TEMAT: Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 14 Cze 2014 15:27 #272522

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu to nie powojnik, tylko wiciokrzew. Mój powojnik kupiony w ubiegłym roku, też jeszcze nie kwitnie, ale ma już kilka pączków.

Ogrodzenie dopiero zaczęliśmy malować. Te kwadraty w środku mają być w innym kolorze. A do końca jeszcze daleko. Do dzisiaj nie udało Nam się nic więcej pomalować - pogoda :mad2:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie


Zielone okna z estimeble.pl

Mój ogród moje marzenie 14 Cze 2014 16:49 #272552

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moniczko ,basenik w dechę .Przyjdą upały ,będzie jak znalazł . Tawułę oczywiście przytnij po kwitnieniu.Pięknie się zagęści i zakwitnie jeszcze raz . :hug:

Mój ogród moje marzenie 19 Cze 2014 10:43 #274337

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Podobnie jak Marta mam zdjęte 10 cm trawnika dookoła skalniaka... trawsko wchodziło aż na piętra i trudno było wybrać korzenie spod kamieni..... męczarnia.... teraz jest znacznie lepiej :P
Fajnie pomalowane ogrodzenie... wygląda jakby rozpięta była na nim drewniana krata na pnącza :P
Basen super, będzie miła zabawa w upalne dni :bye:

Mój ogród moje marzenie 10 Lis 2014 11:26 #312195

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moniczko ,a cóż Ty się nie odzywasz ? Bardzo jestem ciekawa Twoich poczynań w ogrodzie .Brakuje mi Ciebie i Twoich relacji .Odezwij się proszę :kiss3:

Mój ogród moje marzenie 10 Kwi 2015 08:52 #356681

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witajcie Kochane!

Jej ile czasu minęło... :eek3: Nawet sobie nie zdawałam sprawy, że tak długo tu nie zaglądałam :oops: Cóż... Mały bandyta w domu pochłonął mój czas całkowicie :evil: A jeśli chodzi o ogród zmiany oczywiście są. Może nie jakieś wielkie, ale pomału coś tworzymy. Zdjęć nowych nie ma, ale jeszcze dzisiaj postaram się to nadrobić. Przecież wiosna to najlepszy czas, bo rośliny budzą się do życia :flower2:

Strasznie jestem ciekawa co słychać w Waszych ogrodach :search: Postaram się jak najszybciej zajrzeć do nich.

Ściskam Was cieplutko :hug:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 10 Kwi 2015 09:00 #356684

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Moniczko :bye:
Fajnie, ze jesteś. Jestem ciekawa twojej wiosenki.
Oczywiście pokażesz nam troche ??

Mój ogród moje marzenie 10 Kwi 2015 09:21 #356693

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Aniu oczywiście że pokażę :) U mnie, jak zawsze, wiosna opóźniona i rośliny powoli zaczynają się budzić, więc na szybko zrobiłam jedynie zdjęcia kolejnych prac ogrodzeniowo - budowlanych...

Betonowe ogrodzenie, które tak dało Nam popalić zostało w końcu pomalowane ale żebyśmy nie zapomnieli jak to jest, malujemy kolejne :rotfl1:

6-2.jpg


A tak na chwilę obecną wygląda przedłużona część ogrodu...

1-2.jpg


5-2.jpg


4-2.jpg



A tu powstaje altana...

3-2.jpg


W starej części ogrodu też są zmiany budowlane. Kiedyś stała tu zjeżdżalnia dla dzieci i trampolina... Teraz w tym miejscu planujemy rozłożyć basen, a dzieciaki kącik do zabawy będą miały w innym miejscu.

2-2.jpg



Już nie mogę się doczekać kiedy to wszystko będzie skończone :crazy:

I na koniec mój najpiękniejszy kwiatuszek :)

7-2.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 10 Kwi 2015 09:26 #356696

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ten ostani kwiatuszek , jest słodki. :wink2:
I widzę dużo prac robicie a planów chyba jeszcze więcej.
Życze powodzenia w ich realizacji ;)

Mój ogród moje marzenie 10 Kwi 2015 11:37 #356723

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Prac rzeczywiście sporo... Ale efekt - mam nadzieję - będzie wart włożonego wysiłku :)
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 14 Kwi 2015 19:19 #358089

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
W wolnych chwilach, których mam zdecydowanie niewiele odwiedzam Wasze ogrody i jestem pod wrażeniem wiosny jak już u Was szaleje. Moja chyba zaspała w ty roku ... a może po prostu nie ma się czym wykazać :think:

Jedyne kwitnące ...

Krokusiki - kilka dni temu - dziś już przekwitły

1-3.jpg


Hiacynt - jedyny jaki mam

3-3.jpg


Prymulki - zaczynające pokazywać bużki

4-3.jpg


5-3.jpg


6-3.jpg


7-3.jpg


Forsycja - już w pełnym rozkwicie

2-3.jpg


I pierwszy pączuś magnoli

8-2.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 14 Kwi 2015 20:20 #358119

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Moniko, wbrew temu, co piszesz, sporo kwiatków kwitnie już w Twoim ogrodzie :) Śliczne prymulki!
Ale najpiękniejszy i najbardziej słodki ten na ostatniej fotce :hearts:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Mój ogród moje marzenie 15 Kwi 2015 20:11 #358403

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Malowanie, budowa altany, wszystko pięknie!
A co z ogrodem? Jakieś plany na ten sezon są? Choć malutkie jak malutki? ;)
Taką altanę na przykład trzeba będzie obsadzić, żeby ładnie wyglądała :) Już wiadomo czym?

Mój ogród moje marzenie 16 Kwi 2015 08:08 #358577

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dalu kilka kwitnących jest ale spacerując po forumowych ogrodach czuję niedosyt :think:

Martuś planów ogrodowych póki co nie ma. Czekam aż staną wszystkie planowane budowle i dopiero wtedy będę myślała co dalej. Na pewno będzie trzeba coś dokupić w miejsca zimowych strat... Na szczęście wiele ich nie było - jeden z pierisów, żarnowiec i krzewuszka nie dały rady.
Jeśli chodzi o altanę to z pewnością trzeba ją czymś obsadzić - innej możliwości nie ma :happy: Wymyśliłam sobie kamienne pagórki w koło niej. Teren mamy bardzo nie równy i altana jest zdecydowanie nad ziemią z jednej strony. Dlatego planuje usypać górkę i zrobić 'ala' skalniak obsadzony niskimi bylinami. Z jednej strony muszę wsadzić coś pnącego. Od dawna zachwycają mnie powoiniki ale ten, którego mam nie radzi sobie zbyt dobrze. Nie wiem czemu, ale już drugi rok puszcza listki i kwitnie od połowy, a dołem jest 'łysy'.

Dwa dni temu altana wyglądała tak... Już coraz bliżej końca :)

16-2.jpg


A tutaj skromne nowe nabytki...

9-2.jpg


10-2.jpg


11-2.jpg


12-2.jpg


13-2.jpg


14-2.jpg


15-2.jpg
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród moje marzenie 16 Kwi 2015 09:26 #358605

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Monik, :)
nowe areały - ale Ci zazdroszczę tej czystej kartki do zarysowania ogrodem. ;)
Jaka solidna altana powstaje! Jaki kolor planujecie? Plan prac bardzo rozległy, dorównuje polu do popisu.
Całkiem sporo już kwitnie u Ciebie. :flower2:
Co to za azalia nowa?

Mój ogród moje marzenie 16 Kwi 2015 09:38 #358612

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monik-nie narzekaj,nie narzekaj :P masz całkiem interesujący ogród no i te możliwości twórcze,to jest to co ogrodnicy lubią najbardziej :ouch: :garden1:
Spacerując po zaprzyjaźnionych ogrodach,chyba każdy z nas ma odczucie,że odwiedzane ogrody są ciekawsze,lepiej zaplanowane i więcej w nich jest kwitnących i interesujących roślin ;) Kiedy zaglądam do ogrodów gdzie wiosna już szaleje na całego to pocieszam się,że kiedy w tych ogrodach wiosenne kwiaty będą już historią w naszych będą kwitły na potęgę :flower2: :flower1:

Mój ogród moje marzenie 16 Kwi 2015 09:45 #358615

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie znam powojnika, który kwitłby od samej ziemi ;) , ale może właściwe cięcie poprawiłoby sytuację :think: . Problem w tym, że nie napisałaś co to za powojnik ;) , jeśli nie wiesz, wstaw chociaż fotkę kwiatów, pomyślimy :silly:

Mój ogród moje marzenie 16 Kwi 2015 10:30 #358631

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Miałam podobne odczucia spacerując po "cudzych" :bye: ogródkach, że takie kolorowe, a u mnie szaro. Dlatego poprzesadzałam gdzie tylko się dało niebieskie przylaszczki, białe zawilce, kolorowe hiacynty, żółte narcyzy, a ponadto przestałam wyrywać mojego ulubionego chwaściora - fiołka. Teraz cały ogród wypełniają fioletowe plamy, po kwitnieniu zajmę się nim drastycznie, ale po kawałeczku zostawię, by w przyszłym roku cieszył oczy. Masz dużo miejsca na rośliny!!!

Mój ogród moje marzenie 16 Kwi 2015 13:58 #358713

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Danielo altanka jak dla mnie, aż zbyt solidna... Mam wrażenie, że powstaje szopa na drewno :rotfl1: Ale M sobie taką zabudowaną wymyślił, żeby przy brzydkiej pogodzie też można było w niej posiedzieć, więc nic już nie mówię. Aczkolwiek mam wrażenie, że jakbym usiadła w garażu przy otwartych drzwiach, byłoby to samo :hammer: Kolor będzie troszkę ciemniejszy niż naturalne drewno.
Azalia 'biedronkowa'- japońska z tych niskich. Kolorek na znaczniku ma pomarańczowy, ale pąki różowe. Zresztą przekonałam się już nie jednokrotnie, żeby nie wierzyć znacznikom.

Romo witaj w moich skromnych progach. Mój ogród może nie jest wielki, ale potencjał ma. Przydałby się tylko ktoś doświadczony żeby go wykorzystać, bo mnie to marnie chyba idzie :rotfl1: Co do późnych kwitnień to pocieszam się dokładnie tak samo jak Ty :happy:

Martuś nie miałam pojęcia że powojnika się przycina :oops: Odmiana 'marketowska' :whistle: Zdjęcie kwiatów mam niestety na drugim laptopie gdzie spalił mi się ostatnio zasilacz, więc nie mam możliwości pokazania ich.

Dorotko chyba zacznę stosować Twoją metodę sadzenia :) Mam wrażenie, że im bardziej staram się logicznie sadzić, tym gorzej to wychodzi. Czasami z takiego wsadzania 'byle gdzie' wychodzi coś fantastycznego.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.292 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum