TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :)

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 20:29 #144836

  • Roma
  • Roma's Avatar
Czytam te Wasze informacje o pracach ogrodowych i mnie nosi :evil: nic jeszcze na dworze robić nie mogę,nie dość,że leży śnieg na rabatkach to jeszcze dzisiaj zaczęło padać,może wreszcie ten deszcz rozpuści do końca śnieg.Wyjątkowo w tyle jestem z pracami w ogródku.Nie wiem kiedy ja to nadgonię. :( Jsk nie będzie padać to jutro na pierwszy ogień pójdą opryski olejowe i ewentualnie jak się uda rozgrabię kop[ce różycom
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 20:47 #144842

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Roma z opryskami olejowymi jeszcze zdążysz, nie ma co się spieszyć ,trochę chyba wszyscy przesadzają.
Liczy się efekt wykonanego zabiegu a nie fakt odbycia . Przez cały sezon wegetacyjny przychodzą do mnie SMS-y
o rozwoju każdej choroby ,na dzień dzisiejszy nie było żadnej informacji . Romciu , zdążysz ze wszystkim. :)

Jolu ,sory chciałam Romę pocieszyć :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 12 Kwi 2013 23:49 #144923

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Grześ myślisz, że pogoda powoli :think: U nas nadają opady :jeez: Skąd ja to nam :jeez:
Cały tydzien pogody, a kiedy wolne zonk :supr:
Tyle pracy a tu znowu klapa.
Markus mówisz niebo, jak kobieta ;) noooo moje niebo dzisiaj to nie kapryśną kobietę, a płaczkę żałobną przypomina :rotfl1: Nic się zrobić nie dało, nawet zdjęć :sick:
Może i dobrze, bo po wczorajszym doprawieniu aerobowym dzisiaj mam problem z podniesieniem szklanki :happy3: Diecię zaś jutro o poranku znowu na basen ciągnie :lol: Chyba się skuszę...
Marktio i co tam udało się dzisiaj wykonać ... przed deszczem :unsure: U mnie wygrabiona zaledwie większa część trawnika, tylko górne tereny jeszcze zostały, ale tylko dlatego, że tam wciąż łachy śniegu ... były :jeez:
Sylwek miałam dzisiaj pryskać, a tu deszcz lał całe popołudnie :angry: Może i dobrze, że nie zdążyłam przed nim :lol:
Previcur mówisz ... pomyślę.
Daluś czytałam u Ciebie o ogrodowych pracach, zazdroszcę bardzo, bo ja nie mam tyle czasu :oops:
Może w przysłym tygodniu wezmę ze dwa dni urlopu, aby podgonić prace :unsure:
Nożyce do żywołotu to jest to :woohoo: Czy można ciąć nimi trawy? Wówczas nie musiałabym kupować maczety :lol:
Dziękuję, że przypomniałaś mi o wrzosach :hug:
Marta może jutro Ci się uda, bo w niedzielę ... ;) :happy3: wiadomo.
Przodownikiem zaś zupełnie się nie czuję, to dopiero wierzchołek góry został ruszony :supr:
Tadziu miło że zajrzałeś ;) To prawda nigdy mi takie korony pod śniegiem nie urosły :)
Śnieg ustąpił wczoraj, patrzę, a one sporo ponad poziomem ziemi 10-15 cm :think:
Lilie podobnie zaczęły rosnąć, znaczy ten śnieg nie był taki zły ;)
Mam nadzieję, ze jutrzejsze przejasnienia pozwolą popracowac nieco. Czy będzie u nas wiosenna burza :think:
Romciu mam nadzieję, że i u Ciebie nareszcie ten śnieg zejdzie, padający deszcz tylko pomoże ;) Jest jednak pewnien problem. Po roztopach zaraz ziemia jest grząska, jak bagnisko :jeez: Nogi zapadają się po kostki, przynajmniej u mnie :supr:
Zgadzam się z Moniką najpierw rozgarnij kopce, a popryskać zdążysz. Tym bardziej, że i róże musisz potaktować miedzianem, a w kopcach przecież nie będziesz :happy-old:
Moniś dzięki za uwagę :hug:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 13 Kwi 2013 10:14 #144978

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zdążyłam raptem dwie taczki obciętych gałązek i uschniętych pędów wywieźć :jeez:
Niestety zdążyłam też zaobserwować straty jakie poczynił ciężki śnieg na moich młodych nasadzeniach :cry3: . Magnolia złamana wpół :placze: , połamany Palibin, młode azalie pozbawione pąków i całych gałązek z pąkami :cry3: , do tego poobgryzane przez psa lilaki (gdyby nie wysokie zaspy, w życiu by tam nie sięgnęła :evil: ), obgryziony tulipanowiec, o różach nie wspomnę :hammer:
Ale dziś pogoda i idę dalej działać :woohoo:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 13 Kwi 2013 20:48 #145114

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Ale tempo... No, ale na co czekać, skoro nadszedł dłuuuuugo oczekiwany czas prac w ogrodzie :) I co? Jak zawsze - człowiek w pracy - cudna pogoda. Wolne - wieje, leje i nie da się nosa wyściubić na zewnątrz.
Ech, jest bossssko :garden1:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 13 Kwi 2013 20:59 #145122

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Jola, do cięcia traw naprawdę świetnie nadaje się sierp! Tylko trzeba wypracować pewną technikę cięcia... Chyba mi się udało, bo dziś wycięłam wszystkie trawy i nie mam żadnego pęcherza na rękach! :lol: A zawsze były! Gdyby nie rany zadane przez róże, nie czułabym, że wiosna przyszła! :lol:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 13 Kwi 2013 22:01 #145173

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Markito tyle strat :cry3: szkoda, ale pamiętaj takie jest życie ogrodnika ;)
Zawsze trzeba się nastawić na straty, za to jaka radość, jak ich nie ma ;)
U mnie różyczki mniejsze ... w kiepskim stanie, chyba to nadmiar wody, bo z pewnością nie zima :jeez:
Izka dzisiaj różyczki miały swój dzionek :lol: Oporządzone, na opryski gotowe :) Chyba dzionek wolnego wezmę po niedzieli :think: A do tego, że weekend kiepski, tydzień wyśmienity przywycziły na ubiegłe lata chyba :jeez:
Marta wybieram maczetę :woohoo: niech się M wykazuje w kolejnych latach, bo teraz marudził, że ... :dazed:
A za niedługo dodał .... no ... no .... :happy4:
Ja te pęcherzy nie mam , ale zakwasy :blink: mam :rotfl1: a to dopiero poczatek.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 14 Kwi 2013 00:36 #145225

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A ja dzisiaj znowu zdołałam popracowac na działecze, oczywiście zanim deszczowe chmury przyedrowły za wschód ... znaczy od 8-mej do 17-tej :woohoo:
Więcej zatem niż dzień roboczy :dance:
Po porannny deszcyku pogoda się zrobiła znakomita ... oczywiście do czasu ;)
Biedny trawnik wygrabiony w całości, ale są części :jeez: .... zamienimy na poletko pod zestawik kawowy :lol:
Różyczki przycięte, czekają już na opryski - może jutro, jak pogoda pozwoli :think: Kulki już bez śniegu podobnie oczekują na opryski olejowe - również jutro, jak nie będzie wiało :jeez:
Do tego wszystkiego wybieram się jutro na forumowe spotkanko, więc czas się kurczy :devil1:

Zdołałam kilka fotek wykonać, więc pokażę ;)

Nieco uporządkowane ... choć tawnik w kiepskiej kondycji :jeez:








owady się uwijają :lol: spragnione po zimie ...




wiośni się, wiośni :dance:




i kulki już poczuły wiosenkę :dance:
Larix decidua Kerjca Mutation'


Pinus mugo 'Sunshine'


Abies pinsapo 'Aurea'


Pinus sylvestris 'Xavery'


Abies koreana 'Aurea'


i jeszcze ostatni raz w zimowej odsłonie Pinus mugo 'Winter Gold'
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2013 00:38 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 14 Kwi 2013 00:47 #145230

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Jolu, dopiero dwa dni bez śniegu w ogrodzie a u Ciebie już idealny porządek w ogrodzie. :supr3: :bravo:
Krokusy śliczniutkie. Żółte iglaki też. A z nornicami walcz bo jak się rozmnożą to będzie kłopot.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 14 Kwi 2013 00:51 #145231

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Romku dziękuję :hug: ale do porządku jeszcze daleko ;)
Pierwsze potrzeby najpierw.
Zauważyłam, że nornice u mnie ryją do ... marglu, a potem się wycofują :lol: Nie ma mocnych na mój margiel :devil1: ale w warzywniku, na nawiezionych rabatach już nie jest tak dobrze :blink:
Nie trafiły dotychczas, jak się zdaje do cebul, ale ... jak mniemamm to tylko kwestia czasu :sick:
Więc jak radzisz, walczyć będę :teach:

Kulki się budzą :woohoo: to będzie uczta :dance:
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2013 00:52 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 14 Kwi 2013 07:51 #145247

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Nie nadążam z porządkami u siebie, wszystko czeka, a pogoda jak na złość oczywiście w sobotę niedobra :angry: Będzie na pewno ślicznie w poniedziałek :angry: Mam zamiar odkryć róże.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 14 Kwi 2013 07:55 #145249

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jolu, widzę, że prace mocno do przodu u Ciebie :woohoo: . Ja też wczoraj miałam pracowity dzionek. U mnie dopiero połowa trawnika wygrabiona :jeez: . Za to pierwsze opryski poszły w ruch :woohoo: .

Przepiękne masz te łany krokusików :woohoo: . Dziś spojrzałam przez okno na moje - widać kolorek :dance: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 14 Kwi 2013 09:46 #145282

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Wszystko widzę Jolu masz juz wyporządkowane,wypielegnowane,roślinki tylko czekają na zazienenienie,przyrosty i rozkwitnienie ;) Krokusiki śliczne,i te iryski śliczne, :hearts: ja nie mam tych wczesnych :unsure: Chyba trzeba je sobie sprawić,bo ładnie wygladają :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 14 Kwi 2013 10:00 #145288

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
:eek3: :hearts: Joluś ależ wiosenka u Ciebie pełna parą to ja mam dwa tygodnie do tyłu. Kopce rozgrabić to rozumiem ale z cięciem to jeszcze sie wstrzymam u mnie forsycja ma leniucha chyba bo pąki nabrzmiałe ale kolorku jeszcze nie widać - to poczekam, teraz zapowiadaja ładnych pare dni może w końcu ruszy. Piękne masz iglaczki i wiosenne kwiatki od razu buziak sie śmieje do kolorków w ogrodzie. Bardzo podoba mi sie Twój murek masz tych metrów do pracy oj masz :ouch: ile to posadzić można. Wpraszam sie na kawkę na taki piękny zestaw (tylko podusie poproszę :whistle: a ja podrzuce coś do kawy :) . Pozdrawiam bardzo serdecznie :flower1:
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2013 10:01 przez Isia.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 14 Kwi 2013 10:34 #145304

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie widziałaś trawnika w kiepskiej kondycji :evil: , jeśli swój za taki uważasz :jeez:
Szkoda tylko, że te najgorsze miejsca nie są w granicach planowanych rabat, bo skopałabym po prostu zamiast wywalać trawnik, którego już po prostu nie ma :evil:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 14 Kwi 2013 11:30 #145319

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ewcia u mnie już pora była odgarnąć kopce. Niektóre róże mają już nowe pędy, nie paki tylko :) Zapowiadają 20 na plusie, a to wysoka temperatura.
A dzisiaj nici z oprysków, bo mokro :blink: Jutro pewnie będzie słonecznie :silly:
... zapowoadają nocne minusy :whistle:
Dorcia przy takich temperaturach krokusy rozkwitają z dnia na dzień, deszczowym rankiem zamnknięte ...





Do słoneczka otwierają kielichy, a spragnione owady kąpią sie zapamiętaniem w świezutkim pyłku :lol:



Aniu te iryski naprawdę cieszą po zimie, trzeba dokupić ;)
Pracy jeszcze wiele, to dopiero poczatek. Oby noce były łaskawe :lev:
Isiu zaprasam, zapraszam :hug: podusie się znajdą :lol: Wczoraj wypiłam pierwszą kawusię na tarasie, w przerwah pomiędy pracami :happy4: Kręgosłup juz nie młody :oops: to trzeba było wyprostować czasem i przejść się na tarasik :lol:
Pracy jeszcze dużo, tej nigdy nie brakuje, a chwościory ... jakże one ruszyły :jeez:
Umówiłam się na wtorek z fachowcem, tyo może nidługo i na ławeczce przyogniskowej będzie mozna przysiąść :silly:
Marta z trawą w tym roku jakaś masakra :jeez: M chcial; już nawozic, ale przecież najpierw trzeba napowietrzyć.

Zapomniałam wczoraj, więc dzisiaj ... korona :woohoo:

Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 14 Kwi 2013 12:03 #145331

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj mój trawnik tez tak źle wygląda :sick: .......muszę gdzieniegdzie dosiać bo to co teraz mam to katastrofa :jeez:
i chyba się w końcu przełamie i dam mu jakiś nawóz.....nigdy tego nie robiłam bo mam świniaka w domu a ona je trawsko z ogrodu i się lekko obawiałam czy jej nie zaszkodzi? :think:
najwyżej zostawię dla jej kawałek zaś reszta nawóz B)

moje róże też mają piękne pędy, kopce już częściowo rozgarnęłam no i chyba czas na zdjęcie osłon B)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 14 Kwi 2013 13:11 #145349

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Nieco uporządkowana?
No przecież to porządek idealny
U mnie bratki po 1,50...stokrotki 2...prymulka i niezapominajka po 2,50
Rękawice mam takie fajne ze skórką od wewnątrz, i kolce przez nie nie przełażą
Piękny ten irysek i krokusy
Joluś a jak tam MW po zimie?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.397 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum