TEMAT: MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 19 Lut 2015 20:38 #341749

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Firletko, coś w tym jest, że siejemy, chodzimy koło czegoś a to ni w ząb.....nie urośnie i już... :evil: . Potem jednak słyszymy, jak to ?, bezproblemowa roślina, ba , nawet sama wysiewa się......no teraz człowiek się zżyma..... :mad2:, ma prawo wkurzyć się. Oj życie, życie..... :think:
Chyba nie ma nikogo, kto nie potknąłby się na takich razach. Czasem wystarczy zmienić miejsce, innym razem nic nie pomaga.....za dobrze by to było. :flower:


Zielone okna z estimeble.pl

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 19 Lut 2015 20:43 #341753

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
No właśnie, nie wszędzie wszystko chce rosnąć, u mnie mimo wielu prób nie chcą rosnąć powojniki :dry:

Dla ostnic pewnie ziemia za dobra ;) U mnie najlepiej rosną na udeptanej, suchej ścieżce, na rabatach już gorzej, więc musiałem się dostosować do nich i pozwolić im rosnąć gdzie chcą. Teraz kiedy przechodzę tam latem, to łaskoczą mnie po nogach :P
Jak chcesz, to mogę Ci podesłać sadzonki na wiosnę :)
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2015 20:44 przez Gabriel.

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 19 Lut 2015 21:55 #341799

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Ewa - no właśnie, u Ciebie werbeny patagońskie, u mnie jeżówki. Garściami wyrywałam - poszły do innych ogrodów - roznosiłam po ulicy jak dziewczynka z zapałkami - weź jeżówkę, śliczna jest i bezproblemowa :huh: :huh:
i pewnie teraz już u wszystkich moich sąsiadów rosną. Podobnie z nawłociami. A nawłocie w ogrodniczym widziałam w kapersach chyba po 8 zł ! Fortunę bym zbiła, tyle tego na kompost wyniosłam... Matko ! A może odrośnie ?!! :eek3:

Gabrielu ! Nie śmiałam :oops: a tu taka niespodzianka ! :dance: :dance: Tak, chcę , chcę bardzo :dance: bo zupełnie nie wiem, czy w ogóle coś mi z tych końskich ogonów powyrasta. Ty masz takie bogactwo ,że nawet nie wiem czym mogłabym Ci się odwdzięczyć ?

U nas dzisiaj było "po lodzie". Dosłownie. Szklana skorupa na ulicy.Później spadł deszcz i powiał wiatr i świat wyglądał zupełnie inaczej.








Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2015 22:22 przez Firletka.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 21 Lut 2015 21:52 #342278

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Nie musisz się niczym odwdzięczać, może kiedyś, bo traw jest dużo i jak mam wyrzucić, to wolę się podzielić :)

Lodowe zdjęcia piękne, chociaż tak szczerze, już bym wolał oglądać bardziej wiosenne widoki ;)

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 28 Lut 2015 18:43 #344053

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Firletko,
wspaniała jest Twoja winorośl. Jesienne kolory oszałamiające. Ale te oszronione łodyżki też śliczne. Czy dziś widać u Ciebie choć trochę wiosny?
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 05 Mar 2015 23:28 #346006

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Gabrielu – ale te Twoje trawki są jednoroczne ? Nie zimują ? Skoro chcesz się podzielić, to będę musiała poczekać, aż Ci skiełkują i wyrosną , tak?


Tamaryszku – dziękuję za odwiedziny. :hug: Dawno Cię nie było. Co i gdzie porabiasz ? U nas nie masz wątku…Blogujesz ?

Też już rozglądam się za wiosną. Niby zimno , ale już ją trochę czuć. Powietrze jakieś takie ożywcze , podnoszące na duchu , budzące natchnienie .

Tulipany w twórczym porywie uniosły kołderkę z trawiastej ściółki.



Ciemiernik zbierał się dobre dwa miesiące zanim dźwignął kwiaty z ziemi. Najodważniejszy i najdojrzalszy , obok gromadka nieporadków, jeszcze spłoszonych , niepewnych . To ich pierwsze od dwóch lat przebudzenie. W innych ogrodach pękate kępy , u mnie skromniutko, ale też cieszy. :)



Na suchych, ostrych, zeszłorocznych badylach świeże, delikatne falbanki orlików. Ironia losu.



Zapomniałam ,że je tu kiedyś posadziłam. Tym większa była radość. :lol:



Powojnik gotowy do startu.



W oczekiwaniu na wiosnę przycięłam już nad ziemią ‘Dianę’ i tanguckiego ‘Billa MacKenzie’. Przy okazji stwierdziłam, że z tego ostatniego jest bardzo ładna sadzonka dla Wiesi . :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 06 Mar 2015 09:20 #346036

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Firletka wrote:
Przy okazji stwierdziłam, że z tego ostatniego jest bardzo ładna sadzonka dla Wiesi . :dance:

I już się cieszę :hearts: . Choć u mnie jeszcze czasem w porywach zimowo, to wiosna się na daje i pierwsze krokusiki też się pojawiły :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 07 Mar 2015 08:37 #346332

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Tak, widziałam Wiesiu u Ciebie. A to dziwne, bo u mnie też są kosy , ale jakoś żółte się uchowały. Wcale się nimi nie interesują...chyba,że jak zaraz wyjrzę przez okno , to zobaczę kosy w żółtych krokusach :rotfl1:

Za to koty skaczą po bzie , na którym wiszą słoninki dla sikorek . Połamały gałązki, zjadły słoninę i podsikały teren tak,że nie da się nie zauważyć nosem ,że to okres "marcowania" ... :angry:

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 07 Mar 2015 19:58 #346455

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Szczerze mówiąc nie jestem pewna, czy to kosy, bo na gorącym uczynku nie złapała, ale obdziobane płatki świadczą o jakimś ptactwie. Wymyśliłam sobie, że to kosy, bo łatwo im wybaczyć gdy tak pięknie śpiewają :lol:
A koty u mnie przegania Wiko, więc koci zapach wiosny bywa u mnie sporadycznie ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 07 Mar 2015 21:11 #346512

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Piękne oznaki wiosny :)

A u mnie gołębie wydziobują przebiśniegi i krokusy :angry:

Firletko, trawy u mnie zimują, jak tylko zaczną się zielenić, to wykopię zeszłoroczne siewki, bo jest ich dużo a latem wykiełkują kolejne :)
Ostatnio zmieniany: 07 Mar 2015 21:12 przez Gabriel.

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 12 Mar 2015 23:27 #348435

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Mam parę gołębi , a właściwie synogarlic. Przylatują po pestki słonecznika, pęczak, pszenicę. Na razie obok żółtych krokusów przechodzą bez zainteresowania.

Za to bandy szpaków w pośpiechu penetrują trawnik . Biegają jak w ukropie „od sklepu do sklepu” , walą dziobami w ziemię , coś wyciągają :blink: – nie jestem pewna , czy to przypadkiem nie moje dżdżownice… Są tak szybkie, że nie zdążyłam zauważyć.

Wiesiu – już chyba pora , prawda ? Ziemia ciepła, da się wbić szpadelek. :)

Gabrielu – dzięki raz jeszcze . :) Śliczne te pióropusze , zwiewne i leciutkie . Już je widzę przy moim flamingo i trzcinniku, a może jeszcze gdzie indziej ?

Nowy - biedronkowy – helleborus niger. Co za absurd nomenklatury ! Jaki on niger ? :silly: Najpierw był biały , a teraz zzieleniał. Taka sztuczka .
Nie mam mu za złe, bo w takim przebraniu nawet bardziej przypadł mi do gustu.



Serduszka już wyłania się spod ziemi. Pomyśleć ,że wkrótce opanuje przestrzeń o średnicy 1m.



Polish Spirit rwie się ku życiu, ale są i takie jak Królowa Jadwiga , które śpią jeszcze w najlepsze.

Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 13 Mar 2015 10:53 #348511

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Serduszka zawsze wyrywna, musiałam ją prowizorycznie odgrodzić aby Sonia nie zdeptała.....Szpaki pędzą i u mnie, sprawiają wrażenie nakręconych :rotfl1: , a dżdżownice zaczynają się budzić do życia, wykopując rozłogi imperaty sporo ich widziałam przy powierzchni ziemi, trochę im zimno jeszcze, oszołomione po zimowym śnie...... :whistle:

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 19 Mar 2015 19:22 #350545

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Firletko! Niesamowicie wyglądają rozwijające się pędy serduszki. W ogóle z bliska wszystko wygląda inaczej, warto się pochylić. Teraz wiosną tak robimy, ale w pełni lata, gdy wszystko jest bujne, często zapominamy o takiej perspektywie.
Wątek na forum zamknęłam, mam więcej czasu na odwiedziny ulubionych ogrodów. Za to zaczęłam pisać bloga, mam nadzieję, że zajrzysz czasem! (ogrodtamaryszka.blogspot.com)
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 22 Kwi 2015 12:37 #360640

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj :bye:
ciemiernik śliczny ;)
Serduszka ładnie wyszła.a ja mojej cos nie widzę :sad2:
A i powojniczki pną do góry, oj będzie ładnie.co ja mówię, .Jest już ładnie.a będzie piękniej :)

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 27 Kwi 2015 10:47 #362170

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Ewo, Izo, Aniu - dziękuję za odwiedziny :kiss3: . Tak dawno mnie tu nie było.

Wszystko przyspieszyło.

Ludzie też. Po lekturze Waszych wątków widzę jak wszyscy uwijają się po ogrodach. :ohmy: Posprzątane, wygrabione, wyczesane, przystrzyżone. Gdzieniegdzie i posiane.

Kwiecień rozpędzał się umiarkowanie, nie było nagłych zrywów akcji . No , oprócz jednej soboty, gdy zrobiło się biało od gradu…ale chyba tylko po to, by zadość się stało przysłowiu o przeplataniu. :)

Szkoda ,że już tylko na zdjęciu. Krótki ich żywot, jak to większości wiosennych roślin:








Groźne szablolistne



Azalia w blokach startowych :



Peonie stoczą walkę z konwaliami , które rozeszły się samowolnie pod świerkiem. Nie mówiąc już o wszędobylskich fiołkach, ale mają takie ładne liśtki...

Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2015 10:48 przez Firletka.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 27 Kwi 2015 10:55 #362173

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pięknie i wiosennie u Ciebie Firletko .Najbardziej podoba mi się Twoja azalia w blokach startowych jako ,że bardzo lubię te rośliny .Za chwilę będą miały swoje pięć minut .A fiołeczki poczułam przez chwilę u siebie :hearts:
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2015 10:56 przez wxxx-a.

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 27 Kwi 2015 19:51 #362267

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Firletko, dobrze, że pokazałaś się wreszcie, nie znikaj już bo sezon przyspiesza.....

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 01 Maj 2015 08:47 #363495

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ale masz tych odmian epimedim pięknych .
Ja mam jedną i to mnie cieszy.
Piękne te maleństwa są.
I fiołek, śliczny, taki fiołkowy prawdziwy kolorek.
Nad maleństwami trzeba się pochylić aby bliżej zobaczyć ich piękno,ale warto :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.429 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum