TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI 2013

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 04 Lut 2014 21:34 #221666

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Ładna kolekcja azalii o różach nie wspomnę :happy4: okrywasz je na zimę.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 05 Lut 2014 08:44 #221731

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta czytam i czytam, ale jakoś nie znajduję szczegółów odnośnie wiosennych zakupów różanych :search:
Ciekawa jestem na co tam się skusiłaś ;)
Rozsądek w zakupach :whistle: pamiętasz pierwszy różany szkółking? Pamiętasz, jak nie kupiłaś i żałowałaś? Szaleństwo jest właśnie po to żeby potem nie żałować :silly: :wink4:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 07 Lut 2014 16:51 #222281

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorotko ja cały czas mam w pamięci Twój krzaczor Irenki :woohoo: , zapewne z czasem będę musiała swoją przesadzić, bo aż tyle tam miejsca nie ma :wink4:

Dorcia ja mam wciąż tę samą jedną cannę, która jak do tej pory ani razu nie kwitła :angry: (dwa sezony :hammer: ). Dlaczego jeszcze jej nie wyrzuciłam :jeez: , może jesienią zamierzałam dać jej trzecią - ostatnią szansę :evil:
Zimowych fotek będzie chyba coraz mniej ;) , śnieg topi się błyskawicznie :woohoo:
Jeszcze słówko w sprawie Tuscany, o której ostatnio była dyskusja u Grzesia ;) . Gdyby ta róża była dostępna w którejkolwiek szkółce, którą razem odwiedziłyśmy - już byś ją miała :happy3:

Piotrze no jakoś tak niesprawiedliwie większość śniegu spadła na lubelszczyznę :rotfl1: , trochę na suwalszczyznę ;) , a reszta regionów pokrzywdzona ;) . Ale gdyby na tym zima miała się zakończyć, to chyba nie żałujesz :silly: ?

Aniu azalie wielkokwiatowe szczerze polecam :woohoo: , nie wymagają tyle zachodu co rh, łatwiej w naszym klimacie je uprawiać, a wiosną w sklepach można dostać piękne ukwiecone roślinki :dance: , niedrogo w dodatku ;)

Marysiu to faktycznie ciekawe gdzie swoją kupowałaś :think: , ja ostatnio oglądałam w rozarium, ale ciągle się waham po tylu skuchach :angry:

Marto oczywiście, że już parę sukcesów odniosłaś :hug: , zawilce zamówione, a jakże :happy3: , ale na obuwiki na pewno nie dam się namówić :rotfl1:

Kasiu bieli z dnia na dzień ubywa ;) , żeby jeszcze tylko przestali straszyć powrotem zimy w lutym :jeez:

Aniu witam kolejną lubelankę w wątku :bye:
Azalii mam zaledwie kilka ;) , na razie żadna kolekcja :P . Róż trochę więcej, ale i większa dostępność fajnych odmian :silly: . Azalii nie okrywam niczym, a róże mają po prostu kopce, to wszystko :lol:

Jolu na razie zrobiłam jedno zamówienie różane u ...Ćwika :supr: :3 szt. Big Purple, 2 szt. Knirps :woohoo: i 2 szt. Flirt - piękna miniaturka :hearts:
Jeszcze szykuję zamówienie do Floribundy oczywiście ;) , ale nie mogę się zdecydować :tongue2: . W każdym razie niewiele, jakieś 7 sztuk :wink4: :whistle:
Oczywiście, że pamiętam tamten szkółking i nie kupioną OLd Port :hammer: , a New Imagine, którą wtedy wzięłam - wzięła i zmarzła :angry:





Zima w odwrocie :silly: , przynajmniej na razie :silly:
Ptaki w lesie i okolicy zupełnie inaczej już śpiewają :woohoo: . W moim niewielkim lasku "podgrzybkowym" ;) jest mnóstwo dzięciołów, więc zwykle spaceruję z głową zadartą do góry i doprawdy nie wiem jak to się stało, że dopiero wczoraj dostrzegłam coś jakby "czarcią miotłę" :dazed: :think:


Zdjcie0046.jpg



Zdjcie0048.jpg


Zdjęcia niestety fatalne, bo miałam tylko telefon :oops: , muszę się tam wybrać z aparatem, ale z moim standardowym obiektywem też za wiele nie zdziałam, bo sosny wysokie, oj wysokie :jeez:

Innym razem zapuściłam się dalej niż zwykle i znalazłam ogromny, samotnie rosnący krzak róży, nie wiem jakiej, zwykłe caniny rosną nieopodal i wyglądają inaczej :think:


Zdjcie0030.jpg



Zdjcie0032.jpg


Już nie mogę się doczekać, kiedy pójdę tam w czerwcu i zobaczę jak kwitnie :woohoo:

Fotki powyższe nie dość, że słabe, to jeszcze ponure, więc dla kolorku dziś bodziszki :hearts:


DSC_6009.JPG



DSC_6285_2014-02-07.JPG



DSC_5858_2014-02-07.JPG



DSC_5864.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, piotrek_ns

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 07 Lut 2014 17:13 #222284

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No ja na takie widoki w lesie liczyć nie mogę... bo nie mam zwyczaju patrzeć do góry :rotfl1: .

Ja już Ci proponowałam kłącza kann - moje kwitły wszystkie :P - ale się opierasz :tongue2: . Wiem, kolorystyka nie Twoja :tongue2: (żółty, czerwony, pomarańczowy) .

Na Tuscany zapoluję - jeśli Ty gdzieś będziesz widziała to daj znać ;) . Muszę ją mieć :happy-old: .


I jeszcze do opadów śniegu się odniosę... oprócz Lubelszczyzny i Suwalszczyzny spadł na moje podwórko w ilościach dosyć dużych :funnyface: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 09:41 #222406

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dzień dobry Marto :bye:
w ten poranek sobotni,trochę u mnie szary,mokry,smutny i bury :flower1:
Bodziszki ma juz piękne kępusie,Ja mam tylko 2.
Ale może jeszcze jakiś zafuduja sobie,u ciebie pieknie sie prezetują :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 15:55 #222505

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Marto, róża którą podarowałaś Romie, toż to cud natury, wspaniała!!! :woohoo: Zresztą zdjęcie też. Cóż to za odmiana, czy jest nowością? Bardzo podobną kiedyś miałam, niestety wymarzła. :dry:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 17:29 #222541

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia ale zimą grzybów w lesie nie ma :silly: , można śmiało podnieść głowę :happy3:
Za canny dziękuję, moje preferencje kolorystyczne wciąż nie uległy zmianie :happy4:
Co do Tuscany, czekam aż Grześ mi odpowie gdzie kupił swoją ;)

Aniu rano dość ponuro było, ale potem pogoda się poprawiła, prawda?
Bodziszki to kolejne roślinki, które polecam gorąco :woohoo: . W dodatku szybko się rozrastają i na wiosnę z pewnością będę mogła się podzielić :hug:

Beatko witam nowego gościa :bye:
Ta róża to Augusta Louise, absolutnie zgadzam się z Tobą, że to wspaniały cud natury :woohoo:
To dość popularna odmiana, żadna ostatnia nowość :P


DSC_6899.JPG



DSC_6900.JPG
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 17:53 #222550

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Auguste Louise mam u siebie, uważam ją za najpiękniejszą spośród moich róż. Jednak ta na zdjątku u Romy wygląda jakoś bardziej różowo, doskonale. :flower2:

Pozdrawiam i zapraszam latem :bye:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 18:06 #222556

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta, a kto by mi kazał iść w zimę do lasu :dazed: :rotfl1: - no chyba, że po chrust :happy3: .

Jak już Grześ napisze (a ja bym przeoczyła) to daj znać gdzie ta meta na Tuscany :happy: .

Dziś było u mnie +8st, śnieg topnieje w zastraszającym tempie :dazed: - wolałabym, żeby jednak poleżał. A jak u Ciebie? Dużo jeszcze go masz?
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 19:08 #222579

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
A skąd wrażenie, że ja na cokolwiek namawiam? ;)
No i znalazłaś czarcią miotłę! :woohoo: A ta sosna to wygląda tak cherlawo, że chyba wystarczyłoby lekko popchnąć, żeby się przewróciła... ;)
Marta, ja też znalazłam taką czarcią miotłę, no z okna samochodu ją wypatrzyłam, ale nie ma się co podniecać, na sylvestriskach to raczej nic ciekawego.. :(
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 19:11 #222582

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Iglaki to generalnie nic ciekawego! :funnyface: :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 19:23 #222588

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Muszę zaprotestować :club2:

Artamko, co własna miotła to własna, nie marudzić! :hammer:

Markito, ten płaski bodziszek to może 'Max Frei'? Powiedz,że tak, bo domówiłam :devil1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 19:32 #222591

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Nie musisz, Siberko... nie musisz! :happy3: I nie przemęczaj się ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 19:44 #222599

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
gorzata wrote:
Iglaki to generalnie nic ciekawego! :funnyface: :rotfl1:
A ja chciałam spytać, czy jest jakiś alternatywny przycisk dla "Dziękuję" :rotfl1:
Siberko, trzeba wprowadzić, żeby się nie przemęczać! :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 19:48 #222600

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Martulu... też masz nóżki za krótkie? :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): artam

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 20:13 #222608

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
artam wrote:
A ja chciałam spytać, czy jest jakiś alternatywny przycisk dla "Dziękuję" :rotfl1:
Jest tyko zgłoś moderatorowi :devil1: Odpowiedzialny za dział moderator może usunąć :devil1: złośliwy post ;-)
Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2014 20:13 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 08 Lut 2014 20:34 #222619

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Beatko tamto zdjęcie u Romy było robione w innym oświetleniu, pewnie po zachodzie słońca i stąd te różnice w kolorze ;)
W Twoim ogródku już byłam, ale się nie zdążyłam wpisać, postaram się szybko nadrobić :kiss3:

Dorcia ja tam chodzę do lasu w każdą porę roku, bo lubię :silly: , a jak mój pies lubi :woohoo:


Zdjcie0035.jpg



Zdjcie0040.jpg


O Tuscany doniosę jak tylko coś się dowiem ;)
U mnie dziś też było +8* i też topnieje :dry: . Niby nie nadają powrotu zimy, ale czułabym się pewniej, gdyby jeszcze poleżał :think:

Marto być może użyłam niewłaściwego słowa :whistle: , jakby zatem nazwać ten rodzaj perswazji :whistle: :happy3:
Ta sosna tylko u góry tak cherlawo wygląda, dół ma całkiem solidny :rotfl1: . Boję się tylko jednego, w tym lasku czasem tajemniczo znikają całe drzewa :huh: , zostaje ścięty pieniek, a reszta znika gdzieś :dazed: . Jak by mi ktoś wyciął tę sosenkę i nie zobaczę z bliska tej miotły, to się wkurzę :evil:
Wiesz, ja nawet z daleka widzę, że to niezbyt oryginalna miotła ;) , ale jest moja :woohoo:

Gorzatko wiesz chyba, że moje serce bardziej do kwiatów należy ;) , ale mimo to fajnie pomyśleć o własnej czarciej miotle :happy4:

Siberko dobrze prawisz :hug: , co własna miotła, to własna :P
Ten płaski bodziszek akurat bez nazwy kupowałam, ale jest bardzo prawdopodobne Twoje przypuszczenie ;) . Jednakowoż gdybym się myliła :happy3: , chętnie się podzielę, bo rozrasta się w postępie geometrycznym :silly:

Do dyskusji niżej odniosłam się w swoich wypowiedziach ;) :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 09 Lut 2014 13:45 #222817

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Psinka szaleje w śniegu podobnie jak mój, szuka pod nim zwierzyny... :rotfl1:
Bodziszek na ostatniej fotce prześliczny, czy to o tym piszesz powyżej??? Takiego muszę mieć. :wink4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.502 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum