TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI 2013

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 09 Lut 2014 14:23 #222822

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Beatko psinka szuka w lesie zwierzyny, bo tylko tam mu wolno :rotfl1:
Tak wyeliminowałam rycie w ogrodzie (no, prawie :happy3: ), codziennie każę mu ryć w lesie :tongue2:
Ten bodziszek to b. łąkowy 'Summer Skies', jest naprawdę śliczny, i zakwitł najwcześniej ze wszystkich, już w maju, a ledwo w kwietniu go sadziłam :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 09 Lut 2014 19:50 #222957

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Marta, Ty masz zielone łapki, szybko Ci wszystko rośnie :flower2: Jak wiosna? ja już poczułam ten cieplejszy powiew, śniegu coraz mniej :dance: Mam nadzieję, że to już koniec zimy, marzenia? A jak karmnik? zdaje egzamin? u mnie największe powodzenie miały kulki jakiegoś tłuszczu z ziarnami.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 09 Lut 2014 20:50 #223002

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ula niektóre rosną szybciej, inne wolniej :whistle: , maruderów staram się nie pokazywać :happy3:
Temperatury zdecydowanie wiosenne :dry: , śnieg znika błyskawicznie, codziennie sprawdzam prognozy długoterminowe, czy żadne niespodzianki się nie szykują :wink4:
Karmnik u mnie jakoś nie bardzo się przyjął :( . Nie wiem, czy to moja wina, ale też nie wiem, co mogłam źle zrobić :think: . Zmieniłam mu miejsce po jakimś czasie na oddalone od domu, widziałam kilkakrotnie parę sikorek, to wszystko :huh: . Były zainteresowane głównie takimi "dzwonami" z czarnego słonecznika :P . Te kule tłuszczowe też powiesiłam, długo wisiały sobie a muzom :whistle: , a potem nagle zniknęły w całości :dazed: . Myślałam, że to jakieś większe ptaszki porwały gdzieś w odosobnione miejsce, ale przedwczoraj Nina wyprowadziła mnie z błędu pokazując przez okno jak mój własny pies :evil: zrywa sobie tę kulkę i spokojnie odchodzi :hammer: . Nie dała jej sobie odebrać :jeez: , zeżarła całą :angry: , a teraz dwa dni już załatwia się pszenicą :whistle: :hammer:
Dodam jeszcze, że wyłuskała ją sobie sprytnie z tej zielonej siatki, w którą była zawinięta :evil:
Tak wygląda u mnie dokarmianie "ptaków" :jeez:

Muszę coś zielonego wkleić na uspokojenie, bo się zdenerwowałam :supr:


DSC_7038_2014-02-09.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 09 Lut 2014 21:01 #223011

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Zielone na uspokojenie piękne :lev:
Teraz mogę do książek nareszcie :lol:


A mój grubcio nie sięga karmy ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 09 Lut 2014 21:07 #223021

  • Roma
  • Roma's Avatar
Martuś- dziecko kochane :hug: nie zniechęcaj się tak szybko.Jeśli w przyszłym roku wystawisz karmik już w październiku i zaczniesz przekupywać ptaszki w szczególności sikoreczki to jestem przekonana,że zimą nie nadążysz uzupełniać zapasów :)
Co do suni to troszkę złośliwości z mojej strony.Gdybyście byli po szkoleniu to nie miałabyś problemu z odebraniem jej łupu :P :rotfl1: :rotfl1:
Wybaczysz? :hug: :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2014 21:09 przez Roma.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 09 Lut 2014 21:12 #223027

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Lub gdyby karmiła własnego psa, a nie bezpańskie ptaki :rotfl1:

Obraz faktycznie kojący wyjątkowo :thanks: :thanks: :thanks:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 09 Lut 2014 21:19 #223038

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
pierwsza rzecz jaką powinnam zaplanować na ten sezon, to robić więcej zdjęć, zupełnie nie mam co wspominać. U mnie też kulę znalazłam w śniegu, sama musiałam znaleźć ;) Siatki są do niczego, ja widzę, że czym dłużej wisi jedzenie, tym więcej ptaków przychodzi, cierpliwości więc, przyjdą
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2014 21:20 przez lawenda.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 10 Lut 2014 02:01 #223171

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
markita wrote:
ale przedwczoraj Nina wyprowadziła mnie z błędu pokazując przez okno jak mój własny pies :evil: zrywa sobie tę kulkę i spokojnie odchodzi :hammer: . Nie dała jej sobie odebrać :jeez: , zeżarła całą :angry: , a teraz dwa dni już załatwia się pszenicą :whistle: :hammer:

Witaj Marto, w podobny sposób z naszego karmika znikały nasionka dla ptaków.Kokos ,,mądrala''przyczaił mnie jak kilka razy ,,coś''dobrego wkładałem do karmnika ,a jemu nie dałem-niedobry Pan... :devil1: - więc gdy nikt mu nie przeszkadza(przyuważyłem go przez okno)wyciąga szyję jak żyrafa lub pomaga sobie łapą i zrzuca resztki pokarmu na trawnik i już stołówka jest jego.Nasionka wcina z taką ,,lubością'' jak bażanty....
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 10 Lut 2014 06:54 #223180

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta kompletnie nie pamiętam tego ujęcia z jeżówkami :dazed: , nie pokazywałaś go? Piękny łan i do tego te liatry :woohoo: .


My nie dokarmiamy ptaków, bo przy naszym latającym psie byłoby to nieco utrudnione :tongue2: . Ale z roku na rok jest ich więcej w ogrodzie, również zimą :woohoo: . Przylatują na berberysowe koraliki :happy4: . Prawie wszystkie już mam oskubane :silly: .
Musisz konsekwentnie co roku wystawiać karmik - ptaków na pewno będzie przybywało :hug: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 12 Lut 2014 19:00 #223925

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj Marto. Jak już pisałam gdzieś indziej, u mnie też ptaki nie chcą się stołować i zaczynam się zastanawiać, czy to nie przez Guinnessa, który biega prawie stale po podwórku. Jak ja wam zazdroszczę tego śniegu :dazed:

Ten malutki bodziszek przepiękny - taki zielony dywanik w cętki. Kupiony w sklepie czy przez Internet - jak druga opcja mogłabym prosić o namiary :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 12 Lut 2014 22:01 #223975

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jolu a jakich książek? Rozrywkowych, czy naukowych :wink4: ?
Jeszcze troszkę zielonego dla Ciebie :hug:


DSC_7053_2014-02-12.JPG


Romcia z ptaszkami się nie poddam, będę karmić aż się przyzwyczają :lol:
Jeśli chodzi o to drugie, no cóż, przejrzałaś mnie :happy4: , nie było szkolenia :oops: . Choć przyznam szczerze, że zwykle nie mam problemu z odbieraniem jej niczego, czasem tylko potrzebne małe odwrócenie uwagi :silly: . A na ten knedel tak się uparła :jeez:
Wybaczać nie ma czego :hug:

Siberko jesteś świeżo upieczoną właścicielką psa ;) , więc nie wiesz JESZCZE, że ZDOBYCZNE pożywienie smakuje bardziej od tego, co w misce :idea1:
Dla Ciebie poszukam bardziej odpowiedniego obrazka :whistle:


DSC_5951_2014-02-12.JPG


Ula pamiętam jak dwa lata temu zazdrościłam Siberce, że ma tyle zdjęć do wklejania w zimie ;) , no i w zeszłym sezonie pstrykałam jak szalona :happy4: . Koniecznie rób więcej zdjęć :happy-old:
Co do ptaszków to uzbrajam się w cierpliwość :whistle:

Paweł trochę mnie pocieszyłeś, że nie tylko ja mam psa mądrego inaczej :evil: :crazy:
Może do przyszłej zimy któreś moje drzewo podrośnie na tyle, że udźwignie karmnik :dazed: . Wtedy pies na pewno nie dostanie :devil1:

Dorcia ja mam dziesiątki ujęć tego fragmentu rabaty :tongue2: i zupełnie nie pamiętam, co juz pokazywałam, bo nie oznaczam zdjęć publikowanych. Może to jakiś pomysł :think:
A takie pamiętasz?


DSC_7094.JPG



DSC_7353_2014-02-12.JPG


Moje berberyski wciąż nie oskubane :huh: , na ogniku wciąż wszystkie owocki :dry: , ale to nic, zaczną owocować jarząbki, może ptaszki się zwiedzą :fly:

Iwonko witaj w nowej, wiosennej odsłonie :woohoo:
Z pewnością pies odstrasza ptaki, zwłaszcza, gdy karmnik stoi na ziemi, ale może Twój wisi na drzewie :think: ?
Śniegu już prawie nie mam, za to odkryłam dziś mnóstwo korytarzy nornicowych, które właśnie śnieg skrywał do tej pory :hammer:
Ten niski bodziszek, to bodziszek krwisty, lub czerwony, dość popularny. Ja kupowałam go w szkółce bylinowej bez nazwy odmianowej, ale występuje też w pięknych odmianach. W zeszłym roku zamawiałam u Podstolca odmianę Salome, ale zdaje się, że mam kolejną kępkę gatunku :evil: . Rozrasta się błyskawicznie, więc jeśli byś reflektowała, to chętnie wiosną się podzielę :hug: ]



Jakoś niepostrzeżenie tu i ówdzie sezon powoli się zaczyna :P
W sklepach już stanęły stojaki z nasionami, dziś w LM już widziałam kapersy :dazed: , chyba czas udać się po ziemię do siewu :woohoo:
Na pierwszy ogień chyba pójdą pelargonie. Postanowiłam przechować swoje odmiany Rosebud i jakoś udało mi się utrzymać je przy życiu do tej pory :silly: . Wyglądają tak


DSC_8990.JPG


Jesienią przycięłam je dosyć krótko, dość szybko zaczęły wypuszczać nowe przyrosty, ale po miesiącu ten rozwój trochę przyhamował ;) . Oszczędnie podlewane chyba są gotowe na pobranie sadzonek. Dobrze myślę?
Jola pisała, że one bardzo dobrze się ukorzeniają, a to znaczy, że już muszę myśleć skąd mam wziąć tyle nowych doniczek :rotfl1: . Te pelargonie rozrastają się w olbrzymie krzaczory z jednej małej sadzonki :wink4:
Ale kwitną pięknie :hearts:


DSC_7354_2014-02-12.JPG



DSC_7355_2014-02-12.JPG



DSC_7356_2014-02-12.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, iwa27

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 12 Lut 2014 22:20 #223982

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Pelargonie wypasione :supr3: Dalej obowiązuje trend "na bogato"? :devil1:

Dziękuję za piękną hostessę :-) Jaka to odmiana?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 12 Lut 2014 22:30 #223985

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Siberko tego się obawiałam :jeez: , hostka a jakże nazwę posiadała, ale jej w ziemię nie wetknęłam, no i zapomniałam :hammer: . Mogę ewentualnie podać Ci 7 nazw, bo tyle zamawiałam, może coś dopasujesz :happy3:
Miałam nawet dawać do identyfikacji, ale gdzieś przeczytałam odpowiedź Poli dla kogoś innego, że ona może identyfikować hosty jak już mają trzy lata :dry: , moja ma dopiero roczek, i nadal bezimienna :oops:
Co do pelargonii, to powiem szczerze, że w ogóle jakoś nie mam serca do nich ;) , ale nie mogę im odmówić urody.
Uważasz, że u mnie obowiązuje trend "na bogato"? :huh:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 10:38 #224031

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Martusiu, bardzo dziękuję za pamięć. Ależ u ciebie ciekawie. I wspomnienia i aktualne wiadomości. Pelargonie świetnie ci się przetrzymały. W ogóle nie są powyciągane do słońca. Ja miałam z tym zawsze problem.
No i te łany jeżówek, coś wspaniałego. Ostatnio mnie wzięło właśnie na jeżówki.Posadziłam jesienią kilka odmian no i czekam niecierliwie, co z nich będzie.
Muszę się u ciebie cofnąć w wątku i pocieszyć widokami lata. :kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 10:49 #224036

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
markita wrote:
DSC_7353_2014-02-12.JPG

Mam taką interesującą pozycję "Opowieść o angielskich czasach" :devil1:
Ostatnio się zaczytuję :silly:

Na tej fotce liatris kłosowe mnie zauroczyły, cudne :hearts:
Wiedziałam co robię, żeby ich domówić. Niestety przy sadzeniu trawowego szpaleru jakoś tak dziwnie :oops: zniknęły :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 12:39 #224062

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Bardzo mi się podobają - poza angielskimi widoczkami - te odmiany różyczkowe pelargonii. Muszę się porozglądać troszkę dalej niż na okolicznym ryneczku. :) :search:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 13:10 #224065

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
No kochana!!! będzie Ci potrzebne mnóstwo doniczek śliczne masz te pelasie czy Twoja appleblossom ma dwa kolory liści jeśli tak to odm. hapy appleblossom ja taką mam a jeśli jeden kolor to odm. appleblossom, dwie pozostałe też ciekawe:PPP w tym roku zamówiłam jeszcze cztery pelasie odm. red explosion, spital dam, petit blanche i prima vera :)o donicach też muszę pomyśle ja sadzę w 16 litrowych :D
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 13 Lut 2014 14:45 #224074

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Pamiętam tą fotkę z pergolą, ale z jeżówkami i liatrami nie :oops: .

Ale dziś to i tak nie ważne, bo przyleciałam w innej sprawie...
Martuś dziękuję za mega pakę serwetek. Muszę przyznać, że wzory i kolorystyka no po prostu idealne :woohoo: . Ja to nie wiem skąd je wytrzasnęłaś, ale taką mi dziś radochę sprawiły, że hej :dance: .
Dziękuję! :thanks: ... muszę Ci coś jeszcze wydekupażować :devil1: (może masz jakieś potrzeby?)
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.388 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum