałam żadnych "wijących się", ale uskrzydlonych albo tylko kilka, albo się tajniaczą.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, dana581958, renaa, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 21 Gru 2019 17:00 #684619

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2445
  • Otrzymane dziękuję: 9253
A do tych zawoskowanych jakaś firma się przyznaje, żeby sprawdzić w ich ofercie ? Może jednak ich nie kastrują ? :blink:

Zapomniałam pochwalić Perełki pajęczaka. A zachwycił mnie od razu, taki lśniący i drapieżny. U mnie też święta będą z 'Chico'. Już mu pękła pochewka.
A koleżanka twardo milczy w sprawie mrocznej królewskiej tajemnicy ? Ani troszeczkę nie uchylisz rąbka? Oblatałam różne strony w necie (jak ta ziemiórka opita neem-em :evil: ), ale chyba nie te, bo dalej wiem, że nic nie wiem. Mam tylko nadzieję, że nie osiołek, bo pąk choć nieco podobny, to jednak różny od moich kopytniaków z ubiegłych lat. :silly:
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2019 17:01 przez Fafka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, CHI, minohiki, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 21 Gru 2019 17:08 #684620

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1004
  • Otrzymane dziękuję: 4455
Domniemana królowa nocy =kot w worku otworzyła czubek i tak patrzę co widać :funnyface: .Zielone i czerwona obwódka :supr3: na razie ,do tego wypuściła dzieciaczka obok .Niestety ale to był 'hyt reklamowy' :evil: jak zakwitnie to pokażę ,no chyba że nie chcecie żeby nie spalić niespodzianki innym .Tej drugiej w ofercie nie kupię ,dwa koty to byłoby za dużo ,tym bardziej że na wiosnę trzeba zainwestować w ogrodowe ....... Stardust jest dorodny i jeszcze rośnie :woohoo: ,ale czy zdąży na święta i czy będzie wzorcowy zobaczymy .Ważne że już mi się podoba,więc jeszcze chwila. Na nowy rok też może być. Zerkam na Chico w zachwycie .Gdyby chcieć się przyczepić ,to mógłby mieć dwie nóżki .Może jeszcze nic straconego i kwitnienie się przedłuży choć nie będzie tak spektakularne . ....Dwie pozostałe niestety ,ale stoją jak zaklęte i zaczynam się martwić czy zakwitną Zawsze gdy kupuję w parach podobne to jedna się buntuje.Tak było ze Splaschem i DD,i nici z porównania ,a teraz plaża i stardust ,ale jeden w typie charyzmy czyli kropeczki i kreseczki w czerwonej obwódce to i tak będzie widok długo oczekiwany ...
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2019 17:32 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Łatka, CHI, minohiki, Zibi77, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 22 Gru 2019 09:54 #684640

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1004
  • Otrzymane dziękuję: 4455
Uzupełnienie.To widokówka na dziś z wczoraj .Tak jak myślałam zielone z obwódką dostaje rumieńcow i koloru .Jeszcze chwila......

No i wychyliła mały nosek trzecia fluwelka ,czyli jednak cebule będą kwitły według własnego scenariusza.......
Ostatnio zmieniany: 22 Gru 2019 10:08 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Armasza, Łatka, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 22 Gru 2019 10:08 #684647

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3934
  • Otrzymane dziękuję: 21039
Gratuluję Śliczne.
U mnie nowe nabytki "poszły w szczypiór". Wychylił się tylko niezawodny Red Lion (gratisowy :devil1: ).
PC226078.jpg


Z moich ubiegło sezonowych - też RL z "nażartej" cebuli.
PC216041.jpg

Ciekawe czy będzie różnica w wielkości kwiatów...

Reszta starych cebul w hydroforni. Muszę do nich dziś zajrzeć. Tak na wszelki wypadek ;)
Ostatnio zmieniany: 22 Gru 2019 10:09 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Armasza, Łatka, dana581958, renaa, minohiki, Zibi77, Carmen, jagodka27, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 22 Gru 2019 10:16 #684649

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1744
  • Otrzymane dziękuję: 12779
Cudowny widok z rana :bravo:
Teraz pozytywnie naładowana mogę zabrać się za pieczenie piernika :)

Miłego dnia :flower2:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Armasza, CHI, minohiki, Zibi77, jagodka27, Nimfa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.477 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum