TEMAT: Piotrkowe działkowanie

Odp: Piotrkowe działkowanie 11 Sty 2013 22:24 #110372

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Piękna kolekcja. Dobrze, że mąż mnie z tego dzwonkowego letargu wyrwał, bo bym tak sobie tu siedziała i siedziała... aż do rana.
Bardzo mi się podobają.
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Piotrkowe działkowanie 12 Sty 2013 20:33 #110581

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Fajna kolekcja dzwonków,dziś wiem że moje dzw.Karpackie posadziłem w złym miejscu-mają za dużo wilgoci i przesadzę je na skalniak-który zrobię :bravo: :bad-idea: .Moim faworytem dzwonkwym jest- dzwonek Poszarskiego.Moja kolekcja :laugh1: to dwie odmiany :happy4: .
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2013 20:34 przez chester633.

Odp: Piotrkowe działkowanie 13 Sty 2013 11:58 #110814

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Piotrze dzwonek kropkowany jest cudny, ja mam jakiś kropkowany niebieski, bardziej podoba mi się różowy Twój, te stare zdjęcia, są ekstra, bardzo dużo pracy Włożyłeś w tą piękną działeczkę :bravo: :bravo: :bravo:

Odp: Piotrkowe działkowanie 17 Sty 2013 00:37 #112109

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Dziękuję wszystkim za miłe słowa :flower1:

Dzisiaj troszkę mniej kwiatowo. Dziś pochwalę się swoimi pracami z kamieniem. Zawsze lubiłem ogień więc wymyśliłem sobie, że muszę mieć na działce miejsce na ognisko ale takie na stałe z miejscem do siedzenia. I tak oto po nazbieraniu odpowiedniej ilości kamienia powstał placyk z kamiennym kręgiem na ognisko.

DSC06547.JPG


Z początku w planach było posianie trawy między placykiem a krzakami porzeczki. Jednak wokół porzeczek powstało rusztowanie a pod nim rabata została wysypana korą i zrębakmi i doszedłem do wniosku, że koszenie było by trudne. I tak wąski pasek ziemi, który został także wyłożyłem kamieniem i pracuję też już nad tym by powstała kamienna ścieżka od placyku do skalniaka.


Na poniższych zdjęciach widać jak ta ścieżka ma wyglądać. Widać jej początek i moje ulubione obrzeże z dachówki, pozyskane z dzikich wysypisk. Tu jeszcze nie dokończone, bo czekałem aż wyrosną i przekwitną cebulowe, by ich nie uszkodzić przy wkopywaniu. Mało ich zostało po zeszłorocznej zimie i nie chciałem bardziej je narażać.



A tu już skończone obrzeże


Chciałem ścieżki wyłożyć drobnym kamieniem ale obawiałem się, że później miałbym straszne problemy z plewieniem i tak na razie nie ma nic. Nie chcę też ścieżek betonować, by w razie zmiany koncepcji czy jakiegoś nowego pomysłu nie mieć problemu z ich likwidowaniem. Dachówki bardzo mi odpowiadają pod wieloma względami, są dość mocne, pozwalają na stworzenie ciekawej linii, są wąskie a przez to delikatne no i dają fajny klimat.




A w tamtym roku do siedzenia przy ognisku zrobiłem sobie jeszcze takie stołki z odpadów po więźbie dachowej.


No to jeszcze na koniec kilka fotek kwiatuszków, chyba jeszcze nie pokazywanych












Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Odp: Piotrkowe działkowanie 17 Sty 2013 08:17 #112123

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Piotrek, super ścieżki i miejsce na ognisko(u mnie do dziś brak takiego miejsca),zazdroszczę możliwości pozyskania tanim ,,sumptem''kamienia-mnie czeka wiosną zakup płyt na obrzeże oczka wodnego-tylko te koszty :jeez: (chroniczny brak kasy).Ach te kwitnące juki i opuncjowy skalniak-trochę z daleka zrobione zdjęcie :sad2: .

Odp: Piotrkowe działkowanie 17 Sty 2013 09:04 #112129

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Kamienne ścieżki to jest to co baaardzo lubię w ogrodach :-) Okolica ogniska wygląda rewelacyjnie. A kiedy wokół się zazieleni, będzie cudnie!!!
Dawałeś pod kamienie cement?

Ciekawe czy moje kamienie też będą takie płaskie???
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2013 09:05 przez sd-a.

Odp: Piotrkowe działkowanie 17 Sty 2013 10:29 #112159

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Bardzo fajny kącik ogniskowy :happy:

Odp: Piotrkowe działkowanie 17 Sty 2013 10:51 #112169

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Piotrku, uwielbiam kamienne ścieżki :hearts: . Wiosną planujemy zrobic podobne w naszym ogrodzie. A ten akmień to łupałeś czy taki udało się Ci zorganizować?

Odp: Piotrkowe działkowanie 17 Sty 2013 11:15 #112179

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Piotrek, super kącik :bravo: , miałam o to samo zapytać co Edyta, łupiesz kamień?
Dachówka ciekawa, rzadko spotykana chyba, ale idealna dla Twoich celów. U mnie na wsi tylko warmińsko-mazurska eska, ale też zrobiłam z niej obrzeże jednej rabaty.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Odp: Piotrkowe działkowanie 17 Sty 2013 11:28 #112184

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Piotrku, super miejsce pod ognisko zrobiłeś. U mnie też będzie, ale nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Teraz już wiem i znów trzeba kamieni nazbierać.
Mam tylko jedno pytanko. Jaką średnicę ma miejsce na palenisko?
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia

Odp: Piotrkowe działkowanie 17 Sty 2013 18:52 #112283

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Mnie też bardzo podoba się ogniskowy zakątek - szczególnie oryginalny w epoce grillowania :bravo:

Odp: Piotrkowe działkowanie 17 Sty 2013 21:12 #112354

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Nad takim miejscem na ognisko też myślę, choć Tadziu jakoś nie za bardzo. :unsure:
Zdjęcia bardzo ładne do oglądania o tej porze roku. ;)

Odp: Piotrkowe działkowanie 17 Sty 2013 22:11 #112381

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Chester633 opuncje z bliska możesz oglądnąć w moim wątku skalniakowym :)

Siberio, zdjęcia są sprzed dwóch lat, już od dawna się wokoło zieleni :) Pod kamieniami nie ma cementu tak jak pisałem przy tworzeniu ścieżek, nie stosuję cementowego podkładu by nie wporwadzać niczego niepotrzebnego do ziemi. Kamienie leżą bezpośrednio na ziemi i przez to lubią zarastać chwastami. Ale wystarczy chwila plewienia i znowu jest czysto :D

Edytko, Kasiu kamień zbierałem i selekcjonowałem specjalnie pod ułożenie tego placyku. Tego nie pisałem ale zrobienie placyku zajęło mi 3 lata. Najpierw zbierałem kamień, potem go poukładałem na placyku mniej więcej tak jak miały zostać wkopane a później je zacząłem wkopywać. Zacząłem od ułożenia kręgu a następnie od kręgu dookoła. I choć wydawało mi się, że mam kamieni już wystarczająco to po ich wkopaniu okazało się, że starczyło na 3/4 placu. Znowu przez rok poszukiwanie brakujących kamieni i zakończenie placu. Następne kamienie, te na ścieżkę, trafiły się przy okazji. jak robili u nas remonty i przebudowy ulic sporo kamienia brukowego było wyrzucane na hałdy. Chodząc na spacery, brałem po 2-3 kamienie w plecaczek i nosiłem na działkę. :crazy:

Lizz, średnica kamiennego kręgu na ognisko ma ok 1m. Wnętrze kręgu wyłożone jest cegłą szamotową by łatwiej się go sprzątało.

Margolka, grilla też mam wymurowanego ale umywa się do ogniska. Oglądanie otwartego ognia tańczącego i skrzącego, czuć jak bije od niego ciepło a do tego smażona z ogniska kiełbaska i pieczone ziemniaczki są nie do zastąpienia. Tak lubię siedzieć przy ognisku, że potrafię posiedzieć przy nim nawet do późnej nocy - ognisko, gwiazdy cisza i ja. :lev:

W planach do ogniska mam jeszcze zamiar zakupić sobie kociołek węgierski. Już zająłem się budową trójnogu. :D
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Odp: Piotrkowe działkowanie 17 Sty 2013 22:50 #112419

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Piotrku, mam nadzieje, że jednak moja ścieżka powstanie szybciej :happy: . Jesienią budowaliśmy ogrodzenie z kamienia i trochę zostało towaru. Poprosiłam fachowca, żeby jeszcze przyszedł i połupał kamień przez 2 dni. Największe głazy zostały rozbite. M mówi, że poradzi sobie z resztą. Mam nadzieję, że za jakieś 2-3 miesiące przekonamy się co z tego wyjdzie ;) .

Odp: Piotrkowe działkowanie 18 Sty 2013 20:44 #112632

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Piotr ogród masz piękny , chodzę po forum i zwiedzam ogrody bo już bardzo tęskno mi za wiosną .

Odp: Piotrkowe działkowanie 18 Sty 2013 22:09 #112684

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Też pochwalę miejsce pod ognisko. Super. Trzy lata pracy, tylko podziwiać wytrwałości w tworzeniu tego pięknego miejsca

Odp: Piotrkowe działkowanie 18 Sty 2013 23:39 #112732

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
iwa27 wrote:
Trzy lata pracy, tylko podziwiać wytrwałości w tworzeniu tego pięknego miejsca

Trzy lata na szczęście dla mnie trwała realizacja, gdybym miał materiał to pracy było może na dwa-trzy tygodnie, inaczej to chyba tylko :ouch:

Edytko, jak masz kamień to na pewno pujdzie ci robota szybciej :)

Geniu, wiosna już nie długo i będą takie widoczki


DSC08560.JPG


DSC08608.JPG


DSC08632.JPG


DSC08735.JPG


DSC08903.JPG


DSC08919.JPG



Jeszcze chwila i ponownie zakwitną rabaty :flower2:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 21 Lip 2013 22:31 przez .
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Odp: Piotrkowe działkowanie 19 Sty 2013 09:58 #112790

  • lizz
  • lizz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 204
  • Otrzymane dziękuję: 30
Dzięki Twoim zdjęciom ja już czuję wiosnę, choć za oknem sypie śnieg.
W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci.... Leopold Staff

Zapraszam do "Ogrodowe potyczki Małgorzaty"

Pozdrawiam
Małgosia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.473 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum