TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 30 Paź 2014 14:51 #309389

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
moni-Moniczko Coraz mniej się dzieje i coraz puściej w ogrodzie :cry3:
O fajne określenie kocich zdobyczy " chipsy" a my prezenciki :happy:

Firletka-MagdaLenko I jeżówki już zmarniały.Inne juz w nasiennikach.Trochę nasionek zebrałam z nich na wiosnę spróbuje wysiać, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

inag1; Cyprydo Okrślę to tak- Już jest puściej, mniej, szarzej :( Ale to już po pięknej jesieni ogrodowej :flower1:
Dobrze,że żurawki jeszcze jakieś kolorki mają.A teraz na jesieni chyba najpiękniejsze są , jak dla mnie :hearts:

Adasiowa-Anulko Marnieją, marnieją.Ale czego można się spodziewać, jak już listopad dotyka. :dry:
Jeżówki chyba tak kwitną od miesiąca do dwóch.Moje są w różnych miejscach.chyba najlepiej im na pół-słonecznym miejscu.Deko rozproszone światło nawet .Jak są na słońcu ciągłym to szybciej wykwitają i przekwitają.Mam nadzieję,że jak wzejdą to potem siewki tez w różnych miejscach posadzę,Nawet do cienia jakieś, aby sprawdzić je ;)
A Ty wiesz,że ja tez lubię te zwykłe krwawniki i ich zapach.Zawsze dodaję je do bukietu z ciętych kwiatów. Dla mnie Ładniejsze są takie bukieciki z nimi, albo w ogóle dodatek łąkowych, uwielbiam,i zawsze jakieś trawki, czy polne dodaję :)
Fiona wymiana, wyściskana, będzie później, bo jeszcze w domciu nie jestem
Oczywiście posyłam ci całe ciepełko ogniskowe i mnóstwo iskierek priorytetem,ok ? :wink2:


Vanilka


Hot Lava - twardzielka :D



LO - jakiś już dziwny
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 30 Paź 2014 15:31 #309395

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne różyczki :wink2: A mnie to już się nie chce robić zdjęć w moim ogrodzie .Jestem cała zasypana ,nie wiem czy się na wiosnę odgrzebię z tych liści :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 31 Paź 2014 09:27 #309567

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Anuś :)
Iskierki i ciepełko dotarły ekspresowo i w samą porę, bo chociaż w Poznaniu niem przymrozku, to zachmurzone niebo i dużo wilgoci zmuszają do założenia dodatkowego puchatego swetra. Jednak nasze sierściuchy są w lepszej sytuacji ;-)
To zdjęcie z duetem jeżówka-żurawka jest zresztą tak pełne energii, że już samo patrzenie na nie rozgrzewa i wprawia człowieka w bardziej pogodny nastrój :)
Moje jeżówki, kiedy jeszcze rosły w cieniu, były bardzo lichutkie, z ledwością wydawały rachityczne kwiaty; po przesadzeniu w słoneczne miejsce od razu nabrały wigoru i chęci do życia. Nie eksperymentuj lepiej, szkoda roślinek i Twojego samopoczucia :)

Służę uprzejmie przepisem na babkę dyniową:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...-ze-smakiem?start=36
Jak każda babka, najlepsza jest na drugi dzień, ale u nas rzadko ma szansę dotrwać do następnego.
Ściskam Cię mocno, wyczochraj Fionkę :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 31 Paź 2014 13:01 #309626

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Aniu, beże , pudrowe róże , mgły. Cisza , coraz ciszej. Gdzieniegdzie tylko jeszcze jakiś zbuntowany marcinek eksploduje fioletem. Nawet hortensje już ziewają. Moje też brązowe...

To jeżówki wysiewasz z nasion ? Te "rasowe " ? Pan byliniarz na bazarku mówił mi,że one tylko wegetatywnie. :blink:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 31 Paź 2014 14:30 #309640

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
To ja się wtrącę ;) . Jeżówki rasowe wytwarzają nasiona, ale siewki nie powtarzają cech rośliny matecznej, udają się czasem sympatyczne niespodzianki ale w większości są takie pospolite różowe :dry:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 31 Paź 2014 16:52 #309658

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Piękne te żurawki. Wspaniale się wybarwiają jesienią :lol: .
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lis 2014 08:51 #309872

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Staram się powoli zakończyć sezon, ale tylko niezbędnymi pracami. Wszystko wykopane.karpy w piwnicy.Pory zastały jeszcze na grządkach.
Jeszcze malinki muszę przyciąć.A jeżyna bezkolcowa to nie wiem czy się ją teraz przycina, czy nie??
Czy n teraz l, czy na wiosnę lepiej? Jeszcze zielona jestem w tym temacie.
Może ktoś się na tym zna ?
Zostało zmienić rabatę wokół hortensji. Ale wolę to zrobić wiosną, bo , wtedy i dzień dłuższy i werwy więcej i wszelakie chęci po długim zimowym leniuchowaniu są nieokiełzane. :P
Jeszcze tylko okrywanie przed zimą zostanie.Ale to jeszcze....

Nostalgiczne święta mamy , dla mnie to trudny czas, bo przypomina,że nie mam od długiego czasu rodziców i córki...
I nic nie jest w stanie,tej pustki, tej dziury wypełnić.Ale nie chcę już o tym mówić.( pisać)
Ale cóż takie to życie....
Córcia moja mi choruję od kilku dni .Zapalenie gardła, migdałki.Nic nie lepiej tylko gorzej. Opuchnięta,ledwo mówi,gorączkuje w dalszym ciągu.Marny jakiś antybiotyk dostała we czwartek, czy co? :dry: Jutro z rana do lekarza znowu pójdę z nią.Boję się,żeby nie skończyło się to w szpitalu :(

I mamy listopad.Jaki będzie ? Zobaczymy.
Na pewno więcej czasu spędzonego w długie wieczory w domciu, z rodziną, czas na lekturę i ogrodową i inną.Może i na kulinarne też więcej czasu
Już mało zdjęć ogrodowych robię,bo mi coraz mniej jest ładnego ogrodowego do fotografowania.
Chyba,że do porównania.
A i w końcu w tym tygodniu róże nowe przyjdą to będę miała jeszcze sadzenie,juz miejsca przygotowane.Ale 3 pójdą na trawę.A raczej zamiast niej.Wykroić trzeba kawałek trawnika.
Znowu robótka dla mojego m się szykuję. ;)

Nowinka-Ewo Różyczki też już idą spać.Ja tak dużo liści do sprzątania nie mam.T fajnie.Taka topora,że w większości trzeba coś pod-grabić, aby ogród ładniej wyglądał.

Adasiowa-Anusiu; Firletka-Magdalenko; piku-Wiesiu cieszę się,że iskierki ciepełka ode mnie dotarły do ciebie :) Chłodniej,ostatnio,mgliściej,ponuro.
Fiona nawet w domciu więcej siedzi.
A więc będę sadziła jeżówki tylko tak jak mam na słonecznym miejscu.
Wiem, wiem,że z nasion,nie wychodzą takie jak mateczne,ale spróbuję na własnej skórze co to wyjdzie.zobaczymy ?
Dziękuję za podanie stronki z przepis\ami z dyni.Jakoś nie miałam ostatnio chęci buszować po stronach netu z nimi.A jeszcze chce się coś wypróbowanego, dobrego.
Fionka siedzi na kolanach,i mruczy, muszę ją coraz głaskać, bo jak nie to się odwraca i mruczy inaczej i zagląda w oczy.nie mam serca aby jej odmówić tej przyjemności. ;)

Edytko To prawda,żurawki dla mnie są najpiękniejsze jesienią.
Planuję jeszcze ich trochę na wiosnę dokupić,trochę podzielić ze swoich, bo potrzebuję na obsadzenie nowej rabaty , która ma powstać na wiosnę wokół hortensji. ;)


Vanilka było tak;


jest tak

hortensja kyushu
było


jest;

Magical Fire
[


jeszcze tak nie dawno było tak ;

a jest tak

i było;

a jest;
Ostatnio zmieniany: 02 Lis 2014 09:19 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lis 2014 10:00 #309875

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
U mnie pomimo podlewania wszystkie hortensje brązowe oprócz świeżo rozkwitającej limelight.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lis 2014 11:07 #309880

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Anulek kochany ....
Jestem z Tobą w tym smutnym ( chociaż tak nie do końca ... ) dniu; takie Święto jest konieczne, bo przypomina nam, że nic nie jest wieczne, ale z drugiej strony daje wielką nadzieję, że za chwilę wszyscy się Tam spotkamy.
Musimy być zawsze dobrej myśli, zwłaszcza my, kobiety. Bądź dzielna i trzymaj się cieplutko ...
Ściskam mocno.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 02 Lis 2014 13:06 #309897

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Piękny ogród stworzyliście :flower2: , lubię podglądać jak ktoś robi sobie taki cudny zakątek od zera.

A propos
Fiona nie próżnuje,ciągle poluję i znosi prezenty :happy3:

Odwiedza mnie bezdomna czarna kotka, odwiedza, bo ją dokarmiam ( nie mogę mieć futrzaków w domu ze względu na alergię syna) i czasami też podrzuca prezenty, widząc to syn zapytał czy karmię ją surowym czy gotowanym mięskiem, bo może kotka prosi o przyrządzenie na ciepło jej zdobyczy :silly:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Lis 2014 20:09 #310267

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Uffff... cały dzień po lekarzach z córcią zrobiło się całkiem źle.Najpierw rodzinny.Skierowanie do szpitala potem dom, rzeczy do spakowania .SOR .Czekania, badania. i oddział.Dostała kroplówki.I migdały ma zainfekowane fest, i angina i mononukleoza :think:
Teraz codziennie popołudniu jeszcze szpital dojdzie.
Ale to wszystko do przeżycia, takie to ono jest,ze monotonii nie ma. :(
Bozi-Bożenko hortensje i mnie już brązowieją pomału.
Widziałam twoją Limelight pięknie się trzyma, bałaś się ,że nie zakwitnie, a tu proszę jeszcze w listopadzie ładnie wygląda :)
Adasiowa-Anulko kochana dzięki za wsparcie duchowe.Już nawet umysł mi nie chce dziś pracować porządnie.Także z sensem ci nic nie napiszę.Taką mam nadzieję,że kiedyś zobaczę tych co kochałam, kocham i znów będziemy razem.
A W domciu i maż chory, ale jakoś funkcjonuje, jeździ, pracuję,leki bierze, nie ma innego wyjścia.
I Dagmarka w szpitalu się znalazła, to zawsze smuci, jak dzieci chorują.
Plany z tego tygodnia mówiąc kolokwialnie- wzięły w łeb :silly:

Krzysiu Witaj w moich progach i oczywiście zapraszam częściej :)
O dobre serducho masz, jak dokarmiasz koteczkę.Widzisz a ona się chwiali,że łowna, i pokazuję ci to z serca i za serce jej okazane. ;)




I wczorajsza niespodzianka listopadowa-anemonek sobie zakwitł, muszę ich na wiosnę więcej dokupić, bo ładniutkie są ;)


Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Lis 2014 20:24 #310272

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Anuś :)
Nareszcie jesteś... nie musisz zawsze pisać "z sensem", najważniejsze, że w ogóle cokolwiek napiszesz, żebym wiedziała, że jest o.k. Ucałuj córcię od "ciotki" z Poznania - niech szybciutko wraca do zdrowia i dzielnie się trzyma. Angina to dosyć bolesna sprawa :( My, stare grzyby, musimy jakoś funkcjonować, ale bambini gorzej znoszą dolegliwości. Trzymajcie się Kochani!
Bardzo dobrze, że masz ogród i wszystko to, co się z tym wiąże - zdjęcia - jak zwykle - przepiękne, zwłaszcza te pierwsze korale :) Czy to aby nie kalina ? Anemonki są bardzo wdzięczne, warto mieć ich więcej, bo są prawdziwą ozdobą, takie delikatne i silne zarazem.
Ściskam Cię Anulka, jestem z Tobą ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Lis 2014 21:07 #310298

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dzięki kochana Anuś Wiem, wiem wszystko do przeżycia. :blink:
Ale szkoda, i to maturalna klasa,W listopadzie próbna matura,Mam nadzieję,że się wykuruje do tego czasu.
Tak z 1 fotki to kalina,z za siatki :)

Dla ciebie :kiss3:

Ostatnio zmieniany: 03 Lis 2014 21:18 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Lis 2014 21:13 #310304

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Pokaż sąsiadom zdjęcia, bo może nie widzą jaki skarb mają :devil1:

Ściskam z całej siły i dłuuuugo przytulam :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Zdrówka dla domowników/szpitalników :bye: :bye: :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Lis 2014 21:53 #310334

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Moje zawilce też właśnie wypuściły kwiatka i też akurat niebieskiego :) Śliczne cudo.
Piękny zachód słońca uchwyciłaś. :cool3:
Życzę twojej córce zdrowia a tobie prócz zdrowia to sił, by to przetrwać :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Lis 2014 22:12 #310345

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, dużo, dużo zdrówka dla córci :hearts:
A dla Ciebie - dużo sił!
Twoje roślinki nadal bardzo piękne, ale ja zwróciłam uwagę na uroczy domek wykończony drewnem :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Lis 2014 22:27 #310353

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Fionka bardzo dzielna. Moje koty jakoś nie znoszą mi prezentów. Czasami może Mrunia.

Jeżówka Hot Lawa jest bezcenna. U mnie tez kwitnie jeszcze, chociaż kwiaty już ma mniejsze. Przymrozek uśmiercił wiele kwiatów, ale jeżówki jeszcze wypuszczają pąki. Ciekawe czy zakwitną.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Lis 2014 08:09 #310396

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Aniu czytam ,że masz trochę smuteczku w domku .Ale to minie ,chociaż na razie jest jak jest .Przytulam Cię i życzę aby córcia szybciutko wyzdrowiała . :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.568 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum