TEMAT: Piotrkowe działkowanie

Piotrkowe działkowanie 16 Gru 2013 11:43 #209801

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
piotrek_ns wrote:
Trytoma zabezpieczona na zimę owinięta miedzianym drutem. Miedzianym drutem wystarczająco

Witaj Piotrze, działeczka i rośliny przygotowane do zimy ,moi znajomi mają działkę w ROD i jeżeli zostawią coś metalowego na zewnątrz na pewno zniknie-a drut miedziany - ho,ho taki łup dla złomiarzy.... :whistle: B)


Zielone okna z estimeble.pl

Piotrkowe działkowanie 20 Gru 2013 23:20 #210273

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1240
  • Otrzymane dziękuję: 512
Piotrze widzę że zabezpieczony już jesteś przed zimą ja też już okryłem hortensje tylko zimy nie widać , w tym roku trawa pampasowa zostaje na zimę w gruncie bo jest już za duża do altany okryłem ją tak żeby nie miała wilgoci i mam nadzieję że jakoś dociągnie do wiosny :wink4: Myślę że twoim wierzbą nic nie będzie bo ja też miałem taki problem i nic się nie stało wiosna mocno przyciełem i odtworzyła system korzeniowy rośnie jak malina :drool:

Piotrkowe działkowanie 21 Gru 2013 19:25 #210343

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Pawle, u nas złomiarzy też nie brakuje a najwięcej to tych wyspecjalizowanych w metalach kolorowych. Potrafią nawet kable spod tynku powyrywać czy od urządzeń różnych przewody poodcinać. Właśnie znowu wczorajszej nocy miałem próbę włamania do altany :angry: :mad2: Wybili mi szybę w oknie ale na szczęście do altany nie weszli, chyba szyba zbyt głośno się stłukła albo ktoś ich spłoszył. Ale dziś pół dnia kombinowałem jak dziurę w oknie zasłonić, bo szyby niestety odpowiedniej nie miałem.

Tomku, o wierzbę się nie boję, już ją podparłem i tak zostawię do lata i powinna się lepiej zakorzenić. Bardziej obawiam się czy moja japonka ze starości nie zacznie usychać, ma już parę lat.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 23 Gru 2013 13:46 #210508

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ależ się pięknie u Ciebie przystroily rośliny w zimowe szatki :woohoo:
Ja w tym toku trytom nie wiązałam tylko za nowo wyczytaną radą Artamki zrobiłam im kopczyki, ciekawa jestem efektu. A wizja mrożnej zimy na przedwiośniu martwi i mnie :unsure:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Piotrkowe działkowanie 23 Gru 2013 23:04 #210561

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
piotrek_ns wrote:
znowu wczorajszej nocy miałem próbę włamania do altany :angry: :mad2: Wybili mi szybę w oknie ale na szczęście do altany nie weszli

Piotrze, współczuję - taki prezent pod choinkę :angry: ,biedna nasza Polska,a pić się chce :lev:

Piotrkowe działkowanie 25 Gru 2013 18:29 #210650

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Trochę dziwny ten złodziej, bo złomu dookoła leży u mnie sporo. A dopiero wczoraj zauważyłem, że zniknęły dwa blaty od szafek kuchennych, które pod dachem stały oparte o ścianę oraz lampa naftowa, która stała na stole bo zapomniałem schować do altany. Już sam nie wiem czego ten złodziej szukał.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 26 Gru 2013 15:13 #210711

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Podejrzewam, że znów ślę spóźnione, ale za to szczere życzenia wszystkiego naj... :kiss3:

lilia1.JPG

Piotrkowe działkowanie 26 Gru 2013 19:04 #210735

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 391
Piękne te oszronione roślinny z Twojej działki.
Ja swoją delospermę, która rośnie niejako na zboczu skalniaka, okryłam "tylko" agrowłókniną. Przy deszczu czy rozpuszczaniu się śniegu (o ile takowy w końcu nadejdzie) większość i tak spłynie po włókninie, już testowałam polewając wodą:)

Piotrkowe działkowanie 26 Gru 2013 21:49 #210770

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Siberio dziękuję za życzenia.

Ulu, przy odpowiednim spadku włóknina wystarcza do zabezpieczenia przed wodą. Moja która rośnie na płaskiej rabacie jest zabezpieczona szybą a ta ze skalniaka kawałkiem foli rozciągniętym na kamieniach nad delospermą.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 26 Gru 2013 22:10 #210779

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Piotrze, za trytomkę zwłaszcza trzymam kciuki, też swoje związałam po raz pierwszy zresztą, w ramach robienia wszystkiego, co tylko się da... ;)
Ty też do zimy przygotowany wzorcowo, a zimy brak... Wszyscy normalni ;) ludzie się cieszą, tylko my, ogrodnicy się martwimy...
Zrozumieć złodzieja...nie jest łatwo, jak widzę ;) Może jakiś kolekcjoner blatów? ;)

Piotrkowe działkowanie 29 Gru 2013 23:51 #211325

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Marto normalni niby teraz się cieszą ale zima bez śniegu przez tyle miesięcy jest strasznie przygnębiająca. Gdyby normalnie był śnieg, słoneczko i lekki mrozik byłoby przyjemniej i weselej :) Przynajmniej ja tak mam a później wiem kiedy przychodzi wiosna. :)

W sobotę korzystając z ładnej pogody pobieliłem drzewka, i te owocowe i ozdobne a nawet pieńki agrestu szczepionego.



A taka była temperatura na działce w ostatni weekend


To na razie jedyny zwiastun przedwczesnego wychodzenia wiosennych cebulowych ale przy plewieniu widziałem kiełki płytko pod powierzchnią ziemi.


Trytomom zrobiłem szkieleciki namiotowe z pędów po sorgo. Zrobiłem je z myślą jako ochronę przed opadami śniegu, który zawsze przygniatał mocno krzaczki.


Zawilec nie daje za wygraną i nadal kwitnie :)


Kwitnie też już jeden krzaczek ciemiernika



Żurawki nadal jeszcze zdobią




Irysy holenderskie jak zwykle bardzo się spieszą


Ogólne widoczki na rabaty





Warzywnik już nie może doczekać się wiosny


A to ogrodowe zimowe szkodniki. Na zdjęciu to tylko mała ich część.


Na koniec zachód słońca na grudniowym niebie
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2013 23:52 przez piotrek_ns.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Piotrkowe działkowanie 30 Gru 2013 06:57 #211329

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Piotr, chyba w większości naszych działek i ogrodów jest podobnie-czy się cieszyć że zima taka łagodna czy się martwić :think:.Ciemierniki startują i w moim ogrodzie to tego kaliny,róże,wawrzynek,wiciokrzew,na bzach pojawiły się nabrzmiałe pąki :huh: :dry: .Twój warzywnik jest wzorcowy :bravo: i wygospodarowałeś miejsce na rekreację-trawnik :wink4: -a to z kostki okrągłe miejsce na ognisko :bad-idea: .
Ostatnio zmieniany: 30 Gru 2013 06:58 przez chester633.

Piotrkowe działkowanie 30 Gru 2013 08:49 #211338

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Duży warzywnik to jest to :bravo: :bravo: :bravo: Żeby jeszcze w nagrodę dawali zimną piwnicę na przechowywanie zbiorów :devil1:

Też jadę dzisiaj zasilić kompostownik gwiazdnicą, bo rozrosła się w rozległy, gęsty dywan :devil1:

Grudniowe "kwitnienie" kapust przekonało mnie do nich ostatecznie :happy3:

Pawle, Piotrek zna proste sposoby na zabezpieczenie warzyw przed niekorzystnymi okolicznościami przyrody :devil1:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...owy?start=288#209945

Piotrkowe działkowanie 30 Gru 2013 17:39 #211420

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Pawle, krążek o który pytasz docelowo jest na basen, który sam swego czasu odcisnął sobie miejsce na trawniku


Z bliska to miejsce wygląda tak.


Ale również może być na jakiś pawilon ogrodowy i stoliki zanim przyjdzie czas na basen.

A na ognisko mam takie miejsce (nie mogę znaleźć lepszego zdjęcia).
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Piotrkowe działkowanie 30 Gru 2013 17:43 #211424

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Misterna robota :-) Kamienie układane na suchy beton?

Piotrkowe działkowanie 30 Gru 2013 18:29 #211453

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Kamienie pod basen ułożone są na żwirze z piaskiem dla lepszej przepuszczalności wody a plac przy ognisku bezpośrednio na ziemi i ziemią "uszczelniony". Tak samo chodniki mam ułożone bezpośrednio na gruncie. Nie układałem na betonie aby jak najdzie mnie ochota na przeróbki to nie będę miał dodatkowej pracy rozbiórkowej. Ma to swoje mankamenty, bo obrasta chwastami ale szczeliny są na tyle duże, że łatwo się je usuwa.
Z betonu mam taras i kilka innych "drobnych" rzeczy a w planach mam ścieżkę zdrowotną z drobnych kamieni i chyba ją zrobię właśnie na betonie. Ale tak kombinuję żeby w efekcie nie była to lita ścieżka tylko złożona z kawałków, jakby płyt, które można by później ewentualnie przenieść w inne miejsce.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Piotrkowe działkowanie 31 Gru 2013 10:01 #211593

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
piotrek_ns wrote:
a w planach mam ścieżkę zdrowotną z drobnych kamieni

Nazwa źle mi się kojarzy z lat'80, ścieżka z kamienia do masażu stóp :bad-idea: ?.

Piotrkowe działkowanie 31 Gru 2013 10:30 #211599

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1228
Tak Pawle, właśnie o taką ścieżkę mi chodzi. Mam sporo drobnego kamienia i nie miałem pomysłu na jego wykorzystanie aż gdzieś na forum zobaczyłem właśnie taką ścieżkę. :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.542 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum