TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI 2013

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 19:25 #224156

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
markita wrote:
hostka a jakże nazwę posiadała, ale jej w ziemię nie wetknęłam, no i zapomniałam :hammer: . Mogę ewentualnie podać Ci 7 nazw, bo tyle zamawiałam, może coś dopasujesz


Skąd ja to znam..... :rotfl1: :happy2: :happy3: :happy4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 19:47 #224168

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Marta ,skąd bierzesz takie pelargonie? Ta pierwsza zwłaszcza piękna...

Pelargonie są fajne, bo wytrzymają do listopada i jako tako znoszą brak wody.
Często miałam za oknem te zwisające i one były najlepsze na parapety.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 20:05 #224174

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
markita wrote:
Nie dała jej sobie odebrać :jeez: , zeżarła całą :angry: , a teraz dwa dni już załatwia się pszenicą :whistle: :hammer:
:rotfl1: A tłuszcz się odkłada! :happy4: Do robienia brzuszków ją zagoń! ;)
A pogryzione te ziarenka bardzo? Bo może jeszcze wyrośnie! :rotfl1:
Marta, ja już ziemię do wysiewów mam kupioną, a dziś przyszły nasiona i jak tylko jakieś dzienne światło uda mi się w domu zobaczyć, będę siać! I nie ma, że za wcześnie! Znów czuję nieodpartą potrzebę! :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2014 20:09 przez artam.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 20:46 #224194

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
A, sorry, to u Dorotki na bogato ma być :devil1: chyba że znów coś pomyliłam :whistle:

Dawaj te 7 nazw, drogą eliminacji ze dwie się odrzuci i już będzie mniej więcej coś wiadomo B)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 21:41 #224227

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wandziu cieszę się, że Ci się podoba :hug: , zapraszam częściej :P
Pelargonie trzymam w piwnicy, która ma jedno niewielkie okienko, więc słońca te moje pelargonie za wiele nie widziały tej zimy :happy3: . Ale i tak są trochę wyciągnięte ;)
Ja na jeżówki napaliłam się w poprzednim sezonie, ale po serii pomyłek w odmianach :angry: jakoś się zniechęciłam do nich :dry: . Bezproblemowe są te zwykłe tylko, co pięknie widać na fotkach :silly:

Jolu pochlebiam sobie, że cytat ze zdjęciem odnosi się do słówka "angielskie" :P :happy4:
Mam nadzieję na dużo siewek liatry w tym roku :fly: i będę rozsadzać :woohoo:

Danielo pelargonie kupowałam w najbardziej "pelargoniowym i fuksjowym" ;) sklepie www.fuchsiahybrida.pl/. Z trzech malutkich sadzonek uzyskałam trzy ogromne krzaki pelargoniowe :woohoo: , po jednym na całkiem sporą donicę :silly: . Ponieważ nie mam tyle donic, żeby zagospodarować wszystkie szczepki (a ponoć ukorzeniają się bez problemu :lol: ) , chętnie się podzielę moim nadmiarem :hug: . Podaj tylko adres i powiedz, które Ci się podobają ;)

Marzenko moja Appleblossom ma jednokolorowe liście. Pozostałe odmiany to Australian Pink i Plum Rambler. Miałam też zwisające w trzech kolorach, ale wyrzuciłam po sezonie, bo jakoś mnie nie zachwyciły :dry:
Chyba muszę zacząć robić jakąś inwentaryzację donicową :rotfl1:

Dorcia cieszę się, że niespodzianka się spodobała :hug: , trafiłam przypadkiem na sklep, gdzie serwetki były podzielone na kategorie kolorystyczne :woohoo: . Zwariowałam po prostu z zachwytu i musiałam jakoś dać temu ujście :happy3: . A pojedyncze wzory przysłała mi Magdala :lol: , zostawiłam sobie kurki i kotka :wink4: , a resztę Ci wysłałam :silly:
Potrzeb żadnych nie mam, no chyba, że coś zobaczę u Ciebie i zapragnę :funnyface:
Dziś dopiero udało mi się nabyć odpowiednie wypełnienie do doniczki od Ciebie :woohoo:


DSC_8993.JPG


Paweł trochę to może i śmieszne ;) , ale generalnie wkurzające :evil: . Oczywiście wkurzam się na siebie :jeez: , bo co innego jak kupujesz bez nazwy, ale jak kupujesz w pewnym miejscu i nie wsadzisz znacznika :hammer: . A ja się zupełnie na hostach nie znam :oops:

Magdo link do sklepu w odpowiedzi dla Danieli ;) , ale po co zaraz kupować :happy3: , ja się chętnie podzielę, chcesz tylko tę pierwszą? Miałam tez zwisające, ale wszystkie wyrzuciłam :huh:

Marto tłuszczyk wchłonęła cały :evil: , niby, że zima i pies robi zapasy :evil: . Ziarenka zupełnie nie pogryzione i mają szanse wzejść w trawniku :rotfl1:
Masz już ziemię :ohmy: , no to mnie przegoniłaś :happy3: , ja dopiero jutro się wybieram. Nawet kobei jeszcze nie posiałam, zgroza :happy3:
A co będziesz siać? Bo pomidory, to ciocia chyba :wink4: ?

Siberko znaleźć tę mikroskopijną karteczkę z zamówieniem też nie było łatwo :rotfl1: , ale udało się :silly:
Zamówiłam wtedy: Fragrant Blue, Radiant Edgar, Van Wade, Wirlwind Tour, Fire Island, Green Cups i Tokudama.
Na pewno to nie Tokudama, bo pamiętam, że miała być największa ;) i chyba nie Radiant Edgar :think:
Dla ułatwienia, albo utrudnienia, jak wolisz :happy3: pokażę Ci inne z tego zamówienia :whistle:


DSC_5949_2014-02-13.JPG



DSC_5950_2014-02-13.JPG



DSC_5952_2014-02-13.JPG



DSC_5953_2014-02-13.JPG



DSC_5954_2014-02-13.JPG



DSC_5955_2014-02-13.JPG


Wszystkie fotki z maja 2013, widać, że to maluszki :oops:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 22:11 #224244

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Padam Ci moje typy :-)
Tamta na poprzedniej stronie to może jednak 'Radiant Edger'
W poprzednim poście:
1. Wirlwind Tour
2. ?
3. Green Cups
4. Van Wade
5. Fire Island
6. ?
Teoretycznie któraś z niebieskich to Fragrant Blue, ale raczej nie wyglądają na to :think:
A która Tokudama? Raczej nr 2, albo 6 :devil1:

Oczywiście z każdym rokiem będą łatwiejsze do zidentyfikowania :-)

Pola świętą prawdę mówi, że identyfikować maluchy to jak grać w totolotka, z tym że co innego identyfikować obce maluchy, a co innego dopasować do konkretnych nazw.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2014 22:19 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 22:19 #224245

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
A to w takim razie dziękuję i Tobie i Magdzie :flower1: .
Może uda mi się wrzucić fotkę ostatniego wytworka (robionego na zajęciach z deku).

Wypełnienie doniczki zdecydowanie ładniejsze :wink4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 14 Lut 2014 10:06 #224317

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Hosta nr 2 to w/g mnie Love Pat ............6 ????
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 14 Lut 2014 10:13 #224319

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Nie mów, Markito, że już później host nie fociłaś :devil1:
Dawaj zdjęcia z lipca :-) lub dowolne!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 16:58 #225072

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Cudna biała miniaturka-różyczka. Mnie się udało tylko jedną przetrzymać w gruncie. Ma już trzy lata i ładnie się rozrosła. Ale swoją kupiłam jesienią. Teraz też chodzę po marketach i spoglądam na różyczki, ale na razie dzielnie się powstrzymuję.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 17:03 #225073

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Wanda, ja mam w gruncie chyba z 5 miniaturek - i chyba tylko jedna pójdzie wiosną do kompostownika :whistle: . Trzy rosną już dwa lata i pięknie co roku kwitną :woohoo: . U babci też chyba ze dwie od kilku lat rosną i mają się świetnie ;). Moim zdaniem nie ma co się bać :wink4: - trzeba kupować :devil1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 17:08 #225079

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Dorcia, a o jakiej porze roku przenosiłaś je z doniczek do gruntu?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 17:26 #225093

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Wszystkie moje były sadzone wiosną - pierwsze trzy dostałam na imieniny (w lutym) i sadziłam pod koniec kwietnia. Kolejne sama dokupiłam kolejnej zimy i też wiosną trafiały do gruntu :) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 17:33 #225096

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Siberko dzięki za chociaż częściową identyfikację :thanks: . Hosty kupowałam w funkia.pl, więc na pewno są zgodne odmianowo, tylko może ten ich wiek młodzieńczy utrudnia identyfikację :wink4:
Jak napisałaś później o tych fotkach z lipca, to zaczęłam szukać :whistle: . I sama nie wiem, jak mam się do tego przyznać, ale w zdjęciach z całego sezonu znalazłam jeszcze tylko ...dwie fotki :oops: :oops:
Nie bij :oops: , w przyszłym roku się poprawię :fly:
Jedną znalazłam z czerwca, to ta problematyczna hosta nr 2 kwitnąca


DSC_6689.JPG


a drugie zdjęcie, to cała mini rabatka hostowa z sierpnia, widać u góry pod bukszpanami tę hostę nr 2 całą przypaloną :jeez: . Na całej rabacie słońce pojawia się dopiero po 14, ale dla niej i to było za dużo. Poszła jesienią w całkowity cień. A ta szóstka też niewiadoma pamiętam, że bardzo się zmieniła w trakcie sezonu, ale żadnej fotki na dowód nie mam :oops:


DSC_7652.JPG



Dorcia ależ nie ma za co :hug: , tylko masz obowiązkowo zamieszczać fotki swoich dzieł :woohoo:
Ja zwykle nie kupuję takich róż w marketach, ale po prostu musiałam wypełnić tę piękną doniczkę :happy4: . Mam teraz nadzieję, że zachowa się w porządku i wytrwa w ogrodzie :lol:

Mirko Love Pat nie zamawiałam :dry: , a z tego co pisałyście w wątku o sprzedawcach, w funkia.pl podchodzą solidnie do znakowania odmian :think:

Wandziu korzystając z atrakcyjnych promocji z okazji Walentynek ;) nabyłam sobie tę miniaturkę do doniczki, którą sprezentowała mi Dorcia :P . W sezonie też ją wysadzę do ogrodu i mam nadzieję, że przetrwa jak u Was :hug:



Wczoraj było już tak słonecznie, tak ciepło, tak wiosennie :woohoo: , że rozpoczęłam wiosenne porządki :dance:
Na początek niewiele, przycięta katalpa i brzoza płacząca pod tarasem, a także kilka hortensji. Potem całą godzinę zadeptywałam nornicowe korytarze :evil: :hammer: . Że też nie ma sposobu na te cholery :mad2: (trucizn nie używam ze względu na swój inwentarz ;) ). Dziś przycięłam sporą już wierzbę mandżurską, wsadziłam do donicy moją jedyną cannę :evil: i posiałam kobeę :dance: .
Tak więc niby sezon rozpoczęty ;) , ale nowy wątek z pierwszym TEGOROCZNYM kwiatkiem otworzę :happy4:

Fotki wczorajsze :P


DSC_8997.JPG



DSC_8998.JPG



DSC_8999.JPG


Po ogniku widać dokąd leżał śnieg w największe mrozy ;)


DSC_9000.JPG



DSC_9001.JPG



DSC_9002.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 17:40 #225098

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Po ogniku widać też jaką świetną śnieg jest dla roślin ochroną :huh: ... nie wierzyłam, że aż taką :dazed: .

Posadziłaś już kanny i już siałaś ... boszzzz znowu w tyle jestem :tongue2: , bo ja nadal nic :whistle: (tylko te serwetki :rotfl1: ) .


Marta na kiedy Wy planujecie ten szkółking wiosenno-różany?


I jeszcze pytanie, to ostatnie zdjęcie to kiedy było robione? :think:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2014 17:42 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 17:46 #225101

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A co? Będziesz się domagać nowego wątku? :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 17:48 #225102

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia nie canny, tylko cannę, jedną :evil: . Mam ją już dwa lata i jeszcze nie kwitła :evil: . Mam nadzieję, że jest wystarczająco wcześnie, żeby mogła zacząć wegetację i zdążyć zakwitnąć w tym roku :hammer: . A potem wreszcie z czystym sumieniem ją komuś podaruję :rotfl1:
Szkółking jeszcze nie jest zaplanowany szczegółowo ;) , choć jeśli wiosna zamierza się utrzymać, to może będzie to możliwe już w połowie marca? :woohoo: . Jak masz jakieś plany, to dawaj, będziemy uwzględniać :kiss3:

Ostatnie zdjęcie wczoraj robione :lol:

Edit: już widzę do czego to zmierza ;) . Ten ciemiernik jest zeszłoroczny, bo on zakwitł już w grudniu, tylko przeleżał pod śniegiem :funnyface: :rotfl1:

Gorzatko ależ Ty czujna jesteś :silly: , Twój synio to ma z Tobą przechlapane :happy4:
To stary kwiatek :funnyface:
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2014 17:51 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 17:58 #225106

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Gosia dokładnie wyczuła intencje ukryte w ostatnim moim pytaniu :devil1: .
Marta wykręcasz się - pierwszy kwiatek w ogrodzie jest :happy-old: .

W połowie marca to na pewno mam imieniny Teściowej Krysi - ale ona od 24.02 do 17.03 będzie w sanatorium, więc nie wiem kiedy (i cz w ogóle) będzie robiła imieniny.
(Słowo daję to byłaby przesada, gdybyście znów ustalały termin pod imieniny któregoś z teściów - bo ostatnio był przesuwany przez Tadeusza, pamiętasz? :happy3: ) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.510 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum