TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem 2013 :)

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 07:49 #144061

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Mnie w rozgarnianiu kopców wczoraj burza przeszkodziła. Ale dzis juz koniecznie.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 07:53 #144062

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja już się nastawiłam, że w sobotę ciacham róże. Forsycja zaraz mi zakwitnie :woohoo: . Muszę tylko powtórkę z teorii cięcia sobie zrobić :tongue2: .

Jolu pokaż te zadoniczkowane, nowe skarby :happy-old: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 09:08 #144087

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka to prawda, róże puszczają się na potęgę, trzeba więc zdjąc kopce i pryskać od grzybów najszybciej, jak się da.
Wczoraj zmachałam się bieganiem z wiaderkiem ziemi kompostowej w tę i z powrotem :jeez: Dzisiaj rano zamówiłam taczkę i szpadelek :rotfl1:
Ale i clematisy już czas ciąć :supr: pąki pęcznieją i nowe pędy pchają się na świat wszedzie tam, gdzie tylko zszedł śnieg.
Takie popołudnie w ogrodzie to jest to :lol: depresji niet :dance:
Żurawki cięłam dosyć sporo, jednak ta gruba warstwa śniegu, a potem duża ilość wody nadwyrężyły ich kondycję :oops: Nowe listki jednak już wystartowały.
Miodunki za to są u mnie, jak kapcie :blink: JAk pozbierać ten szlam :think:
Dorcia z moich pierwszych obserwacji wynika, ze cięcia będą w wielu przypadkach kosmetyczne :woohoo: Oby tak się utrzymało. Kiedy ciąć :think: Chyba właśnie w weekend.
Roślinki od P. Marka w werji podziemnej były :silly: nie ma co pokazywać doniczek chyba ;)

Edit.
A wiecie ... pracy tyle, że nie zdążyłam aparatu ze stolika wziąć i cyknąć fotek :jeez:
Może dzisiaj :whistle:
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2013 09:09 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 09:10 #144089

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
U mnie zurawki tez zdechlaki. Zastanawiam się czy od razu nie porozdzielac na sadzonki. Myslę, że powinny szybko sie ukorzenic i ruszyć z kopyta. Jak sądzisz?
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 09:14 #144094

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka też się nad tym zastanawiałam, bo zauważyłam, że niektóre się zestarzały po prostu :supr:
Dodam jeszcze, że przy pospiesznym cięciu udało mi się :hammer: kilka krótkopędów ułamać. Włożyłam do donicy.
Planuję najpierw usunąć stare liście, a potem wziąć krótkopędy.
Teraz w domu już takie zagęszczenie donic i skrzynek, że nie dam rady upchnać :silly:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 09:15 #144096

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Na doniczki to ja mam szklarnię :dance:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 09:20 #144101

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ha :) a ja mam tunel :silly: jeszcze w pudełku :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 09:24 #144105

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jolu, a czy ja teraz - po tym pierwszym sezonie, nie powinnam przyciąć róż jakoś drastyczniej? :think:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 09:31 #144108

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Nie tnij tyle ile potrzeba, zgodnie z wytycznymi.
Zmarznięte i krzyżujące się gałązki, nad pąkiem.
Za to clemki zależnie od wieku, w pierwszym sezonie krócej, potem coraz wyżej ;)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 09:35 #144111

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Jolu piękne wiosenne kwiatuszki już u Ciebie się pokazały.... u mnie jeszcze śpią....ale mam nadzieję, że już lada dzień coś kolorowego przyciągnie wzrok na rabatce :P Niech tylko resztki śniegu zejdą, to ciepełko spowoduje, że kwiaciorki zaczną kwitnąć na wyścigi :P
Ja teraz kibicuję forsycji, żeby jak najszybciej zakwitła B) :P można będzie ruszyć do różyczek :happy:
Z powojnikami faktycznie to już najwyższy czas..... u mnie niektóre jeszcze zasypane śniegiem, ale kilka odkrytych i chyba dziś przebrnę przez zaspy i je ciachnę :P
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 10:27 #144136

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dzięki :flower1: . Co do clemków, to wiem, bo to mój nie pierwszy sezon ;) , ale różana przygoda dopiero co rozpoczęta, a ja nie należę do powściągliwych w cięciu :whistle: , więc wolę, żeby mnie ktoś zawczasu przystopował :happy: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 11:51 #144173

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aga ja przez zaspę zajrzałam a tam Purpurea Plena Elegants z ziemi wychodzi, na ubiegłorocznych pędach pąki, a przed nią pół metrowa zaspa :supr: Chyba takze dzisiaj ją przeskoczę :rotfl1:
Brateczki nabyte ... biało-fioletowe, tak więc trzymałam się konwencji :silly: Żadnych wybryków.
Pani w centrum powiedziała, że dzisiaj idą, jak świeże bułeczki :dance:
Dorcia wiem, że nie jest Twój pierwszy sezon, ale ja tak z rozpędu :lol:
Z różyczkami sobie poradzisz :hug:
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2013 11:55 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 12:09 #144183

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Jolu czekam z niecierpliwości na brateczkową sesję B) :P ..... i podziwiam konsekwencję i silną wolę :whistle: :happy: u mnie z tym baaaardzo słabiutko :oops:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 12:11 #144184

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aguś mam wrażenie, ze ziemia w skrzyniach jeszcze nie rozmarzła :think: strona północna, ocieniona :think:
Nic to poczekają do weekendu na swoją kolejkę :lol:
A u nas ceny bratków od 2,20 do 2,50 :wink4:
Ponoć w Biedronie były po 1,59 B)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 12:31 #144192

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
U mnie ceny podobne, na targu po 2,50. Na szczęście u ogrodnika można kupić taniej :P
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 12:55 #144199

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jolu, życzę Ci pięknego weekendu, który pozwoli na ogrodowanie :)
U mnie już wiosna pełną gębą, dzisiaj 15 stopni! A ja już czuję po wczorajszym dniu każdą kosteczkę i każdy mięsień ;) Wczoraj był u mnie pan, który robił porządek z drzewami i krzewami, a ja sprzątałam za nim. Matko, ile mam teraz gałęzi, liści, suchych badylków do spalenia :eek3: Ale ogród powoli zaczyna przybierać ludzki wygląd :dance:
Dzisiaj mam w planie przycinanie wrzosów i róż okrywowych;M. będzie mi musiał pomóc nożycami do żywopłotu, bo sekatorem to nie uporam się z tym do maja :whistle:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 15:47 #144245

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja mam po drodze do Lublina ogrodniczy, który dziś wywiesił wielki baner BRATKI PO 1,50 :woohoo:
W dodatku widziałam też stokrotki, a nie mam czasu, żeby tam się zatrzymać, choć zaraz znowu do Lublina jadę :crazy:
Ale jutro nie odpuszczę :evil:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2013 11 Kwi 2013 23:32 #144503

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aga może i u nas można, ale ... nie wiem, gdzie szukać :lol:
Daluś wiem o czym mówisz :hug: Cięlam disiaj nieco i musialam wewać M na pomoc, bo jak tu sobie poradzić z miscantami :blink: Normalnie hardcore :lol: Musze akupić maczetę ostrą i poręczną :happy3:
Nie ma tego złego, wspólna praca do tego jeszcze synio pomocny wielce, po obietnicy, że wszystko co zetniemy spalimy na końcu w ognisku :rotfl1:
I u mnie bylo dzisiaj wiosennie, 13 stopni w cieniu :lol: Żyć, nie umierać :happy4:
Markito jak to nie stanąć przy takiej okazji :supr: ja się zatrzymalam przy cenie 2,20 :wink4:
Do zobaczenie w niedzielę, będę :woohoo: Tym razem śnieg już nie pomiesza szyków :rotfl1:


Zdjęc niestety nie posiadam, nie było wczoraj, ani dziś czasu na cykanie :oops: Pracy tyle, ze ... sami wiecie.
Tak wiec obowiąkiem kronikarza napiszę po krótce co udało mi się wczoraj i dzisiaj robić /nie dotyczy rabaty północnej, marzniętej na kość i w śniegu jeszcze całej :supr: /.
Od 16 z minutami do wieczora, choć ten coraz później :lol: wcale nie ma tak wiele czasu, jakbyśmy potrzebowali, aby uporządkować rabaty po zimie.
Trawnik w stanie katastrofalnym, ale mokry, jak ... :jeez: spleśniały i co tam jeszcze. Może jutro uda się go wygrabić. Dodatkowo nornice postanowiły tej zimy wyryć wiele korytarzy pod nim, więc dziury, dziury i jeszcze raz :club2:

/koty marcują pod ogrodzeniem, słuchać się nie da :crazy: tym także miesiące się pomyliły :rotfl1: /

Teraz po kolei ...
... zimowe osłony zdjęte /klony palmowe mają już spore pąki, żaden nie zmarzł, metasekwoje także :wink4:/, iglaki odkopane ze śniegu, zdecydowana część różanych kopców zdjęta /róże startują na potęgę, pąki nabrzmiałe, niektóre pękły i pokazały się zaczątki listków/, oczywiście te różyczki przyciete, clematisy przycięte /startują jak szalone :woohoo: / i uporządkowane, rozmarznięte żurawki także wycięte do rozetek /takie biedne po zimie :cry3:/, lawenda przycięta, sasanki pozawione liści, za to zaopatrzone we włochate pąki :woohoo:

uffff :happy4:

Palce pocięte, bo kto tnie trawy bez rękawic :club2: i podrapane, bo rękawice nie zabepieczą dostatecznie przed różanymi kolcami :blink:

To tak pokrótce, jutro, jeśli pogoda powoli - opryski ;)
Cała reszta porządkow później, najpierw najpilniejsze.
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2013 23:35 przez pamelka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.308 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum