TEMAT: Nasze zwierzaki małe i duże!

Odp: Mieszkańcy Jaśkowej polany 20 Mar 2012 21:23 #14070

  • Barabella
  • Barabella's Avatar
Romeczko - czy Ty wiesz co narobiłaś?! Mój mąż po obejrzeniu fotek zapałał nagle nauką jazdy konnej i wybiera się na Jaśkową....... To chyba mamy problem :whistle:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Mieszkańcy Jaśkowej polany 24 Mar 2012 06:28 #15457

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Kurcze muszę to wziąć gdzieś w swój kalendarz.
Temat został zablokowany.

Odp: Mieszkańcy Jaśkowej polany 25 Mar 2012 23:45 #16188

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Jestem tutaj pierwszy raz i aż mnie zatkało z wrażenia. Kocham zwierzęta i jakbym była sama to miałabym cały dom zwierząt, ale mój M jest raczej negatywnie nastawiony do czworonogów - za dużo kłopotów - jak on to mówi. Ale na koty to się musiał zgodzić :evil: Do niedawna towarzyszyła mi najcudowniejsza kotka na świecie - miała na imię Dasza, nie ma jej już 26 miesięcy, ale ciągle za nią tęsknię. Od 17 - tu miesięcy mam kocurka - Ksawerego, to jego zdjęcie mam w awatorku. Uwielbiam koty, ich natura jest mi bliższa. O koniach całe życie marzyłam, ale to z tych marzeń niespełniających się. Odkąd mamy dom, myślę o psie, ale to jeszcze za wcześnie - do emerytury mam jeszcze (w wersji optymistycznej) 9 lat, wtedy na stałe zamieszkam w moim wiejskim domu do tej pory będę tak krążyć między Śląskiem a Opolszczyzną
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 27 Mar 2012 18:49 #16862

  • Mutari
  • Mutari's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • GG 501225
  • Posty: 200
  • Otrzymane dziękuję: 41
A ja przedstawię Wam mojego nowego członka rodziny, która jest jednoosobowa - ale teraz już doszła ta jedna więcej :P Dzisiaj wziąłem psiaka ze schroniska AZYL w Białej Podlaskiej. Psy są tam zadbane. Chodziłem sobie koło kojców i patrzyłem na te sieroty. Włożyłem później rękę do jednego z kojców i jeden od razu przykleił się do dłoni :) Powiedziałem wtedy "tego biorę" ;) I tak się stało. Pixel, tak go nazwałem, jest już ze mną w moim mieszkaniu :) Na tej fotce, którą zaraz pokażę jest świeżo po kąpieli :P i wygląda jak morka kura :lol:


By mutari30 at 2012-03-27
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2012 18:49 przez Mutari.
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 27 Mar 2012 20:05 #16898

  • polanka
  • polanka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 32
Piękna ruda mordka, a jaki szczęśliwy na kanapie :)
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 27 Mar 2012 20:43 #16913

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Śliczny lisek :silly: - oj będziesz miał z niego pociechę :woohoo:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 27 Mar 2012 21:58 #16952

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Andzia1 wrote:
Dołączam i ja z moim zwierzyńcem szalonym ;)
Tytus - znajda, miał 2 m-c kiedy syn wpadł na niego w lesie, był przywiązany do drzewa. Rasa "wilczarz jurajski", hodowana dla szalonych uszu :whistle:



No to chyba czas najwyższy, przedstawić kolejnego "wilczarza jurajskiego".
siunia Franek


jest tez siunia Melutek


i Misia


Jest też i Kubuś synek z nieprawego łoza naszej już ś.p. jamniczki szorstkowłosej
oraz jak przystało na iście letnie temperatury, leżakujące towarzystwo


a po drzemce pora na male co nieco...
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 27 Mar 2012 22:13 #16965

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marcinie, śliczny ten Twój Pixel i chyba po przejściach...Dobrze, że znalazł u Ciebie domek :)
Magdo, Ty to masz zwierzyniec ! Super! Ale Kubusia chyba nie pokazałaś, albo ja się nie dopatrzyłam...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 27 Mar 2012 22:20 #16970

  • Mutari
  • Mutari's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • GG 501225
  • Posty: 200
  • Otrzymane dziękuję: 41
mag, jak tak pięknego psa można przywiązać do drzewa w lesie :jeez: Idiotyzm niestety się szerzy jak cholera i brak serca.

Dziewczyny, a mój lisek 'Pixel" był potrącony przez samochód. Ciągał za sobą tyle nogi. Przeszedł operację i teraz już jest ok :) Co prawda widać, że trochę inaczej chodzi..,tak minimalnie, ale jest ok i to cieszy. Teraz jest u mnie i prawie cały czas tylko śpi. Zjadł trochę karmy Royal Canin i śpi jak zabity :lol: Pewnie odsypia te miesiące spędzone w schronisku. Gdzie spokoju to on tam nie miał, przy ponad 300 psach.
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 27 Mar 2012 22:32 #16978

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Fakt Dalu, Kubuś nie załapał się na fotkę, bo to ciągle jeszcze żywe srebro. Tu jest na zbiorczym ujęciu :woohoo:
To ten mały rudasek


Marcinku, to Andzi Tytus był tak bestialsko potraktowany za młodu. Frania miała beztroskie dzieciństwo :whistle:
Widać po oczkach Pixelka, że czai się w nich jeszcze smutek i ból. Trochę czasu musi minąć, żeby 'ochłonął'. W jakim jest wieku? Cudny gacek :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Mieszkańcy Jaśkowej polany 28 Mar 2012 00:24 #17009

  • GRAZKA2211
  • GRAZKA2211's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 108
  • Otrzymane dziękuję: 109
Romo podglądam Twój zwierzyniec od jakiegoś czasu .
Konie lubię tylko z daleka są to zwierzęta jak dla mnie za duże. Chociaż jak córeczka zaczęła jeździć na lekcje nauki jazdy konnej mój lęk się zmniejsza -już nawet zaczęłam je głaskać .Wcześniej jak przechodziłam koło boksów z końmi dostawałam gęsiej skórki .
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 28 Mar 2012 08:38 #17034

  • mintaka
  • mintaka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 39
  • Otrzymane dziękuję: 17
Mutari wrote:
Dzisiaj wziąłem psiaka ze schroniska

:bravo:

Nic tak nie cieszy, jak takie wiadomości! Psiak pewnie jeszcze w szoku, daj mu poznać jego nowy dom. Życzę wielkiej przyjaźni na lata!
Moje dwa psiaki to też takie z przypadku. Nutkę wzięła babcia ze schroniska, a Pamira znaleźliśmy podczas wycieczki w góry, jeszcze jako szczeniaka. Przyplątał się do nas i szedł, szedł, szedł... Musiał się zgubić komuś. Do celu wędrówki nie doszliśmy, bo nam żal było, że szczeniak ledwo zipie, ale człapie. Okazało się, że naszym celem nie miała być góra, ale uratowanie życia psiakowi - kilka dni później rozchorował się na parwowirozę, niestety poprzedni właściciel nie zadbał o szczepienia. Tydzień pomieszkiwaliśmy u weta, żeby kroplówki psiakowi podawać, no i się udało. Od trzech lat z wdzięczności podsikuje nam iglaki :flower2:
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 28 Mar 2012 17:39 #17200

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12230
Mutari wrote:
... Dzisiaj wziąłem psiaka ze schroniska...

Pixel podobny do liska, jeszcze trochę lęku w oczach, ale na pewno odwdzięczy się w dwójnasób :hug:
Obyś miał Marcinie, wielu naśladowców - moje uznanie :drink1:
Pozdrawiam - Ania
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 28 Mar 2012 19:36 #17282

  • Mutari
  • Mutari's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • GG 501225
  • Posty: 200
  • Otrzymane dziękuję: 41
Aniu, mintaka i Magdo, dzięki ;)
Pixel na razie jeszcze jest niezbyt ufny, ale mam nadzieję, że się w końcu do mnie przekona.
Muszę go znosić z drugiego pietra na dół, bo boi się schodzić po schodach. Może też jest to przyczyna tego, że był potrącony przez samochód i jest mu po prostu nie wygodnie, albo się po prostu boi.
Dzisiaj w nocy nie mogłem zbytnio spać przez niego :lol: Zrobiłem mu miękkie posłanie na podłodze (3 warstwowe), ale on i tak wskoczył mi do łóżka i ułożył się w nogach :P To wziąłem jego kocyk i położyłem na w rogu łóżka i tak spał aż do rana. Ale ja nie mogłem usnąć hehe Jakoś nie umiem spać , jak w nogach śpi mi pies :lol:
Gdzieś koło 4 w końcu usnąłem, a rano miałem niespodziankę w postaci jego kupki i jednej kałuży .., wiadomo czego :P koło moich kwiatów :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 28 Mar 2012 21:23 #17382

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marcinie, przyzwyczaisz się ...do spania z pieskiem :whistle: Ja już nie umiem spać bez moich dwóch w nogach...
M. codziennie się odgraża, że je wyrzuci na posłanka, ale też lubi to psie ciepełko w łóżku :)
Daj Pixelkowi trochę czasu - na pewno szybciutko się nauczy, że załatwiać się trzeba na dworze ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 29 Mar 2012 09:40 #17557

  • Mutari
  • Mutari's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • GG 501225
  • Posty: 200
  • Otrzymane dziękuję: 41
Dzięki Romo za wskazówki ;) A przy takiej ilości ładującej się do łóżka , to na pewno bym nie usnął :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 29 Mar 2012 16:18 #17710

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romo, cudny widok!

Magdo, Kubuś uroczy ,a cała gromadka - świetna! Chciałam się przy okazji zapytać, jak Twoje psiaki regulują przywództwo w swojej grupie? Czy jest przewodnik stada, czy dochodzi między nimi do awanturek?
Ja mam "sforę" złożoną z dwóch samców, z których każdy chciałby być "alfa" i n.p. podsikują mi progi i czasami powarkują na siebie...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Nasze zwierzaki małe i duże 29 Mar 2012 19:08 #17791

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Rzeczywiście widok Romciu cudny :woohoo: ale nie chciałabym być w nocy przywalona taką "kłodą" :rotfl1:

Dalu, u mnie sytuacja jest troszkę inna, bo dotychczas były same dziewczyny, a teraz mają rodzynka Kubusia, którego wszystkie kochają, bo mu od początku matkowały. Suka zaś każda inna. Frankę interesuje tylko zabawa i rozróba, przez co często dokucza pozostałym psom i nie tylko... Schroniskowa Misia, to starsza pani, która ma wypisaną w oczach pretensję: 'po co tu te wszystkie futrzaki się pałętają, zróbcie coś z nimi, to będziemy mieć ciszę i spokój, no i pozostanę wtedy już tylko ja do głaskania'. Melutek, jako 'największy' i najważniejszy (Shih tzu) z uporem maniaka usiłuje sobie wszystkich podporządkować, ale jak na razie udało jej się to tylko z pańcią :rotfl1: Jedynie przy miskach obowiązuje rozdzielność od stołu i każdy je osobno.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.700 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum