TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Paź 2014 18:04 #308058

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64608
Anuś :)
Oczywiście, ze Cię nie zamorduję, bo od kogo miałabym tak rewelacyjne ... przepisy na placki ;-) Antonówki czekają właśnie, aż odzipnę po pracy i wezmę się do pichcenia. Pozwoliłam sobie pobuszować po sieci w poszukiwaniu informacji nt. wyglądu jeżówek od Ciebie i terminu wysiewów. Te pełne są niewiarygodnie piękne - zwłaszcza Hot Papaya - a pojedyncza Hot Lava to poezja ... Mogą rewelacyjnie wyglądać w połączeniu z ostróżką polną, której nasionka udało mi się pobrać od jedynej kwitnącej w warzywniku.
Ale dynia mnie przerośnie ... dosłownie i w przenośni - wysieję ją na granicy warzywnika ( dając dużo obornika ), ale pęd skieruję w stronę sadu; innej opcji nie ma :)
Układ ptaków lecących w kluczu ( pierwszy przewodnik, za nim reszta osobników - kształt klucza V ) plus "krzykliwość" może wskazywać na gęsi gęgawe - jeśli pogoda im sprzyja, a na żerowiskach jest jeszcze coś do zjedzenia, zostają z nami dłużej, ale generalnie musimy się liczyć, że wkrótce odlecą.
Zgadzam się z Cyprydą ! Nie wiadomo, na czym zatrzymać wzrok :)
Pozdrawiam cieplutko !
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Paź 2014 19:33 #308080

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Aniu skąd Ty bierzesz ,te kolorowe kwiaty do focenia? Kwitną jak szalone . :supr3: Czy mróz nic Ci jeszcze nie zniszczył? Takie dynie ,to naprawdę powód do dumy ,tylko co Ty zrobisz z taką ilością ? :woohoo:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Paź 2014 12:56 #308222

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dzień doborek wszyskim!!
Jak tam przymrozek u was był ??U mnie trochę było.Ale strasznie nie jest.-3.To dobrze .ale liście już lecą na potęgę.
I zimno, oj zimno jak diabli, :mad2: prawda??
Ale cóż począć...taka pora roku.Tylko zawsze szkoda tych kolorków.A tej pustki i zimnicy to już nie lubię,ale jakoś trzeba będzie zaaklimatyzować :roll: A ja jeszcze jakoś nie jestem gotowa na przyjęcie tej zimnicy, tej ponurej pory roku.
Tak, tak sory, taki mamy klimat, :D Ale to niestety niewielkie pocieszenie. :roll:
Ale ja mam jeszcze nadzieję na piękne słoneczne dni. :D
Miałam dziś wykopać dalie,przymrozek już je zważył.Ale zimnica jeszcze,że nie chce się pracować w ogrodzie.Dalie czekają na wykopanie :cry:

Cypryda Dziękuję,Dyńki w tym roku bardzo sie udały.To zielsko ,które też przypominało kwiatki storczyka. :)
Marcinki białe mam takie średnie, bo niskich to się nie zaliczają.Mam wysokie już więcej, jak masz ochotę na takie różowe i niebieskawe,,te co widać koło różowych.Ja tez lubię kwiaty w domu w wazonie.
Ale Fiona mi ich nie wywraca, więc zawsze ładnie stoją. :flower1:

Adasiowa-Anulko Uf,,żyję, nie zamordujesz mnie to dobrze. :happy: Ciężkie to życie ale i piękne.
Na wiosnę siałam żółta jeżówkę, ale mi nie zakwitła jeszcze. Może w tym roku co przyjdzie pokaże kwiatuszki.Ponoć pełne nie powtarzają cech matecznych, czyli mogą pełne nie być .Ale całkiem ciekawe mogą być.Ja tez je będę siała.tylko muszę zaznaczyć, bo już często , potem zapomnę i wyplewiłam już nie ras moje siewki. :happy: Hot Lava jest oddzielnie, bo ja nazywam takie pustawe, koszyczowate. On ma taki podwójny rządek płatków,i może powtórzy swoje cechy.Kolor ma cudny, czerwony.

opakowanie z dyni mojej znalazłam to -DYNIA OLBRZYMIA BAMBINO. rośnie rożnie,ale raczej większa, i jest pyszna.Szkoda,że nie mieszkasz bliżej, bo przyjechałabyś do mnie po dynię na Helloween . :P
Co do tych ptaszków lecących, to ja też myślę ,że to gęsi gęgawę ,żurawie tak mocno nie hasłują. ;)
Puściej w ogrodach, puściej w naturze, mniej ptaków,Ale dobrze,że bażanty jeszcze chodzą, bo słyszę jak hałasują na łące i za siatką :)Pozdrawiam cieplutko :kiss3:

Nowinka-Ewo Kwitów już coraz mniej ,jeszcze trochę to tylko żurawki w kolorach zostaną i pokaże je , bo one też piękne są i je bardzo lubię :)
w razie czego mam kilka iglaczków to tez może jakieś zdjatko wyjdzie z kolorem :happy2:
Dyń trochę rozdałam.ale sporo u mnie w garażu jest, i czeka na dania.W ubiegłym roku w styczniu gotowałam jeszcze zupkę z dyni.W tym roku tez tam zamierzam, jeszcze dania będą w listopadzie , grudniu i styczniu:P

Chryzantemki - jeszcze żyją :dance:
Margo



chryzantema pink lady







Ostatnio zmieniany: 25 Paź 2014 13:09 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Ewogrod, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Paź 2014 16:16 #308234

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64608
Anuś :)
U nas na razie bez przymrozków, temperatura plus 2 mniej więcej o godz. 7.00, ale bardzo zimny wiatr mocno wychładza, słoneczka brak :( Taki klimat, owszem, ale w końcu za chwilę listopad :) Natomiast na Twoich fotografiach nadal piękne, nastrojowe i ciepłe kolorki, nawet owady jeszcze się krzątają ... Od razu się cieplej robi na duszy i w serduchu.
Jutro jedziemy odwiedzić nasze ogrodowe chaszcze i podejrzewam, że wrócę z bulwami begonii.
Dynia olbrzymia. Bambino. Oj, będzie się siało i działo ;-)
Do ilu stopni poniżej zera przeżywają Twoje chryzantemki? Są tak ładne, że chciałoby się zachować je jak najdłużej ...
Szarlotka wyszła przepyszna, następna torba z jabłkami czeka na swoją kolejkę, bo - jak znam życie - będę musiała upiec jeszcze jedną :)
Bardzo Ci dziękuję za wszystkie przepisy - dynie już kupione :)
Acha, żurawie, z tego, co widziałam, lecą w innym kluczu, a i odgłosy, jakie wydają, są nie do zapomnienia :)Teraz często będziemy mieli okazje obserwować przeloty gęsi z noclegowisk na żerowiska i odwrotnie, dopóki brak pożywienia nie zmusi ich do ostatecznego odlotu.
Pozdrawiam i cieplutko, i słonecznie :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 25 Paź 2014 16:31 #308238

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Bardzo chętnie przyjmę.

To jest wieloletnie czy jednoroczne. Bardzo mi się podoba

images69.fotosik.pl/281/ce5b172a4f29a474.jpg

images68.fotosik.pl/281/eb5e84ae9e0549ea.jpg

images66.fotosik.pl/281/fc4f3215377cb444.jpg
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Paź 2014 09:46 #308644

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Adasiowa-Aniu.To fajnie,że jeszcze nie masz przymrozków.U mnie trochę były.ale pogoda się poprawia,słoneczny dzień.Deko cieplej.
i owady są. :) Moje begonki juz padły, już bulwki wyciągnięte.
Ten listopad to taki smutny i pusty dla mnie miesiąc, ale cóż wszystko do przeżycia.Długie wieczory się robią.Trzeba w książeczki się zaopatrzyć i będzie czas na czytanie. :)
nie wiem do ilu stopni przezywają moje chryzantemki bo kwitną pierwszy raz w ogrodzie.Zobaczymy ;)
Fajnie,że Szarlotka się udała.Gęsi jeszcze raz widziałam i dalej hałasują jak lecą.

Cyprydo Te pierwsze 2 fotki to chryzantemki, mam je od ubiegłego roki.Jeszcze małe krzaczorki.Dzielić jeszcze ich nie będę.Zobaczymy jak w przyszłym roku będzie.
A ten różowy marcinek to owszem mam ich już spory karzaczorek .Może na wiosnę lepiej ??


Fiona nie próżnuje,ciągle poluję i znosi prezenty :happy3:




Bleee :tongue2:
A mój M m to wszystko musi wynosić,;:192, bo pobawi się dam,pokaże i zostawia idzie dalej na następne polowanko :happy:

A milszy akcent ogrodowy :)
marcinki wciąż się nie poddają i kwitną dalej :D




Trojeść bulwiasta - fajne ma nasienniki

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Paź 2014 10:49 #308664

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Oczywiście na wiosnę. Prezentów dostałaś sporo możesz obiad robić. Przydałaby mi się taka Fionka.Moje 5 jakos nie chcą pracować. Czy to z paseczkiem przez grzbiet to może nornica?. Mam nornic pełen ogród a jeszcze żadnej nie widziałam, tylko szkody widać.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 27 Paź 2014 16:03 #308703

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
:flower2:



Aniu Fiona to skarb, nie myślałam ze to paskuctwo takie duże my wykładamy trutke w ogrodzie ,ale czy to pomaga sama nie wiem , ciągle coś zrzarte, marcinki ładne , ale ja podziwiam chryzantemy , Ziemia u nas dobra a mnie nie rosną ,tyle razy sadziłam i nic. Bardzo lubie na jesień michałki i chryzantemy Aniu podziwiam jestaś pracowita jak pszczółka , wszystkich odwiedzasz dziękuje że do mnie też wpadasz POZDRAWIAM OLA :hearts: ,
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 28 Paź 2014 10:00 #308870

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Cyprydo; olga1234-Olu Dziękuję za taki mysi obiad :happy3:
A le Fiona bardzo pracowita i pożyteczna jest ,jak widać, nie zawsze tylko kanapowa :P
To na wiosnę przypomnij mi się z tymi marcinkami:)
Chryzantek to jeszcze muszę na wiosnę sobie trochę dokupić :)
Olu, niestety ostatnio mam mało czasu,zaglądam sporadycznie do kogoś. :blink:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 28 Paź 2014 16:51 #308906

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203


Żurawki pięknieją

Delta Dawn

Żurawka 'Green Spice

Żurawka Electric Lime

Żurawka Solar Power




tegorocznanowa- PŁOŻĄCA ŻURAWECZKA Gold Cascade na drugi rok powinna wytworzyć więcej kaskady
]






Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 28 Paź 2014 18:26 #308924

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64608
Anuś :)
Ostatnia sesja zdjęciowa bardzo urokliwa, Twoje roślinki zaprzeczają nadejściu jesieni i przymrozków, tylko żurawki świadczą, ze to jednak koniec października ... Mimo, ze kwiatków będzie ubywać, to jednak nasienniki niektórych roślin są jeszcze bardziej ozdobne niż same kwiaty, ten na ostatnim zdjęciu jest niesamowicie oryginalny :) Wyobrażam sobie, o ile piękniej wygląda pokryty szronem albo szadzią ...
Natomiast uwiecznione zwłoki "myszowatych" ... hmmm, kontrowersyjne ;-) Niby każdy zna kocie zwyczaje, ale mimo wszystko żal stworków ... Nasza kociczka też przynosiła nam prezenty w postaci ptaków i tylko raz udało mi się uratować nieszczęśnika. Taka natura .... W moim wątku zamieściłam kilka tegorocznych żurawek - z myślą o Tobie :)
Trzymaj się Anulka, w razie czego wiesz, gdzie pisać :hearts:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 28 Paź 2014 21:05 #308977

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
U mnie z kolorów zostały już tylko żurawki i jedna różą.
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 29 Paź 2014 09:54 #309094

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Adasiowa-AnuśDzięki.Jesień już schyla się z kolorami ku końcowi.szkoda oj szkoda.Bo tej golizny to już nie lubię.
Roślinki pokryte szronem albo szadzią wyglądają wyjątkowo pięknie.To taka biżuteria natury , wyjątkowa i ulotna, ale cudna chwilą :)
Wiem,wiem,że te myszki,nornice,mogą być dla niektórych kontrowersyjne .Ja kiedyś panicznie reagowałam na myszki,ale Fiona z nimi mnie oswoiła. :happy2:
Taka jest natura, ja już nawet się cieszę,że Fiona dobrze wypełnia obowiązki stróża swojego ogrodu.Kiedy trzeba być księżniczką, to trzeba,ale rządzić w ogrodzie tez trzeba i wrogów roślinek się pozbywać.Dobrze ,że Fiona to rozumie :happy4: One tyle już mi tulipanów tyle wyżarły,że nie mam chyba do nich miłości. :angry:
Żurawki widziałam u cienie są piękne,jaki te dyńki.
Dzięki za wszystko i wiesz za co :hug:

Bozi-Bożenko U mnie jeszcze 2 róże kwitną, kilka marcinków i chryzantemek 2.

Marnieją już :sad2:








Zwykły krwawnik też sobie zakwitł i teraz ładny jest :)

To wieczorami lubię najbardziej, a ciągle tych liści, albo gałązek teraz jest do spalania ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, dagmarazap, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 29 Paź 2014 11:26 #309108

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aniu u Ciebie tyle się jeszcze dzieje :woohoo: tak jakby jesień zapomniała trochę o Twoim ogrodzie - tyle kolorów, takie piękne kwitnienia, łany kwiecia :dance:
Nasz kot też znosi podarunki - my na to mówimy chipsy :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 29 Paź 2014 11:38 #309113

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Aniu ! Wszystkie roślinki śliczne, ale najbardziej podobały mi się jeżówki w afro-fryzurkach ! :happy3:
Szkoda ,że mnie nie lubią...
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 29 Paź 2014 15:09 #309154

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Bardzo kolorowo jeszcze u Ciebie. Przepiękne chryzantemki i marcinki. Żurawkowa kolekcja też cudna. U mnie już robi się pusto i dlatego z wielką przyjemnością zaglądam do takich kolorowych ogrodów. :)
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 29 Paź 2014 20:14 #309216

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64608
Anuś :)
Gdzie Ty widzisz oznaki marnienia??? Na jeżówkach? No, nie żartuj .... U mnie jeżówki kwitną maksymalnie miesiąc, dwa, a niekiedy nawet słabo rozwinięte kwiaty pleśnieją :( Kwestia stanowiska? Lubią duuużo słońca? Wolę już teraz się upewnić, bo będę przecież wysiewać te piękności od Ciebie :)
Krwawniki też bardzo lubię; za kwiatostan, za kształt liści, za zapach ... pięknie się suszą. Taki najbardziej pospolity jest najwdzięczniejszy, bo odmianowe lubią się pokładać. Sama widzisz : zwykłe, a ile w nich gracji.
I ognisko .... już mi cieplej :)
Uściskaj ode mnie Dzielną Łowczynię :)Moje sznaucery też niby szczurołapy, ale jedyną "agresją", jaka przejawiają w stosunku do np. kreta, to obfite obsiusianie wejścia do kretowiska :)
Pozdrawiam cieplutko, poproszę o iskierkę z ogniska....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 29 Paź 2014 20:57 #309240

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Śliczne żurawki
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.721 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum