TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 01 Mar 2014 23:39 #229982

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Krzewuszki są cudne. Zajmują trochę miejsca, ale taką mam do nich słabość, że co jakiś czas dokupuję, a potem się głowię, gdzie to upchnąć :bad-idea: :happy3: .


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 01 Mar 2014 23:47 #229984

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ona taka zrobiła mi się całkiem przypadkiem. Musiałam ciąć kilka razy w sezonie, bo stoi na skalniaku i nie pasuje tam duży krzew.

Nie miałam nawet pojęcia, że cała kula obsypie się kwiatami, taka jest każdego roku, mrozu się nie boi.

Ogród jest aż za obfity, nie nadążam z koszeniem takiej ilości trawy, która rośnie jak oczadziała nawet w najdłuższe susze. Nie jestem w stanie zapanować nad chwastami i rozrastającymi się krzewami. Cały sezon tylko tnę, koszę, plewię, tnę. koszę, plewię...
Jako tako ogarniam warzywnik, to mój ulubiony kawałek ogrodu.

Taka obfitość mi pasuje:

P1290208.JPG


P1290310.JPG


P1290313.JPG


P1290363.JPG


i nie tylko ja z niej korzystam

P1290458.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 09:25 #230001

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Wspaniałe zbiory :lol: . Ja w tym roku mam nadzieję przeorganizować mój warzywnik. Liczę na to, że dzięki temu będę miała mniej pielenia ;) .

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 10:48 #230022

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Witaj :)
Ja już przeorganizowałam!! Tak się wzbraniałam przed betonem, ale zielsko mnie pokonało. Nie cierpię plewienia ścieżek.
Wylaliśmy przez środek betonową ścieżkę, a na innych mam chodnikowe płyty i mogę je przekładać co roku gdzie indziej :P

Plewienie tylko na grządkach z warzywami to już pikuś!

P1270688.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 13:00 #230052

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Dziś w nocy nie było krzaków za sadem - wycięte wczoraj, to wystarczyło, by sarny złożyły wizytę. Wpadły na przekąskę także kury sąsiada :evil:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 13:12 #230056

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
A jak się udała marchew w tym roku? :search:

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 13:39 #230068

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
aguskac wrote:
Witaj :)
Ja już przeorganizowałam!! Tak się wzbraniałam przed betonem, ale zielsko mnie pokonało. Nie cierpię plewienia ścieżek.
Wylaliśmy przez środek betonową ścieżkę, a na innych mam chodnikowe płyty i mogę je przekładać co roku gdzie indziej :P

Plewienie tylko na grządkach z warzywami to już pikuś!
Ja też myślę o płytach chodnikowych, lub przynajmniej znienawidzonej przez większość agrowłókninie. Ze względu na ciężką ziemię potrzebuję podnieść rabaty, dlatego marzą mi się deskowane obramówki. Nie wiem tylko jak to wyjdzie w kosztach :think: .
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2014 13:39 przez Edyta.

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 14:25 #230081

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
hahaha baaardzo śmieszne!!! Siberka :club2:

Kurde oczywiście wymiękłam i marchew posiałam :ouch: bo mi zostały nasiona z poprzedniego roku. Wysiałam w 3 miejscach - w szpalerze winogronowym pod domem, na rabatce z hostami i jeszcze w jednym miejscu gdzie nic nie rosło, a jest dobra gleba.
Niestety w żadnym z tych miejsc marchewki nie zebrałam większej niż mój mały palec :happy4:
A nasiona mi jeszcze zostały :whistle:

Edytko ja agrowłókninę kocham całym sercem!! Na naszej ciężkiej glebie jest darem niebios.
Podwyższone rabatki są fajnym pomysłem, zwłaszcza jak ktoś ma dość mokro. Ja mam warzywnik na górce, więc nie mam takiej potrzeby, a ziemię akurat w warzywniku mam lżejszą niż w innych miejscach ogrodu. A mam nawet trochę starych dech...
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 14:29 #230084

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Tu jest jedno z takich miejsc, jak się dobrze przyjrzysz to wypatrzysz marchewkę :flower:

P1290099.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 20:14 #230246

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Spadłam na 2 stronę, zatem za radą Siberki
Siberia wrote:
Jak wątek spadnie na nastą stronę, trudno go odnaleźć :think: Każdemu się to zdarza, trzeba się przypominać :-) Metoda "na celebrytę": błyszczeć, bywać, a jak zapominają - skandal wywoływać* :happy3:
* Moje, świeżo wymyślone :devil1:

hmmm tylko jak to nazwać... OSZAŁAMIAĆ, ZADZIWIAĆ, SZOKOWAĆ (chyba będzie dobre)

Rosły sobie zasieki przeciw sarnom i kurom sąsiada, ale im się wybujało więc poszły pod topór. Miały być przycięte do pewnej wysokości, ale wycinacze stwierdzili, że łatwiej im będzie w pień, więc zezwoliłam w pień :supr:


IMG_0308.JPG


IMG_0309.JPG


IMG_0365.JPG


Trochę tego było, nie będę się nudzić przez miesiąc

IMG_0385.JPG


IMG_0351.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2014 20:29 przez aguskac.

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 20:17 #230247

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
:supr3: :supr3: Można tym wyściółkować cały ogród :woohoo: o ile rozdrabniacz wytrzyma :devil1:

Marchew była zdrowa tylko chuda? Czyli za słabo przerwałaś :wink4:

Ja też miałam wpadkę marchwiową, ale za nic się nie poddam :happy-old:

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 20:28 #230250

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Zdjęcie plonów na kamiennych schodkach.....cudne, rzadko pokazujemy plony warzywne a tu taki rarytas, urzekło mnie :thanks:

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 20:28 #230251

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
A tu reszta zasieków obniżana w tamtym roku i z lekka odrośnięta. Te wycinane wczoraj sięgały wyżej niż te 2 pozostawione węgierki.

IMG_0361.JPG


Tak zostało na noc, a nocą.... buszowały sarny, skąd one dowiedziały się, że droga wolna??
Rano wpadły kury sąsiada i zrobiły kipisz... Trzeba było natychmiast siatkę rozciągać.

Kołki wkopane:

IMG_0359.JPG


IMG_0364.JPG


Trzeci słupek postawiony, siatka częściowo rozpięta, gdzie by tu wykopać czwarty, by
nie trafić na korzenie i kamienie...

IMG_0369.JPG


IMG_0383.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 02 Mar 2014 20:42 #230264

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ewcia plony były zbierane hurtem i biegiem bo zapowiadano mróz. Znajomi się dobijali o fotę, więc zrobiłam by im ślinka kapała i pozielenieli z zazdrości :sick:

Siberko - sama się zastanawiam jak tu nie zajeździć maszyny. Chłop zrobił swoje a przede mną takie góry...

IMG_0392.JPG


Będę robiła na raty w sporych odstępach na chłodzenie. Mam nadzieję, że nic nie narozrabiam, bo to nówka, 2 razy tylko używana.

Żeby sarny nie próbowały w nocy atakować siatki miałam 2 wyjścia... obwiesić ją kolorowymi szmatkami (wizja wiszących szmat całe lato nie wydała mi się kusząca) albo "posadzić nowe drzewka"

i tak o zachodzie słońca zabrałam się za "sadzenie" gałęzi na siatkę.

IMG_0397.JPG


IMG_0399.JPG


i szpalerek "zasadzony" :dance: prawda, że piękny?

IMG_0407.JPG


A za siatką wyrosły mi opieńki O!!!! pieńki!!!!

IMG_0408.JPG


IMG_0422.JPG


IMG_0425.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2014 20:47 przez aguskac.

Na wiejskim podwórku 03 Mar 2014 20:59 #230613

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Dziś tak późno wróciłam, że nawet nie sprawdziłam czy sarny szkód nie narobiły.

aaa chyba nie wspominałam, że wykosiłam sąsiadce trochę patyków hortensji ukorzeniłam dwoma sposobami z wątku hortensjowego. Zobaczymy, który okaże się skuteczniejszy.
Na pewno ukorzenianie w wodzie jest prostsze.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 03 Mar 2014 21:23 #230621

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Część Aguśka... Ale Cię nie było :)
Rozwałka ogrodzeniowa dała piękny, malowniczy efekt. I tego się trzymajmy ;)
Zaskoczyłaś mnie betonem w warzywniku :ohmy: Ale rozumiem... mam warzywniczek a nie warzywniak i też mi bokiem wychodzi plewienie ścieżek :jeez:
Róże ładnie sobie radzą, ale i tak nadal będę namawiała na wielkie, nieco dzikie krzaczyska ;)

Na wiejskim podwórku 03 Mar 2014 21:35 #230631

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Witaj :)
Wiesz... latka lecą, trzeba szanować swoje siły i ujmować sobie pracy gdzie się da :whistle:

Przyroda nie znosi próżni, szybko wyrosną pokrzywy, maliny, zielsko i odrosty śliwkowe z jeszcze większymi kolcami :huh: Ale muszą wiedzieć kto tu rządzi ;)

Ja cały czas mam nadzieję, że moje róże rozrosną się w wielkie krzaczyska, mam już takie które są wyższe ode mnie. Po tegorocznej zimie powinny radzić sobie nieźle. Chyba nie będzie w połowie marca powtórki mrozów z ubiegłego roku :dry:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 03 Mar 2014 22:06 #230651

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Witaj imienniczko ;)
Podobne o!pieńki :happy: rosły u mnie tylko z tą różnicą że niemal na samym środku podwórka. Przerobiliśmy na żywopłot ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.429 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum