TEMAT: MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 29 Sty 2015 13:22 #334718

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Winoroślą i ja się pozachwycam, przepiękne przybiera barwy :woohoo:
A obiedki nie mam więc o parę nasionek uśmiecham się szeroko :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."


Zielone okna z estimeble.pl

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 29 Sty 2015 13:24 #334719

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Wiesiu , nasionek ? Myślałam ,żeby Ci ukopać z karpy , już z korzeniami , taką gotową do posadzenia. Ale to tak w marcu. Co Ty na to ?

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 29 Sty 2015 13:25 #334720

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Jeżeli masz za dużo to ja baardzo chętnie :lol: :kiss3:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 29 Sty 2015 13:39 #334723

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Wiesiu, chcę Ci podarować nie dlatego ,że "mam za dużo", ale dlatego ,żeby Ci sprawić radość i chociaż w ten sposób odwdzięczyć się za "kółeczka" i proso. :kiss3:
Zatem wyślę wczesną wiosną.

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 29 Sty 2015 13:41 #334724

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ale ja nie chciałabym znacznie uszczuplać Twojego ogrodu :oops: , ogrodowanie nauczyło mnie już cierpliwości :lol: , mogę poczekać aż się rozrośnie :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 29 Sty 2015 13:46 #334726

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Jest wystarczająco duża, żeby ruszyć w świat. Będzie jej dobrze na tych bezkresnych polanach !! :hearts:

Dalu , kochana :kiss3: . To prawda. Nie znajdziesz dwóch takich samych. Przechodnie ukradkiem zrywali te liście do wazonów przepraszając mnie za to, gdy kiedyś zauważyłam. Ale przecież one tak krótko żyją , niech i innych cieszą. Sama zrobiłam z nich jesienny bukiet , ale nie uwieczniłam na zdjęciu... :oops:
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 29 Sty 2015 14:42 #334748

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Firletko, dziękuję za zdjęcia winorośli japońskiej :kiss3: , mam trzy dwuletnie i miło pomarzyć, że może moje kiedyś takie będą :) .
Napisz, jak ją kiedyś cięłaś, że tak pięknie się rozrosła
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 29 Sty 2015 14:51 #334751

  • agaros
  • agaros's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 231
Piękne róże i clemki, więc będę wpadać z wizytą. W zeszyciku zapisane od Ciebie 3 odmiany róż i kilka clemków. Pozdrawiam Aga.

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 29 Sty 2015 22:25 #334963

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Kasiu, no właśnie prawie wcale jej nie cięłam. Będę musiała to zrobić tuż na dniach, bo zaczyna dominować cisy. Nie można tego robić w sezonie , bo "płaczą" , tylko w okresie spoczynku. Ma tak silne wąsy , którymi dosłownie zasiska się wokół wszelkich napotkanych podpórek,że trudno jest ją oderwać . Będę miała chyba prace na drabinie :think: , bo wlazła na najwyższe piętro cisów i zaczyna je tłamsić.

Witaj Aga w moim ogrodzie :hug: , a powiedz proszę, które to wpadły Ci w oko?
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 17 Lut 2015 10:04 #341098

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ale piękna ta trawka na ostatnim zdjątku :bravo:
Ja jakoś nie mam traw,,chyba tylko ze 3 ,,ale te mniejsze :(

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 17 Lut 2015 10:42 #341112

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jestem pod wrażeniem niezwykłej urody winorośli japońskiej. Kocham rośliny które się w taki cudny sposób (tzn. tak ładnie) przebarwiają. Mogłabym sobie skopiować zdjęcie twojej winorośli japońskiej, by zachować ją w swoim archiwum, na przyszłe zakładanie swojego ogródka?

Właśnie mi zakwitła hoja Incrassata, a i fotki kwitnącej Gracilis zaraz wstawię. Więc serdecznie Cię zapraszam.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2015 10:47 przez Forumowa Żabula.

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 17 Lut 2015 10:57 #341114

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Aniu - jeśli Ci się podoba to i z Tobą się podzielę. :kiss3: Starczy , bo wyrosła kępka na tyle duża, że jak uszczknę jeszcze jedną wiązkę nic się nie stanie. Ta trawka dorasta tak do około 50 cm . Przynajmniej u mnie. Śliczna, prawda ?


Krysiu - oczywiście. Skopiuj. Kiedy zamierzasz zakładać swój ogródek ?
Z chęcią odwiedzę Cię w doniczkowie.Powiedz proszę, czy masz problem z ziemiórkami ? Jeśli tak, to jak sobie radzisz ?
Ja przyniosłam wczoraj z garażu do domu moje zimujące fuksje i ... dzisiaj zobaczyłam, że chyba trzeba będzie wkroczyć z chemią, bo latają zołzy po domu. Kupiłam polysec 005 SL doglebowy, ale jest drogi i mało wydajny. Na nicienie jeszcze się nie zdecydowałam, bo ....też cena. Próbowałam czosnku , ale raz pomógł, a drugim już wcale. No i co robić ? :think:
Ostatnio zmieniany: 17 Lut 2015 10:58 przez Firletka.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 17 Lut 2015 12:42 #341131

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ja z ziemiórkami sobie radziłam środkami chemicznymi takimi jak NOMOLT 150 SC (uwaga: nie jest tani) i ACELIT. Wiadomo, że nawet jeśli opryskasz i/lub podlejesz ziemię danym środkiem, to jeszcze w niej pozostaną larwy tych przeklętych muszek, które się nie wszystkie wybiją przez chemię. Dlatego oprysk powtarzam w odstępie 10 dni. Doniczki można wyszorować w bardzo gorącej wodzie z dodatkiem octu. Potem trzeba je bardzo dokładnie wypłukać i zasadzić roślinkę na nowo. Czasami, oprócz chemii używałam na te muszki zwykłego Muchozolu w sprayu - mnie pomagało. :idea1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 17 Lut 2015 18:18 #341225

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Krysiu,
trochę boję się muchozolu , bo jednak dość długo ten "zapach" się utrzymuje w domu. Kiedyś w desperacji zastosowałam i cały dzień czułam jego obecność . Pozostaje chemia doglebowa, tylko że Nomolt chyba już wycofany...?
Najwyżej będę szorowała doniczki i myła korzenie. Nastawię też może żółte napoje wabiące , włożę parasolki i słomki i włączę dobrą muzykę . Może to pomoże . :happy3:

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 17 Lut 2015 18:46 #341238

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ja tego nie sprawdzałam, ale kiedyś na jakimś forum czytałam, że na ziemiórki ponoć pomagają (obrane?)wetknięte w ziemię ziemniaki, tylko trzeba konsekwentnie tę kurację stosować przez 2 miesiące. Ponoć rozkładający się w ziemi ziemniak jest toksyczny dla ziemiórek. :think:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 18 Lut 2015 21:18 #341548

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Tak, też czytałam , na tamtym FO. Dzisiaj w desperacji porozstawiałam przykrywki od słoików z wodą i żółtą bibułką. Na razie nic się w tym nie utopiło. Nie widzą, czy co ? :happy3:
Skonczy się jakąś kolejną chemią, bo szkoda mi stracić fuksje . Mam fajne odmiany od Adriana , część od mojej Moniczki - pasjonatki, spod ręki której cudeńka na kiju wychodzą . Dosłownie. :happy:

A po pierwszych oględzinach z przykrością stwierdzam, że moja angielska pelargonia Gentle Georgia poległa... przynajmniej nie daje znaków życia. A taka śliczna była.. :cry2:

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 19 Lut 2015 08:44 #341630

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Magdalenko :bye:
To prawda śliczna ta trawka.
Dziękuję za dobre serce i chęć podzielenia się ze mną. :hug: Pochwaliłam ją dlatego,że jest naprawdę piękna.
Ale jakoś trawami nie zauroczyłam się na tyle,żeby je zaciągać do swojego ogrodu. :unsure:
Podobały mi się 3 gatunki.I te mam czarną trawkę Konwalnik Niger( mam nadzieję,że dobrze mi przezimuje, bo w tamtym roku dopiero ją posadziłam) czerwoną RED BARON ( dzięki kochanej Anusi-Adasiowej)i jeszcze jakąś bez nazwy.Może jakaś rozplenicę jeszcze zaproszę do swojego ogrodu :silly: Ale najpierw trzeba byłby wiedzieć gdzie ją upchnąć :funnyface:
Chociaż twoja ma bardzo, bardzo urokliwe te kłoski :)
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2015 08:46 przez anabuko1.

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 19 Lut 2015 10:52 #341648

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Aniu, gdybyś jednak kiedyś zmieniła zdanie, albo zreorganizowała rabaty i zrobiła więcej miejsca :happy3: , to będzie na Ciebie czekała.

Konwalnik też mam . Zimuje mi bez uszczerbku, jednak jakoś słabo rośnie. Nie wiem, czy ma za sucho , czy za jałowo , bo to przecież bylina, więc potrzebuje próchnicznej gleby , a posadziłam go pod sosnami... Chyba go przeniosę.
Mam nadzieję,że Twoja też będzie się miała dobrze.
Konwalnik podobno kwitnie ,ma fioletowo-białe dzwonkowate kwiaty, do tego pachnące.
Jednak u mnie juz kilka lat i nic.

Za to rozplenice u mnie wypadają. :dry:

Wkrótce drugi raz podejdę do siewu ostnicy mocnej " Pony Tails". Kiedyś próbowałam i nic z tego nie wyszło. Jednak się nie zniechęcam i w tym roku ponownie spróbuję. A u Gabriela łaaany rosną. I samosiejki ! No nie wytrzymam. :happy:
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2015 10:53 przez Firletka.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.443 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum