TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 12 Lis 2014 14:42 #312846

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Zaległe fotki z końca października :)

IMG_3200.JPG


IMG_3199.JPG


IMG_3197.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 12 Lis 2014 14:45 #312847

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ta sama gladiola 3 tygodnie później :woohoo:

IMG_3483.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Na wiejskim podwórku 12 Lis 2014 15:24 #312856

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Aguś :)
Zastanawia mnie jedna, jedyna rzecz - zawsze wstawiasz takie fotografie, które powodują szybsze bicie serca i już nie ma odwrotu ... muszę się jeszcze bardziej ( o ile to możliwe ) zakochać w Twoich klimatach :)
Domek, ganek, stara taczka, taki swobodny, naturalny ogród, żadnych wrzaskliwych, wymyślnych "okazów"...
Dziękuję Ci za te wyprawy :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Na wiejskim podwórku 12 Lis 2014 17:59 #312878

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aniu :)
Zakochuj się zakochuj, może latem mnie odwiedzisz :) W końcu to nie tak daleko, można zajechać np. w drodze nad morze.

Okazów nie posiadam, bo one zupełnie nie pasują do mojej wsi. Mamy tu 17 kominów, z czego tylko 2 zostały wybudowane w ostatniej 50-dziesięciolatce. Jeden z tych "nowych" (15 lat) domów widać czasem na moich zdjęciach, bo to dom najbliższej sąsiadki z naprzeciwka :)
Zapraszam zatem na dalszy spacer.

Najpierw daję foteczki zaległościowe, których nie wkleiłam, bo brakło mobilizacji ;) Jak już je wreszcie zrzuciłam z aparatu zrobiły się przeterminowane :devil1:

Zatem uruchamiam maszynę czasu i ruszamy w przeszłość niebardzo odległą - 19 października

Południowa ściana domu, w której jakiś......(gamoń?) nie zrobił ani jednego okna. Trzeba ją było zatem jakoś wykorzystać :wink4:

Ostatnie z tych winogron zerwałam w piątek, ale nie miały już słodyczy lata ni wczesnej jesieni.

IMG_3208.JPG


IMG_3209.JPG


IMG_3211.JPG


IMG_3213.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Na wiejskim podwórku 12 Lis 2014 20:26 #312946

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Aguś :)
Fakt, że nie ma okna w niczym nie przeszkadza. Gdyby było, zarosłoby je to piękne winogrono i efekt byłby ten sam. Plus żmudne mycie okien pomiędzy pędami :) Ale ale ... cóż wyniuszył w narożniku muru kiciuś ? Zawsze rozczulał mnie widok kociego noska "dziobiącego" nieznany przedmiot albo jedzenie, albo ludzką rękę... bardzo miłe uczucie :)

Maszyna czasu jest niezwykłym wynalazkiem, zwłaszcza w czekające nas ciemne i zimne dni - spójrz z boku na to połączenie ceglanego muru, pnących winogron, kamyczków, róż i aksamitek ....- naprawdę romantycznie ...
Agulek, o jakimkolwiek wyjeździe mogę tylko pomarzyć. Ze względu na psiska nie wiemy, co znaczy urlop :) poza ogrodowym!
Jednak już samo wędrowanie po Twoim wątku wprowadza w bardzo przyjemne odprężenie :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Na wiejskim podwórku 13 Lis 2014 19:35 #313227

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aniu :)
Dla mnie brak okna od południowej strony jest dziwny. Jak można tak budować domy w naszym zimnym klimacie. Chciałabym by w domu było więcej słońca, ale niestety, jest tylko rano, a potem późnym popołudniem.

Kicia jest wszędobylska, lubi wszędzie wetknąć nosek. Latem znosiła mnóstwo myszy, nornic i kretów :) Na szczęście jest na tyle samodzielna, że na kilka dni zawsze można wyjechać. Najwyżej sąsiadka ją podkarmia. Na ogół jest z nami w domu, ale lubi buszować po podwórku i jak wyjeżdżamy to ma swoje lokum w specjalnie dla niej zrobionej budce.

Ostatnie październikowe pomidory

IMG_3237.JPG


IMG_3238.JPG


IMG_3239.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Na wiejskim podwórku 13 Lis 2014 22:54 #313309

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
:idea2: Umiałaś zbudować mur, to tym bardziej możesz wyburzyć kawałek południowej ściany :happy-old:
Wstawisz pasujące do pozostałych okna, a nad nimi zrobisz łuczek z odzyskanych cegieł :funnyface:
Nie święci garnki lepią :happy3:

Na wiejskim podwórku 13 Lis 2014 23:02 #313312

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ta... pomarzyć dobra rzecz, a kto mi na to pozwolenie wyda :wink4:

A tak całkiem serio, wyobrażacie sobie budować dom i nie zrobić ani okienka od południa? Jakieś dziwolągi to budowały :unsure: Ja rozumiem - gdyby ten dom stał sobie w jakiejś tam Hiszpanii, ale tu? Gdy na każdy promień słońca czeka się z utęsknieniem?

Wszystkie inne domy we wsi mają dużo okien od południowej strony, sprawdziłam - czyli moje przemyślenia w tym temacie nie są jakieś z palca wyssane.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 14 Lis 2014 19:25 #313427

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Nie narzekaj, lepsze winogrona niż oglądanie słońca przez zakurzone szyby...... :happy-old: , kiedy przyjdzie lato i tak niemiłosiernie pali to lepiej okien nie mieć....wyszło na to, że jestem dziwolągiem....... :happy: :funnyface:

Na wiejskim podwórku 14 Lis 2014 20:17 #313440

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Słońce pali?? Ciekawe gdzie? U mnie może z 5 dni w roku, to wtedy chatka na moment się przyzwoicie rozgrzewa, a tak to zimno i ponuro. Dla mnie tego słonka ciągle zbyt mało B)
I tak się cieszę, że zimą gdy spadną liście poranne słońce czasem wpada przez okna i przyjemniej się wstaje.
Na tej ścianie zmieściły by się i winogona i ze 2 okna :)
Na szczęście mam taras w zacisznym miejscu, więc tam mogę wygrzewać kości na leżaku, a do domu wchodzę wtedy tylko gdy muszę :tongue2:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 14 Lis 2014 22:25 #313487

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
U mnie gdy zacznie grzać to 5,6,7 tygodni pali bez końca.........

Na wiejskim podwórku 14 Lis 2014 22:27 #313489

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Winogron już u mnie nie ma więc muszę nadgonić zaległości i pokazać co nieco ze swoich plonów

Fanny - niestety czeka ją eksmisja, bo mimo pięknego wyglądu nie dojrzała do 20 października, a potem musiałam zerwać, bo przyszedł przymrozek. Jeśli w takim roku nie dojrzała na południowej stronie, to nadaje się tylko na południe Polski.

IMG_3209_2014-11-14.JPG


IMG_3210.JPG


Swenson Red - słodziutki, pyszniutki!

IMG_3215.JPG


IMG_3217.JPG


V 25/20 - fajnie dojrzały :) pyszne

IMG_3218.JPG


IMG_3219.JPG


Jesień w winniczce

IMG_3220.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Na wiejskim podwórku 14 Lis 2014 22:34 #313491

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Smakowite fotki! Jak pięknie i słonecznie w Twojej maszynie czasu :P - ja się dziś czuję, jak sopel lodu.. DObrze doładować akumulatorki.. :hug:

Na wiejskim podwórku 14 Lis 2014 22:37 #313492

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
:hug: Wspomnienie co prawda tylko pozostało, ale jak miło powspominać :)
U nas dziś całkiem przyzwoite temperatury, a ja dogrzewam się nalewką, chętnie bym Ci podesłała trochę, by się sopel stopił :hearts:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 14 Lis 2014 22:47 #313495

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Nie trzeba nalewki :hug: - Zakuś leży obok mnie i co chwilę kopie nogą przez sen.. Jeszcze kilka razy mi w łydkę zasunie, to się mi krew zagotuje :angry:

Zapomniałam napisać, że rewelacyjne masz ogrodzenie!!

Na wiejskim podwórku 14 Lis 2014 23:32 #313512

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
:happy4: :happy4: Kochany Zakuś, zawsze można na niego liczyć!

Ta moja naleweczka taka niby słabiutka... lodu dodałam, bo gęsta jak syrop. Wiśnie w tym roku były wyjątkowo dorodne. Jest nieprzyzwoicie smaczna i nieprzyzwoicie grzejąca!

Nie żebym znów marudziła, ale ogrodzenie mnie wzywa niemal codziennie. Gdy tylko na nie spojrzę woła- chodź.... pomaluj mi deseczki (latem pomalowałam połowę, bo na kolejnym przęśle leżała róża i miałam pretekst, by poczekać aż ją przytnę. Przycięta od września :tongue2: ) Po chwili woła znów: moje słupki chciałyby trochę cementu w ubytki i farby nowej, zlituj się, zlituj dobra kobieto!! A ja niezmiennie obiecuję - już wkrótce :evil:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 15 Lis 2014 13:26 #313566

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Z tymi oknami to masz 100% racji - ja doceniam w moim domku, budowanym przez Niemców w 1930 roku fakt, że dwa główne pokoje mają duże ona wychodzące na południe. Latem wystarczy spuścić rolety, a zimą, gdy świeci słoneczko jest naprawdę przyjemnie. Od północy jest natomiast kuchnia - i tak powinno być!
Ale na tym południowym murze pięknie rosną Ci i owocują winogrona :) A i pomidorki bardzo apetycznie wyglądają B)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Na wiejskim podwórku 15 Lis 2014 19:28 #313613

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Cieszę się, że ktoś mnie wreszcie rozumie :P Ja wiem, że Wy mieszkacie w innym klimacie i że u Was bywa prawdziwe upalne lato, ale tu zdarzają się tylko upalne dni, więc człek tak za słonkiem tęskni...

Te winogrona, to już - że tak powiem - drugie nasadzenie. Najpierw posadziłam jakieś takie tubylcze odmiany - "ciemne i smaczne, różowe bardzo smaczne". W rzeczywistości okazały się niejadalnymi glutami, więc po 3 latach wykopałam je. Na szczęście miałam już przygotowane podrośnięte krzewy do wysadzenia.

Pomidorów mam jeszcze całą miskę, dojrzewają powoli, ale większość z nich ma zelówkowatą skórkę.

Te były jako ostatnie w gruncie

IMG_3228.JPG


Teraz powoli opróżniam szklarnię, wyrwałam już z jednej strony. Trochę żmudna ta robota, bo trzeba odcinać i wyplątywać sznurki. A pyli się z nich okrutnie - to chyba szara pleśń. Pewnie wypadałoby czymś odkazić całą szklarnię.

Ostatnia śmieszna fasolka. Chyba z zimna ją tak skręciło. Była bardzo delikatna w smaku, pyszna

IMG_3229.JPG


IMG_3230.JPG


IMG_3231.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 15 Lis 2014 19:28 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, wxxx-a, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.701 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum