TEMAT: Moja działka na Dębowym Lesie

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Mar 2015 10:40 #351741

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Witaj Aniu! Piękne jeżówki :hearts: Zachorowałam na nie i w tamtym roku posadziłam kilka (już nie pamiętam jakie ;), ale niestety jeszcze nie kwitły. Mam nadzieję, że w tym roku pokażą swoją urodę.
Jak samopoczucie po turnusie regeneracyjnym? Lepiej? Ja walczę z rwą barkową, ale już jest trochę lepiej.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Mar 2015 19:41 #351870

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
KrzysiuJeżówki wzięły mnie chyba ze trzy lata temu i tak jakoś ciągle je dokupuję i upycham gdzie tylko się da.
Z mojego doświadczenia wynika,że jak się chceto się da wszędzie wcinąc, a jak nie po kawałeczku wycinam trawnik :hammer:

Bozi-0Bożenko Bardzo dziękuję za odpowiedź w sprawie róz. :hug: Tak zrobię.Miedzian akurat mam jeszcze ;)

dagmarazap-Daguś :kiss3: To prawda, zimnica się zrobiła.Mam nadzieję,że szybko ciepłko wróci.Jeszcze tyle ogrodowych prac czeka ;)
Aszka; futrzasta-Jaguś;bozuniu Witajcie dziewczyny :hug:
Ja też poczekam na cieplejsze dni i wówczas zrobię ten orysk na róże.
A w sanatorium to ja już byłam.wróciłam i zapomniałam :) Wir życia teraz inny .Praca, dom, działka ;)
No tak, najpierw kuracja przeciw bólowa na kręgosłup.a teraz orka w ogrodzie,Pracowałam z 6 godzin,że na wieczór nie mogłam się wyprostować.I znowu bolał mnie mój szkielecik. Trzeba było przeciwbólowe leki brać.aż mąż się na mnie złościł" Już dorwała się bez opamiętania. Jakby nie można tego rozłożyć"Ale wiesz jak to jest chce się już mieć wy-porządkowane wszędzie.A czasu wolnego mam mało.więc jak mam to na maxa go wykorzystuję.
Teraz to ja już nie mam czasu na ksiązkę.A tam chyba 12 przeczytałam przez te 3 tygodnie.I to wcale nie cienkie.Raczej grube wybieram, aby czytania było więcej.A teraz już od powrotu nic nie tknęłam. Leży ze 3 w sypialni i czeka na swój lepszy czas. :)
O a ja jeszcze nie widziałam boćków.Na pewno i na Dębowy wrócą.Jak co roku. Czekamy na nie ;)
Jeżówki są cudne,i trudno im się oprzeć( mi na pewno). :hammer:



A teraz deko wiosennych zdjątek :D
[/url]




Aha wrzosy przycięłam



Ale zapomniałam przyciąć winogrona jak myślicie, można jeszcze??
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA, Adasiowa, beatazg

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Mar 2015 19:46 #351871

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aniu, witam wiosennie i bardzo się cieszę, że aktywowałaś wątek.
Z przyjemnością będę podziwiać Twoje piękne, kolorowe kwiaty.
Uważaj na siebie i dbaj o kręgosłup :kiss3:
Pozdrawiam!
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Mar 2015 19:55 #351875

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, śliczna wiosna u Ciebie :flower2:
Wielkim znawcą nie jestem, ale myślę, że lepiej teraz przyciąć winorośl, niż wcale!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Mar 2015 20:07 #351883

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Piękna u cienie wiosna :eek3:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Mar 2015 22:01 #351937

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Aniu ja też jeszcze nie przycięłam winorośli. Myślę że teraz jest już czas ostateczny na to, bo jeszcze trochę i będzie płakać po przecięciu a to osłabia roślinę.
Kręgosłup oszczędzaj :teach: słusznie mąż na Ciebie krzyczy ;)
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Mar 2015 22:05 #351939

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aniu witaj,...kręgosłup = Pesel :devil1: :jeez: i trzeba cierpieć...ja choruję po każdej ciężkiej orce w ogrodzie... piękna wiosna na działce :woohoo: .
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 23 Mar 2015 22:12 #351942

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
chester633 wrote:
Aniu witaj,...kręgosłup = Pesel :devil1: :jeez: i trzeba cierpieć...ja choruję po każdej ciężkiej orce w ogrodzie... piękna wiosna na działce :woohoo: .
Ośmielam się nie zgodzić - pesel mam słuszny a kręgosłup w dobrym stanie :P Nie lubię cierpieć :P :P :devil1:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 24 Mar 2015 08:45 #352018

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Aneczka :kiss3: wiosenne widoki śliczne. Róż też nie pryskałam...dodatkowo jeszcze od robali trzeba je zabezpieczyć...w połowie lata bruzdownica zaatakowała. Zniszczyła częściowo pąki kwiatowe...po raz pierwszy to paskudztwo się pokazało, wcześniej tylko mszyce trzeba było likwidować. Zdrówka Ci dużo życzę, oszczędzaj się trochę...przez lato jeszcze się napracujesz :)
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 30 Mar 2015 17:47 #353860

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
:bye: Dzien dobry Aniu , spacerując po forum zawędrowałam do Ciebie , u Ciebie też widać wiosne , zrobiło się kolorowo czytam że dopadła Cię choroba współczuje , nie trzeba się poddawać , a mówi Ci to twardziel w Mojej osobie pozdrawiam Ola :funnyface:
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 01 Kwi 2015 10:45 #354406

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dzień dobry w pierwszy kwietniowy i prima - aprilisowy dzionek!! :bye:

Parę dni do Świąt, a tu zima walczy z wiosną :silly
Mamy prawdziwy kocioł pogodowy w tym roku.Jak w kwietniu .Ale ja wolę ciepełko i słoneczko.Ale cóż jest jak jest zimno strasznie,siąpi, wiatr wieje,Ale jak czytam to u mnie nie tak strasznie jak u innych :dry:
Dobrze,że zimowych botków nie wyniosłam do piwnicy jeszcze , jak moja córcia.A tak pięknie już było :roll:
Jeszcze róże mam nie opryskane i nawozem trzeba byłoby podsypać i drzewka, krzewy i inne roślinki.Ale może przed świętami znajdzie się chwila czasu to zrobi się i to.
No mamy prawdziwy kocioł pogodowy w tym roku.
porządki ogrodowe dokończone.Wygrabione z rabat.
2 nowe rabaty wokół nowych róż zrobione.Kolejny kawałek trawnika znikł
Kilka roślinek zmieniło miejscówki.Jeżyny przesadzone,Porzeczkoagrest też.Dolomitem posypane.Kopczyki z róż zdjęte.
Nawet skusiłam się,żeby posiać rzodkiewkę, sałatę, marchewkę i pietruszkę.I tyle !Nie wiem czy dobrze,czy źle zrobiłam??
Aha najważniejsze.W piątek siedzę sobie na na huśtawce na działce pod-wieczór, dzień był cudny. ciepły jeszcze.Nie to co te ostanie kilka dni .
Otóż w piątek widziałam z mężem jak lecą bociany!!
A jeden poszybował na swoje gniazdo , czyli to co widzę i obserwuję z tarasu! Bociek już jest w końcu !!; :dance: :dance:
Uff, jeszcze w domciu porządkuje i zakupy przed świętami pomału już zaczynamy robić.Czasu znowu mało na wszystko .

Aguniada-Aguś Witaj!
Jakoś bez ogrodowego, forumowego życia smutno. a i pytań jest,i poradzić się z wieloma rzeczami też można więc jestem ;)
Wiosenka u ciebie pięknie się rozwija. Juz ją podziwiałam.Brateczki piękne kolorki.
O sibie trochę dbam, a trochę się zapominam..Jak to ja chciałabym wszystko mieć już wszystko zrobione i wszędzie :blink:

dalu ; futrzasta-Jaguś ; chester633-Pawle Witajcie :hug:
Dziękuję za radę.Tak właśnie zrobiłam przycięłam winogron jeszcze przed tym zimnem.I dobrze zrobiłam, jeszcze soków nie puszcza.A i zimnica teraz straszna.
Wiosenka się pomału rozwija może to dobrze, bo czas przedświąteczny. to mało czasu na działkę.
A mój mąż mnie pilnuje z tym kręgosłupem, bo wie jak się później męczę .Szkoda,że ja za mało się pilnuję :silly:

KondzioDziękuję.U ciebie tez już piękna wiosna :)

Anna96 I ja jeszcze różami nic nie zrobiłam oprysku.Ale zrobi się będzie ciepełko. Teraz inne zajęcia przedświąteczne.
Dziękuję , obiecuję,że będę uważała na mój kręgosłup.

olga1234-OluWitaj !!Wiosna wszędzie się pojawiła, mimo zimna jest!!!
A choroby .no cóż nie wybieramy tego...

Dla was jeszcze wiosenne kolorki.( zdjęcia z piątku)
Przebiśniegi przekwitły,krokusiki też




dereń - będzie znowu dereniówka.Dla mnie najpyszniejsza naleweczka !!



miodunka

hiacynty



i pierwszy mój kwitnący bratek na gruncie.Sporo ich się wysiało.także później będzie kolorowo :)




Ale hosty już wiosny też chcą


zaraz pozaglądam jak tam wiosna u was wygląda
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2015 10:47 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Amarant, VERA, Kondzio, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 01 Kwi 2015 20:52 #354587

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Oj Aniu, jak u mnie w pracy koleżanka zobaczyła kołującego bociana za oknem, to powiedziała " Ja nie chcę" :rotfl1: Po chwili dodała " Na szczęście nie ja pierwsza go zobaczyłam"
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 01 Kwi 2015 22:06 #354633

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Witaj Aniu! wiosna u Ciebie pomimo tego co za oknem :)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Kwi 2015 09:47 #354950

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bozi-Bożenko Hmm, a co to znaczy "kołujący bocian" ? Ale co by nie było to i tak to tylko przesądy ;)

Anowi To prawda dziwną wiosnę mam w tym roku.To co jest na dworze( u mnie śnieg!!) i to odczuwalne, nie przypomina wiosny .
Ale po mimo tego wszystkiego oznaki wiosny są i kolorki w ogrodzie :)
Ale pamiętam, jak było wszystko pięknie w ubiegłym roku.Prawdziwa wiosna!!
Ale w 2013 pamiętasz jak było jeszcze gorzej!!U mnie był jeszcze śnieg po zimie!!Wielkanoc zimowa bardziej była ;:7
roślinki wiosny chcą i wytrzymałe znoszą zimno .

Dziś wam pokażę moje kwitnące amaryliski :wink2:



Takie same mam dwa jak się okazało





Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, dagmarazap, Adasiowa

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Kwi 2015 11:48 #354988

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu-Twoja wiosna jest pięknie kolorowa,dzięki czemu święta nie będą szare u mnie niestety takie widoki nie wcześniej jak za dwa tygodnie. :(
Temat został zablokowany.

Moja działka na Dębowym Lesie 03 Kwi 2015 22:18 #355120

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ależ dzisiaj był kalejdoskop pogodowy, Rano biało.Do południa śnieżek sobie miękł i zniknąć nie mógł.
Potem deszcz, potem znowu śnieg znowu sypał.Prawdziwa przeplatanka kwietniowa.Choć czasami miałam wrażenie,że to może luty .Ale i słoneczko się pokazało się na momencik bardzo krótki i jakby chciało powiedzieć,że istnieje ale jeszcze świecić jemu dzisiaj to się nie chce.I ot.Śnieg z deszczem sobie tak przez resztę dnia tańczyli ;:7


I ten cudny klekot bocianów na gnieździe.Wszystko przypomina,że to nie zima.. tylko dziwna wiosna .W dali widać Boćki na gnieździe ;:108
Dzisiejszy kwietniowy ogród z bociankami w tle.






Romciu Moja wiosna dzisiaj była śnieżkowa. :)

Ale przyjemne chwile też są jak pod śnieżkiem kolorki znalazłam kwiatowe. :D






Gęsiówka kaukaska zaczyna kwitnienie


cebulica syberyjska


A już najbardziej zdumiała mnie moja magnolia Ann .One przecież nie jest wczesna.A już kwitnąć im się chce :ohmy:



Tulipanki tuż tuż Tuż i pokażą ładniejsze kolorki :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Amarant

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Kwi 2015 13:16 #355235

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Aneczko kochana :)
Dla Ciebie, całej Rodzinki i Fionki - z całego serca i ze wszystkich sił ściskam i cieplutko pozdrawiam ...

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka na Dębowym Lesie 04 Kwi 2015 15:00 #355271

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, spore tulipany wyrosły.
Wesołych Świąt.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.610 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum