TEMAT: MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 21 Cze 2015 19:37 #381915

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Aszka ma rację, u mnie róże, które łapały plamistość bardzo, po wsadzeniu w donicę maja czyściutkie listki bez oprysków praktycznie. Warto spróbować, wyrzucic zawsze zdązysz.
Z grupy viorna polecam Ryuan, muszę wstawić fotkę u siebie, masa kwiatów a przecież dopiero wiosną sadziłam, poza tym kwiaty są duże a zarazem delikatne, bardzo ładnie wyglądają.


Zielone okna z estimeble.pl

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 25 Cze 2015 08:22 #382980

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ale piękności różane.Fiuu fiuuu :bravo:
Mnie urzekła Crown Princess Margareta, piękny kolorek i Tuscany .Nie wiedziałam,że to taka duża róża :oops:
Powojniki śliczne też masz.Na Patrycję miałam ochotę :)

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 02 Lip 2015 12:23 #384968

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Aszko, gdybym miała wykopać Tuscany musiałbym chyba użyć koparki :happy3:
Nie wyobrażam sobie jakim sposobem mogłabym ją ruszyć. To „krokodyl”, jak mawia pewna Mazowszanka z Wielkopolski ;) . Chyba ją przytnę, ale wtedy co z kwitnieniem w przyszłym roku ?

Poulsenki też na mnie działały. Do tej pory uchowała się Clair – dalej ją cenię .





I Ghita, która przy zaplamionej Tuscany niestety nie jest w stanie nie ulec i również szybko się ogałaca.

Są na forum takie „mody „ , które pojawiają się się i mijają, a ślady w postaci konkretnych roślin pozostają w ogrodzie . Z takich trendów pochodzi właśnie Edenka i clematis ‘ Omoshiro’.



A jako że ogrodnictwo to proces – czas badania , sprawdzania, obserwowania, wyciągnia wniosków i zmian, to chyba dojrzałam do decyzji by coś zmienić z moją Tuscany. Skrócić ? Bo na pewno nie wykopać. :think: :bad-idea:

Ewa, z donicą spróbuję, ale na pewno nie będzie to Tuscany. Wybiorę jakiś mniejszy kaliber. O! Taka Majestic np. Siedzi bida i nic…łysieje tylko.

Ryuan, Ewcia, to integrifolia, nie viorna. Czy on rzeczywiście ma kwiaty w dwóch kolorach jak na stronie w encyklopedii ?

Z moich dzbanuszków :
Rooguchi



I wdzięczna Księżna Diana:



Aniu – z powojników dla Ciebie Diamond Ball



i Generał Sikorski



A z różyczek ?... Hm

Dzięki sąsiadce Koralce mam taki oto “pożyczony “ widok . Jasmina przerosła już mój żywopłot z derenia Elegantissima I patrzy na mnie z gory:




Ale ma rywalkę – Alohę



I na koniec moja, tylko moja – Paul Bocuse. :hearts: Na razie maleńka , jednoroczna.

Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, futrzasta, piku, Wendka, anabuko1, sierika, CHI

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 03 Lip 2015 12:35 #385224

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Śliczna ta Paul Bocuse. Ciekawe dlaczego jeszcze tylko Twoja.
Tylko co musiałabym usunąć by i u mnie zakrólowała?
A może to prawda, że mam miejsce jeszcze na setkę róż?
Claire jak róża na torcie! Słodka. Elegancka. A co z jej fizyczną kondycją? Grymasi?
Gdybyś czasem mnie spytała o Tuscany to odpowiedź padłaby następująca: po kwitnieniu pędy skrócić o 1/3, czekać bez wypominania jej nieobyczajnych zachowań z nadzieją, że wykorzysta daną jej szansę i cieszyć się roślinami, które do tej pory dominowała :dance:

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 04 Lip 2015 07:59 #385428

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Wandziu, zrobiłam jak radziłyście. Podcięłam Tuscany , tym bardziej że wiele pędów nie miało na całej swej długości należycie wykształconych, zdrowych lici. Po co takie łyse bicze pokładające się pod ciężarem chorych kwiatów ?
Była tego cała taczka ! A to jeszcze nie koniec. Dzisiaj cd..

Masz rację - Edenka splątała się z Tuscany tak ściśle ,że widać jedynie bałaganiarską kotłowaninę liści i dotkniętych mączniakiem ,zaschniętych pąków. No ... na pewno łatne do nie jest.

Dopiero po całym zabiegu odsłonię jej kształt i możliwości obsypania się kwiatami w drugim kwitnieniu, a przy okazji coś , co rośnie pod spodem .

Clair wyjątkowo w tym roku jeszcze zdrowa . Zwykle łapała plamistość, ale wszystko jeszcze przed nią :happy3:

Jjeszcze bez tych problemów kwitną też :

Kalmar



Pilgrim :



Milk and Honey





Hasnestadt Rostock



Aspirin



tu widać, jak spomiędzy szałwi wybija bez lilak.. niby szlachetny , szczepiony , a daje odrosty korzeniowe. No i co z tym zrobić ? Wyrywam, wyrywam, ale to i tak odrasta. Da się to jakoś tak na trwałe załatwić ? Zostawiając drzewko oczywiście :happy3:


i może jeszcze Ballade:

Ostatnio zmieniany: 04 Lip 2015 08:01 przez Firletka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, anabuko1, CHI

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 04 Lip 2015 08:01 #385429

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jaki uroczy Pilgrim, Firletko!
W ogóle, na rabatach ogromnie bogato od kwiecia... podoba mi się...
Mój bez też daje odrosty korzeniowe, co prawda nie jest to odmiana szczepiona, więc nie przeszkadza aż tak, ale bywa, że wyrasta w miejscu mocno nie chcianym...
Chyba nie da się nic temu zaradzić, poza systematycznym usuwaniem...

Przygotowany ogród na upalny weekend?

Dobrego :)

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 22 Lip 2015 15:22 #390216

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ale u ciebie pięknie i różano.
Hasnestadt Rostock śliczna, i cudnie pachnie, prawda ?
Ty to dopiero masz pięknie ukwiecone róże :P
jeszcze powzdycham...Generał Sikorski śliczny.
Kupowałam go kiedyś,ale okazał się pomyłką :angry:

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 24 Lip 2015 12:59 #390733

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Aga , nie wyobrażam sobie ogrodu bez lilaka, więc jego miejsce u mnie przesądzone. Trudno, pozostaje mi walczyć z dziczkami.

Pilgrim sam się pochylił nad hostą, chyba omdlał z upału. Ciągle podlewamy, na szczęście pompa się zlitowała :jeez: i zechciała współpracować, choć cały czas wydaje mi się ,że to wszystko mało.

Aniu – Hansestadt w ogóle nie pachnie, tylko wygląda, ale jak dla mnie wystarczy by była. Ciekawa jest w niej ta zmienność koloru.
Sikorski kwitnie pojedynczymi kwiatami aż do połowy lipca! Widziałam,że nawet powiązał nowe, pojedyncze pąki… :supr3: Gorąco Cię namawiam by jednak postarać się o niego.

Nie to co mak – jego czas jak okamgnienie.

Podnosił się znad ziemi nieśpiesznie, ostrożnie rozglądał , jakby badał przestrzeń, czy aby na pewno starczy mu miejsca na olśniewającą eksplozję .
Trzymał w napięciu .

Początkowo wzbudzał zaciekawienie – czy będzie różowy, tak jak obiecywał ?
Później zatroskanie – czemu to trwa tak długo ?...
W końcu zniecierpliwienie – no ileż można się szykować ?!



Ponaglali go wymownym spojrzeniem domagając się, by wreszcie coś postanowił. Zmęczony tym niemym nękaniem pewnego ranka zaskoczył wszystkich.







Wykarmił oczy patrzących , oddał ,co miał na wczesnowiosenny pożytek i zrzucił zbędne ozdoby. Teraz stoi zaczarowany i niańczy dzieci ziarenka. Rozda je światu , uwolni od siebie, gdy wiatr przygnie zmęczone plecy.

Liliowe wianki trąbią pochwałę swego piękna , aż w głowie wiruje od zapachu.



Bezgłośne tuby nadają na paśmie balsamicznych wonności .
Zasięg fal jest zadziwiający , bo są zupełnie nieczułe na atmosferyczne zakłócenia. Gdy pada wręcz intensyfikują sygnał. Obwieszczają swoje istnienie jeszcze nie zauważone.




A co mają powiedzieć zwykłe rumianki ? Ich uroda wybrzmiewa jedynie na tle monotonnej zieleni traw.



…bo już przy przepychu białych róż nikną ich skromne walory.



Syreni ogon

Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2015 13:01 przez Firletka.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, Gabriel, anabuko1, grula, CHI

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 24 Lip 2015 14:36 #390761

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Pyszniący się mak, dostojne lilie, królewskie róże a nawet skromne złocienie łącznie z uroczym zestawieniem zieleni - po prostu pięknie :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 24 Lip 2015 14:53 #390766

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Firletko, w ogrodzie każdy kwiatek ma swoje pięć minut - i wspaniałe róże, i bezpretensjonalne złocienie...
Maczek przecudnej urody :flower2: U mnie maczki wysiały się w najbardziej zaskakujących miejscach, nie bacząc na to, czy pasują, czy kolor zgra się z innymi kwiatami...Same sobie wybierają miejsce i pewnego dnia zaskakują swoją urodą - kolorem, ułożeniem płatków :flower1:
Pozdrawiam serdecznie z lipcowego ogrodu :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 28 Lip 2015 09:19 #391961

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Śliczna kępa lili. :hearts:
Zawsze mi się takie podobają.chyba muszę posadzić kilka wówczas i ja będę miała jakąś kępę liliową. :)
Brdzo oryginalnie ładnie wygląda ta duża, okazała hosta na tle modrzewia ?To modrzew tak ?

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 28 Lip 2015 10:42 #391979

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Wiesiu , Aniu , :) skoro zielenie przypadły Wam do gustu to dla Was kolejna odsłona modrzewia z hostami:



Tak wszystko spęczniało, że niedługo zarośnie ścieżkę. Kiedy to porosło ?!



Hortensja ogrodowa Twist and Shout nigdy nie zawodzi , bo kwitnie na jedno- i wieloletnich pędach.







I trochę lilii, bo duża część kwitnie właśnie teraz , gdy nie ma mnie w ogrodzie i nie mam możliwości zarejestrowania tego, co się dzieje…









Jakaś salmonowa z różą Chandos Beauty:





Dalu, o tak. :wink2: Potrafią zaskoczyć. Taka regale na przykład rośnie totalnie poziomo! Chyba przeszkadza jej spadający od góry perukowiec. Nie może swobodnie się wyprostować.Przytnę go, ale dopiero po kwitnieniu.



I na koniec aspirynka:

Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, piku, Gabriel, anabuko1, CHI

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 28 Lip 2015 11:40 #391993

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Hortensja Twist and Shout cudna :flower2: , chyba poproszę Cię kiedyś o gałązkę jak będziesz robiła jakieś cięcie modelujące :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 28 Lip 2015 11:58 #392000

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Wiesiu, mówisz i masz, tylko powiedz kiedy najlepszy termin ?
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2015 12:04 przez Firletka.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 28 Lip 2015 14:44 #392031

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Nie zdążyłam edytować , a chciałam jeszcze pokazać ,że ta hortensja dość okazale rośnie i na pewno będę korygowała jej pokrój , bo wchodzi mi na sąsiadującą z nią paniculatę.

Za tę wiadomość podziękował(a): piku

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 28 Lip 2015 15:14 #392036

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Madziu nie sposób zajrzeć do ciebie i nic nie napisać .Ogród masz anielski ,nawet trąby są .Róże powojniki i lilie :hearts: jestem wręcz oczarowana . Co to za lilie w kępie ,białe i cudowne ? :flower1:

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 28 Lip 2015 15:21 #392037

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Nowinko - dziękuję . :kiss3: O które lilie pytasz ? Powiedz , na którym z kolei są zdjęciu ?

MagdaLena - gościnnie w ziemskim Edenie 28 Lip 2015 15:39 #392042

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pod pięknym różowym makiem piąte ,szóste zdjęcie . :hearts:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.784 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum