TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 20 Paź 2014 20:29 #307168

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385


Rozumiem, że fotograf potrafi sam sobie zrobić zdjęcie, ale żeby i aparat tak umiał :whistle: :whistle: :whistle:
Ludzkie pojęcie przechodzi :supr3: :eek3: :rotfl1:

Oczywiście dyniami chciałaś zaszokować i udało Ci się :devil1: :happy4: :bravo:

Ja swoje kompletnie nieudane wyrzuciłam na kompost :silly: rosły małe i pękały :angry:

Tak to jest, kiedy człowiek dostanie niesprawdzone nasiona od kogoś spoza forum :ouch:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 21 Paź 2014 08:07 #307253

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
anabuko1 wrote:

Aniu mistrzostwo świata :thanks: - co tam ogród :tongue2: to jest cudo na talerzu i w ,,gębie''.... :yummi: :yummi: :yummi: :yummi: :yummi: :yummi: :yummi:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 21 Paź 2014 08:24 #307255

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aniu, deszczowe dzień dobry!
W Warszawie się rozpadało i zanosi się bardzo smętny dzień.
Ty dla odmiany kusisz smakami i czarujesz kolorami... Tych dyń szczerze zazdroszczę! Mam słabość do tego pysznego warzywa... polecam wypróbowanie dżemu z dyni z dodatkiem pomarańczy i imbiru.
Pozdrawiam serdecznie!
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 21 Paź 2014 10:16 #307266

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Nowinka-EwoOj,Jesień,w tym roku to potrafi nas zachwycić!cudna, kolorowa, z kwiatami jeszcze.to mię podoba :P
Marcinki pięknie kwitną i tyle kolorku dają i naszym ogrodom i naszym oczom :)
Ja tułacza tez przesadziłam i w stratnym miejscu jeszcze się tuła :happy:

SiberkoBateria mi w aparacie wysiadła.więc zdjatko rozrobiłam telefonem, jest gorsze jakościowo.a aparat zostawiłam,żeby był odnośnik do wielkości dyń ;) Fajniutkie, udały się dyńki, maleństwa :happy3:
Ja mam nasionka ze swoich dyń, jak tylko chcesz to mogę ci je wysłać,może będą lepsze. :)

chester633-Pawle; Aguniada-Aguś Witajcie.U mnie chłodnie, ale słonecznie.Deszczu jak nie było tak dalej nie ma. :dry:
Po ciasteczku to wspomnienie,nie długo drugi będzie.To to takie zmienne, moje uniwersalne ciasto i zależne od pór roku i owoców.
A odchudzać się to na wiosnę trzeba będzie jak nic :happy:
Aguś a pamiętasz jak ten chlebek z dynią się robi,?? zgubiłam gdzieś stronkę a chciałabym go zrobić ;)

trójsklepka - żabia lilia- bardzo mi się ona podoba :hearts:

a tu w tle





Czy to normalne żeby po 20 października jeszcze były dalie ? :) Mi to się podoba

hortensja kyushu - dalej ładna , prawda?

Vanilka

jabłuszka zerwane -Takich koszy było 2 ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, eda_s, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 21 Paź 2014 10:25 #307267

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aniu, bardzo proszę LINK
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 21 Paź 2014 10:55 #307270

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Niesamowicie kolorowo u Ciebie, ale dynie przebiły wszystko :happy: :happy: Jakie pyszności z nich robiłaś?
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 21 Paź 2014 11:35 #307275

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aguniada-Aguś Dziękuję :kiss3:

HiacyntaTo jesień jest cudna w tym roku,piękna,kolorowa, tylko sucho strasznie :dry:
Część dyni rozdałam.ale sporo Jeszce jest.Z dyni to robię zupkę- krem,placuszki z rodzynkami- pychota.Przepis od Leszka ;)
Zrobię jeszcze chlebuś i chyba marmoladkę - pierwszy raz, zobaczymy co z tego wyjdzie :unsure:


Trójklepka -żabia lilia - bardzo ja lubię , jest piękna z bliska :hearts:



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, eda_s, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 21 Paź 2014 17:37 #307332

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64608
Anuś :)
Jak miło zobaczyć, że gdzieś jeszcze tak pięknie kwitną kwiaty i jesień nadal szokuje kolorami; u nas szaro i buro, ale podobno jest szansa na weekendowe słońce :) Niestety, w moim ogrodzie żaden kwiatowy obiekt nie nadaje się portretowania. Cała nadzieja w krzewach i żurawkach...
Śliczny jabłkowy kosz! Jakie masz odmiany? Kolorystycznie współgrają z kwiatostanami hortensji.
Acha, Anulek, podeślij mi na PW ten przepis od Leszka; osobiście polecam placuszki dyniowo-serowe z przepisu Hiacynty :) REWELACJA !!! Można jeść i na ostro, i na słodko - obie opcje wypróbowałam i jestem od dzisiaj ich wierną fanką :)
Trawka powinna dzisiaj dojść.
Pozdrawiam serdecznie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 22 Paź 2014 07:42 #307454

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Adasiowa- Anulko U mnie dużo chłodniej,ale kolejny słoneczny dzień.ale ponoć idą na koniec tygodnia przymrozki. :tongue1:
Jak to będzie do zimna się przyzwyczaić , brr :silly:
Aneczko, ja uwielbiam jesienne żurawki, mają najbardziej ładne kolorki teraz .Pokaż jakie masz, U mnie jak już kwiaty padną to wówczas więcej żurawek pokażę ;)
Jabłoni mam 4.Ale jak na razie od 2 ,a jedna od 3 lat owocują.Ale Nie zanan odmian.Ale jabłka i z jednej i z drugiej są winne, soczyste, półsłodkie, pyszne :)
Nie wiem co się działo w niedziele,o i przepis na szarlotkę ci wysyłałam i na placuszki od Leszka,A te wiadomości gdzieś w kosmos chyba szły. Zaraz Ci podeślę.To ja też chcę przepis na te placuszki dyniowo-serowe od Hiacynty :)
Trawka wczoraj doszła i nie tylko!!!Jeszcze jakiś piękny prezencik, oszalałaś, dobra kobieto!Dzięki Wielkie!! :kiss3: :kiss3: :kiss3:
sorki, ale wczoraj nie miałam czasu już na kompa. ;) Aniu, a Ty marcinków nie masz ???
Jeszcze raz dzięki i buziaki :kiss3:

Zostawiam ogrodowe i lecę


Nachyłek 'Ruby Frost



Trzmielina ale nie wiem jaka ?

I taka

i taka


Teraz każdy kwiatek ,nawet niedoskonały ale cieszy :D

Ostatnio zmieniany: 22 Paź 2014 07:43 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, lucy09, Amarant, dagmarazap, VERA, eda_s, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 22 Paź 2014 11:32 #307506

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Chciałam zapytać,czy u Ciebie aparaty fotograficzne też rosną :lol: ale zdążyłaś już wyjaśnić,dlaczego się tam znalazł. Dynie olbrzymiaste,ja u siebie nie sadzę bo za mały ogród . Jesień piękna,kolorowa i niech tak będzie jak najdłużej.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 22 Paź 2014 19:11 #307598

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64608
Anuś :)
Wiadomości od Ciebie przychodzą systematycznie, ale ja "na spokojnie" mogę odpowiadać tylko późnym wieczorem, ponieważ o tej porze najczęściej wracam z pracy. Tak więc przepraszam Cię bardzo, jeśli nie odpiszę w ciągu dnia :)
Wybacz mi kondycję trawki - Imperaty o tej porze roku nie wyglądają imponująco, zwłaszcza z mojej gleby ;-) U Ciebie z pewnością będzie gwiazdą.
Przepis na placuszki Hiacynty znajdziesz w wątku Kulinaria w rozdziale "Dynie, cukinie ..." - składniki nawet pokrywają się z tymi "leszkowymi", mam na myśli dynię i twarożek. Ja za chwilę wyciągam z pieca chlebek cukiniowy.

Anusia, żurawki sfotografujemy w ten weekend, który mimo, że zimny, ale ma być słoneczny. Jeśli prognozy się potwierdzą, zrobimy i zdjęcia, i nasadzenia, bo stałam się właścicielką dwóch nowych odmian astrów !!! Dotychczas miałam tylko jedną, wielką kępę fioletowych marcinków raczej nowoangielskich, a ponieważ mam totalnego bzika na ich punkcie, a na naszym Forum jest sporo ludzi o wielkich sercach :) zaczęłam gromadzić swoją malutką kolekcję i powiem Ci szczerze, że jestem niesamowicie szczęśliwa z tego powodu :)
Ta pierwsza trzmielina przypomina mi moją Emerald Gold, ale Twoja ma mniej tego "złota" na listkach. Czy te ostatnie zdjęcia pochodzą z tego tygodnia ? Nachyłek jest jeszcze ciekawszy w obecnej barwie ...
Pozdrawiam CIEPLUTKO !
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Paź 2014 07:59 #307728

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
inag1-Inko No widzisz, u mnie nawet i aparaty fotograficzne rosną :happy2: Tak, to się złożyło ;)
Dynie zajmują trochę miejsca, dlatego ja sadze za siatka. tam mam dożo miejsca.W tm roku się udały.Tylko dania dyniowe różne poszukuję :)

Adasiowa -AnulkaU mnie też ostatnio z czasem krucho,paradoksalnie, ogród nie zajmuje czasu ,a ja go n dalej nie mam.Takie to życie. Myślę,że listopad będzie już lepszy,wolniejszy :silly: Aniu,ja jestem i tak wdzięczna za trawkę i to bardzo.A ona aby przezimowała, to to i tak wypuści nowe listki. Najważniejsza rzecz, kępa korzeniowa jest.Dzięki jeszcze raz za nią :kiss3: :kiss3:
O widzisz, nie zaglądałam do tego wątku kulinarnego to i zajrzę,może jeszcze coś znajdę ciekawego, smacznego. Kulinarne nowe rzeczy to wypróbuje w sobotę,bo wówczas mam czasu wolego więcej.
Ja tez tak myślę,że ta pierwsza trzmielina to Emerald Gold.
Pytałam o marcinki,o jak chcesz to mogę ci wysłać, albo na wiosnę,coś się może jeszcze z roślinek innych znajdzie,co chcesz, co ci się spodoba. Zima długa możesz wybrać.Bardzo chętnie podzielę się z tobą tym co mam więcej. ;)
Ten nachyłek to bardzo ładny jest, mówią ,że czasami potrafi przymarznąć,Ja mam go 3 sezon,jak na razie jest dobrze.
Pozdrawiam cieplutko, bo coraz chłodniej na dworze :sick:
Ostatnio zmieniany: 23 Paź 2014 07:59 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Paź 2014 08:30 #307730

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Czy to już ostanie podrygi jesieni ??
Ponoć idą przymrozki :angry:
Julka szaleje :)


Hortensja bukietowa LIMELIGHT

Vanilka

]

Hortensja MAGICAL FIRE




Dzisiaj pewnie już takich zdjęć nie zrobiłabym,bo pada.w końcu.!!!
Ale marcinki szleją dalej






Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Paź 2014 16:44 #307794

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aniu, u Ciebie wciąż tyle kwiatów! Piękne, jesienne kolorki, a dyniowe zbiory imponujące! :bravo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Paź 2014 18:09 #307809

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64608
ANUŚ !!!
Spójrz proszę na PW - a potem wyciszmy nerwy walerianką albo meliską ....
Na forum publicznym natomiast powiem, że już nigdy nie zapytam o żadną roślinkę, ani żadnej już nie pochwalę ... - w przeciwnym wypadku jesteś gotowa przesłać mi cały swój ogród ;-)
Kochana! BARDZO ZA WSZYSTKO DZIĘKUJĘ !
Mówisz, że nachyłki przemarzają czasami hmmm, cóż, przekonamy się :) ( wielka, wielka buźka!)
Powiedz mi tylko jedno, Anulek, od JAKIEJ dyni pochodzą te nasionka ?!?!?!
Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko, uściski dla Fionki :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Paź 2014 23:08 #307931

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Aniu, ale dałaś po oczah kolorami . I te dynie :woohoo: :woohoo: Musisz mieć świetną glebę i dużo słońca skoro wychodzą takie brzuchate. Ja kupiłam jedną maleńką i zrobiłam 2 słoiczki w occie.
Tyle z dyń w tym sezonie . Nasiona bambino już czekają na wiosnę.
Jeżówki masz bajeczne. Ja już sobie dałam z nimi spokój , bo mi ciągle wymarzały. I przychodzę do Ciebie nacieszyć oczy, ale że trochę jednak mi żal,że mnie zbytnio nie lubią, to się przyczepię i powiem złośliwie :happy2:,że tej "blondynie" końcówki się rozdwajają :happy3:
anabuko1 wrote:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Paź 2014 08:57 #307970

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Zapowiadają przymrozki,Ciekawe czy już będzie goło i buro :crazy:

Robaczek-KasiuDzięki chyba marcinkom to jakieś kolorki jeszcze są. ;)
I faktycznie cudnie wyglądają dzięki nim jeszcze jakieś owady widzę,potem już do wiosny nic. :angry:
Dyniowe zbiory w tym roku bardzo udane. :)

Adasiowa-Anuś Kochana, dziewczyno jak mnie zamordujesz to jak Ci kiedyś coś jeszcze dam??Nie ma takiej możliwości :)
Tak mnie kiedyś straszyli przemarzaniem tych nachyłków,wiec pierwsze dwa lata okpczykowałam je :)
Potem nazwę dyni znajdę,ale to te co są ostatnio na tych zdjęciach. Później jeszcze ci wszystko napisze. :hug:

Firletko-Madziu Dziękuję :hug:
Dynie jak pisałam rosną za siatką, bo tam mam sporo wolnego miejsca i mogą się swobodnie rozchodzić.Tam nic nie rosło tylko zielsko.które coraz musimy kosić,żeby w siatkę nie wchodziło.a tak dyniom pasuje i mi też. ;)
Jeżówki kwitną tylko te co we wrześniu kupiłam a małymi kwiatuszkami i pąkami. ;)


Odlatują następne ptaki- szkoda .Za wysoko były nie wiem co to było.ale hałaśliwe były.

gazanie- to twarde roślinki,one zawsze długo kwitną i do większych mrozków.

Chryanantemki jeszcze czerwoniastej i żółtyej intensywnej to mi brakuje.Nic,Na wiosnę trzeba będzie się za takimi rozejrzeć i kupić takie. :unsure:
chryzantema Margo


Chryzantema Pink Lady



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Paź 2014 14:45 #308036

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Już nie wiem co podziwiac zdjęcia przezliczne. Zbiory dech zapierają. Dynie mnie powaliły. Kwiatami zachwycam sie. Storczyk jest uroczy. Te marcinki białe to jakiej masz wysokości? i te chryzantemki. Uwielbiam takie kwiaty ale niskie. Do wazonów i tak nie moge dac bo koty przewracają więc tylko w ogrodzie mogę oko nacieszyć. Jednak nie mogę mieć wysokich. Gdybyś miała niskie i kiedyś za bardo by sie rozrosły i zmuszona byłabys usunąć nadmiar to chętnie bym przyjeła.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.564 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum