TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI 2013

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 18:04 #225108

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
markita wrote:
Gorzatko (...) Twój synio to ma z Tobą przechlapane :happy4:
Sądzę, że jednak... vice versa :evil: :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 20:38 #225196

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ale Tokudama Aureonebulosa czy Flavocircinalis? ;)
Śnieg u Ciebie schodzi błyskawicznie, u mnie jest więcej zdecydowanie ( no przynajmniej w środę było) i żadnych śladów wiosny!
No za to śladów buszowania nornic mam mnóstwo!
Według mojej Twojej pogody na początku marca 15 stopni na plusie! :woohoo:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 16 Lut 2014 20:45 #225200

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ładnie śnieg się topi i odkrywa swoje walory ochronne :) U mnie już dawno wsiąkł w grunt a przy tych temperaturach jakie teraz panują mam prawdziwe przedwiośnie :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 20 Lut 2014 10:03 #226339

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Martusiu !

Miałam taki zapracowany poprzedni tydzień ,że zapomniałam ,a już nawet miałam w połowie post napisany ...
Bardzo podoba mi się ta pierwsza i trzecia pelargonia :)
Rozumiem ,że mogą to być takie kawałeczki do ukorzenienia ,prawda? :kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 20 Lut 2014 10:15 #226346

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta a jaką Ty masz katalpę?
Tniesz ją co roku?
Moja jeszcze nie cięta zupełnie B)

Wysadzona w lutym canna z pewnością zaszczyci kwitnieniem, a wówczas ... już nie zechcesz kogoś uszczęśliwiać :funnyface:
Chciałam tylko powiedzieć, że jak się mamy spotkać na trasie to ja 15 marca nie dam rady :oops:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 20 Lut 2014 22:41 #226697

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Marta, a wiesz że mam w doniczce w domu pelaśke od Ciebie :) czeka na wiosnę i ma się bardzo dobrze. To ta, która nie raczyła zakwitnąć. Może w tym roku zechce :think:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 23 Lut 2014 18:46 #227647

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Śliczna rabatka z jeżówkami, bodziszek z podwójnymi płateczkami też :flower2: już zamówiony.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 23 Lut 2014 21:21 #227765

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Właśnie skończyłam po godzinie sylabizowanie długaśnego posta na zastępczym komputerze i wcięło :mad2: :mad2:

Dorcia może i mogłabym tego ciemiernika potraktować awansem ;) , ale mam tez dodatkowe kłopoty z komputerem, na którym trzymam zdjęcia (nie korzystam z hostingów, bo nie umiem :oops: ), więc raczej myślę, co by raczej zamknąć niz otworzyć... :whistle: :dazed:
co do jesiennego szkółkingu, to nikt nie wie, że data była "pod Ciebie" :crazy: , chyba :dazed: , będziemy próbować jakoś się dogadać

Gorzatko powiedzmy, że na chwilę obecną oboje rzeczywiście macie trochę pod górkę ;) , ale przeciez nie będzie to trwało wiecznie :hug:

Marto nie podejmuję się zacytować żadnej użytej przez Ciebie nazwy :happy3: , ale z tego, co kojarzę jedna z nich jest paskowana :think: , a moja miała być zielona :P , wiesz już wszystko :funnyface: ?
O śladach nornic nawet mi nie mów :jeez: . To tylko wczorajsze nowe odkrycia :evil: :hammer:


DSC_9004.JPG



DSC_9005.JPG



DSC_9006.JPG


Mnóstwo korytarzy kończy się w różach :hammer: , jeszcze żadnej wiosny tak źle nie było :(

Piotrze Twoją wiosnę podziwiałam :woohoo: , jesteś pionierem :happy4:
Śnieg niestety nie tylko roślinki ochraniał, jak widać na powyższych fotkach :jeez:

Magdo jutro albo pojutrze wyślę Ci sadzonki, dobrze kojarzysz ;) , będą to świeżo pobrane sadzonki do samodzielnego ukorzenienia :P

Jolu moja katalpa, to katalpa katalpa :supr: , kupiona bez nazwy, pewnie gatunek. Ma duże zielone liście i rośnie dość szeroko, a także jak sie okazuje szybko :happy3:


DSC_6654.JPG


W tym roku przycięłam ją po raz pierwszy.
Co do wiosennego szkółkingu, to jeszcze żadne ustalenia nie zostały poczynione, więc wszystko może się zdarzyć :hug:

Jaguś mówisz, że nie zakwitła :think: , zupełnie nie wiem czemu :dazed: . Ale skoro wciąż ją masz, mam nadzieję, że się zrehabilituje :happy3:

Beatko rabata z jeżówkami to moja pierwsza ;) i jak na debiut uważam całkiem udana :silly:
A bodziszki uwielbiam wszystkie bez wyjątku :hearts:


DSC_6286.JPG





Mało się ostatnio udzielam, bo mam kłopoty techniczne :evil: , ale w ogrodzie działam :ouch:
Sprzątam i sprzątam i sprzątam i... końca nie widać :ouch:
Zdjęć wiosennych brak z powodów jak wyżej :jeez: , może jak uda mi sie cos dzis opublikować, to jutro może coś dodam :P
Jestem wykończona pisaniem wszystkiego drugi raz, muszę odpocząć :tongue2:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 23 Lut 2014 21:36 #227777

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Moje dziadowskie nornice ryły tak przez całe lato. Co rano młode hostki były otoczone korytarzami :angry:
Co ja się nadenerwowałam :jeez:

W tym roku, odpukać, jakby korytarzy nie było... albo przeoczyłam...
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 23 Lut 2014 21:40 #227781

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
A ja przylazłam wyłączyć komputer, a tu proszę ... no o tej porze pisać, toż to dla mnie środek nocy :dazed: . Kłopotów ze sprzętem Ci współczuję :hug: . Mnie nie działający napęd cd już wkurza :pinch: , ale reszta na szczęście działa :fly: .

Ależ te nornice ryją :angry: . Cieszę się, że u mnie ich nie ma, bo wygląda to strasznie :pinch: . Że też nie ma na to skutecznego sposobu :hammer: .
Ja w tym roku to nawet kretowisk nie mam :dazed: ... i nie mam też pojęcia jak to zrobiłam :happy: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 24 Lut 2014 18:29 #228048

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Odzyskałam dziś swój komputer, ciekawe na jak długo :think:

Siberko no właśnie co za moda tak okrążać korytarzami roślinki :jeez: , wszystko wygląda jak w "kołnierzach" :dazed: . Dostałam od mamy nasionka jakiejś cudownej roślinki, która rzekomo odstrasza wszelkie ryjące :bad-idea: , wysieję co do ziarenka, a co mi szkodzi :happy3: . Wszędzie mam już czosnek, mogę mieć jeszcze i to "coś" :wink4:

Dorcia późno, bo z problemami :jeez: , ponoć już ma byc lepiej :dry:
Cholerne nornice zniszczyły mi całą ściółkę na rabacie :hammer: , kora jest tak skutecznie przemieszana z ziemią, że właściwie zatraciła rolę ściółkującą :angry: . Chyba w tym roku nie będę już inwestować w korę, przynajmniej dopóki nie pozbędę się tych ryjących potworów :mad2:


Kolejny dzień sprzątania :ouch: , końca nadal nie widać :rotfl1:
Sterta suchelców i gałęzi rośnie, a wizja rozdrabniacza się oddala :jeez: , niestety musiałam w nowy wydech zainwestować :angry:

Moje najbardziej zaawansowane krokusy wyglądają tak :P


DSC_9011.JPG



DSC_9012.JPG


Ryśka, która mi na dworze stale towarzyszy porusza się praktycznie ponaddźwiękowo :rotfl1: , nie sposób jej namierzyć, tutaj ledwo zdążyłam ją uchwycić na najwyższym drzewie w okolicy :dazed: . Dwie sekundy później była już na dole :rotfl1:


DSC_9013.JPG


Sosenka Wintergold nic sobie nie robi ze zbyt wczesnej wiosny :P , dla niej luty to zima i ma być żółto :lol:


DSC_9015.JPG


i moje najbardziej okazałe kwiatki obecnie - ciemierniki :hearts: . Aż nie do wiary, że do niedawna leżał na nich metr sprasowanego śniegu :silly:


DSC_9017.JPG



DSC_9018.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 24 Lut 2014 18:53 #228052

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
markita wrote:
...co za moda tak okrążać korytarzami roślinki :jeez:
Mam rozumieć, że wolałabyś przez sam ich środek? :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 24 Lut 2014 19:40 #228065

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Wcale sie nie dziwię, że te nornice tak szaleją, skoro kot w chmurach siedzi :whistle: .
A ciemierniki cudne. Moje kwitną skąpo. Chyba muszę je czymś podsypać :think: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 24 Lut 2014 19:58 #228070

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Kurcze, MArta koszmar z tymi myszowatymi :supr3: Chyba mam szczęście, że u mnie nie grasują :jeez:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 24 Lut 2014 20:30 #228090

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Czyli mam rozumieć, że czekamy na rozwinięcie się krokusa? :think: ... No niech Ci będzie :P .

Swoją drogą moim jeszcze daleko do takiej fazy jak u Ciebie. Widzisz już na przedwiośniu zostawiasz mnie w tyle :tongue2: .

Ja dziś byłam z godzinkę. Zdążyłam odminować rabaty :dazed: - dwa wiadra qpy :sick: . Na odminowanie trawnika ruszę z taczką, bo mnie nogi będą bolały od latania z wiaderkiem :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 24 Lut 2014 20:52 #228108

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mam też taką jedną kotkę o to buja w chmurach ale jednocześnie jest najlepszym łowcą,jako jedyna nasza kotka (z 6 szt)wypowiada wojnę nornicom a nawet i kretom.
Zastanawiam się dlaczego ja jeszcze nie mam u siebie ani jednego ciemiernika a to przecież takie śliczne zwiastuny wiosny.
Dorcia wyobraź sobie ile my zbieramy min :P
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 24 Lut 2014 21:17 #228127

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Ładna wiosna u Ciebie, ciemierniki ślicznie Ci kwitną...ślady po nornicach i u mnie są widoczne. Pod kamieniami pełno jest dziur...klemek został zjedzony, pod nim została tylko pusta przestrzeń...nawet jeden korzeń nie został :unsure:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 2013 24 Lut 2014 21:38 #228137

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marto, nornice będą szalały u ciebie dopóki Ryśka ,,nie zakuma''że trzeba ich szukać na ziemi a nie na drzewie.... :tongue2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.496 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum