TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 15 Maj 2016 23:22 #469688

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
No nie wiem, nie wiem... Dom zdecydowanie wolałabym Twój :cool3: Klimat też chyba Twój.... moje jezioro... ale ogrody trzeba by jakoś zmiksować. Ale co To dla Ciebie... Tworzysz takie rabaty w 1 dzień, że 2 tygodnie + 1 tir i przewiozłybyśmy tu Twoje wysepki, z przepięknym miejscem na ognisko włącznie :P Chociaż byłoby chyba łatwiej moje co nieco do Ciebie :silly: Tylko co z jeziorem?
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 15 Maj 2016 23:24 #469689

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ewcia :) Cofam moje wątpliwości co do oczka w wannie !!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 15 Maj 2016 23:27 #469690

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Snujesz takie plany, że ja zaczynam się pakować (bo jeziora nie odpuszczę! :devil1: )!
O matko, i własne wino byśmy robiły. ..

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 09:41 #469763

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam co tu wiele komentować u ciebie Lucynko jest przepięknie no i ta wielkośc działki mozesz dowolnie sobie komponowac aby chęci były do pracy :happy: Te Pruskie budowle ,ten bruk to dopiero dla mnie jest cudo :fly: A widzę i rzywniwk spory się kroi -super Już nie wspomne o tym pobliskim jeziorku - wyobrażasz sobie co to oznacza dla człowieka urodzonego na mazurach nad jeziorem ;;Pluszne''Poz Krzyś :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 16 Maj 2016 09:42 przez pszczelarz5.

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 10:06 #469768

  • JaSNa
  • JaSNa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 30
Wg mnie bruk jest super, sama bym taki chciała za domem. Szopka coraz ładniejsza. U mnie na podwórku też sobie grzebią kury sąsiada. Na szczęście jeszcze tylko kilka dni, bo kończymy robić ogrodzenie. Szczerze lubię te gdakacze, ale skopały mi już kilka miejsc, gdzie kopać nie miały. Mój Kropek gadania za nimi, ale chyba mało skutecznie, bo ciągle do nas przychodzą. Większym problemem są dla mnie sarny. Zmory przychodzą wiosną i obgryzają drzewka w sadzie i na podwórku. Ale tez ostatni rok. W sumie część nasadzeń będę właśnie ze względu na szkodniki wszelakie będę robiła dopiero w tym roku. Ogrodzenie jest u mnie konieczne, ze względu na nieproszonych gości.

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 18:22 #469909

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
To by dopiero było lato :) Winko, soki, ogórki małosolne ;) ...pasowały by do Twojej wykwintnej kuchni. Rano praca w ogrodzie, a po południu smakołyki, leżaczek i pogaduchy :drink1:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 18:25 #469913

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ty do mnie rozmawiasz???
Ja i wykwintna kuchnia, no gdzieżby... ja prosta kobieta jestem i najbardziej lubię młode ziemniaczki, sadzone i zsiadłe mleko albo placki ziemniaczane albo duszone grzyby z lasu na tłuczonych ziemniakach ;-)
No sama widzisz, jakby to mogło być :devil1:

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 18:30 #469916

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ot się towarzystwo brukiem zachwyciło :ouch: Wy nie wieta co gadata!!!! Toż to koszmar senny!! Przy zdzieraniu darni z tego bruku mało do rozpadu małżeństwa nie doszło :cool3: Żeby to się dało zedrzeć raz i kwita... nie ma tak dobrze, na okrągło zarasta :jeez:
Krzyś :) Chęci to by i się znalazły. Siły jeszcze do takiej harówki potrzebne, a z tym coraz gorzej.

JaSNa :)
Do nas także wiecznie zimą sarny wpadały jak do stołówki. Okropnie niszczyły rośliny. Potrafiły nawet świerczki i sosenki poobgryzać, jakby w lesie tego miały mało. Też musieliśmy ogrodzić siatką leśną, bo wpadały stadami. Niestety siatka nie do końca chroni, bo kury się przez nią przedzierają, a jeleń to sobie przodem wskoczył przez drewniane ogrodzenie, co to dla niego! Zeżarł mi bratki i młodą gruszę. Nawet starej jabłoni wygryzł korę na boku.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): JaSNa

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 18:52 #469930

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Lucynko :hearts: wzdycham sobie do stokrotek, taczki, korytka, a najbardziej do ruinki z kołem :bravo: wygląda bosko .
Mam kawałek muru ze starej cegły, ale jest już poza posesją, korzysta z niego rodzina mieszkająca w bloku tuż obok, pod balkonem urządzili mały ogródek, narzekają, bo im się nie podoba. A ja ilekroć jestem u znajomych, na ostatnim piętrze tegoż bloku, to zerkam na ten mój cudny mur i wyobrażam co bym przy nim posadziła, gdyby był po mojej stronie :lev: .


Kiedy zobaczyłam co kryje się pod zdjęciem opisanym przez Ciebie:
Przy okazji znalazłam hicior, to po sąsiedzku, za płotem B) Ale jak najbardziej w zasięgu mojego wzroku.

zawołałam swego pierworodnego. Żebyś zobaczyła jego reakcję, aż się zaślinił :rotfl1: powiedział, że chciałby mieć coś takiego u siebie, nawet pozwoliłby mi go obsadzić jakimś bluszczem czy innym rododendronem :devil1: , nie rozumie zupełnie co Ci się nie podoba. On ma w zasięgu wzroku dwa nowe samochody sąsiadów, które mu się okrutnie nie podobają i nie marudzi :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: .


Stare drewniane koła, brony, pługi, sagany... też posiadam i tylko czekam aż skończą się wykopki przy domu, a wtedy zacznę nimi upiększać rabatki :devil1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 16 Maj 2016 18:57 przez Krzysia.

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 20:44 #470004

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aguniada wrote:
Ty do mnie rozmawiasz???
Ja i wykwintna kuchnia, no gdzieżby... ja prosta kobieta jestem i najbardziej lubię młode ziemniaczki, sadzone i zsiadłe mleko albo placki ziemniaczane albo duszone grzyby z lasu na tłuczonych ziemniakach ;-)
No sama widzisz, jakby to mogło być :devil1:
Potrafisz błysnąć takim daniem, że mi szczęka opada, już nie mów, że nie, bo tu i tak nikt w to nie uwierzy :devil1:
Aha, grzybki powiadasz... to Cię na prawdziwki do bukowego zabiorę :) Popatrz.. zupełnie trafiłaś w mój gust, do sadzonych jeszcze chłodnik z młodych ogóreczków i upał :) Z upałem u nas kiepsko, musiałabyś od siebie przywieźć.

Właśnie... kto to wymyślił facetów? Kobiety rozumieją się bez słów :wink4:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 20:51 #470010

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Krzysiu :)
Gdyby sąsiadka to cudo obsadziła kwiatkami i stworzyła klimat, to pewnie bym nic naprzeciw nie miała ale tam jeno pobite szkło, pordzewiałe puszki, pokrzywy do pasa i insze chaszcze. Pobojowisko totalne!

Taka ruinka jak u MaGorzatki to zupełnie inna bajka, cudeńko po prostu. Moja murarka kiepskiej jakości, dopiero po czasie skojarzyłam, że cegły poszły jedna nad drugą :oops: Ale na co dzień tego nie widać, człowiek nie zwraca uwagi na takie szczegóły. zobaczyłam dopiero na zdjęciu. Poza tym inne przeznaczenie tej ściany było. Ma obrosnąć winoroślą i obrasta :)

Powiedz młodemu niech przyczepkę kołuje, tu w okolicy kilka takich, pewnie chętnie się pozbędą :devil1:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 21:23 #470043

  • JaSNa
  • JaSNa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 30
Nasze ideały sięgnęły bruku;) Moje drzewka też sarny lubią. I gdyby przychodziły zimą, jak chłodno i głodno. To one nie szelmy, w środku maja, jak wszystko od zieleni aż huczy. Ale jeszcze kilka dni. Jutro już siatkę przywiozą i mam nadzieję, że do soboty moje krzaki będą bezpieczne.

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 22:25 #470109

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
aguskac wrote:

Właśnie... kto to wymyślił facetów? Kobiety rozumieją się bez słów :wink4:

Tylko co z przetrwaniem gatunku? ;)
Pozdrawiam - Gosia

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 23:15 #470150

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Gosiu :) Coś byśmy wymyśliły :devil1: A może byłybyśmy wiatropylne :happy3: Po prostu inaczej musiał by być świat urządzony :silly:

Sarny w maju w ogrodzie? A to łapserdaki, faktycznie bezczelne!!! O nie, to u mnie tylko zimą przychodziły. Jakieś bardziej łaskawe :) W takim razie za parę dni odetchniesz!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 16 Maj 2016 23:29 #470153

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Tu chyba nie da się juz nic lepszego wymyśleć, chyba mussi zostać po staremu :rotfl1: :rotfl1: Dobrej nocki ja tam pozostaje przy starych nawykach :happy: :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Na wiejskim podwórku 17 Maj 2016 10:40 #470252

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
aguskac wrote:
Gosiu :) Coś byśmy wymyśliły :devil1: A może byłybyśmy wiatropylne :happy3: Po prostu inaczej musiał by być świat urządzony :silly:

Sarny w maju w ogrodzie? A to łapserdaki, faktycznie bezczelne!!! O nie, to u mnie tylko zimą przychodziły. Jakieś bardziej łaskawe :) W takim razie za parę dni odetchniesz!

Ale przecież już wymyślili. W Seksmisji - partenogeneza :happy:

Na wiejskim podwórku 17 Maj 2016 16:49 #470398

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Wychodzi na to, że są plusy dodatnie i plusy ujemne :devil1:

Jest tak koszmarnie zimno jak zimą bywało, aż wierzyć mi się nie chce, że kilka dni temu w krótkich gatkach biegałam. A w to, że za kilka dni znów będę - to już całkiem nie dowierzam.

Obeszłam włości, znaczy zajrzałam do szklarni bo tam najcieplej :cool3: i zwiałam do domciu.

Jednak trochę to wszystko rośnie, mam porównawcze fotki fasolki

IMG_6423-3.jpg


IMG_6427-3.jpg


IMG_6467.jpg


IMG_6502.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Na wiejskim podwórku 17 Maj 2016 17:07 #470404

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Margo2 wrote:
aguskac wrote:
Gosiu :) Coś byśmy wymyśliły :devil1: A może byłybyśmy wiatropylne :happy3: Po prostu inaczej musiał by być świat urządzony :silly:

Sarny w maju w ogrodzie? A to łapserdaki, faktycznie bezczelne!!! O nie, to u mnie tylko zimą przychodziły. Jakieś bardziej łaskawe :) W takim razie za parę dni odetchniesz!

Ale przecież już wymyślili. W Seksmisji - partenogeneza :happy:

Dziewczyny! No ja nie wiem, czym Wy się martwicie - w dobie klonowania? :)


Lucy - byłam w foliaku i co ja pacze? Moje pomidory mają pełno pąków kwiatowych, po zaledwie trzeciej parze liści!
Tralalala! :dance:
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2016 17:08 przez Ma Gorzatka.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.700 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum