TEMAT: Nasze zwierzaki małe i duże - część 2.

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 29 Kwi 2021 21:09 #759751

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Beatko na pewno coś takiego będzie potrzebne jak chłopak zacznie się bardziej ruszać. Ja sama jestem noga stołowa do szycia. Z takich anegdotek; to mój syn sam się nauczył szyć jako dziecko, bo matka noga i nie mógł się doprosić o przyszycie guzika :whistle:
Ale mam koleżankę, którą szyje, znam też dobry zakład krawiecki. Nie będzie problemu. Pomyślcie proszę tylko, co mogło by służyć za baaardzo chłonny wkład, bo siuśków są hektolitry :lol:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2021 22:35 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066


Zielone okna z estimeble.pl

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 29 Kwi 2021 21:44 #759756

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Aniu...ech :jeez: psychika u niego to duży problem, bo fizycznie goi się jak na psie :whistle: Już nawet myślał o jakiś psychotropach dla niego, ale chyba się nie stosuje u zwierząt.
Z jednej strony to on był zawsze opoką stada. Pewny siebie i swojej siły "facet”, ale nie alfa, raczej zawsze rozjemca i negocjator do końca. On nie musiał nic nikomu udowadniać. Nawet u weta nie musiał poznać co to kaganiec. Nie bał się niczego i nikogo, był gotowy oddać swoje życie za swojego człowieka, ale tylko w ostateczności. Wielki nie tylko ciałem, ale i sercem...
Jednak z własnym bólem sobie nigdy dobrze nie radził...i to chyba teraz jest największy problem.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2021 21:46 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, bietkae, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 30 Kwi 2021 19:31 #759871

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
To był WIELKI PISES. On poświęcił siebie i swoje cierpienie dla nas.., bo to my walczyliśmy...a on...,on nie miał szans..., ale pomimo cierpienia żył..żył i cierpiał tylko po to, żeby nas zadowolić...
Teraz my musimy pozwolić mu odejść a to bardzo trudne...
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 30 Kwi 2021 19:49 przez Mamma.

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 30 Kwi 2021 20:45 #759885

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19241
  • Otrzymane dziękuję: 79453
Z całego serca współczuję.
Wiem, jak to jest.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 30 Kwi 2021 20:48 #759886

  • Bea612
  • Bea612's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1174
  • Otrzymane dziękuję: 4615
Tak strasznie mi przykro, jestem z Wami całym sercem, bo wiem, jak to boli.
Zielono mi i kwietnie
Pozdrawiam
Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 30 Kwi 2021 21:04 #759890

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 862
  • Otrzymane dziękuję: 1649
Mamma wrote:
Teraz my musimy pozwolić mu odejść a to bardzo trudne...

Bardzo, bardzo trudna decyzja, ale jednak czasem konieczna.
Wiedźmowata
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, whitedame, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 30 Kwi 2021 21:21 #759894

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1734
  • Otrzymane dziękuję: 12733
Tak mi przykro.
Bardzo współczuję.
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Babcia Ala

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 30 Kwi 2021 21:40 #759899

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Smutne wieści :sad2: ale czasem jedyne, co możemy zrobić to pozwolić odejść i być blisko do końca... W nadziei na cud, który może nie nastąpić, przytulam Was mocno

Edit: właśnie na bazarkach doczytałam, że Gina już nie ma... Wyrazy współczucia
Ostatnio zmieniany: 30 Kwi 2021 21:47 przez MagdaH.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 30 Kwi 2021 21:48 #759902

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5636
  • Otrzymane dziękuję: 26676
Wspieram Was w tych trudnych dniach.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, JaNina, ewakatarzyna

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 01 Maj 2021 09:02 #759963

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Mamma, Mariuszu :hug:
Jest mi tak cholernie przykro i smutno, że nie jestem w stanie racjonalnie pisać. Znam to uczucie, kiedy odchodzi ukochany członek Rodziny - przytulam Was z całej siły.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 01 Maj 2021 09:06 #759964

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7813
  • Otrzymane dziękuję: 51721
Nie wiem co napisać :cry3: . Marlenko :hug:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 01 Maj 2021 09:49 #759974

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 21000
:hug: :hug: :hug:
:hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 01 Maj 2021 10:29 #759982

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Kochani, piszę w imieniu naszych przyjaciół: Mammy i Mariusza.
Oboje bardzo dziękują za wsparcie i dobre myśli kierowane ku Ginowi. Niech każdy z nas zapali światełko i wypije kielich za pamięć tego wspaniałego Psa :cry3: [*].
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, whitedame, CHI, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 01 Maj 2021 21:42 #760120

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
[*] :cry3:
Pozdrawiam Beata

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 09 Maj 2021 20:57 #761312

  • Black Rose
  • Black Rose's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 1048
:cry3: [*]
* Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.

Pozdrawiam, Urszula.

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 11 Maj 2021 15:01 #761479

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Mamma, bardzo współczuję. Dosłownie - wiem jak to boli. Kilka miesięcy temu pożegnałam moją sunię. Walczyliśmy półtora miesiąca. Przepraszam, wcześniej nie byłam w stanie tu zaglądać, ani cokolwiek napisać...

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 16 Maj 2021 21:13 #762158

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4648
  • Otrzymane dziękuję: 16921
Znalazłam to dziś na jednej z grup FB.
Powinniście to przeczytać:
Każdemu, który przeżył odejście pupila dedykuję list...
Kilka słów zza tęczowego mostu... Ciężkie do przeczytania, ale piękne...

Mój drogi człowieku!

Widzę, że płaczesz, Nie płacz, proszę. Usiądź wygodnie i przeczytaj ten list gdyż chcę Ci wyjaśnić kilka rzeczy.

Jesteś smutny, ponieważ odszedłem, ale ja cieszę się, że Cię poznałem i musisz o tym wiedzieć. Pomyśl ile psów takich jak ja umiera każdego dnia, nie spotykając na swojej drodze kogoś takiego jak Ty?

Wiem, że zasmuca Cię moja nieobecność, ale musiałem już iść. Chcę Cię prosić, żebyś nie obwiniał się za nic. Słyszałem, że szlochasz, że powinieneś zrobić dla mnie więcej. Nie mów tak, wiele dla mnie zrobiłeś! Bez Ciebie nie poznałbym piękna, które dziś niosę ze sobą w sercu.

Musisz wiedzieć, że my, zwierzęta, żyjemy intensywnie gdyż każdego dnia cieszymy się każdą małą rzeczą i szybko zapominamy o złej przeszłości. Nasze życie zaczyna się, gdy poznajemy miłość, tę samą miłość, którą Ty mi dałeś, mój Aniele bez skrzydeł na dwóch nogach...

Wiedz, że jeśli znajdziesz ciężko ranne zwierzę, który ma mało czasu na tym świecie, zapewnisz mu ogromną przysługę , towarzysząc podczas ostatniego przejścia bo przecież nikt z nas nie lubi być sam... Być może dla Ciebie nie jest tak ważne, aby jeden z was był obok nas, pieszcząc i trzymając naszą łapę, ale dzięki temu my czujemy spokój, jesteśmy szczęśliwi...

Kochany! Nigdy więcej płaczu, proszę. Ja jestem szczęśliwy. Pamiętam imię, które mi dałeś, ciepło Twojego domu, które w tej chwili stało się moim, delikatność Twojego głosu, które przemawiało do mnie, nawet jeśli nie zawsze rozumiałem , co mi mówiłeś. W sercu niosę wszystkie pieszczoty, które otrzymałem.

Wszystko, co robiłeś, było dla mnie bardzo cenne. Dziękuję - cały czas, nie wiedziałem, jak to powiedzieć, ponieważ nie mówilem w waszym języku, ale z pewnością w moich oczach mogłeś zobaczyć moją wdzięczność.

Proszę Cię jeszcze o przysługę.
Nie płacz - Umyj twarz i zacznij się uśmiechać.

Pamiętaj, jak żylismy razem, pamiętaj o psotkach, które zrobiłem, żeby Cię rozweselić. Żyj jak ja, czerp z życia całe dobro, które razem dzielimy. I nie mów, że nie zamierzasz adoptować innego zwierzęcia, ponieważ wiele wycierpiałeś po moim odejściu.

Proszę, nie rób tego! Jest wielu takich jak ja, którzy czekają na kogoś takiego jak Ty. Daj im proszę to, co mi dałeś, oni potrzebują tego, tak jak ja Cię potrzebowałem. Nie skrywaj miłości, którą masz dawać, z obawy przed cierpieniem.

Podążaj za moją radą, pielęgnuj dobro, które dzielisz z nami wszystkimi, uznając, że jesteś dla nas aniołem, pamiętaj że bez ludzi takich jak Ty nasze życie byłoby bardzo trudne. Podążaj za swoim szlachetnym zadaniem.

Teraz zamienimy się rolami ponieważ od dziś do mnie należy bycie Twoim Aniołem . Obiecuję że będę towarzyszyć Ci w podróży na ziemi i pomogę ci pomóc innym.

Dziś wieczorem, kiedy spojrzysz w niebo i zobaczysz mrugającą gwiazdę, chcę, żebyś wiedział, że to ja mrugam; potwierdzam , że jestem tu i dziękuję Ci za miłość, którą mi dałeś. Teraz odejdę lecz nie mów żegnaj , lecz do zobaczenia później...

Pamiętaj że tam u góry istnieje specjalne miejsce dla ludzi takich jak Ty, niebo, do którego zmierzam, tam się spotkamy. Poczekam na ciebie!
~ Twój mokry nosek
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, CHI, bietkae, Zielona, bastis, aga, JaNina, Black Rose, ewakatarzyna

Nasze zwierzaki małe i duże - część 2. 16 Maj 2021 21:54 #762161

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19241
  • Otrzymane dziękuję: 79453
Bardzo ładny tekst. I dość dobrze oddaje uczucia człowieka tracącego kochanego psa.
Wczoraj minęło siedem lat, jak na moich kolanach, w pięknym słońcu i wśród kwiatów ogrodu przestało bić serduszko Łaci. Rak zjadał ją dosłownie. Nie zasłużyła NICZYM na jakiekolwiek, a co dopiero takie cierpienie.
Miałam przecież już Lutnię - ale to był bardzo, bardzo trudny czas dla wszystkich domowników. W tym dla mnie - straszny.
Pół roku później zobaczyłam zdjęcie Cytry i to był niezwykły impuls, jakieś paranormalne uczucie, jakby ktoś w mojej głowie mówił: weź ją!

Porozumiałam się z pośredniczącym w adopcji stowarzyszeniem, pojechałam do Świerklańca, pierwsza właścicielka wyszła z Cytrą z lasku - a ta podeszła do mnie i jakby zawsze mnie znała, nie oglądając się na dom, gdzie spędziła prawie rok psiego dzieciństwa - po prostu weszła w moje życie.

Zwykle jestem osobą bardzo racjonalną, ale to było jak ostatni podarunek od Łateńki. Nie umiem w to nie wierzyć.



Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2021 09:16 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Florka, CHI, bietkae, Zielona, Herbatnik, bastis, aga, JaNina, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.707 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum