TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 16 Mar 2014 09:57 #234169

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Jak się kaleczy końcówki? Chodzi o poziome nacięcia kory czy głębiej?


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 16 Mar 2014 18:25 #234291

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jakkolwiek :)
Ja ścinałam pąk i zjeżdżałam nożykiem lekko w dół. Ale to chyba wszystko jedno jak.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 16 Mar 2014 18:49 #234310

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Pierwsze, co przeczytałam, to kaleczenie końcówek... i jakoś... lingwistycznie to zabrzmiało :happy3:
A kolorystyczna orgia na ukorzenionych patyczkach przywiodła na myśl jarmarki... kolorowe oczywiście ;)
Pozdrawiam - Gosia

Na wiejskim podwórku 16 Mar 2014 19:57 #234348

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
hihihi musiałam je jakoś oznaczyć :)

Mam listę ze spisem co która niteczka oznacza, oby nie wyblakły :devil1: Jak już konkretnie ruszą to podpiszę pojemniki.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 16 Mar 2014 20:47 #234384

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Nie pomyślałam o kaleczeniu końcówek :think: . Ciekawy sposób, a jak widać dość skuteczny. Może warto umieścić ten opis w dziale hortensjowym w wątku o rozmnażaniu ;) ?

Na wiejskim podwórku 16 Mar 2014 22:00 #234409

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Coś tam pisałam, ale raczej to ja prosiłam o rady :)
Potem się chwaliłam, że mi się udało. Zobaczę jak będzie z kolejnymi patykami, jutro będę podglądać.
Pierwszy raz ukorzeniałam hortensje, a zrobiłam to dokładnie tak jak ukorzeniam winorośl.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 19 Mar 2014 17:08 #235218

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Dzisiejsze foty, wklejałam już na hortensjowym, ale może zajrzy tu ktoś , kto tam nie był.

IMG_0471.JPG


IMG_0472.JPG


IMG_0474.JPG


IMG_0478.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 23 Mar 2014 06:20 #235930

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Gałęzie przemielone, wyszło 20 taczek zrębków :P


IMG_0510.JPG


IMG_0512.JPG


IMG_0515.JPG


Wiosna

IMG_0503.JPG


IMG_0502.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Na wiejskim podwórku 24 Mar 2014 17:55 #236690

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Wpadłam się pochwalić, że kolejne hortensje pokazały korzonki :P Ukorzeniła się odmiana NN oznaczona u mnie fioletową gumką (widać na foto)
Żółta obok ni dudu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 24 Mar 2014 18:04 #236694

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
aguskac wrote:
Wpadłam się pochwalić, że kolejne hortensje pokazały korzonki :P Ukorzeniła się odmiana NN oznaczona u mnie fioletową gumką (widać na foto)
Żółta obok ni dudu.
Czytam z zazdrością Twoje wpisy. Ja uległam modzie i wsadziłam hortensje do wody. Wyglądają nędznie, a takie piękne patyczki dostałam, tyle upragnionych odmian :placze: . Wcześniej udawało mi się ukorzenić część hortensji w ziemi. W wodzie na razie puszcza korzonki tylko jeden patyczek. Może jeszcze jakiś postanowi przeżyć (oby :cry3: ), ale rewelacji nie będzie, szkoda :( .
Szkoda, że nie przeczytałam o Twoim sposobie wcześniej.

Na wiejskim podwórku 24 Mar 2014 19:23 #236731

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Dobrze, że do Ciebie zajrzałam, ciekawy sposób na hortensje... i te ciepłe, pokaleczone nóżki :devil1: - nie wiedziałam :hammer: . U mnie też klęska urodzaju zrębków :woohoo: . Jak je kompostujesz?
Stokrotki urocze, u mnie pojawiły się w tym roku nie wiem skąd :think: :) . W lutym wystawały spod topniejącego śniegu, a teraz jest ich coraz więcej :dance:.
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Na wiejskim podwórku 24 Mar 2014 20:10 #236767

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Krokusy piękne! Muszę wreszcie poważnie pomyśleć o krokusach, bo nie mam ani jednego.
Ty gałęzie uprzątnęłaś ja mam coraz to i nowe do sprzątania - dziś była wycinka suchelców :jeez: i ognisko z kiełbaskami ;)
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2014 20:12 przez futrzasta.

Na wiejskim podwórku 24 Mar 2014 21:09 #236819

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Edytko :)

Mam połowę w wodzie. Nie wyglądają źle, tylko ciągle im tą wodę zmieniam, bo robią się jakieś gluty.

Tymczasem te co teraz ukorzeniłam były w ziemi i jakoś się udaje :) Już mam nawet kilka fajnych miejsc wymyślonych na hortensje. w tym roku wsadzę tam jakieś jednoroczne.

Katju :)
Nie kompostuję zrębków. Wysypuję je jako ściółkę zamiast kory na wysepkach :)

Futrzasta :)

Ja dopiero zrąbałam to drobne, a teraz całe góry grubszych gałęzi zostały i trzeba je dociągnąć do pilarki :supr: Dobrze, że mam z górki.
Padało nam niemal calutki dzień, więc ognisko z kiełbaskami przełożone na suchy czas. Dobrze, że na razie nie straszą śnieżycami jak na południu - brrrrrrrrrr
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 24 Mar 2014 21:47 #236847

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Ciekawe zastosowanie zrobiłaś w rozmnażaniu hortensji .ja dostałam kilka patyków hortensji wstawiłam do wody jeden z wielu wypuścił korzonki po miesiącu a reszta stoi w wodzie i zasychają listki ..teraz to chyba za późno żeby wstawić w trociny ale woda nie mętnieje bo dodałam węgielek ...widocznie i tym razem moje ukorzenianie się nie powiedzie a szkoda bo miałam bardzo ładne odmiany..

Na wiejskim podwórku 25 Mar 2014 17:01 #237131

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Witaj :)
Ukorzenianie w wodzie jest chyba najprostsze, ale najmniej skuteczne. Tak wynika z moich obserwacji.
Dlatego warto wykorzystać podłogówkę - o ile się ją ma.
Będę wyciągać kolejne odmiany hortensji i winorośli jak tylko nabędę pojemniki do sadzenia. Muszą być wysokie, żeby się patyki nie gibały. Sadzę do kartoników po maślance albo tych wąskich po sokach.

Pogoda straszna, pada śnieg z deszczem i jest 2 stopnie :blink: Dobrze, że kiedyś człowieki wymyśliły domy z ogrzewaniem :dance:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 26 Mar 2014 11:03 #237458

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Ano było zimno... U nas co grubsze idą zimą do kominka więc rżnięte są na miejscu na kawałki. Potem wystarczy je ponosić pod drewutnię - to tylko z jednego końca działki na drugi :happy: Dobrze, że mam płasko ;) :happy:

Na wiejskim podwórku 26 Mar 2014 17:16 #237528

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:katja wrote:
Dobrze, że do Ciebie zajrzałam, ciekawy sposób na hortensje... i te ciepłe, pokaleczone nóżki :devil1: - nie wiedziałam :hammer: .
Stokrotki urocze, u mnie pojawiły się w tym roku nie wiem skąd :think: :) . W lutym wystawały spod topniejącego śniegu, a teraz jest ich coraz więcej :dance:.
:bye:
Chyba i ja muszę w końcu się nauczyć i tez tak spróbować z hortensjami.
A stokrotki bardzo lubię :)

Na wiejskim podwórku 01 Kwi 2014 09:05 #239188

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jaguś :)
Ja swoje pagórki uwielbiam :hearts: Na szczęście dary z ogrodu i sadu zawsze znoszę w dół.
Sąsiad się dorwał do moich drewienek, pociął porąbał już niemal wszystko. Teraz zwożę za grilla i do szopki co grubsze.

Aniu :) mam nadzieję, że uda mi się z tymi hortensjami, choć widzę, że część patyków już pada. Jeśli mi się ukorzeni jakiś procent to i tak będę zadowolona.
Wczoraj wstawiłam do ukorzeniania różane patyczki. Mam wątpliwości, czy cokolwiek ukorzenię tym sposobem, ale spróbować nie zawadzi.
Swoje krzewy przycięłam i za chwilę pójdą do ziemi. Z nimi nie będę się cackać w ukorzeniarce.

P1290019.JPG


P1290078.JPG


Ten srebrny świerk zamieszkał w innym miejscu, bo chciał wygryźć mi róże

P1290084.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2014 09:10 przez aguskac.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.475 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum