TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 22 Maj 2016 21:51 #472611

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Ależ ty masz przestrzeni!! To prawda, po wykoszeniu podwórko wygląda bardzo parkowo. Piszesz, że trawsko rośnie u ciebie jak opętane... aż boję się myśleć co się u mnie dzieje, ostatnio kosiłam tydzień temu. Na dodatek wykosiłam zaledwie 1/3...
Widziałaś mój ocean mleczyków? :rotfl1:


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 22 Maj 2016 21:52 #472612

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aguś :)
Jesteś nadzwyczaj łaskawa :) Przeelegancko to wygląda Twoja murawa, moja wyłącznie z daleka :devil1:
Dla Ciebie i innych fanów kaliny - fotki sprzed godziny :wink4:

IMG_6529.jpg


IMG_6536.jpg


Taras od tyłu dzięki kalinie zyskuje na uroku. Jak widać zapas drewna na grilla wystarczy nam chyba nie tylko na ten rok.

IMG_6544.jpg


IMG_6545.jpg


IMG_6579.jpg


IMG_6585.jpg



I jeszcze jedna mała kalinka - samodzielnie z patyka rozmnożona :)

IMG_6547.jpg


Kocie łowy o zmierzchu

IMG_6587.jpg


IMG_6588.jpg


IMG_6589.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, Amarant

Na wiejskim podwórku 22 Maj 2016 21:53 #472615

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Istne kule śniegowe :hearts:

Na wiejskim podwórku 22 Maj 2016 21:54 #472618

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Na drugim zdjęciu jest bez?

Na wiejskim podwórku 22 Maj 2016 22:03 #472630

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Elu :)
"się kosi" ... Jak to pięknie brzmi :happy3:
Na mojej glinie każda rabata to i tak sukces. Nie chcę ani jednej więcej!! Już wolę ponarzekać na koszenie :silly:

Futerko :)
Nie zazdroszczę Ci. Po tygodniu będzie gotowa do ponownego koszenia, ale te 2/3 nie koszone... to dopiero będzie bal! Chyba nie widziałam Twojego oceanu, zaraz zajrzę :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 22 Maj 2016 22:10 #472645

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aguś :) '
One się jeszcze bujną. Nie są rozwinięte na maxa.

Jaguś :)
Tak, w wazonie z kaliną jest bez. Bzie fotki w ogrodzie pokazywałam trochę wcześniej.

A właśnie... posadziłam dziś wreszcie Krasawicę Moskwy. Ciekawe jak jej u mnie będzie. Na razie wygląda mizernie, posadziłam między kamieniami i podsypałam skoszoną trawą, by jej nie wysychało za szybko pod nogami.

IMG_6533.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, futrzasta, Amarant, Ma Gorzatka

Na wiejskim podwórku 22 Maj 2016 22:23 #472667

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Oj będzie :rotfl1: Znowu polecę bez kosza. Na szczęście to cześć sadowa i pod drzewami. W sadzie pal licho,byleby wykosić a pod drzewami wolniej rośnie.
Aleś bukiet wystawiła cudny! Ja wieczorem zerwalam sobie bez pod blokiem, wstawiłam do wazonu a rano wywaliłam zwiędnięty :mad2: Woda mu nie odpowiadała?

Na wiejskim podwórku 22 Maj 2016 22:29 #472674

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
hihi ja też te rewiry lecę bez kosza. Inaczej by można paść na twarz!

To nie woda, to kara za rwanie bzu pod blokiem!!
A tak serio :devil1: Bez niestety nie lubi być w wazonie. Zwłaszcza taki niezbyt rozwinięty. Szukałam na niego sposobu i chyba znalazłam - choć też na krótko. Bez dobrze rozwinięty postoi dłużej jeżeli przytnie się dość krótko łodyżki i wsadzi go do wazonu jak najgłębiej. Nie licz jednak raczej na to, że uda ci się go utrzymać dłużej niż 2 dni.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Na wiejskim podwórku 23 Maj 2016 23:01 #473142

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Aga nie dziwie się, że kosiliście na 2 kosiarki,toć to hektary do koszenia. :wink4: Kalina śliczna, wielka i bardzo zdobi ogród.Ja też już wysadziłam wszystko do warzywniaka,szkoda, że taka susza i trzeba latać z konewką.A jaki sobie kuiłas rowerek-chyba mi umknął model.Tradycyjny czy elektryczny? Miłego wieczoru :hug:

Na wiejskim podwórku 24 Maj 2016 21:16 #473456

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jaki cudowny letni dzień!! Poezja!! Nie mogłam się nim nacieszyć!! Nawet na konwalie się wybrałyśmy z Burą nad jezioro.
Kalina jest rewelacyjna. Nie mam pojęcia ile ma lat, ale w tym roku ciut wcześniej zrobiłam oprysk na mszyce i prawie nie ma śladu zaatakowanych gałązek. Kwiaty weszły w pełnię kwitnienia, kule są ogromne!
Nie stoją zbyt długo w wazonie, ale mimo to codziennie zrywam nowe i wstawiam, żeby się nimi cieszyć także w domu.

Sucho to fakt, nawet moją wiecznie mokrą glebę trochę podlewam. Daję wodę świeżym nasadzeniom i niedawno sadzonym młodym drzewkom. Niby pod nimi ziemia wilgotna jak grzebnę, ale na wszelki wypadek dolewam. Najwięcej oczywiście piją pomidory w szklarni, ale za to jak rosną :woohoo: (odpukać) Kilka ma już całkiem ładne owoce, sporo także kwitnie. Fotki są sprzed 2 dni, dziś wyglądają dużo lepiej.

IMG_6555.jpg


IMG_6556.jpg


IMG_6557.jpg


IMG_6558.jpg


IMG_6559.jpg


IMG_6560.jpg


Muszę niektórym dać już paliki, bo się przewracają.
Na podwórku wyglądają o niebo gorzej, ale co się dziwić, tyle się męczyły w pudełkach...

IMG_6564.jpg


IMG_6566.jpg


Rower jednak kupiłam tradycyjny, ale ma 7 przerzutek i bardzo wygodnie się nim jeździ.

20160502_110903.jpg


A tu już w trasie - z nabytą cukinią :devil1:

20160521_101854.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2016 21:20 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, Amarant, edulkot, Krzysia, Kasionek

Na wiejskim podwórku 24 Maj 2016 22:41 #473509

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
O widzisz, ja tez jutro pomknę po cukinie, dwóch sadzonek nie ma sensu hodować.... :happy: , narzekasz na pomidory a tam juz malutkie są.. :woohoo:
To kiedy siałaś te do gruntu? ja po 20 marca....i są bardzo dorodne, tfu, tfu... :rotfl1:

Na wiejskim podwórku 25 Maj 2016 08:13 #473577

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Cukinie siałam bez skutku, chyba nasiona do kitu i dlatego musiałam kupić.
Pomidory siałam koło 10 marca - większość. Ale kilka wysiałam w końcu lutego, by były wcześniej. Te właśnie już mają zielone owoce.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 25 Maj 2016 08:21 #473582

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Koleżanko droga - żeby nie powiedzieć 'żono'! :devil1: - ale masz cudny rower... kolor przeboski, no i jeszcze ten koszyczek z przodu...
Coś przepięknego :)

Powiedz mi moja droga, czy w skrzyni, sporej, cukinia miałaby u mnie szansę?
Kupiłabym na targu ze trzy sadzonki...

Na wiejskim podwórku 25 Maj 2016 11:59 #473637

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
To ja do Ciebie też "żono" czy "mężu" ? :happy3:
Dzięki za pochwały dla rowerka, chciałam by nie był taki ciemny, bury. Wybrałam, że się tak wyrażę - damski kolorek :wink4: Koszyk obowiązkowy, zawsze jest do czego wrzucić to i owo :)

Myślę, że w skrzyni cukinia dałaby radę, ale 3?? Raczej jedna, góra 2, jeśli miałaby "spływać" na ziemię, bo one się mocno rozrastają.
Jestem zdecydowaną przeciwniczką skrzyń o ile jest jakaś inna możliwość, a u Ciebie jest. W skrzynię będziesz musiała ciągle lać wodę, ciągle i ciągle... Nie mogłabyś puścić jej romantycznie jako roślinę ozdobną na jakiejś rabacie?
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 25 Maj 2016 12:50 #473653

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale masz już wielkie pomidory :woohoo:
Moje tycie
Wiem, czytałam, że jesteś przeciwniczką skrzyń, ale ja nie mam wyjścia.
Moje wręcz nawet na razie w donicach z braku skrzyń
Jka Ty się z tym wszystkim wyrabiasz przy tylu metrach?
Ja na swoich nie wyrabiam

Na wiejskim podwórku 25 Maj 2016 18:36 #473710

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
No właśnie nie wyrabiam!! Tu pogrzebię, tam poplewię... a w końcu nic nie jest na tip top. Czasem mnie to bardzo zniechęca, czasem staram się nie brać do głowy.
Właśnie wybieram się podwiązać część pomidorów, bo zaczynają się smętnie chwiać :devil1:

Ja mam ledwie 2 korytka i 1 beczkę z kwiatkami, a podlewanie tego mnie wkurza, ileż razy można w kółko robić to samo :mad2:

IMG_6592.jpg


IMG_6531-3.jpg
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2016 18:42 przez aguskac.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia

Na wiejskim podwórku 25 Maj 2016 21:40 #473789

  • jlg
  • jlg's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 85
  • Otrzymane dziękuję: 23
Lucynko - ja też w tym roku miałam szalone problemy z siewem, wszystko chyba wina ziemi Sub...nasiona były świeże ze sprawdzonego źródła, a dosłownie płakać mi się chciało jak sadziłam rachityczne, pojedyncze sadzonki, nawet pomidory kiepsko mi rosły...
W przyszłym roku kupię sadzonki, zupełnie zniechęciłam się do wysiewów....
Rower mega stylowy, gratuluję zakupu.
A co do wyrabiania się - hmmm, może przemilczmy temat.....
Pozdrawiam ciepło - Joasia

Miniaturka Joasi

Na wiejskim podwórku 26 Maj 2016 22:23 #474257

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Asiu :)
Niedługo będziesz miała pomoc w ogrodzie, więc wszystko ruszy z kopyta :wink4: Gorzej u mnie bo pomagierzy wyfrunęli z gniazdek.
U mnie wszystko w sumie wzeszło bezproblemowo, ogórki, pomidory i fasola pięknie. Tylko cukinia i dynie za nic w świecie nie chciały, więc nie wiem czy to ziemia... raczej nasiona. Pomidory rosły pięknie, ogórki też super, a cukinię w końcu kupiłam na straganie i koniec.

Dziś w ogrodzie wiele nie robiłam, raczej chodziłam i patrzyłam jak rośnie. Brzoskwinie - cóż... jedna rzekomo Inka - jest płaskoowocową Saturn - jest jeden owoc i jest płaski, a w sklepie tylko Saturny mieli z płaskich, więc to pewnie to. Druga dokupiona jako faktyczna Inka - kwiaty się zgadzały - okazała się chyba nektaryną, bo owoce nie są owłosione :whistle: Trzecia kupiona jako Reliance - to będzie zagadka. Kwiatki jak u Inki, ale owoc owłosiony, więc będzie to brzoskwinia - i mam nadzieję , że jednak Inka, bo z pewnością nie jest to Reliance :mad2:

Na Faworytce osypało się większość gruszek, zostało może kilkanaście.

Jabłonie oblepione owocami.

Jagody kamczackie za parę dni będą jadalne.

Czereśni dużej zaczynają się wybarwiać owoce, niedługo trzeba będzie okryć siatką, bo rzucą się na nie ptaki.

Czereśnia mała jest tak oblepiona owocami, że szok.

Śliwy wszystkie mają jak na razie dużo owoców, oby się nie osypały. Wiśni też nam w tym roku nie zabraknie.

Na razie brakuje tylko jednej dobrej ulewy i potem może grzać znowu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.593 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum