TEMAT: Hippeastrum - zwartnice cz. 2

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 12 Gru 2019 10:40 #683679

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
ewakatarzyna wrote:
chcę też takie mieć, zastanawiam się czemu do tej pory nie posiadam ani jednego :jeez:

Ty się lepiej dziewczyno zastanów - zaczniesz od jednego, a skończysz jak na .....
Hipki są jak bagno - a chodzenie po bagnie wciąga :devil1:

Mój białasek w pełnym rozkwicie:
PC115624.jpg

PC115620.jpg


A tu gardziołko:
PC095523.jpg


I pręciki:
PC115577.jpg



Perełka jest inny niż Twój, ale wszystkie śliczne.
Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2019 10:41 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Armasza, Łatka, dana581958, minohiki, Zibi77, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 12 Gru 2019 11:30 #683684

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1726
  • Otrzymane dziękuję: 12672
Za późno, co jeden to piękniejszy,już przepadłam :happy:
W ofercie OBI widziałam piękne,pojadę zobaczyć jak wyglądają w realu. Tylko nie wiem, czy w marketach powinno się je kupować?

Pozdrawiam i miłego dnia życzę :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, CHI, Zibi77, Nimfa

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 12 Gru 2019 12:08 #683690

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
W marketach można - ja "dorobiłam sobie ideologię", że ratuję im życie.

Ale, no bo zawsze jest ale...
- nie licz na zgodność odmianową,
- nie licz nawet na zgodność koloru (mój biały - miał być czerwony).

ZAWSZE
- wyjmij cebulę z doniczki,
- dokładnie obejrzyj,
- usuń wszystko, co zgniłe,
- posyp cynamonem,
- posadź w nową DOKŁADNIE WYPARZONĄ ziemię,
- dobrze karmić.

Potem pozostaje czekać na kwiat i cieszyć się nim.

Nie jestem "super znawcą" hodowli hipków, ale to powyższe to podsumowanie moich "błędów i doświadczeń" :devil1:


Czasami coś ciekawego odmianowo się trafi. Mnie się w marktach trafiła Minerwa i Suzan. Dla równowagi "niby odmianowe" to zawsze u mnie okazał się - Red Lion. Ale jest i tak piękny.
Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2019 12:12 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, dana581958, minohiki, Zibi77, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 12 Gru 2019 12:08 #683691

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Kupować je można wszędzie ja swoje zaczęłam w budowlanych kupować :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Zibi77, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 12 Gru 2019 12:23 #683692

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1726
  • Otrzymane dziękuję: 12672
Dziękuję Dziewczyny :thanks:
A czy nada się ziemia uniwersalna do kwiatów ?
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zibi77

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 12 Gru 2019 14:34 #683701

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19024
  • Otrzymane dziękuję: 78155
ewakatarzyna wrote:
Za późno, co jeden to piękniejszy,już przepadłam :happy:

No tak, już się na to zanosiło. :lol:
Ja od dłuższego czasu planuję umieścić w nagłówku wątku ostrzeżenie: uwaga, treści szkodliwe!

A całkiem serio - Ewo, to są naprawdę wspaniałe rośliny, nieomal same zalety, począwszy od tego, że mnie pomagają się utrzymać na krawędzi czarnej dziury w te depresyjne, krótkie dni.
Poza tym - za niewielką kwotę wszelkie emocje hazardzisty, a uczucie, gdy pąk się rozwija - nie do opisania :hearts:

Ludzie, no serio, przyjrzyjcie się tej mojej wątpliwości - może w innym świetle?

Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2019 16:02 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Armasza, dana581958, CHI, minohiki, Zibi77, Jaedda, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 12 Gru 2019 15:44 #683707

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Cóż by tu napisać :think: Osiołek jak byk :think: A gdzie ją trafiłaś ? Chyba że mocno nie wybarwiona Emanuelle ale jej nie posiadam wiec nie mam porównania :think: Kwiat jest piękny :hearts:
ewakatarzyna już Jesteś nasza :evil:
Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2019 18:02 przez kero.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Zibi77, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 12 Gru 2019 16:55 #683710

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2308
  • Otrzymane dziękuję: 8615
Aniu, 'Emanuelle' nie posiadam, ale na stronie, na której sprawdzałaś, stoi jak byk, że odcienie morelki. Tu widzę tylko róż, chyba że oświetlenie mylące. Ja mam, można powiedzieć, całą stajenkę osiołków :happy: i ten całkiem do stajenki pasuje. Jak jeszcze w miarę kwitnięcia klapną mu uszy, czyli mocno zwiesi kwiaty do dołu, to osiołek.
Pozdrawiam. Jola
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, CHI, Zibi77, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 12 Gru 2019 17:07 #683713

  • Zibi77
  • Zibi77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 781
  • Otrzymane dziękuję: 3093
Ani ja myślę że ten mój NN to raczej Park Red
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Łatka, dana581958, minohiki, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 12 Gru 2019 17:43 #683716

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19024
  • Otrzymane dziękuję: 78155
Tak też myślałam, następny do stajenki, nawet pora stosowna, brak tylko wołu :rotfl1:
"Trafiony" :happy4: w torebce w LM, tamże nabyłam prawdziwego Jewela, czyli - fortuna kołem się toczy.

Ewo, co do ziemi workowej, lepsza by była choć taka do pelargonii, ale że i tak trzeba intensywnie dokarmiać - daję, jaką mam pod ręką.
Zameldowały się ziemiórki. :jeez: Na to draństwo nie ma mocnych. Muszę się wybrać po żółte tabliczki. Choć z dwojga złego..wolę nieszkodliwe w gruncie rzeczy muszki niż białe złe.

Zbyszku - możliwe, tych czerwonych pojedynczych każda ilość, jak mawiają w dosłownym tłumaczeniu za Odrą. ;)
Nadal przynoszę z piwnicy i sadzę w nową ziemię, ubabrana po łokcie - odkrywam wciąż nowe nadgnite :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, CHI, Zibi77, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 12 Gru 2019 19:26 #683723

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2308
  • Otrzymane dziękuję: 8615
Ostatnio wyczytałam na innym forum nowy (i podobno 100% skuteczny) sposób na ziemiórki. Przepis: 1 łyżeczka oleju NEEM, 1 litr wody, 1 naciśnięcie pompki płynu do naczyń. Wymieszać, podlać rośliny. Podobno draństwo, czyli larwy wypływają na powierzchnię, wiją się i zdychają (brzmi strasznie, wiem :supr: ). Ten olejek to kupuje się w sklepach zielarskich i z naturalnymi specyfikami dla zdrowia, albo na All. Na litr podłoża ok. 50 ml roztworu.
Pozdrawiam. Jola
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, dana581958, Zibi77, Nimfa, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 13 Gru 2019 09:44 #683778

  • kero
  • kero's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Brzmi ciekawie :think:
Temat został zablokowany.

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 13 Gru 2019 10:12 #683786

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19024
  • Otrzymane dziękuję: 78155
Na rogu swojej ulicy mam specjalistyczny sklep zielarski, grzech by było nie spróbować. Ukatrupi ziemiórki, czy nie - pewnie cebulom nie zaszkodzi.
A dziś rano - mój Magical Touch:





Na wzorcowym zdjęciu ma wąziutką białą(?) obwódkę, odwrotnie do takiego Pikotka. Na razie słabo ją widać - zobaczymy.
Inną niespodziankę przygotował marketowy :P Jewel, wyniesiony już na łazienkowe okno. Kąpię się wczoraj wieczorem, spoglądam z wanny - i co widzę?



Tak więc Jewel powrócił na salony - i czekam. Pąk nie jest z tych olbrzymich,lecz zawsze lepszy, niż nic.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Armasza, dana581958, minohiki, Zibi77, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 13 Gru 2019 11:18 #683801

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 959
  • Otrzymane dziękuję: 4320
No to mamy pierwszy z uczty jaka nas czeka :supr3: :woohoo: :search:
Ciekawe jest zobaczenie jak ta odmiana sobie radzi w praniu .Czy kwiaty ładnie się rozkładają ,jakiego pokroju jest cała roślina i jak rozwija pączki .Taka dokumentacja jest niezwykle przydatna .Dobrze też by kolor był nieprzekłamany .Ten zaliczam do rodziny białej lamówki z Sambą .
Co do ziemiórek to trzeba by ziemię prażyć w piekarniku by zakatrupić to dziadostwo u zarania fazy rozwoju zanim się jeszcze coś posadzi ,gorzej jak się zakupuje rośliny już z lokatorami i potem lata to wszędzie .Każdy sposób jest godny wypróbowania .
Wersja robocza pałeczkowe trio :funnyface: Jeszcze nie czas na radość ,czas na porządki .......
Zbyszku :bye: te niespodzianki i NN eh .Bardzo ładny .
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2019 11:41 przez Perełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Armasza, Łatka, minohiki, Zibi77, Nimfa, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 13 Gru 2019 15:12 #683814

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2308
  • Otrzymane dziękuję: 8615
Perełko, to w środku to Queen...? U mnie kształt pąka identyczny. Wydaje mi się :eek3: , że mój pąk jakby ciemnieje, ale to może tylko moje wielkie oczekiwanie. Zdjęcia dzisiaj nie robiłam, bo światło, a raczej brak światła nie gwarantował, że coś będzie widać.
Pozdrawiam. Jola
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Zibi77, Perełka, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 13 Gru 2019 20:31 #683845

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 959
  • Otrzymane dziękuję: 4320
Obejrzałam sobie tę pałeczkę dokładnie :eek3: .Na środku pękatego zielonego wężowy wzorek,obrączka niby jest, a to mi coś już przypomina :bad-idea: :bad-idea: :bad-idea: :bad-idea: .Na razie nabieram pokory :paper: ,coby nie wybuchnąć w razie czego i nie gdybam.Te dwa po bokach może wystarczą by przyjąć ten kwiat z godnością he he he ,jak zgodny nie będzie .Tu wyraźnie widać opaleniznę i od razu wiadomo że szanse na zgodność i wiarygodność wzrastają :rotfl1: .Martwi mi że dwie pozostałe fluwele nie dają oznak życia. Nawet na tej od wschodu coś się zaczyna dziać ,a tu wyraźnie ćwiczą moją cierpliwość :flower: Magical :woohoo: U nas słonecznie, ale mroźno i rześko aż do szpiku kości .Jak ja kocham zimę :cry3: .............
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2019 20:50 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Armasza, Zibi77, nikita5, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 13 Gru 2019 21:15 #683854

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19024
  • Otrzymane dziękuję: 78155
Słuchajcie, byłam w zielarni. Pani co prawda nie miała neem "na stanie", ale obiecała sprowadzić w nadchodzącym tygodniu. Właściwości były pani znane, podobno służy do wybijania i ludzkich pasożytów (świerzb! :ohmy: ), więc według niej glebowe paskudy się nie oprą.
Magical Touch biały obrąbek (cieniutki) jednak posiada:



Co do rozprostowania płatków - jest mu trudno, bo pąków, jak zaznaczyłam jest 7 na pędzie. Jeszcze chyba nie miałam takiego hojnego.



Kolor nie jest przekłamany, przynajmniej ja na swoim (niezłym, bo po córce) monitorze widzę nieomal identyczny, jak "live".
I jeszcze ten "yaaaa! yaaaa!" w pełni krasy :lol: :

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, kero, Gosia352, Armasza, dana581958, minohiki, Zibi77, nikita5, Perełka, ewakatarzyna

Hippeastrum - zwartnice cz. 2 14 Gru 2019 15:17 #683915

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2308
  • Otrzymane dziękuję: 8615
Perełko też wpatrujesz się zawzięcie szukając królewskiej purpury. :evil:

Łatko śliczniutki ten biały obrąbek. :kiss: A osiołek tak piękny aż dech zapiera, a że stajnia pełna, no cóż. :wink4: Też tak mam. :oops:
Mówisz, że neem jest dobry na świerzb ? To może i z roztoczami by sobie poradził, bo to też pajęczaki. :whistle:


Moje pąki: 'Chico' rezydent i domniemana królowa a na następnym zdjęciu pąk otwarty siewki 'Daphne x Amadeus'


P1370061.jpg



IMG_20191214_115255.jpg


Dzisiaj pewien spóźniony albo przyspieszony Mikołaj z Holandii przywiózł mi 4 cebule w prezencie (2 x 'Magic Green' i 2 x 'Premiere') Pierwszą odmianę odtwarzam po ataku pobzygi, drugą miałam w postaci małych cebulek, a teraz przyjechały duże z nadzieją na kwitnienie.

IMG_20191214_115625.jpg



A tu nowa zdobycz, coś różowego o dużych kwiatach. Czy taka krzywa "gąska" (przybyszówka, która za długo była przy mamie) ma szansę się wyprostować. Czy da radę wypuszczać pędy z tak wygiętej szyjki ?

IMG_20191214_120208.jpg
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 14 Gru 2019 15:20 przez Fafka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kero, Łatka, dana581958, minohiki, Zibi77, nikita5, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.542 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum