TEMAT: Piotrkowe działkowanie

Piotrkowe działkowanie 03 Lut 2013 16:02 #118800

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Już kwitną ciemierniki :lol:
Bardzo wiosennie, aż chce się żyć :D jakoś szybko w tym roku chyba wiosna nadejdzie. Tak czuję :silly:


Zielone okna z estimeble.pl

Piotrkowe działkowanie 03 Lut 2013 17:09 #118826

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Piotr, wierzba Sachalińska ma tyle uroku-te,,sprasowane'' pędy :bravo: ,moja przygoda z tym gatunkiem wierzby skończyła się po mroźnej zimie :cry3: .Widzę wszystkie drzewka pobielone i namiocik opuncjowy super. :bye:

Piotrkowe działkowanie 03 Lut 2013 17:12 #118829

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
A ile lat miało drzewko jak zmarzło?
Jeśli chcesz mieć je ponownie to daj znać, po wiosennym cięciu jest sporo "patyków" do ukorzenienia :D
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 03 Lut 2013 21:57 #119096

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A mi się nie udało ukorzenić wierzby sachalińskiej... To może i dobrze... ;) U Ciebie coś się już dzieje, narcyzy wychodzą, ale proszę nie wyciągać pochopnych wniosków, że wiosennych wspominek na poprawę nastroju już nie trzeba... Trzeba! :lol:
A wiesz, że widziałam w takim jednym ogrodzie bardzo rozrośnięte opuncje, które nigdy nie były osłaniane zimą i miały się świetnie... Ja się na tym kompletnie nie znam, może inne odmiany... Zawsze lepiej chuchać i dmuchać, niż żałować, że się nie... chuchało! :P :rotfl1:

Piotrkowe działkowanie 03 Lut 2013 22:00 #119100

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ja z jej ukorzenianiem nie mam problemu, wkładam patyka na tydzień-dwa do wody, potem do ziemi i rośnie :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 04 Lut 2013 19:02 #119406

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
piotrek_ns wrote:
A ile lat miało drzewko jak zmarzło?

3 latka ale domyślam się że bezpośredną przyczyną byłem ja :devil1: -zbyt długo tzn.późno dawałem nawozy azotowe i całe drzewko dostatecznie nie zdrewniało przed zimą.

Piotrkowe działkowanie 04 Lut 2013 19:41 #119417

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Nie wiem czy to akurat była przyczyna, ja swojej wierzby nigdy nie nawoziłem, chyba że biochymusem z kompostownika przy okazji nawożenia bylin. Młody wiek też nie powinien być powodem przemarznięcia. Miałem sporo młodych gałązek ukorzenionych, które bez problemu wytrzymały nawet zeszłoroczne mrozy. A czy nie chorowała ci wierzba? Moja dwa lata mi chorowała zanim udało mi się ją doprowadzić do stanu zdrowotności. A jak już doszła do siebie wystartowała ze wzrostem jak szalona.

Jeszcze kilka zdjęć z soboty :) Nabytki z 2012 roku.

Żurawki nn, podobno nowe odmiany, kupiłem na targowisku od handlarza roślinami, cena była przystępna a żurawki śliczne :)




Konwalnik, zakupiony z forumową koleżanką Dorotą w Wojsławicach, podczas Hemeromanii
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 04 Lut 2013 20:24 #119441

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Przebiegłam się po Twoich włościach i rzeczywiście 100 km na północny-zachód i przyroda nie do poznania. U mnie nawet przebiśniegi nie wyszły jeszcze z ziemi.
Chylę czoła przed Twymi ogrodowymi osiągnięciami, oj marzy mi się taka nieformalna granitowa ścieżka... :whistle:

Piotrkowe działkowanie 08 Lut 2013 21:19 #120896

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ta druga to wygląda na Midas Touch! Najpiękniejsza dla mnie żurawka! I jeszcze wygląda na żywą! :eek3: Moje dwukrotne próby z nią nieudane... Po zimie odchodzi... W tym roku dałam sobie już spokój... A może w tym roku dałaby radę...

Piotrkowe działkowanie 10 Lut 2013 10:29 #121556

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Witaj Piotrze. Przeczytanie twojego wątku sprawiło mi ogromną przyjemność.
Najpierw z powodu tej determinacji z jaką odbudowałeś ogród po zalaniu. Ze zdjęć wynika, że było bardzo nieciekawie.
Potem podziwiałam wszystkie pomysły, bardzo logicznie organizujesz przestrzeń. Jagodnik, warzywnik, rabata tematyczna.
Krąg z paleniskiem wyszedł ci fantastycznie, a doczytałam jeszcze o dwóch zbiornikach na wodę, kompostownikach no i ten tunel foliowy!
Najbardziej jednak ujęło mnie to, z jaką wrażliwością opisujesz tę zwyczajną działkową dłubaninę. Bielenie drzewek, oczekiwanie na brzęczenie pszczół na wierzbach, wpatrywanie się w płomienie ogniska, opisanie dzwięku wydawanego przez dachówki!
Czytając Cię odnoszę wrażenie, że mam do czynienia z pasjonatem, który nie tylko pokazuje co posadził i mu obrodziło, ale świadomie przeżywa tę ogrodniczą przygodę. Masz rację, smaku własnych warzyw nic nie zastąpi. Zapomniałam o tym na kilka lat, ale wracam do warzywnika i chciałabym w swoim uporządkowanym ogródku znaleść miejsce na podobny, jak u Ciebie jagodnik. Pozdrawiam niedzielnie i szybkiej wiosny :)

Piotrkowe działkowanie 17 Lut 2013 21:58 #125408

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Mag, artam, vita - dziękuję za odwiedziny i pochwały :flower2:

Bardzo lubię obserwować przyrodę, jak żyje, jak się zmienia, jak wszystko się ze sobą przeplata i wspólnie harmonizuje, po prostu jak jeden duży organizm. A moja działka jest jednym z jaj fragmentów gdzie z bliska mogę to obserwować, dotknąć i w tym uczestniczyć. :) A czasem i wspomóc, by tej przyrody było u mnie jeszcze więcej jak np. wieszając domki dla murarek. Obserwacja otaczającego świata roślin i zwierząt jest bardzo wciągająca i staje się z czasem nałogiem ale na szczęście niegroźnym dla zdrowia :wink4: Dziś np. będąc na działce usłyszałem w oddali przelatujący klucz gęsi ale na tyle daleko, że nie dało się nawet zdjęcia zrobić. Słyszałem też myszołowa i charakterystyczny dźwięk przelatującego dzięcioła nie mówiąc już o ćwierkaniu sikor czy "gaworzeniu" mazurków :D

Na działce jeszcze zima, bo przecież luty, i niewiele się zmieniło od poprzedniej wizyty. Śniegu nie ma wcale i choć padało na początku tygodnia to się nie uchował. Jest może troszkę więcej bazi na gałązkach i wystających łebków kwiatów cebulowych ale wychylają się tylko lekko nad ziemię i dalej nie rosną. Może to i dobrze, bo mróz jeszcze może się pojawić i by uszkodził nieosłonięte łebki. Pogoda też nie rozpieszcza, od dwóch dni mgliście i zimno, termometr ledwo kreskę powyżej zera się wychylił.

Póki co można podziwiać tylko poplątane gałęzie wierzby i na niektórych gałązkach bazie.


Rozpłaszczona gałązka wierzby


Bazia w kroplach osadzającej się mgły




Coś się wyłania między fiołkami


A takie szkody robią mi na działce ptaki, to pewnie sprawka gawronów, i chyba jeszcze przed pierwszym śniegiem.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2013 21:58 przez piotrek_ns.

Piotrkowe działkowanie 17 Lut 2013 23:34 #125462

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Piotrze,
u mnie Twoja wierzba miała ździebko mniejsze wychylające się bazie. Może za tydzień będą już większe. Jednak różnica klimatu jest widoczna.
Te bazie z kropelkami - mniodzio! :) U nas na zwykłych wierzbach jeszcze bazi nie widziałam, ale w dolince naszej biało i droga zmrożona, szału nie ma. Zdjęć w ramach buntu przeciwko "białemu" nie robiłam. Ile można patrzeć na białe?! :tongue2:

Piotrkowe działkowanie 21 Lut 2013 10:29 #127236

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Zawsze tą Twoją wierzbę Piotrek podziwiam. Niesamowicie u Ciebie wygląda. Mojej się u mnie nie podobało bo się w ogóle nie przyjęła, być może w złym miejscu ją posadziłam bo i dzisiaj tam niewiele chce rosnąć. Jak te patyki po cięciu będziesz miał, to ja poproszę ze dwa do wody albo potem do ziemi i przy okazji jak się może znowu spotkamy to....no wiesz ;) Bardzo, bardzo ładnie proszę :)
O zdjęciach jeszcze muszę wspomnieć- cudo :eek3:
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Piotrkowe działkowanie 23 Lut 2013 11:03 #128070

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Ale dopieszczona działeczka,wszystko pięknie rośnie-przebiegłam cały wątek. :) Widac "dobrą rękę" do kwiatów,meconopsa kup( dostępne za przyzwoitą cenę)bo jak się ma taką opuncję to co tam maczek :flower2:
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2013 11:14 przez Anowi.

Piotrkowe działkowanie 23 Lut 2013 19:53 #128244

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Piotrze u Ciebie wiosna a u mnie jak zwykle tyle śniegu, że szok :ohmy:

Piotrkowe działkowanie 23 Lut 2013 20:12 #128263

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Małgoś ta wiosna to już historia :happy: Przez cały tydzień napadało kilka centymetrów śniegi i już wiosny nie widać.









I ciemiernika już nie widać


Foliowiec ma taki spadek dachy, że śnieg się na nim nie trzyma i się zsuwa tworząc zwały przy ścianach


Spod śniegu wystają suche pozostałości koszyczków dzwonka, które na białym tle są dobrze widoczne.


Wchodząc na działkę zauważyłem ptaki na suchych pędach pozostałych po rudbekii. To szczygły dobrały się do nasion, które miałem nadzieję wysieją się wiosną. Żeby tak się stało, jak spłoszone odleciały, poobcinałem pozostałe koszyki nasienne i wytrząsłem z nich nasiona. Na szczęście zostało dla mnie jeszcze sporo :)








A tak padało popołudniu
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2013 20:17 przez piotrek_ns.
Za tę wiadomość podziękował(a): Małgorzata124

Piotrkowe działkowanie 23 Lut 2013 21:59 #128328

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No ale Ty przez chwilę miałeś tę "wiosnę", u nas zima od początku stycznia nie odpuszcza nawet na chwilę! :angry: No ale to już ostatnie podrygi!
Piękne te wierzbowe kotki w kroplach rosy! A staśmienia książkowe! :)

Piotrkowe działkowanie 23 Lut 2013 22:38 #128351

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
piotrek_ns w wątku anety72 napisał:
Nie jestem nawiedzonym ekologiem ale staram się jak tylko mogę unikać działań szkodliwych dla środowiska.

Piotruś, jak w/g Ciebie wygląda nawiedzony ekolog? :devil1:
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2013 22:40 przez waldek727.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.637 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum