TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :)

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 16 Lut 2014 20:28 #225193

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Przepraszam, że się wetnę ;) , ale na róże stanowczo za wcześnie :happy-old: . Róże przycinamy, gdy kwitną forsycje - tak najłatwiej zapamiętać termin :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nati


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 16 Lut 2014 20:56 #225202

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Też uważam, że klony po takiej zimie paść nie mogły... Nie płacz jeszcze! ;)
Ale tak z drugiej strony kupowanie rozdrabniacza może przynosić pecha! ;)
Jak ogród zechce potwierdzić zasadność zakupu, pomyślałaś o tym? ;)
U mnie żadnego otwarcia sezonu nie było... :(
No jeśli nie liczyć tych kilku doniczek na balkonie! ;)
Jak patrzę na prognozy, to cofam odwołanie szkółkingu!
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 17 Lut 2014 09:19 #225321

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorcia z sąsiadami zawsze gawędzimy :woohoo: To jest taka rodzinka, która zespołowo uprawia ogród, jestem pod wrażeniem i czasem im zazdroszczę :oops:
Ja zwykle mam sposobność porozmawiać w ogrodzie tylko z roślinkami :happy3: Pewnie się tam w domu śmieją, jak coś bąkam pod nosem :rotfl1:
Widzisz, możesz poczekać na kotki, albo ciąć Hakuro :whistle: Ja ją kupiłam ze względu na kolor liści, to tnę.
Piotrze z palmówkami nie można czekać, jak się chce mieć palmy ;) Te z kolei kupiłam ze względu na pokrój, zwykle w lutym im sygnalizuję cięciem, ze trzeba będzie odbudować koronę ;)







Dziękuję Grześ, dziękuję :hug: wkrótce chyba jednak zainaugurujemy sezon 2014.
Let's Celebrate należy do moich ulubienic, choć przecież róż u mnie wiele.
Jest zdrowa, kwitnie obficie cały sezon, nawet po przymrozkach trzyma kwiaty, pięknie zimuje /odpukać :club2: /.
Rośnie raczej wąsko, nie pokłada się, deklarowane 90 cm wysokości przekroczyła ubiegłego lata.
Stanowisko ... osłonięte, raczej świetlisty cień :whistle:







Margoś pogoda w sobotę była piękna,dopiero około 14 zaczęły sie większe porywy wiatru, zimnego :whistle: No to uciekłam do domu :lol:
Dzisiaj zaś pogoda wymarzona do ogrodu, jak zwykle kiedy ludzie wracają do pracy :jeez:
Nati dobrze prawi Marta :hug: Ze swojej strony mogę dodać tyle, że póki co zupełnie nie wiemy do jakiej wysokości róze przezimowały :whistle: Potrzeba czasu, żeby się okazało jak nisko ciąć. Te Forsycje to jest taki termin umowny, bo różnie kwitną w różnych częściach kraju. Pamiętam w ubiegłym roku cięłam zanim rozkwitły w moim ogrodzie :whistle:
Jednego jestem pewna :) jak się zacznie ciecie z pewnością dowiesz się tego na forum :happy-old: zacznie się ruch w interesie, a i wątki różane ożyją :flower2:
Marta bardzo się cieszę, bo już mniej niż miesiąc do pierwszego wspólnego wyjazdu na szlak :woohoo: Ciekawe co tam w szkółkach ciekawego przygotują na początek sezonu :think:
Do Kasi trzeba będzie, u niej zawsze ciekawostki :woohoo:
Proszę mi tu nie sugerować, że zakup rozdrabniacza wpłynie na moje roślinki :funnyface: Kupiłam kosiarkę a trawa, jak była marna, to marna jest :rotfl1:
Zakwitły ranniki i pierwszy pierwiosnek, wyrywne clematisy rozwijają liście :blink: cebulowe sie pchają na świat
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 17 Lut 2014 09:33 #225325

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Jolu, a cykniesz fotę przyciętej Hakuro :flower1: , bo ja ją mam też dla liści :happy4: , a trochę się boję przyciąć za lekko :dazed: :happy3: , albo za mocno :fly: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 17 Lut 2014 09:34 #225326

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye: Jolu
różyczka piękna :)pamelka wrote:
Zakwitły ranniki i pierwszy pierwiosnek, wyrywne clematisy rozwijają liście :blink: cebulowe sie pchają na świat
Czyli co wiosna prawdziwa juz będzie?,oj jak ja już tak własnie chciałabym :wink2:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 17 Lut 2014 10:07 #225335

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Ja w tamtym roku wcześnie przyciąłem wierzby i zmarzły potem, ledwo co się odbudowały :(
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 17 Lut 2014 18:24 #225482

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
U mnie też dziś była przepiękna pogoda. Wzięłam z ciebie przykład i przycięłam hortensje bukietowe, a patyczki wsadziłam do wody - jak proponowała Babopiełka. Przebiśniegi już kwitną :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 17 Lut 2014 18:28 #225483

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
To dobrze że zamówiłem :dance:
Najpierw zamawia...a potem się pyta czy warto :hammer:
Tylko gdzie ją posadzę to nie wiem :crazy:

Rozdrabniacz...nieee :sick:
Ja się zastanawiam nad wertykulatorem B)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 18 Lut 2014 14:44 #225663

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
wierzba fachowo przycięta ;-)
Ja się wezmę za swoje w sobotę, nie cobie nie myślą .... ;-)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 18 Lut 2014 19:41 #225747

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
A ja bym chciała zobaczyć bazie hakuro :think: Nie tnę...chyba że macie zdjęcia :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dangar

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 18 Lut 2014 21:09 #225791

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorcia czytała m u Ciebie, ze już cięłaś :oops: Sorry nie dałam rady z fotką :hug:
Aniu ja tam nie chcę zapeszać, zawsze liczyłam na amerykańskich naukowców, zerknij na miesięczną prognozę :woohoo:
Igor co roku tnę palmówki w lutym, tak chyba trzeba :think: Prognozy optymistyczne, ale oczywiście każde cięcie zależy od właściciela ogrodu :wink4:
Iwonka i ja dzisiaj cięłam hortensje :woohoo: Zauważyłam, że większość już w pąkach :oops: Niektóre zas rozwijały już liście na szczytach :blink: Nic nie sadzonkowałam ... bo za dużo tego chyba było :jeez:
Wzięłam urlop i zajęłam się nieco ogrodem, rośliny startują :unsure: Oby się nie pospieszyły :jeez:
Aaaa przebiśniegi gdzieś mi zaginęły :search: nie ... nornice ... nie :blink:
Grześ czy ja wspominałam o pięknych kwiatach Let's Celebrate, zapomniałam? :hammer: No to są zaskakujące :D
Wertylukator :think: tylko ten lepszy, chyba, że masz lżejszą ziemię, u mnie poległa na początku roboty :blink: Oczywiście ten Lild'owy :jeez:
Grześ to cięcie z 2012 roku, gdzie jest późniejsze :search: Poszukam zaraz :think:
Tu jest fotka z 2013 roku, nie ma co się ociągać, bo nie zmieścimy się pomiędzy pędy :whistle:



Bardzo proszę o zamknięcie wątku, nastał bowiem czas wiosny w ogrodach i oby się zbyt wcześnie nie skończył :whistle:

Kolejny wątek znajduje się tutaj:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...dokiem-2014-aktualny
Ostatnio zmieniany: 21 Lut 2014 15:58 przez Hiacynta. Powód: wstawienie linku na prośbę forumowicza
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dangar

Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :) 18 Lut 2014 21:15 #225796

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jak to zamknięcie?
A nowa część?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.466 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum