TEMAT: Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 02 Maj 2014 20:25 #251215

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aguś ja wiem, że jestem wielka, ale czy to zaraz człowiekowi trzeba wypominać?? Przecież ja mam duszę małej kobietki, tylko kiedy idąc ulicą przeglądam się w witrynach sklepowych, stwierdzam ze zdziwieniem - ło matko, ależ ja jestem wysoka B)

Mi się murowanie baardzo spodobało, dlatego wygryzłam M-ka, bo to on kładł pierwsze kamienie. Dziś chciał mnie odgonić, bym poszła coś zjeść, ale się nie dałam, wytrwałam do końca, takie tam 5 godzinek :whistle:
Najgorsze było latanie by dobrać odpowiednią cegłę, bo ta za długa, ta za krótka, za gruba, ta za szeroka.... a ta brudna, trzeba obmieść, a ta ma starą zaprawę trzeba odstukać... masakra!!
No ale murowanie z nowych, równiutkich cegieł byłoby niezwykle nudne, a ja lubię wyzwania :tongue2:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Na wiejskim podwórku 02 Maj 2014 20:35 #251224

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Siberko :)
Omiegi lubią naszą glebę, były tu w śladowych ilościach w trawie kiedy nastaliśmy i przesadzone na rabatę odwdzięczyły się bujnym kwitnieniem co roku. Nawet je rozsadzałam i posadziłam w kilku innych miejscach. Tu przycupnęły pod iglakiem.

IMG_0924.JPG


Tylko nie mam pojęcia dlaczego mam w tym roku same czerwone tulipany i kępkę żółtych. Przecież miałam jeszcze różne inne kolory :sad2:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 02 Maj 2014 20:36 przez aguskac.

Na wiejskim podwórku 02 Maj 2014 21:47 #251301

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
:bravo: Musisz mieć duuużo cierpliwości by kleić ten murek. Wciąż jeszcze pamiętam jak mój P klął w żywy kamień przy murowaniu ze starych cegieł :happy: Nie wiem czy podjęłabym się takiego zadania... tzn murować mogę byleby mi ktoś zaprawę przygotował, bo z całą pewnością coś bym skopała... ;)

Na wiejskim podwórku 02 Maj 2014 22:42 #251368

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jaguś :)
To taka fajna zabawa, szkoda tylko, że dość wyczerpująca. Zaprawę M-ek ukręcał, ja już gotowcem się bawiłam. Najgorsze to zapychanie dziur, bo przecież te starocie często pouszczerbiane. Cóż... starałam się najlepiej jak umiałam, a że nie całkiem zgodnie ze sztuką ... winogronom się spodoba :P

Majowo w sadzie

IMG_0937.JPG


IMG_0938.JPG


IMG_0940.JPG


IMG_0942.JPG


IMG_0959.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 06:28 #251459

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Przymroziło -2
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 07:13 #251465

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aguś, z tymi patyczkami ..ja bym zostawiła póki co. Jak w zeszłym roku ukorzeniałam to też listki zwiędły ale potem patyczek wypuścił nowe (ja wyrzucam patyczki dopiero jak widzę, że zaczynają gnić bo wtedy wiadomo, że nic z nich nie będzie). Aktualnie jestem w trakcie ukorzeniania patyczka magical moon - zobaczymy czy się uda ...
Murek jest obłędny ..ech masz zamiłowania Dziewczyno :thanks:
pozdrawiam,

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 07:46 #251475

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
A jednak przymroziło... Aguśka, czy takie -2st zaszkodzą drzewom owocowym czy winogronom?
Byłaś już na obchodzie?

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 08:57 #251520

  • Semper
  • Semper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 148
  • Otrzymane dziękuję: 85
U Mnie jeszcze nie przymroziło, ale zrobiło się bardzo zimno i pewnie trzeba będzie sobie przypomnieć gdzie schowałem agrowłókninę.Sad pięknie kwitnie u Ciebie. Murek powalił Mnie na kolana.Mam sporo starej cegły i zastanawiam się jak ja wykorzystać.Buduję z niej scieżki, ale z efektu nie jestem zadowolony.
Swoją drogą klimat u Ciebie jest delikatnie mówiąc dziwny. :woohoo:
Pozdrawiam,
Jurek z Górek :)

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 09:32 #251544

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aguś właśnie ruszam z duszą na ramieniu, trzymaj kciuki. Najbardziej martwię się o czereśnie, wyglądały nieciekawe gdy byłam o 6 na obchodzie. Teraz już powinno być widać czy coś zmarzło.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 10:08 #251570

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Niestety straty są: czereśnie liźnięte, nie wiem ile ocalało, wiśnie oberwały, ale wygląda na to, że część żyje, tylko ile? i co ocaleje po powtórkach?
Najgorzej wyglądają śliwy, dużo zawiązków przemarzniętych i już wyraźnie to widać. Nie potrafię ocenić jeszcze stanu agrestu i porzeczek, może po południu będzie widać. Na szczęście przetrwały wszystkie winogrona i szklarnia nietknięta.

Moniu, one już zagniwały dlatego wyrzuciłam. I tak się cieszę, że choć jeden z tej odmiany przetrwał. Sąsiadkę mam za płotem będę ukorzeniać z niezdrewniałych :)
Jestem w sumie bardzo zadowolona z ukorzeniania hortensji, bo sporo jest ukorzenionych zatem wzbogacę się o kilka fajnych odmian.

Semperku, taki klimat tu po prostu mamy, tylko trudno się czasem pogodzić z tym, że rozrabia.
Ja też jestem niezadowolona ze swoich ścieżek ceglanych, bo leżą w cieniu na wilgotnym podłożu, więc są często śliskie i szybko zarastają mchami i chwastami.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 14:45 #251845

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
aaaa, jak zagniwały to inna sprawa.
Przykro mi z powodu przemarznięć :(

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 16:55 #251931

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Lucynko - jak byłaś u mnie, to mówiłaś o którejś z przywiezionych winorośli, ze to odmiana typowo altanowa. Czy pamiętasz, o którą to chodziło?

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 21:34 #252211

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Summersweet :) Czyli ta w donicy.

Wczoraj pokazywałam tą fotkę:

IMG_0938.JPG


Po tym cudnym kwieciu zostało tylko wspomnienie.
Początkowo nie zwróciłam uwagi... myślałam, że przekwita. Nagle zauważyłam, że kolor zrobił się zbyt dziwny... Na tle innych kwitnących drzew obok Reneta była jakaś żółta. Kiedy podeszłam okazało się, że kwiaty są mocno przemarznięte, pożółkłe i pomarszczone. Na calutkim drzewie :unsure:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 21:42 #252218

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
U mnie omiegi niestety słabo rosną.... w tym roku zostały w ogóle maleńkie pokurcze, bez jednego kwiatka :dry: Koniecznie muszę je przesadzić, bo to śliczne kwiatuszki.... i tak wcześnie zaczynają kwitnąć, kiedy jeszcze mało kolorków....
Aguś masz cudne łany czerwonych tulipanów.... pięknie to wygląda. Moje tulipanki już kończą kwitnienie....
Wielki podziw za mur :eek3: :hearts:
Strasznie przykro, że kwiaty na drzewku przemarzły.... u mnie na razie ok, ale podobno dziś ma być najzimniejsza noc na wschodzie.... oby nie sprawdziły się prognozy...
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2014 21:44 przez AGNESS.

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 21:49 #252225

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Siberia wrote:
Czekamy na zdjęcia ogrodowe czyli aktualne kwitnienia :-) Po przymrozkach może być już za późno na focenie :devil1:
Ty jakaś wróżka jesteś czy co?? Wykrakała małpiszonka jedna :evil:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 21:53 #252230

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Omiegi uwielbiam, początkowo nie wiedziałam jak się nazywają. U mnie intensywnie się rozrastają.
Tulipany też już kończą kwitnienie niestety :huh:
Życzę z całego serca, by te prognozy Ci się nie sprawdziły.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 03 Maj 2014 23:58 #252316

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Specjalnie dla AGNESS - mój "trawnik"
Niestety było buro i ponuro, mniszki się pozamykały...

IMG_1018.JPG


IMG_1019.JPG
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim podwórku 04 Maj 2014 00:00 #252320

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Agusiu.... no cudny ten trawnik.... poczułam się jak na sielskiej, naturalnej łące :P Tylko kocyk wyciągnąć i błogi relaks :P
Dziękuję za fotki :hug:
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2014 00:00 przez AGNESS.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.661 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum