TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 23 Wrz 2014 22:10 #301052

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Tak wyglądała moja Dąbrowicka w czerwcu, fotek późniejszych nie mam







Lato wróć!!!!!!!!!!!







Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 23 Wrz 2014 22:16 #301056

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
aguskac wrote:
Lato wróć!!!!!!!!!!!
Teraz to już chyba jednak pora pożegnać się z latem ;)
Pozdrawiam - Gosia

Na wiejskim podwórku 23 Wrz 2014 22:20 #301059

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no niestety.......a ja wcale nie chce jesieni bo po niej nadchodzi ta wstrętna pora roku na z..... :cry3:
a ja nie lubię zimna :placze:

Na wiejskim podwórku 24 Wrz 2014 17:13 #301193

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Nie zgadzam się z odejściem lata, tylko co z tego :angry: Jeszcze w sobotę letni upał, a dziś przymrozki rano, szaleństwo jakieś!! Oczywiście od 3 dni palimy w CO ...

IMG_1502.JPG


IMG_1508.JPG


IMG_1530.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Na wiejskim podwórku 25 Wrz 2014 19:13 #301413

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Aguś :)
Jeśli tak wygląda jesień, jak u Ciebie, to tym bardziej rok mógłby dla mnie być jedną, długą jesienią :)Nawet jeśli rano i wieczorem musiałabym palić w piecu.
Śliwa przepiękna, takie owoce to marzenie. Będę szczęśliwa, jeśli kiedyś, powiedzmy pod koniec mojego życia doczekam się choćby połowy takiego plonu. Teraz już nie mam żadnych wątpliwości - cieszę się, że posłuchałam Twojej rady. Nie ma lepszych powideł, jak tych usmażonych ze śliwek z własnego drzewa, bez cukru i koniecznie na żeliwnej, ciężkiej patelni. W sezonie mogę smażyć takie pyszności codziennie. Owoce muszą być lekko pomarszczone przy ogonku.
Przepraszam, nie chcę się wymądrzać, ale dla mnie prawdziwy jesienny placek to też tylko z węgierkami :) Właśnie stygnie na parapecie :)

W Poznaniu jest bardzo zimno, ręce grabieją i drętwieją, a co będzie później? Strach pomyśleć ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Na wiejskim podwórku 25 Wrz 2014 21:16 #301465

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aniu :) Ja te foty na przekór jesieni wstawiłam, one czerwcowe :tongue2:

Ta śliwa jest młodziutka, z 5 lat ma i od 3 tak obficie owocuje. Musiałam jej wbić paliki przy każdej gałęzi, by się nie połamały. Jednak coś za coś... ma bardzo niewielkie przyrosty. Druga, której kwiatki przemarzły i nie zaowocowała, ma długie przyrosty.
Moje węgierki znad pola właśnie były już aż przejrzałe, ale za to jaka słodycz...
Te Dąbrowickie objedliśmy nim porządnie dojrzały. Niewiele dotrwało do pełnej słodyczy, ale były takie pyszne, że codziennie mus było iść pod drzewko i jeść :wink4:

Smaka mi narobiłaś tym ciachem... szkoda, że nie zamroziłam trochę śliwek.

Żalisz się na pogodę, ale zapowiadają jeszcze powrót ciepłej jesieni. Oby się to sprawdziło!! A potem ... niestety, wzdychanie do wiosny :lev:

Dziś będzie coś do jedzenia

IMG_2812.JPG


IMG_2813.JPG


IMG_2814.JPG


IMG_2815.JPG


IMG_2816.JPG


IMG_2817.JPG


IMG_2818.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Na wiejskim podwórku 25 Wrz 2014 21:18 #301467

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
IMG_2819.JPG


IMG_2820.JPG


IMG_2928.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Na wiejskim podwórku 25 Wrz 2014 21:26 #301472

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Na jednym z wakacyjnych zdjęć wypatrzyłam fragment ogrodzenia- jest bosssssskie :woohoo: Piękne są te wygięte dechy!

Też jestem niepocieszona jesienią- w sumie do niej samej nie mam uwag..ale co potem.. :cry3: Jakby tak jesień wystarczała na odpoczynek dla roślin a później hop- od razu wiosna..czyż nie byłoby lżej na sercu.

Na wiejskim podwórku 25 Wrz 2014 21:39 #301479

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Albo chociaż tak jak we Francji, czy Hiszpanii... przecież tam mają 2 miesiące dłuższe lato, jesień do grudnia a w marcu już wiosna na całego, a nie jakieś tam nieśmiałe wschody przebiśniegów.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 26 Wrz 2014 20:02 #301660

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Agusiu ... czerwcowe czy nie, zachwycają kolorami ( oczywiście, ostróżki, ja niemądra )!
Nie dziwię się , że podjadacie śliwki, zanim w pełni dojrzeją, u nas identyczna sytuacja ma miejsce, gdy na czereśni lub wiśniach zaczyna się owocobranie, nie wspominając o jeżynach właśnie. Do placków kupuję śliwki, własnych w tym roku się nie doczekałam, a i zamrażarki nie mam - tylko dużą komorę - zamrażalnik nad lodówką.
Mówisz, że 5 letnie drzewo tak pięknie owocuje ?! Ależ Ty masz rękę do ogrodu, kobieto .... U mnie, ha ha ha, jak po 10 latach doczekam się kilku owocków, to będzie sukces ;-)
Już za tydzień - jak wszystko dobrze pójdzie - odbieram Węgierkę, hurra!
Wszystkie pomidorki masz dorodne, a te na trzecim zdjęciu, w kształcie "mieszków" - rewelacja! Takich jeszcze nie widziałam.
Jabłka, gruszki, małe śliweczki ... jak tu nie kochać jesieni?
Masz jakiekolwiek informacje na temat uprawy mirabelki ( ałyczy ) ?
Pozdrawiam Cię serdecznie i jak zawsze cieplutko ( zapowiadają ciepełko! )
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Na wiejskim podwórku 26 Wrz 2014 20:47 #301670

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Te pomidorki z 3 fotki to megagroniasty, pewnie o nim słyszałaś :)
Ja też nie mam zamrażarki, tylko w lodówce na dole 3 szuflady - zamrażalnikowe.

Drzewko śliwkowe niestety tylko jedno tak dobrze owocuje. Miałam 3 takie śliwy, jedna właśnie pięknie rodzi, druga padła po posadzeniu, a 3 do tej pory ani owoca nie dała. Kwitła w tym roku, ale kwiatki w maju zmarzły.

Ałycze dostałam jedynie od koleżanki na podkładki do szczepienia. To były moje pierwsze eksperymenty i niestety tylko jedną udało mi się zaszczepić Amersem. Przyjęły się oba zrazy, ale do tej pory nie owocowała, a minęły 4 lata. W tym roku miała kwiatki i nawet po przymrozkach kilka ocalało. Niestety śliweczki opadły jak były małe. Zatem smaku Amersa jeszcze nie znam.

U nas też zapowiadają ocieplenie, szkoda, że nie na jutro. Miło byłoby pospacerować po słonecznym ogrodzie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 27 Wrz 2014 17:18 #301803

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Aguś :)
Oczywiście, że NIE słyszałam :) Ale dzięki Tobie już wiem - nazwa i wygląd - bardzo mi się podoba, a jak smakują ? Nie znam się na odmianach pomidorów; smakowo znam jedynie malinowe, wole serce, gigant i koktailowe żółte ( Beta? ), koralik ... Nigdy wcześniej nie przywiązywałam wagi do nazw odmianowych, ale widzę, że warto nadrobić zaległości.
U nas od rana piękne słońce, dzięki temu wszystkie te jesienne kolory są jeszcze bardziej wysycone, nawet nie jest aż tak zimno, ale o poranku szalik jak znalazł.... Rękawiczki obowiązkowe!
Na niedzielę również jest przewidywana słoneczna i ciepła pogoda, więc ... szpadel będzie najbardziej powszechnym narzędziem w użyciu, obok grabi, rzecz jasna. W planach m.in. wykopanie i urządzenie mieszkania dla węgierki :)

p.s. w ofercie pewnego sklepu widziałam pomarańczowe ( !!! ) wrzosy. Tyle w temacie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Na wiejskim podwórku 28 Wrz 2014 07:44 #301935

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Nie wiem czy Ty serio, czy żartujesz z tym megagroniastym, więc Ci pokażę jak kwitnie

IMG_2360.JPG


Czyżbyś także nic nie słyszała o akcji wymiany nasion, która trwa już kilka lat w naszym dziale warzywnym? To z niej wiele Forumek w tym ja mamy Megagroniastego i mnóstwo innych odmian. W smaku bardzo fajny, wolę go niż Koralika. Najsmaczniejsze dla mnie są jednak Cytrynki i Black Cherry jeśli chodzi o koktajlówki.
Tak jak i Ty kompletnie nie znałam się na odmianach pomidorów póki nie zaczęłam zamawiać nasion na naszej akcji.

Piękną pogodę mieliśmy, ale chłodno. Jednak mimo to wybrałam się rowerem do lasu na grzyby. Niestety zielonki dopiero zaczynają się, znalazłam kilka sztuk wyłaniających się spod ziemi.

Powinnam i ja porobić dziś coś w ogrodzie, muszę pomyśleć za co by się tu zabrać :supr: Na szczęście nic nie muszę przekopywać, bo do szpadla nie mam zamiłowania.

Wrzosów pomarańczowych to ja jeszcze nie widziałam, wkrótce pewnie zobaczymy i niebieskie :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 28 Wrz 2014 09:21 #301944

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Niebieskie to są od dawna :devil1: I te, i te w słynnym obi :silly:

Normalni ludzie jedzą i zanją normalne pomidory. Zapewniam Cię, że megagrony zna tylko wąska grupka maniaków pomidorowych :happy3: :happy4:
Ostatnio zmieniany: 28 Wrz 2014 09:22 przez sd-a.

Na wiejskim podwórku 28 Wrz 2014 09:44 #301947

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Tyle to ja wiem!! Tylko, że to właśnie my jesteśmy tą wąską grupą maniaków :crazy: :happy4: :wink4:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 28 Wrz 2014 10:00 #301950

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Tu jest link do polecanych odmian

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...y-sezon?limitstart=0

he :oops: akcja jest faktycznie na innym forum :devil1:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 28 Wrz 2014 13:59 #301982

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Wczoraj mieliśmy imprezkę wiejską plenerową :) Sołtys z Plebanem robili coś w rodzaju Parafiady. Było bardzo sympatycznie.

Dziś pakuję plony "na wynos". Córci na studia zapakowałam transport jabłek w 3 gatunkach, gruszki, winogrona i pomidory. Jutro je otrzyma z dostawą na stancję :)
Drugiej córci i wnusiowi wieziemy zaraz sami ten sam zestaw i podobnie mojej mamie. Z tym, że w sumie nie każdemu dokładnie to samo i w tych samych ilościach, tylko wg upodobań :wink4:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 28 Wrz 2014 19:33 #302038

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Wstydzę się wielkim wstydem ... ale potrafię przyznać się: nie słyszałam nigdy o pomidorach megagroniastych ( Siberia - dziękuję za wsparcie! ). Od wczoraj już wiem, że takie istnieją :)To niebywałe, ilu fantastycznych rzeczy człowiek dowiaduje się "na starość". Nasza Oaza to kopalnia bardzo przydatnych informacji, doprawdy!
Przynajmniej wiem, jaki temat będę zgłębiać w zimowe, długie wieczory :)
Pozdrawiam słonecznie :)
p.s. niebieskie wrzosy dostałam 4 lata temu w prezencie. Oczywiście w następnym sezonie "zbielały" i dzisiaj są najsilniej krzewiącymi się wrzosami :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.600 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum