TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :)

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 01:48 #144535

  • Roma
  • Roma's Avatar
Święta Łucjo z pierogami, co za front robót :bravo: :eek3: u mnie na takie prace minimum tydzień muszę pocekać :jeez:
Jedyne co udało mi się zrobić to posadziłam rośliny od Podstolca ale w donice bo ziemia, kamień.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 03:01 #144540

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
I ktos tu mial odpoczywac :wink4: :rotfl1: :rotfl1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 07:38 #144548

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Jolu, niezłą normę wyrobiłaś ;) a weekend dopiero za pasem, więc jak nas wszystkich wymiecie w ogrody, to w niedziele wieczorem się pewnie dopiero na forum spotkamy :D
jak nam to było potrzebne, ta dłubanina w ziemi, poharatane łapy od traw i innych, no po prostu nasz żywioł w końcu powraca ;)
PS fajnie, że strat odnotowanych - brak :) !!
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 08:46 #144575

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
O Jolu,mówiąc kolokwialnie"odwaliłaś kawał roboty" :) Ja tez muszę pojechać na swoją ,bo Jeszce kapturki na roślinach mam :unsure: a tu fajne ciepełko,pachnie wiosną,ech piknie :P
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 09:09 #144590

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kochani ja się spieszę, ale co tam ja, wiosna się spieszy :rotfl1:
Zapowiadane temperatury wróżą szybki start, więc nie ma czasu na obijanie :lol:
Żebym tylko mogła dzień wolny wziąć, po południu czasu mało :supr: a oczywiście w weekend, kiedy czasu pod dostatkiem zapowiadają zachmurzenie i opady :jeez:
Życie ... :lev:

Romciu roślinki od P. Marka sadziłam późnym wieczorem po zejściu z działki. Nie miałam tak wielu, jak Ty, ale trochę pracy było ;)
Bardzo się cieszę, że udało się moich chłopaków zaprosić do pracy, bo bez nich zrobiłabym ułamek pracy zaledwie :oops: Dziewczynki, nie powiem ... pałętały się po ogrodzie, zagladając z ciekawością jak tam sadzone przez nie jesienia cebule, ale do pracy ... :lev:
Takie panny :rotfl1:
Tak, czy inaczej takie wspólne bytowanie i praca tworzy dodatkowe więzi w rodzinie, budzenie w dzieciach nowych pasji i zamiłowania do ogrodu, tworzenie klimatu oczekiwania i zakochiwania się w roślinach - myślę, że to jest bezcenne :)
Po tej całej długiej, pochmurnej, smętnej zimie żyć się chce :lol:

Oczywiście M przebąkiwał, że trzeba ogród stworzyć bezobsługowy :silly: bo po cóż jesienią robić 100 kopców, a poetm wiosną zwozić je do warzywnika :lol:
Delikatna perswazja pomogła, nie wiem na jak długo :rotfl1: bo padło stwierdzenie: 'Tu potrzebny jest ogrodnik na pełny etat :happy-old: ' :happy3:
Diano już Ty najlepiej wiesz co to jest taka praca :hug: Tobie jednak nigdy nie dorównam :oops:
Odpocząć ... przysiądę na chwilę :drink1: pomiędzy ogrodowymi pracami :wink4:
Wczoraj trenerka dała nam tak w kość na basenie :supr: tłumaczyłam, ze muszę siły oszczędzać do ogrodowych prac :rotfl1: nie pomogło.
Sylwek masz rację trzeba nam tego kontaktu z naturą. Jednak wiosna tak nagle przyszła, ze nie sposób ocenic na biegu co tam w ogrodzie. W każdym zakątku coś się dzieje, cebule pchają sie na świat, kulkowe pąki już rosną, różane podobnie, liściaste tylko dotknąć i pękną :woohoo: ale będzie zielono wkrótce.
Zauważyłam ponadto, ze po zimie gromadnie odwiedzają już moją działkę pszczółki spragnione świezego nektaru. Krokusy gromadzą całe brzęczące stadka :happy:
Obawiam się, że i szkodniki już zbierają sie do najazdu :club2:
Czy zdażę prysnąć kulki przed deszczem :supr:
Aniu spiesz się z tymi kapturkami, bo pod nimi rośliny się zaparzą :( Tyle słońca, temperatura wysoka i wegetacja ruszyła z kopyta :wink2:
Praca ... to tylko ułamek w porównaniu z potrzebami.
O zapomniałam dodać, ze oczywiście najenergiczniej ruszyły chwasty :hammer: Taaa i plewienie części mam już za sobą, ale to dopiero początek.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 09:47 #144606

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Witaj tytanie pracy :kiss3:
Jolu ogrom pracy za Tobą, wspaniale, że udało Ci się rodzinkę zaprosić do wspólnej pracy, ja mam nadzieję, że mój eM troszkę mi pomoże w sobotę i trawniczek wygrabi , śnieg stopniał ( prawie) i odkrył niezły bajzelek B) Córcia to niezbyt chętna do prac ogrodowych, a i matura zbliża się wielkimi krokami, więc nie chcę jej za mocno odciągać od nauki.... ale może na godzinkę ją wyciągnę..... żeby się dotleniła B) :happy:
Jestem bardzo zaskoczona, że u Ciebie już tak daleko posunięta wegetacja, moje rośliny to jakieś straszne śpiochy , pąków na różach ani widu, ani słychu.... ale tak cieplutko zapowiada się, więc myślę, że błyskawicznie pojawią się :P Ja za chwilę wędruję do ogródka.... już doczekać się nie mogę ;) :happy:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 10:18 #144621

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
AGNESS wrote:
... śnieg stopniał ( prawie) i odkrył niezły bajzelek B)
Jak to delikatnie nazwałaś :rotfl1: :rotfl1: Czy jest taki bajzelek, bo u mnie z trawą masakra jakaś :jeez:
Wygrabić trzeba koniecznie i napowietrzyć, może się zregeneruje.
Aguś poczekaj chwilkę, jak tylko śnieg znika wszystko rusza ekspresowo :hug:
A jak tam cięcie róż sie zapowiada? U mnie niewiele trzeba było ciachać, u niektórych krzakó zupełnie nic :woohoo:
JAk ja lubię takie pozimowe oceny.
Oby tylko ogrodnicy byli łaskawi :lev:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 10:26 #144625

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Miałem w weekend jeszcze odpoczywać, ale po lekturze Twoich dokonań moja ambicja nie wytrzyma takiego leniuchowania :lol: Myślisz, że róże można już rozkopcować? Ja wiem, że mamy połowę kwietnia, ale jakiego kwietnia :lol:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 10:35 #144631

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Paweł w weekend odpoczywać :ohmy: to mało jeszcze odpoczynku, pół roku :rotfl1:
E tam , e tam trzeba było zrobić porzadki, bo wiosna wymagająca bardzo :ouch: Rodzinkę na słoneczko wyciągnęlam i jakoś tak pomalutku :whistle:
Paweł rozgarnij różane kopce i zajrzyj co tam się dzieje ;) Nawet jak sie ochłodzi to nie na tyle aby umarzały, a jak wystartują pod kopcami :blink:
Opryski trzeba robić, wiec zdjęcie lub rozgarniecie kopców stało się koniecznością.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 10:44 #144636

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
u mnie już dziś leje, ale weekend ma być ładny więc też szykuje się do odparcia najazdu całego dziadostwa, które nękać lubi nasze maluchy :D Promanal mam już dawno za sobą, więc teraz akcja grzyb, sezon 2013 uważam, za rozpoczęty ;)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 10:45 #144637

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A co tam na grzyba zastosujesz?
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 10:55 #144643

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
Ja wczoraj i dzisiaj rano ściąłem resztki traw i przyciąłem jedną różę.
Odkryłem też większość roślin.

W sobotę reszta cięcia, sprzątania i nawożenie iglaków. Czyli w sobotę robię to co wszyscy :silly:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 10:55 #144645

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Patrzcie,patrzcie jaki ogrodowy skowronek-pracuś z Joli
ale mi kota pogoniłaś,jak wpadne do ogrodu to prawdopodobnie do domu nie wroce juz ;)
Tylko niebo kapryśne jak kobieta :P mnie wkurza,poczekam jeszcze chwile..

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 10:56 #144646

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
I po co ja w marcu trawnik grabiłam :jeez: , teraz już widzę, że czeka mnie powtórka z rozrywki, tylko sporo dłuższa :evil:
Naczytałam się o Twoich pracach, lecę nadrabiać u siebie :silly:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 11:05 #144652

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
pierwszy chyba zrobię Previcurem,
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 12:49 #144679

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Taaa, ogród bezobsługowy :eek3: Też kiedyś o takim marzyłam, ale teraz już zmądrzałam i wiem, że nie ma takiego!
Od dawna głoszę teorię, że taki średni ogród to praca na pełny etat :happy:
Widzę, że porządnie nadgoniłaś prace ogrodowe, ale i ja ostatnie dni nie próżnowałam ;) Na dzisiaj planowałam przycięcie wrzosów i róż okrywowych (na szczęście prace te już zmechanizowałam i tnę hurtowo nożycami do żywopłotu), ale od rana pada deszcz...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 19:53 #144810

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
pamelka wrote:
Teraz po kolei ...
... zimowe osłony zdjęte /klony palmowe mają już spore pąki, żaden nie zmarzł, metasekwoje także :wink4:/, iglaki odkopane ze śniegu, zdecydowana część różanych kopców zdjęta /róże startują na potęgę, pąki nabrzmiałe, niektóre pękły i pokazały się zaczątki listków/, oczywiście te różyczki przyciete, clematisy przycięte /startują jak szalone :woohoo: / i uporządkowane, rozmarznięte żurawki także wycięte do rozetek /takie biedne po zimie :cry3:/, lawenda przycięta, sasanki pozawione liści, za to zaopatrzone we włochate pąki
Widzę, że w stosunku do przodowników pracy mam spore zaległości... A co tam... Ja tyle czekałam na wiosnę, to teraz wiosna trochę poczeka na mnie... ;)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 20:23 #144832

  • tadzik59
  • tadzik59's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 31
Hej Jolu :)
W takim tempie jak w tego roku rośliny jeszcze nie rosły. Nic dziwnego ,kwiecień przecież. Korony jeszcze pod śniegiem wyrosły. Inne wczesnowiosenne ,, nie pierwszy raz , ale korony po raz pierwszy. Jola masz rację , trzeba wszystkie okrycia , kopczyki jak najszybciej ściągać. Ziemia mokra i jak się nagrzeje może być nieszczęście. To zaproszenie dla grzybów. Pąki na różach można szybko ''skasować'' , czym większe tym łatwiej odpadają.
Martuś , żurawki biedne ???? Moje jak nigdy , jakby zimy nie widziały. Najstarsze liście nieco zmasakrowane, ale po obcięciu nie widać nic. Od 13 deszcz zmusił mnie do odwrotu . Może jutro będzie lepiej.
Pozdrówka . Tadek
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.428 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum