TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Maj 2014 12:53 #251741

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Sweety-Aniu Tak,to akurat piękne hosty,trudno im sie oprzeć. :P
Te akurat kupowałam w Zielonych progach.Ale i z tego miejsca miałam też pomyłkę hosta spilt milk okazała się Siebodianą.A Streptease ,była taka mala,że padła.A reszta na 20 sztuk wówczas kupionych była ok.I jeszcze mam jakąś co nie wiem co to jest :sick:
Ale duży wybór ma Mariusz - szczytnica i ceny dużo mniejsze ;)
Sama muszę jeszcze 4 sobie zamówić,a mialo juz ich sie nie dokupywac,,ale wielkie przesadziłam w nowe miejsce i pozostałe wolne trzeba nowymi zasadzić :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Maj 2014 12:58 #251745

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Streptease zamówiłam sobie u forumowej Joli :D 8 zł to okazja. Zwykle zamawiam w funkia.pl. I zawsze byłam zadowolona. War Paint niestety nie mają, ale parę innych wpadło mi w oko :jeez:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Maj 2014 13:47 #251792

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, ciekawa jestem czy w tym roku ci zakwitną iryski , które kupiłaś od ismeny.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Maj 2014 14:23 #251829

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
AniuTak,to faktycznie okazja za 8zł.Ja już Jolę pytała o te które mnie interesują,niestety nie ma :(
więc chyba znowu u Marisza zamówię ;)W funkia.pl. zamawiałam tylko lilie,funki nigdy,oni tam mają tylko kłącza???
Bozi-Bożenko Irysków nie mam dużo.U Ismeny ich nie zamawiałam tylko liliowce.I jestem ciekawa ,czy jakiś od niej mi zakwitnie?? :)

A to nie wiem co to jest może być hosta olive bailey langdon ???
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Maj 2014 15:38 #251885

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witaj Aniu!
U mnie dziś pogoda fatalna, ale zrobiłam sobie długi spacerek po Twoim ogrodzie i zdecydowanie zrobiło się słonecznie.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Maj 2014 19:30 #252053

Cześć Aniu! Masz przepiękny ogród. Piękne, wyrośnięte kwiaty w świetnej oprawie. Podziwiam Twoje zamiłowanie do host, chociaż muszę powiedzieć, że też mnie kuszą. Bardzo ładny powojnik! :D Będę częstym gościem.
Pozdrawia Kamil i Felek. :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 00:09 #252328

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
anabuko1 wrote:
AGNESS Dziękuję Ci a ja myślałam ,że to ziele,już miałam to wyrwać i wywalić,pewnie dostałam to z roślinkami kilkoma od siostry
Smagliczka Skalna nowy nabytek,mam nadzieje ,że dobrze się rozrośnie w moim ogrodzie.
A w sumie,jak one szybko się rozrastają czy wolno? Marzą mi się takie duże żółte kobierce :hearts:

Aniu smagliczka rozrasta się bardzo szybko, więc kobierce będziesz miała w narawdę szybkim tempie :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 00:13 #252331

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Takie hościska :supr3: Moje bardzo słabo starują, a jeszcze psy je ciągłe tratują - alem zrymowała :P
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 09:04 #252424

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Dzięki Twoim zdjęciom tulipanów rozszyfrowuję swoje nnki :kiss3: np. Blue Diamond. Czekam na rozwinięcie mojej Elegant Lady.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 09:07 #252425

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Aniu,masz przepiekne odmiany tulipanów.U mnie większość została zjedzona przez nornice.Zamówiłam sobie na wtorek na rynku hostę elegance i sum & substance. Masz może te odmiany?
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 09:32 #252448

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Aniu, zarezerwowałaś dla siebie cały kolorowy świat :woohoo:
Kaiser przepiękny, ładniejszy niż na etykietach :eek3:
U mnie smagliczka rośnie kilka lat i rozrosła się na sporą (ok 1 m) kępę. Ma trochę żarówiasty,
majtkowy :rotfl1: kolor, ale kwitnie niezmordowanie od wczesnej wiosny i
umila czas oczekiwania na kwitnienie azalii, bzów, rododendronów itp. :hearts:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 09:39 #252455

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Ależ mnóstwo tulipanów :woohoo: Chyba jestem jedyną osobą, która ich nie ma w przyzwoitej ilości (za przyzwoitą uznaję 100 cebul ;)), co jesienią postaram się zmienić :)
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 10:03 #252473

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Przymrozków u mnie nie było,nie jest tragicznie,ale zimno, było 5 stopni ,teraz jest 12.Z tym co było 2 dni wcześniej to żadna rewelacja,ale cóż ,może już gorzej nie będzie tylko cieplej ;) Oj coś zaczyna się świecić,,, może będzie ładny dzień B)
kolory na rabacie się zmieniają



MoniczkoPogoda u mnie tez nie zaciekawa,chłodno,pochmurno :dry: Ale jakieś promirnie słońca się przedzierają :dance:
Tulipanki jeszce kwitna ale sporo już przekwitło :(
Tulipan Elegant Lady


felekkartofelek Witj Kamilu i Felku.oczywiście zapraszam częsciej :) Hosty, to moja pierwsz miłość roślinna.Zaraziłam się nimi jak przeglądałam zimą oghrody,,,a potem juz tylko strony z hostami,,i tak rosła lista do zakupów hostowych pań :) :wink2:Tak,Powojnik Kaiser jest bardzo ładny,też mi sie podoba i to bardzo :wink2:





AGNESS Aguś to bardzo się cieszę,że smagliczka się szybko rozrasta,bo tak mi sie podobaja takie większe kolorowe kobierce i jej i flkoksików :)



iwa27-Iwonko No widzisz,jak poetycko to ujęłasHosty, nie wszystki są takie duże,Inne jeszcze są w kiełkach.Jak ogladałam u innych to tam mają większe już listki rozwinięte.Moje nikt nie tratuje i też różnie rosna,ale od strony słonecznej zdecydowanie sa większe ;)

Szafirek biały (Muscari album)


eda_s-Edytko Cieszę się ,że przyczyniłam sie do rozpoznania tulipanków.Kiedyś nie zapisywałam ich a teraz co kupuje to juz wszystko zapisuję :)
magnolia Ann jeszcze kwitnie ale już zaczyna pomału przekwitać :(



Malgocha1960 Sporo tulipanków kupiłam na jesieni,posadziłam na nowej rabacie liliowcowej i tam o dziwo wszystkie są, jakoś nic mi nie zżarło.
Więc teraz jest pięknie i kolorowo :hearts:
Tak mam te 2 odmiany host.Ja chyba 4 lat już nie kupowałam host,Ale w tym roku 5 zamówiłam,bo kilka przesadziłam i w to miejsce trzeba posadzić 2,a resztę 3 jeszcze nie wiem gdzie posadzę :crazy: :club2:

Dąbrówka rozłogowa Atropurpurea -Ajuga reptans Atropurpurea


mrówa-Beatko Bo ja lubię jak jest właśnie kolorowo,i ładnie i przyjemnie :hearts: Kaiser naprawdę czaruje.Jestem bardzo ciekawa drugiego nowego powojnika Vyvyan Pennell,też pełny,który ma juz grube pąki ;) smagliczka jak tak się szybko rozrasta to mi się podoba, i podoba mi się własnie to ,że jest taka jaskrawa i widoczna w ogrodzie :)
ewamaj66-Ewo Witaj :kiss3: Tak tulipanki ,które posadziłam na jesieni w większe ilości, wszystkie sa.Jak Ty to nazywasz w przyzwoitej ilości już je mam.
Bo na pewno ponad setkę.Bo i poprzednich lat,ostały się :)

dawno tego kwiatuszka nie było :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 10:07 #252479

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Witaj Aniu! Ależ piękne tulipany i narcyzy! Hosty rozwijają swe skrzydła, bzy kwitną.... maj jak się patrzy! Urzekła mnie serduszka z białym paseczkiem, jak się nazywa? Też taką chcę! ;)

Napisałam, wysłałam i widzę nowe zdjęcia.... ;) O! i tek biały szafirek jest cudny! Iryski już Ci kwitną, moje coś nie chcą. W ubiegłym roku też nie zakwitły... chyba zmienię im miejsce.
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2014 10:15 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 13:51 #252581

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
futrzasta-Jaguś Maj to cudny miesiąc,chociaż w tym roku już pięknie w kwietniu mieliśmy ,gdzie mnóstwo kolorów barwiło nam ogrody.Tulipanki jeszcze są ,ale z dnia na dzień coraz ich mniej.Ale za to inne roślinki też rosną,też będą kwitły :P
Nie wiem czy chodzi Ci o Serduszkę okazałą RÓŻOWĄ??
Kwiatami Irysków cieszę się pierwszy raz,w ubiegłym roku je posadziłam,ale po przekwitnieniu i nie wiedziałam jakie kolorki nawet mam ;) Moje rosną na wschodnio-południowej stronie :wink2:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 14:34 #252600

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Aniu,masz może zdjęcie tych host z ubiegłego roku,czy elegans jest faktycznie taka niebieska jak piszą?
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 15:46 #252640

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Małgosiu To zdjątka z ubiegłego roku,pierwsz z lwej duża to Funkia Siebolda 'Elegans' rośnie od wschodnio-południowej strony,może w ciemiu byłaby bardziej niebieska.W tym roku ją przesadziłam w inne miejsce ;)
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Maj 2014 17:50 #252732

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Magnolia... moje marzenie od dawna... Nawet mąż chciał mi zafundować na urodziny, ale nie mam obecnie gdzie wsadzić :angry:

Jak ładnie kwitnie już dąbrówka. Moje jeszcze w małych pąkach.

A ten ostatni kwiatuszek zdecydowanie urzeka oczkami :)
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.592 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum